Diskusije o timovima, igracima, trenerima...

8-Mile RD

Veoma poznat
Poruka
10.353
Ajd ovako, za ekipu koja posecuje ovaj deo pdf-a.
Dakle, sve diskusije tipa 'koji igrac ima bolju tehniku, sut...', 'ko je najbolji igrac/trener na svetu', 'koji tim igra najbolji fudbal' i uopsteno sve diskusije koje nisu za druge teme na ovom delu Fudbala, nek budu na ovoj temi. Ne znam da li ste primetili da ste na temi o Milanu u jednom trenutku poceli i o NBA da pricate! Sve one postove cu da prebacim ovde.
 
Poslednja izmena:
@Walken
tis tis...tis tis:mrgreen:
Vidiš, da je Jepeš nastavio da se kreće unazad (postrance), Lenon bi imao manje prostora i koncentracije da pogleda gde je Krauč, a samim tim i da mu asistira ... Da se primetiti da mu je potrebno 10-ak metara između dva dodira lopte u punom driblingu (Mesi za to vreme 5 pipne loptu i menja joj smer, i zato je tako poseban), i da je Nesta ostavio Krauča, i brže predvideo situaciju u kojoj Jepeš nema nikakve šanse ako se zakopa u mestu i sačeka Lenona, možda bi stigao pre samog Lenona ...

No, lako je nama odavde primetiti takve stvari, zapravo je potrebno mnogo rada, truda i razgovora sa samim igračima, da analiziranjem utakmice greške budu svedena na minimum ... Ovde bi npr. dva odlično uigrana štopera bez puno problema rešila situaciju, ali em Nesta nije uigran sa Jepešom, em Jepeš nije svetska klasa ...

Sve u svemu, ovo me podseti na Volkotovu asistenciju protiv Liverpula, obe su sjajne :worth: ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne vredi tu ni gledati loptu, najbolje je držati ga na odstojanju 3-5 metara, jer on nema toliko dobru kontrolu lopte kao Mesi pa da je kontroliše u tom radijusu], i samim tim on ne može da pretrči odbrambenog igrača a da lopta ostane u njegovom posedu [/B...


Ti brate neznas sta pises :eek: :lol: dal ne pratis dovoljno ili koe....Ne kazem da je Lenon bolji od Mesija ali nema sanse da Mesi ima bolju kontrolu lopte od Lenona....pa i video si...Lenon juri u sprintu 50 metara a lopta mu je na nogama,ne bezi mu,ne ostavlja gu be....gledaj premijer ligu pa znaces....vidi golove protiv Njukasla i Liverpula iz ove sezone...ako vec ne pratis ne ubacuj se sa bzv komentare...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti brate neznas sta pises :eek: :lol: dal ne pratis dovoljno ili koe....Ne kazem da je Lenon bolji od Mesija ali nema sanse da Mesi ima bolju kontrolu lopte od Lenona....pa i video si...Lenon juri u sprintu 50 metara a lopta mu je na nogama,ne bezi mu,ne ostavlja gu be....
Mesi ima daleko najbolju kontrolu lopte na svetu, i u tom segmentu igre je možda i najbolji svih vremena, njemu je lopta uvek na dohvat noge i zato ti njegovi slalomi izgledaju prosto ... Čak ni Maradona nije bolji od Mesija u tome ... Lenon jeste odličan igrač, ali porediti ga sa Mesijem u kontroli lopte je čista blasfemija, no od tebe drugo ništa nismo ni očekivali kad su u pitanju igrači Totenhema ...

vidis brate kolko lupa...tri sata sam se krstio...
Možeš se krstiti koliko hoćeš, ali to ti neće pomoći da skapiraš neke malo složenije stvari u fudbalu ... Bolje da si ta tri sata proveo gledajući neki drugi fudbal osim onog koji igra Totenhem, pa možda onda ne bi bio predmet sprdnje u ovom delu foruma ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Walken
Ovo je Lenonu prvi put da je nesto ovako uradio... To je zbog Jepesa i neuigranosti stoperskog tandema...
Naravno da je tu najviše zaslužan Lenonov kvalitet, ali da je tu bio Maldini ili Barezi, teško bi došlo do asistencije ... Nagledao sam se utakmica gde je Barezi uz pomoć svog intelekta i anticipacije lagano rešavao ovakve situacije, zajedno sa Kostakurtom ili Maldinijem ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti si be jeebem li ga....Lenonu se i u sprintu lopta lepi za noge.... ;).
Od trenutka kad je primio loptu, pa sve dok nije asistirao Krauču, Lenon je 5x menjao smer lopte, a trčao je 50 metara ... Ako nisi bežao sa časova matematike, sam izračunaj koliki je radijus Lenonove kontrole lopte u punom sprintu ... Elem, Lenon ima odličnu kontrolu lopte, ali Mesija ima daleko, daleko bolju, i njemu u punom sprintu za tih 5 menjanja smerova treba oko 20-25 metara prostora ...

Ti ce mi pricas za gledanje utakmice nesto.... :hahaha: neznam dal si dve odgledao ove sezone...inace nebi ovake gluposti pisao...
Sve i da sam jednu odgledao, to je opet više nego što si ih ti odgledao a da Totenhem nije igrao ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nemoj tako, ispašće da i tebi kreiram mišljenje ako se usudiš da kažeš da je Mesi najbolji igrač na svetu :D ... Ili da Barsa igra najlepši fudbal ...

Ja Mesija stvarno ne podnosim, a ne mogu reći ni da mi je Barsa k' srcu...što ne mijenja činjenice da je Mesi uz Ronalda najbolji na svijetu, a Barselona igra najbolji fudbal trenutno...

Mislim, kao da je neka nauka to shvatiti :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mesi nema kontrolu lopte ni približno kakvu su imali Maradona, Ronaldinjo, ili Zidan.

On samo insistira na što više dodira, ali može samo da sanja da radi stvari koje su ova trojica radila. Dok su sa druge strane i Maradona i Ronaldinjo mogli da driblaju na način na koji to Mesi radi, jer su obojica bili neverovatno agilni, sa fantastičnim ubrzanjem, ali prosto nisu videli potrebu za tim.

Lenon je za sve gore navedene druga liga po svakom kriterijumu osim brzine.
 
Poslednja izmena od moderatora:
On samo insistira na što više dodira, ali može samo da sanja da radi stvari koje su ova trojica radila. Dok su sa druge strane i Maradona i Ronaldinjo mogli da driblaju na način na koji to Mesi radi, jer su obojica bili neverovatno agilni, sa fantastičnim ubrzanjem, ali prosto nisu videli potrebu za tim.
Suština kontrole i jeste u što više dodira,
, ili kad Iniesta krene sa krilne pozicije u 16-erac, te time protivniku ne ostavljaju legalan način da ih zaustavi ... Mesi to u punom trku dok napada gol radi jednako savršeno kao i onda kad treba da obezbedi tečan protok lopte u igri, ili da je sačuva dok ne nađe pravo rešenje ...

Slažem se da Mesija može da sanja stvari koje su Maradona i Ronaldinjo radili, ali u ovome je najmanje jednak sa njima, po meni i bolji, i najviše zbog toga on ima ove astronomske brojke kad su asistencije i golovi u pitanju ...

Ronaldinjo je uz Maradonu za mene najgenijalniji igrač iakda, ali nije mogao tako dobro da dribla poput Mesija, jer nije imao toliko nisko težište, dok Maradona jeste jer je bio nizak a pritom fizički mnogo jak i spreman ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne postoji nikakva suština kontrole.

Ukoliko ti možeš da pretrčiš određenu distancu sa manjim brojem dodira od Mesija, kao što je Maradona to radio, nema potrebe da insistiraš na velikom broju dodira. Štaviše, verovatno sebe samo usporavaš ili čak i trošiš više energije od potrebne količine.

Svi se ovde sećamo kako nam je izgledalo kad god Zidan primi loptu a on nikada nije insistirao na velikom broju dodira. Zato mi je teško da kažem da Mesi ima bolju kontrolu lopte od njega. To jednostavno nije moj utisak.

Isto važi i za Maradonu i Ronaldinja, sa tim da je, kad su oni u pitanju, razlika između njih i Mesija još i veća.

Kontrola lopte kod navedene trojke je podsećala na telekinezu. Kod Mesija to jednostavno nije slučaj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
@piss
Ko to kaze da Lenon nije bolji od patuljka? Nemoj da dozvoljavas sebi da ti misljenje o fudbalerima kreira Walken, novinari koji ne znaju svoj posao i ostali navijaci Farse... Misljenje kreiraj sam...

A sto se Vilsira tice...Samo cu reci da MekEhrana nijesi gledao;)

Pa znas nije u redu cim se moje misljenje i tvoje ne poklapaju da kreces sa takvim sitnim prozivkama.... Samim tim sto Messija nazivas patuljkom dovoljno govori o tvojoj objektivnosti, jeste Lennon dobar ,ali realno nije ni blizu Messiju i stvarno ne bih da se raspravljam oko toga,nema smisla.

MekEhrana sam gledao kad je usao u jednoj utakmici, u principu nije nista posebno uradio,ali nije nesto puno ni igrao,tako da nemam pojma....cini mi se da je on jos mladji, a posto je on tek poceo da ulazi u igru,a wilsheare vec ima dosta utakmica u nogama i to odlicnih....ne mozes reci da je ovaj tvoj bolji....ali nije ni bitno , za 3-4 godine ce se tek videti gde su njih dvojica.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Za to postoje driblinzi. Fore. Cake. Sećaš se kako je, recimo, Ronaldo rešavao probleme tog tipa? Malo elastiko, malo ovo, malo ono. Sa Ronaldinjom je isti slučaj. Mesi, sa druge strane, slabo koristi driblinge u onom klasičnom smislu već se gotovo u potpunosti oslanja na to ''sitnije, Cile, sitnije''.

Gle, recimo, kako Maradona rešava problem četvorice igrača na malom prostoru. Nema potrebe da sitni.

 
Poslednja izmena od moderatora:
Jeste usitnio u poređenju sa nekim drugim igračima, ali ne u poređenju sa Mesijem.

Dakle, usitnio je taman onoliko koliko mu je bilo neophodno.

Ako išta, to bi još mogao biti dokaz da je Maradona mogao da dribla na Mesijev način ali prosto nije video potrebu za tim.

Tačno je da svako ima svoju foru, ali ja ovde ne napadam Mesija zbog toga, niti dovodim u pitanje to da je on najbolji fudbaler sveta, samo ističem da to što je Mesijeva fora veliki broj dodira ne znači automatski da ima najbolju kontrolu lopte u istoriji fudbala.
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Walken i peti
Procitajte sta sam napisao pre nego sto odgovarate...jesam li ja rekao da je Lenon bolji od Mesija???
A ono kad se pogledaju ove dve utakmice u Ligi Sampiona se dolazi do zakljucka da je Lenon mnogo bolji... :mrgreen: Mesi samo igra ok kada su mu tu Xavi i Inijesta...u Argentinu igra slabo...pitate li se sto???? ;)
A za ovo....vidi se da neznas Valken karakterisrike Lenona...pogledaj pred kraj kad je bio blizu Jepesa njegovu kontrolu...lopta se lepi za noge...covek stane ispred igraca...lopta mu je na noge i onda ubrza tako da jedan na jedan sa bilo kim izlazi ko pobednik.....niko ne moze da ima takav start nego on....a i brzi je od Mesija ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Walken i peti
Procitajte sta sam napisao pre nego sto odgovarate...jesam li ja rekao da je Lenon bolji od Mesija???
Mesi samo igra ok kada su mu tu Xavi i Inijesta...u Argentinu igra slabo...pitate li se sto???? ;)
Pročitao sam ja šta si ti napisao, i nigde nisam insinuirao tako nešto ... Nisam ni mislio da si rekao da je Lenon bolji od Mesije ...

Mesi igra superiorno kad su mu tu Ćavi i Iniesta i čitava španska reprezentacija, dok je u Argentini samo odličan ... Fali tu još štošta da bi i tamo bio superioran, ali pre svega nema liderske sposobnosti ... Sa druge strane, Barsa bez Mesija jeste svetski šampion, ali najneefikasniji ikada, a sa njim u timu urnišu sve živo ...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top