Dobar bre ovaj McCloud ali...

Meklaud jakna je usla u modu pocetkom sedamdesetih godina, kada se i prikazivala istoimena serija... Na fotografiji, koju je loop prilozio, nalazi se serif Meklaud. Uvek sam zeleo takvu jaknu, mada mi se cini da bi pogodniji naziv bio - bunda. Kod nas je ova jakna masovno pocela da se nosi krajem osamdestih i u prvoj polovini devedesetih, u dizajnu koji je drugaciji od izvornog. Dakle, ova jakna bi trebalo da je izradjena od prevrnute koze, ili velura i da ima kragnu nalik onoj na sakou ili na teksas jakni. Medjutim, ove domace su pravljene od neke vrste glatke koze i posedovale su nekakvu ovalnu kragnu, koja se spustala skoro do pupka. Mozda ja taj model jakne vezujem za vreme u kojem smo ziveli i za tip ljudi koji su je nosili, pa mi se ne svidja. Ako je to jakna, koju tvoj otac poseduje, mislim da ces u njoj izgledati bezveze... Pravu Meklaud jaknu, uvek bih nosio.
 
Julian_Duranona:
Dakle, ova jakna bi trebalo da je izradjena od prevrnute koze, ili velura i da ima kragnu nalik onoj na sakou ili na teksas jakni. Medjutim, ove domace su pravljene od neke vrste glatke koze i posedovale su nekakvu ovalnu kragnu, koja se spustala skoro do pupka. Mozda ja taj model jakne vezujem za vreme u kojem smo ziveli i za tip ljudi koji su je nosili, pa mi se ne svidja. Ako je to jakna, koju tvoj otac poseduje, mislim da ces u njoj izgledati bezveze... Pravu Meklaud jaknu, uvek bih nosio.

Ovaj jeste pravljena od neke glatke koze ali nije joj kragna do pupka, nego je bas normalna, isto velicine kao i kod onog serifa.
Ali koza jeste nekako mekana, can sam ja kad sam je prvu put pipnuo pomislio da je skaj.
A nema nijedan jedini covek u mom gradu koji radi sa kozom.
Kaze mi jedan starac da idem u Ljig kod autobuske stanice ima neki covek ako i on nije riknuo.
 
loop:
Ovaj jeste pravljena od neke glatke koze ali nije joj kragna do pupka, nego je bas normalna, isto velicine kao i kod onog serifa.
Ali koza jeste nekako mekana, can sam ja kad sam je prvu put pipnuo pomislio da je skaj.
A nema nijedan jedini covek u mom gradu koji radi sa kozom.
Kaze mi jedan starac da idem u Ljig kod autobuske stanice ima neki covek ako i on nije riknuo.
Ebo jaknu zbog koje moraš mrtve da posećuješ!
 

Back
Top