Djacke ekskurzije

Ma, ne. Ispravka na moj prethodni post, jutros sam nesto sva nikakva bila: deca koja su isla na republicko takmicenje, isla su besplatno na ekskurziju. I ici ce o5, ako Bog da. Ovo takmicenje, pojma nemam kako su to nazvali, mislim da jeste olimpijada, je na nivou skole. I po 1 odeljenje svakog razreda ce ici na ekskurziju koja nema nikakve veze sa onom regularnom ekskurzijom. I pre nego sto 212 pita: @Mirko- nemam pojma ko to finansira, mislim da je skola, i ne zanima me, mnogo mi je bitnije da deca imaju motivaciju da uce. I ne znam ni kolika je dnevnica profesorima, jer ih necu voditi ja, niti me zanima da virim u tudji novcanik da bih tebi prenela informacije. Pa, bre, ako besplatnoj ekskurziji nadjes zamerku, sta reci dalje?


Kad su u pitanju drzavne pare i drzavni cinovnici zanima me svaki dinar.Ako te tu ne zanima novac onda ne mozes da prigovaras na korupciju i zloupotrebe.Javne pare su javne,sve na videlo!!!
Otvori privatnu skolu pa naplacuj koliko hoces ako ima onih koji ce da plate,tu me zanima samo da li je placen porez.
 
Kad su u pitanju drzavne pare i drzavni cinovnici zanima me svaki dinar.Ako te tu ne zanima novac onda ne mozes da prigovaras na korupciju i zloupotrebe.Javne pare su javne,sve na videlo!!!
Otvori privatnu skolu pa naplacuj koliko hoces ako ima onih koji ce da plate,tu me zanima samo da li je placen porez.

Да си у Савету родитеља - знао би одговоре на сва та питања. Овако - крепај у незнању! :p
 
Sve za pivo... Koji ludak...:hahaha: Meni ovde ima samo jedna nelogicnost: "U sobe nismo mogli da ulazimo zbog elektronske brave?!" Pa sta je onda i dezurala u hodniku, kad nije imala pristup sobama, mogli su se i poubijati, ona bi sedela u hodniku i cekala da duhovi njihovih bezivotnih tela otvore vrata? :whistling: Eto ko nas cuva, jos joj se i placa...:rotf:
 
Sve za pivo... Koji ludak...:hahaha: Meni ovde ima samo jedna nelogicnost: "U sobe nismo mogli da ulazimo zbog elektronske brave?!" Pa sta je onda i dezurala u hodniku, kad nije imala pristup sobama, mogli su se i poubijati, ona bi sedela u hodniku i cekala da duhovi njihovih bezivotnih tela otvore vrata? :whistling: Eto ko nas cuva, jos joj se i placa...:rotf:

Ajd leba ti...oni imaju po 17-18 godina i profesori treba da im provaljuju u zaključane sobe? :eek:
 
Pa treba da ih otkljucaju, ne da provaljuju... Dobro, posto imaju 17, 18 sto ne idu sami? Sta ce im profesori, cemu sluze? :think: Ovamo imaju preveliku odgovonost, a kad dodje do nekog sranja onda oni su odrasli, valjda imaju mozga u glavi? :zcepanje: Ne mogu od 150 ucenika voditi samo finu i normalnu decu, budala ima uvek, a ako vec idu treba malo i da ih kontrolisu valjda, nece ih pustiti tek tako...
 
Pa treba da ih otkljucaju, ne da provaljuju... Dobro, posto imaju 17, 18 sto ne idu sami? Sta ce im profesori, cemu sluze? :think: Ovamo imaju preveliku odgovonost, a kad dodje do nekog sranja onda oni su odrasli, valjda imaju mozga u glavi? :zcepanje: Ne mogu od 150 ucenika voditi samo finu i normalnu decu, budala ima uvek, a ako vec idu treba malo i da ih kontrolisu valjda, nece ih pustiti tek tako...



Nemoj tako i nastavnici imaju dusu,moraju i oni u sobe.:per:
 
Pa treba da ih otkljucaju, ne da provaljuju... Dobro, posto imaju 17, 18 sto ne idu sami? Sta ce im profesori, cemu sluze? :think: Ovamo imaju preveliku odgovonost, a kad dodje do nekog sranja onda oni su odrasli, valjda imaju mozga u glavi? :zcepanje: Ne mogu od 150 ucenika voditi samo finu i normalnu decu, budala ima uvek, a ako vec idu treba malo i da ih kontrolisu valjda, nece ih pustiti tek tako...
Ma zamisli da bane nekom a oni orgijaju...treba srčka da je strefi. A i fina deca se otkače na ekskurziji...pa i mi pre 25 godina...sve ekstra đaci a haos pravili na ekskurziji. A kamo li ovi sad.
 
Pa treba da ih otkljucaju, ne da provaljuju... Dobro, posto imaju 17, 18 sto ne idu sami? Sta ce im profesori, cemu sluze? :think: Ovamo imaju preveliku odgovonost, a kad dodje do nekog sranja onda oni su odrasli, valjda imaju mozga u glavi? :zcepanje: Ne mogu od 150 ucenika voditi samo finu i normalnu decu, budala ima uvek, a ako vec idu treba malo i da ih kontrolisu valjda, nece ih pustiti tek tako...

Само не знам како замишљаш да професор, чак и да може да уђе у њихове собе, успева да буде у 10 соба истовремено целу ноћ? :confused:
Она ко хоће да направи срање - направиће га чим професор окрене леђа...а професор, као уосталом ни родитељ, не може да држи за руку свако дете 24 сата дневно!!! :rtfm: По законима физике то није могуће!!!! :rtfm:

Ја водила седмаке на дводневну екскурзију. Припремила добро и њих и родитеље, обавили и заједнички ЧОС-родитељски, деца супер, све смо се договорили, утврдили правила...
Стигли у хотел. Предвиђена је дискотека затвореног типа у хотелу (да не би хајцали по граду), дали смо им сат времена слободно по собама после вечере да се пресвуку и спреме за дискотеку....кад мени стиже анонимна дојава на мобилни да четворица ученика (све мирна деца, одликаши) имају алкохол у торбама.
Одем са колегом у њихову собу и направимо преметачину (то је било пре неколико годна - сада бих вероватно одговарала због тога). Код њих четворице нађемо укупно десетак унучића вотке и исто толико пелинковца!!!! :eek:
Одузмемо то, ученике казнимо забрањивањем дискотеке,а чим смо се вратили са екскурзије сазовем опет родитељски и родитељима вратим одузето пиће. Две маме су реаговале нормално, једна се све време ишчуђавала и шокиравала:''Ма, је ли мој син???? Ма, јесте ли Ви сигурни да је то имао баш он? Мој син???'', а четврта је попиздела на мене, била је увређена и бесна, не знам само шта сам јој ја била крива...:roll:
Да нисам направила преметачину - могло је да се деси да добију тровање алкохолом...то су деца која никада до тада нису пробала ни кап алкохола...:confused:

И, како год окренеш - дупе ти на леђа! Наставник је крив....:(
А ја још добила и дневнице за ту екскурзију, место да будем срећна што сам добила бесплатно два дана у Врњачкој Бањи....:mrgreen:
 
Само не знам како замишљаш да професор, чак и да може да уђе у њихове собе, успева да буде у 10 соба истовремено целу ноћ? :confused:
Она ко хоће да направи срање - направиће га чим професор окрене леђа...а професор, као уосталом ни родитељ, не може да држи за руку свако дете 24 сата дневно!!! :rtfm: По законима физике то није могуће!!!! :rtfm:

Ја водила седмаке на дводневну екскурзију. Припремила добро и њих и родитеље, обавили и заједнички ЧОС-родитељски, деца супер, све смо се договорили, утврдили правила...
Стигли у хотел. Предвиђена је дискотека затвореног типа у хотелу (да не би хајцали по граду), дали смо им сат времена слободно по собама после вечере да се пресвуку и спреме за дискотеку....кад мени стиже анонимна дојава на мобилни да четворица ученика (све мирна деца, одликаши) имају алкохол у торбама.
Одем са колегом у њихову собу и направимо преметачину (то је било пре неколико годна - сада бих вероватно одговарала због тога). Код њих четворице нађемо укупно десетак унучића вотке и исто толико пелинковца!!!! :eek:
Одузмемо то, ученике казнимо забрањивањем дискотеке,а чим смо се вратили са екскурзије сазовем опет родитељски и родитељима вратим одузето пиће. Две маме су реаговале нормално, једна се све време ишчуђавала и шокиравала:''Ма, је ли мој син???? Ма, јесте ли Ви сигурни да је то имао баш он? Мој син???'', а четврта је попиздела на мене, била је увређена и бесна, не знам само шта сам јој ја била крива...:roll:
Да нисам направила преметачину - могло је да се деси да добију тровање алкохолом...то су деца која никада до тада нису пробала ни кап алкохола...:confused:

И, како год окренеш - дупе ти на леђа! Наставник је крив....:(
А ја још добила и дневнице за ту екскурзију, место да будем срећна што сам добила бесплатно два дана у Врњачкој Бањи....:mrgreen:

Naši su jednom sipali alkohol u tetrapak od "kravice". Bilo je jako providno.
 
Budalu nikako ne možeš sprečiti da izvede budalaštinu koju je naumio, koliko god da se trudiš on će uvek naći način da se izbudališe. Ne postoji realna mogućnost da se obezbedi 24-oro časovna prismotra i u svakom momentu svako dete ima na oku...mislim, postoji, ali to bi moralo koštati mnogo više nego ovo sad, a za roditelje je i ovo velika cifra. Pošto je u sadašnjim uslovima nemoguće imati potpunu kontrolu, a nije moguće osloniti se na zdrav razum i odgovornost te dece, najbolje bi bilo da ih na putovanja vode mame i tate, em neće plaćati čuvanje, em će, ako se ne daj Bože desi da im dete ispadne kroz prozor dok juri po pivo, shvatiti da za neodgovorne i budalaste postupke dece nije uvek krivica na odgovornom licu.
 
Ove klipove je trebalo postaviti na onoj drugoj temi "Autoritet profesora"... ako tako nesto jos uvek postoji. Za ovakvo ponasanje bi trebala kazna da bude izbacivanje iz skole + nemogucnost upisa u drugu skolu tekuce skolske godine + novcana kazna za roditelje! :rtfm:
Ne znam samo sta li se ocekuje od ovog klipana na ekskurziji... sigurno nece s paznjom obilaziti muzeje i kulturnoistorijske spomenike. :roll:
Znaci, da se ne lazemo, deca na ekskurzije i idu da bi se iznapijali i ludirali; roditelji ih salju, ne da bi naucili nesto novo, vec da bi skinuli debile sa vrata bar na par dana... muko moja predji na drugoga; a profesori idu zbog para. Tako da, ne znam koga tu treba kriviti, roditelje sto ih salju ili profesore koji prihvataju takvu obavezu. :think:
 
Ove klipove je trebalo postaviti na onoj drugoj temi "Autoritet profesora"... ako tako nesto jos uvek postoji. Za ovakvo ponasanje bi trebala kazna da bude izbacivanje iz skole + nemogucnost upisa u drugu skolu tekuce skolske godine + novcana kazna za roditelje! :rtfm:
Ne znam samo sta li se ocekuje od ovog klipana na ekskurziji... sigurno nece s paznjom obilaziti muzeje i kulturnoistorijske spomenike. :roll:
Znaci, da se ne lazemo, deca na ekskurzije i idu da bi se iznapijali i ludirali; roditelji ih salju, ne da bi naucili nesto novo, vec da bi skinuli debile sa vrata bar na par dana... muko moja predji na drugoga; a profesori idu zbog para. Tako da, ne znam koga tu treba kriviti, roditelje sto ih salju ili profesore koji prihvataju takvu obavezu. :think:

Не слажем се с тобом.
Да, има деце која иду ето тек тако, да би се напила или направила неке друге безаконије, јер не смеју код куће.
Да, има наставника који иду само због пара.
Да, има родитеља који би само ''да скину дебиле са врата''.

....Али никако не мислим да је у питању неки значајан број ни у једном случају.

Пођимо само од себе: да ли је нама као ђацима био циљ само да се напијемо (то се може врло лепо и без екскурзије, зар не?), да ли ми све у животу радимо искључиво ''због пара'' и да ли ми шаљемо нашу децу на екскурзију само да бисмо на пар дана ''скинули дебиле с врата''?
 
Ljudi moji, osnovna stvar jeste u tome da je prosto nemoguce da se ni na jednoj ekskurziji nikad ne dogodi nesto neplanirano, neka nezgoda ili nesreća. Po zakonu verovatnoće nekad se i tako nešto mora dogoditi, kao što se dogodi da i najpažljivijem roditelju dete pred očima padne, slomi ruku, doživi neku drugu nesreću...nekad se užasi ne mogu izbeći. Upravo zbog toga skidam kapu svakom prosvetnom radniku koji je spreman da preuzme toliki rizik i prihvati se toga da odgovara za bezbednost tolike dece i da bude glavni krivac ako nešto krene po zlu pa čak i ako se trudio da učini sve što je u njegovoj moći da sve prođe kako treba. Treba živeti posle s tim bremenom.

A ovaj video klip me ostavlja bez komentara.
 
Пођимо само од себе: да ли је нама као ђацима био циљ само да се напијемо (то се може врло лепо и без екскурзије, зар не?), да ли ми све у животу радимо искључиво ''због пара'' и да ли ми шаљемо нашу децу на екскурзију само да бисмо на пар дана ''скинули дебиле с врата''?
Pa većini mog odeljenja je bio cilj da se napiju, izludiraju i da oni koji nisu pušili propuše, doduše sve prilično nedužno za današnje ideje potpunog patosiranja, u suštini piće i diskoteka sa preglasnom muzikom do ujutru. Nisu znali šta povodom sobe/ključa da rade sa mnom koji nisam učestvovao u žurci. Mali nerd nije ni umeo niti hteo da žuruje. Na svu sreću drugi dan u drugom hotelu su mi dali jednokrevetnu sobu. Sledećih dana su svi spavali u autobusu i jedva se vukli okolo. Kad smo posetili manastir, časne sestre su po ispijenim licima i nedostatku energije pomislile da smo pešačili do tamo umesto što smo išli autobusom.
 

Back
Top