DJ-ing

Da ljudi nemojte se svadjati vec se dogovorite dal se radi o dju koji pusta ili pravi muziku..remixima i sl..velika je razlika

Ne svadja se niko, i ti bi mogao malo da pazljivije citas.
Devojka zeli nesto da napravi a ne da pusta muziku, terminologija je ovde nebitna koliko sustina, koja se vidi iz uvodnog posta.
 
Da, niko se ne svadja, samo razmenjujemo misljenja, sto verujem koristi i onima koji ne ucestvuju u raspravi.

Istina da se u Reason ne moze snimati eksterni audio direktno. Jeste da cu sad ovo sto cu reci mozda izlazi iz okvira FL - Reason, ali tu je Propellerhead Record koji je specijalizovan upravo za snimanje eksternog audia. Cak mislim da je duo pack - Reason i Record - koji se moze kupiti za 400 evra trenutno najbolja ponuda na trzistu. Naravno to je samo moje misljenje jer meni licno Reason najvise odgovara kao softver.

A sto se tice nigersa pocetnika sa kvr audia i audio news-a :) jedan od razloga zasto je FL Studio toliko popularan je i njegova pristupacnost, kao i lakoca u radu. A na Cubase se onda uglavnom prebace sample-based producenti, upravo zbog pomenutog vocal time stretching-a (iako nije ni to pravilo, ima dosta i onih koji prave sve od nule a da rade u Cubase-u). Uglavnom, posle FL-a se masa uglavnom prebacuje na Ableton Live, Pro Tools, Reason, Cubase ili Reaper. Malo manje su popularni GarageBand i Logic
 
Da, niko se ne svadja, samo razmenjujemo misljenja, sto verujem koristi i onima koji ne ucestvuju u raspravi.

Istina da se u Reason ne moze snimati eksterni audio direktno. Jeste da cu sad ovo sto cu reci mozda izlazi iz okvira FL - Reason, ali tu je Propellerhead Record koji je specijalizovan upravo za snimanje eksternog audia. Cak mislim da je duo pack - Reason i Record - koji se moze kupiti za 400 evra trenutno najbolja ponuda na trzistu. Naravno to je samo moje misljenje jer meni licno Reason najvise odgovara kao softver.

A sto se tice nigersa pocetnika sa kvr audia i audio news-a :) jedan od razloga zasto je FL Studio toliko popularan je i njegova pristupacnost, kao i lakoca u radu. A na Cubase se onda uglavnom prebace sample-based producenti, upravo zbog pomenutog vocal time stretching-a (iako nije ni to pravilo, ima dosta i onih koji prave sve od nule a da rade u Cubase-u). Uglavnom, posle FL-a se masa uglavnom prebacuje na Ableton Live, Pro Tools, Reason, Cubase ili Reaper. Malo manje su popularni GarageBand i Logic

Kakvi su ovi dole navedeni softveri u poredjenju sa FL-om, sto se tice zahtevnosti i kvaliteta? Da li je zaista neophodno zameniti FL nekim od njih ili je i sam FL pristojan za studijski rad?
 
Kakvi su ovi dole navedeni softveri u poredjenju sa FL-om, sto se tice zahtevnosti i kvaliteta? Da li je zaista neophodno zameniti FL nekim od njih ili je i sam FL pristojan za studijski rad?

Mislim da je tvoja masina dovoljno dobra za sve, mislim da jedino Ableton i Pro Tools traze minimum 1 GB memorije. A GarageBand i Logic Pro ni ne mozes instalirati jer su oni samo za Mac platformu. Ali mislim da ni nema potrebe da se prebacujes na neki drugi, tj. FL je, kao sto kazes, sasvim pristojan za studijski rad
 
Hvala... ;) Nego imam dilemu, prebacujem se na D'n'B, pa ne znam sta da radim sa ovim prethodnim house pemama? Da li da ih izbacim na sajt i myspace koje cu da napravim ili da ih batalim i stavim samo D'n'B pesme?
 
Hvala... ;) Nego imam dilemu, prebacujem se na D'n'B, pa ne znam sta da radim sa ovim prethodnim house pemama? Da li da ih izbacim na sajt i myspace koje cu da napravim ili da ih batalim i stavim samo D'n'B pesme?

Mene pitas? :) Ne znam, uradi onako kako ti mislis da je najbolje :) A jel mozes da postavis neku od tih gotovih house pesama da cujem kako zvuci, ne samo ja nego i ostali
 
Sve devojcice zainteresovane za produkciju, mogu da dodzu u studio u BIGZ sutra. Naravno, pod uslovom da ne spadaju u kategoriju under 18.:per: Posaljite PM, da napravim listu. :mrgreen:
 
A sto se tice nigersa pocetnika sa kvr audia i audio news-a jedan od razloga zasto je FL Studio toliko popularan je i njegova pristupacnost, kao i lakoca u radu.

Pa da se ne lazemo, svi programi su manje vise pristupacni na "popustu". Originalni i nije bas jeftin iako kupovina donosi neke zanimljive pogodnosti tipa free lifetime upgrade sto drugi nemaju.
Danasnja muzika je vecinom pattern based orjentisana, a [osto je FL Studio klasicni pattern based sekvencer razumljiv je razlog njegove popularnosti.

na Cubase se onda uglavnom prebace sample-based producenti, upravo zbog pomenutog vocal time stretching-a (iako nije ni to pravilo, ima dosta i onih koji prave sve od nule a da rade u Cubase-u).

Nisam ja o tome pricao nego o real time strechingu vokala i nasnimljenih audio deonica.

u). Uglavnom, posle FL-a se masa uglavnom prebacuje na Ableton Live, Pro Tools, Reason, Cubase ili Reaper. Malo manje su popularni GarageBand i Logic

Neko ko je godinama radio na jednom tesko menja okruzenje. Mnogi koriste kombinacije softvera gde kroz rewire traze najbolje rezultate. Tako ja za aranziranje i kompozicije koristim FL Studio, dok master i rendering vrsim u Cubase-u. Moj ortak koji je freak za Reason (covek je radio oficijelni beta testing za Record) slicno radi samo sto za aranziranje i kompoziciju koristi Reason, a ostatak odradi kroz Cubase.

Hvala... Nego imam dilemu, prebacujem se na D'n'B, pa ne znam sta da radim sa ovim prethodnim house pemama? Da li da ih izbacim na sajt i myspace koje cu da napravim ili da ih batalim i stavim samo D'n'B pesme?

Ako nista bekapuj svoje radove i ostavi za neki dogledan period. U medjuvremenu ce se desiti dosta stvari koji ceti u buducnosti pomoci da te radove poboljsas.
 
kad smo vec kod dj-inga,moze li mi neko reci kako da skinem taj flstudio program sa interneta,odnosno,da mi posalje adresu.Ja ga evo skidam sad,al ne znam,suvise lako sam dosao do njega.Mislim da je mozda to demo.
 

Back
Top