Casual Observer
Stara legenda
- Poruka
- 83.946
Ђурић: Неистините вести о наводном споразуму о увозу 100.000 радника из Гане
Субота, 19.07.2025. у 14:35
Министар спољних послова Србије Марко Ђурић рекао је данас да су неистините вести о наводном споразуму о увозу 100.000 радника из Гане, које су пласиране путем појединих медија и на друштвеним мрежама, наводећи да је у питању још једна у низу манипулација срачунатих да изазива друштвене тензије и поделе у нашој земљи, али и да доведе у питање њен кредибилитет и углед у свету. Он је то рекао на питање Танјуга да прокоментарише објаве на друштвеним мрежама и појединим медијима у којима је погрешно интерпретиран министар спољних послова Гане Самуел Окуџето Аблаква о радним дозволама које ће издавати Србија страним држављанима, и истакао да је истина да из пријатељске Гане доноси веома добре вести и праве конкретне резултате.
Објаснио је да из Гане доноси потврду о подршци територијалном интегритету и суверенитету Србије по питању АП Косова и Метохије али и нове конкретне послове за домаће компаније на изградњи инфраструктуре у земљи која је на почетку важног новог циклуса изградње, у којој вец ради Енергопројект и друге српске компаније, нове прилике за нашу наменску индустрију, потврду о учешћу на Експу и чврсту међусобну подршку у међународним организацијама. "Што се тиче питања сарадње у области рада, Србија на корист наше пољопривреде и економије у ширем смислу већ годинама и деценијама остварује одличну и активну и двосмерну сарадњу са низом земаља у окружењу, а и шире, највише када је реч о сезонским радницима. Прошле године Србија је укупно издала близу 80.000 виза из целог света за такве раднике, из године у годину све више како се економски развијамо и растемо", рекао је Ђурић за Танјуг.
Додао је да су српски радници деценијама уназад дали допринос изградњи инфраструктурних и јавних објеката у Гани.
Ђурић је истакао да меморандуме о сарадњи у области рада деценијама и годинама Србија има са земљама широм света, а да је Гана стицајем околности управо међу пријатељским земљама са којом нема меморандум као са другим земљама у Африци, Азији и нашем суседству. "Они који шире лажи о преплављивању Србије грађанина са других континената желе само и једино да уместо раста економије, ширећи страх и нетрпељивост, завуку руку у ваш новчаник. Коме би сметало да се Србија и Гана повежу и у овој и у свим другим областима и коме највише одговара да све изврће и блати, нарочито када је реч о земљама Африке - закључите сами", навео је Ђурић.
Поједини домаћи медији пренели су вест медија у Гани погрешно интерпретирајући да су Гана и Србија у преговорима да у нашу земљу "долази 100.000 Ганаца као радна снага".
https://www.politika.rs/scc/clanak/...nom-sporazumu-o-uvozu-100-000-radnika-iz-gane
Šta to ljude tera da uporno šire lažne vesti za koje im je samima potpuno jasno da su izmišljene? Potreba da se nekako izazove visokomoralno negodovanje, pa ma šta da je u pitanju?
Poslednja izmena: