Đavo, vladar ili zatočenik podzemlja?

Poruka
26
U mislima velike većine ljudi, knjiga, Hollywood-a itd. on sijedi na prijestolju i muči grešne duše u paklu, ali zar to nebi za njega bilo dobro tj. zadovoljavajuće? Zar nije njega Bog poslao tamo da pati za svoje grijehe? Zašto on nije prikazan kao neka zvijer u kavezu koja je najviše mučena od svih tamo dolje? Zanima me vaša percepcija ovoga jer mislim da je sveopšte ljudska veoma pogrešna.

Razlog zašto ova tema nije u podkategoriji Religija je zato što želim dobiti neke promišljene odgovore, a tamo je ipak previše usijanih glava koje mi možda radi nekih uroka nebi ni odgovorile na temu.
 
U mislima velike većine ljudi, knjiga, Hollywood-a itd. on sijedi na prijestolju i muči grešne duše u paklu, ali zar to nebi za njega bilo dobro tj. zadovoljavajuće? Zar nije njega Bog poslao tamo da pati za svoje grijehe? Zašto on nije prikazan kao neka zvijer u kavezu koja je najviše mučena od svih tamo dolje? Zanima me vaša percepcija ovoga jer mislim da je sveopšte ljudska veoma pogrešna.

Razlog zašto ova tema nije u podkategoriji Religija je zato što želim dobiti neke promišljene odgovore, a tamo je ipak previše usijanih glava koje mi možda radi nekih uroka nebi ni odgovorile na temu.

Stefane dete ako ti je ovo 1995 godište onda si jako mlad sa teškim mislima. Mladi čoveče ja nisam vernik i Agnostik sam. U tu ružnu bajku ja ne verujem. Eto sam si pronašao niz nelogizama u celoj priči koju provlače kroz bibliju o postojanju đavola kao kontratežu Bogu i apsolutnom dobru. Pa kad je dobro i apsolutno dobro zašto onda dozvoljava zlo? Iskušenje? A otkup oprosta i pokajanje? Puno je to pitanja na koje odgovore nećeš dobiti pitajući druge nego vlastitim saznanjima, proučavanjem tematike iz crkvenih i vancrkvenih izvora i na kraju neke zaključke moraš doneti sam. Ja sam ovim postom samo želeo da te navedem da kreneš u istraživanje...Puno pozdrava i srećan put kroz vrtloge saznanja.:D
 
Brate mili , sinko ;) Da, ovim svetom vlada on, preko masonerije odane , ali to nije nista strasno :) . Pakao ili Raj se nalaze pre svega u nama.Kako se mi osecamo je bitno , ako smo ispunjeni LJubavlju prema svemu , pre svega prema Bogu , ne moze nam nista ;) U svakom od nas postoje dve licnosti:dobra i zla :) to je tako jer smo odgajani na taj nacin i ne znamo za drugacije ili nezelimo da cujemo :) odnosno nemozemo da izadjemo van toga jer smo okovali dusu kamenjem :) . Medjutim nacin postoji Isus nam je to predocio,pogledaj sliku:
LJUBAV pobedjuje sve :)
Jesus_between_two_lions.jpg


Dva lava su dobro i zlo a Ljubav je u sredini :) Isus koji je okajao sve nase grehe.
Sta mislis o kome Bajaga peva :)? Pogledaj gornju sliku i bice ti jasno :)
 
Stefane dete ako ti je ovo 1995 godište onda si jako mlad sa teškim mislima.
Da, ja jesam mlad, ali godine nisu valjda granicna linija mojih razmisljanja? Ako mi je toliko godina valjda ne treba da su mi misli ograničene još samo na loptu :D

Pa kad je dobro i apsolutno dobro zašto onda dozvoljava zlo?
Čekaj malo, Bog je apsolutno dobro, a đavo apsolutno zlo, znači mi živimo između ta 2 svijeta, tako da je sve to prilično izmješano. Svom tom dobru mora da postoji jedan kontra-teg koji održava svijet izbalansiran. Nepostoji nijedan čovijek niti je ikada postojao da je imao apsolutno dobar ili loš život. To odlično ilustruje Yin-Yang motiv.

Ja sam ovim postom samo želeo da te navedem da kreneš u istraživanje...Puno pozdrava i srećan put kroz vrtloge saznanja.:D

Hvala, e i još nešto, mislim da je ono Stefane dete bilo malo suvišno :cool:
 
U mislima velike većine ljudi, knjiga, Hollywood-a itd. on sijedi na prijestolju i muči grešne duše u paklu, ali zar to nebi za njega bilo dobro tj. zadovoljavajuće? Zar nije njega Bog poslao tamo da pati za svoje grijehe? Zašto on nije prikazan kao neka zvijer u kavezu koja je najviše mučena od svih tamo dolje? Zanima me vaša percepcija ovoga jer mislim da je sveopšte ljudska veoma pogrešna.

Razlog zašto ova tema nije u podkategoriji Religija je zato što želim dobiti neke promišljene odgovore, a tamo je ipak previše usijanih glava koje mi možda radi nekih uroka nebi ni odgovorile na temu.

djavo postoji samo u religijama..
 
U mislima velike većine ljudi, knjiga, Hollywood-a itd. on sijedi na prijestolju i muči grešne duše u paklu, ali zar to nebi za njega bilo dobro tj. zadovoljavajuće? Zar nije njega Bog poslao tamo da pati za svoje grijehe? Zašto on nije prikazan kao neka zvijer u kavezu koja je najviše mučena od svih tamo dolje? Zanima me vaša percepcija ovoga jer mislim da je sveopšte ljudska veoma pogrešna.

Razlog zašto ova tema nije u podkategoriji Religija je zato što želim dobiti neke promišljene odgovore, a tamo je ipak previše usijanih glava koje mi možda radi nekih uroka nebi ni odgovorile na temu.
Poput Nezainteresovanog,osecam i ja obavezu prema tebi -mladom coveku.
Covek i nije bas sjajno bice,mada ima odlika koje ga izdizu (vrline)iznad onog sta primarno jeste.A primarno je pripadnik faune i to u vrhu lanca ishrane-predator i svezder.Potice od prilicno jezivih predaka (Fredi Kruger,Drakula,Frankestajn bi mu bili "meze"),od Neandertalikusa i jos dalje u proslost od Raptora ili slicnog zverka...E,djavo ti je arhetip(podsvesno-genetsko secanje)tog naseg pretka,razbojnika,borca,lovca i kanibala...
Izdici se,civilizacijski i genetski cak,iznad tog animalnog arhetipa,znaci sticati vrline,razum i teznju stvaranju...I naravno cvrsto drzati taj brilijant u ruci,bez kog svi ostali brilijanti ne vrede pisljiva boba,a zivot ga zovemo...
Taj animalni u nama zna da bukne-eto ti navijaca...Neandertalci kao jedan...:think:
 

Back
Top