Dobro jutro, dobar dan, laku noć i dobrodošli vol 10

Razgovarala telefonom sa tetkom gotovo dva sata, tetka je divna osoba, osećajna, brižna. Nakon majčine smrti, znači mi njena pažnja. ♥️
Tetka živi sa svojim stricem, brat sa porodicom je u inostranstvu, dolaze kada god mogu i treba. Sve što mogu pomognem tetki, često joj spremam kolače, torte, slane mafine i rolate, posebno za praznike, da se ona ne muči. Tetka je dobrog zdravlja, brine o kući i bašti, inače je 1960. godište.
Sunce ti poljubim, kada sam čitala opis tetke, mislila sam da je godište moje mame, da ima 85 godina. A tetka starija od mog muža tri godine. :rotf:
 
Nisam rekla ništa što se pomoći tiče.
Nego mi je smešno što je maki tetku opisala kako je opisala. Ljudi koji su to godište još uvek rade, ili tek pola godine imaju uslov za prevremenu penziju.
Mog brata žena je 1960. godište, u decembru je otišla u penziju, i nastavila da radi na istom mestu.
Smešan mi je opis tetke, iz kog sam zaključila da je tetka starica. A ona starija 7 godina od mene. :)
 
Nisam rekla ništa što se pomoći tiče.
Nego mi je smešno što je maki tetku opisala kako je opisala. Ljudi koji su to godište još uvek rade, ili tek pola godine imaju uslov za prevremenu penziju.
Mog brata žena je 1960. godište, u decembru je otišla u penziju, i nastavila da radi na istom mestu.
Smešan mi je opis tetke, iz kog sam zaključila da je tetka starica. A ona starija 7 godina od mene. :)
Pa zavisi koliko Maki ima godina .Na našu žalost nismo ni mladice. Meni je post pun poštovanja i ljubavi prema tetki.
 
Ja sada moram da objašnjavam zašto mi je smešno, a i dalje mi je smešno.
Maki je verovatno 81. godište, pa joj neko 20 godinja od nje stariji star. Što i jeste, ako to posmatramo tako.
Nisam mlada, nije ni mm mlad, ako se učinilo da hoću da nas predstavim kao omladince.
Post je pun ljubavi i poštovanja prema tetki, ali je meni jači utisak predstavljanja tetke kako vodi računa o kući i bašti, kao da je to nešto što se ne očekuje od žene tih godina.
 
Da, Domaćica je u pravu, ja sam 1981. godište.
Što se tiče starosti, pre 20 godina bih za nekoga u mojim godinama rekla da je star, ali sada kažem da je u najboljim godinama. :mrgreen:

Samo da smo dobro i što boljeg zdravlja, da uživamo u svakoj godini života koju živimo. ♥️
Tako ćeš kada dođeš u tetkine godine videti da je sasvim normalno da možeš da brineš o kući i bašti, i mnogo više od toga.
Za sebe si u pravu, ti sada jesi u najboljim godinama. Po mom mišljenju, čovek najviše može da da između 35 i 45 godina.
Ne starimo svi isto, neko sa 80 godina može više od onog od 70. Ali definitivno tvoja tetka nije za otpisivanje, samo da je zdravlje služi, pa će još dugo brinuti o kući i bašti.
 
Tako ćeš kada dođeš u tetkine godine videti da je sasvim normalno da možeš da brineš o kući i bašti, i mnogo više od toga.
Za sebe si u pravu, ti sada jesi u najboljim godinama. Po mom mišljenju, čovek najviše može da da između 35 i 45 godina.
Ne starimo svi isto, neko sa 80 godina može više od onog od 70. Ali definitivno tvoja tetka nije za otpisivanje, samo da je zdravlje služi, pa će još dugo brinuti o kući i bašti.
Ja kad radim imam najviše 35 ali kad dodjem kuci cifra naglo skoči na 70 :mrgreen: Umor savlada.
 
Znate onog direktora što me je zvao na službeni telefon u 19 h, kad mi nije radno vreme i nisam se javila, pa sam ga ja zvala ujutru u 6, kad jeste (i probudila ga)...
E pa imamo nas dvoje neke igre 😀. On bi da bude važan i snažan, a ja mu za razliku od ostalih radnika to ne dozvoljavam.
Zove me juče sa uvodom da sam ja od početka rekla da sam ja čergar i da meni taj posao i nije bitan ali da ću ga raditi dok se dobro plaća i da mi je već dva puta produžio ugovor na tri meseca, ali da sada eto mora samo na mesec dana. Misli da će me potresti...ne zna on da sam ja ugovorila grčku na 20 dana krajem juna i da me uopšte ne zanima njegov ugovor. A leti mu je najjača sezona, baš me zanima kako će se izboriti sa tim problemom 😁
 
Znate onog direktora što me je zvao na službeni telefon u 19 h, kad mi nije radno vreme i nisam se javila, pa sam ga ja zvala ujutru u 6, kad jeste (i probudila ga)...
E pa imamo nas dvoje neke igre 😀. On bi da bude važan i snažan, a ja mu za razliku od ostalih radnika to ne dozvoljavam.
Zove me juče sa uvodom da sam ja od početka rekla da sam ja čergar i da meni taj posao i nije bitan ali da ću ga raditi dok se dobro plaća i da mi je već dva puta produžio ugovor na tri meseca, ali da sada eto mora samo na mesec dana. Misli da će me potresti...ne zna on da sam ja ugovorila grčku na 20 dana krajem juna i da me uopšte ne zanima njegov ugovor. A leti mu je najjača sezona, baš me zanima kako će se izboriti sa tim problemom 😁
Марџ, Лајање на звезде 2. део, буђење директора :rotf:
 
Vreme prelepo, idealno za šetnju i uživanje.
Сем за нас лење.
Ја сам данас била срећна јер ми се веш часком осушио, не ради грејање, врата отворена, ја боса и у мајици кратких рукава, напољу сунце...мало ли је?
За мене је стигло лето :zaljubljena:
 
Сем за нас лење.
Ја сам данас била срећна јер ми се веш часком осушио, не ради грејање, врата отворена, ја боса и у мајици кратких рукава, напољу сунце...мало ли је?
За мене је стигло лето :zaljubljena:
Koliko nam je raspoloženje lepše i mi se bolje osećamo kada je vreme lepo, onda je sve lepše i lakše završimo obaveze.
 
Koliko nam je raspoloženje lepše i mi se bolje osećamo kada je vreme lepo, onda je sve lepše i lakše završimo obaveze.
Некима је битно само сунце, мени мора да буде и топло. Само лети сам тако срећна стално.
 

Back
Top