dilema

anatomija

Početnik
Poruka
1
e pa ovako...ja sam student medicine pa zato znate koliko slobodnog vremena imam.Nikada se do sada nisam potukao,svadjao da ali tukao ne,uvek sam razdvajao i pristalica sam toga da se sve moze resiti recima i mirovnim putem.Ali posto je vreme sve gore i sve je vise onih koji misle da su uhvatili boga za ....,razmisljam o tome da naucim neku vestinu radi samoodbrane jer mi je dosadilo da se vise svakom sklanjam.ALI NE ZNAM STA?isao sam u teretanu pa sam krupnije gradje,180 cm visok , 110 kila,sada slabije kondicije i pusac....sve ovo navodim da bi vi mogli lakse da procenite sta je najbolje za mene..neki su mi predlozili boks,neki da treniram neki grublji sport da bih ocvrsnuo i tako.molim da me posavetujete sta da radim.ili mi odgovarajte ovde ili na moj mail..pozdrav

Zdel

Obećava
Poruka
74
Kao što je gnjec rekao, ako te zanima samoodbrana, probaj-treninraj Krav Maga-u.
Na sajtu www.krav-maga.rs imaš u potpunosti sve informacije, možeš da dođeš, pogledaš, odlučiš se ako ti se sviđa.
Nadam se da ćeš nam se pridružiti!
Sportski pozdrav!

A-LEX

Primećen član
Poruka
802
Probaj Soko Combat System. Preporucujem ti to jer je dinamicno,brzo i obuhvata sve nacine borbe. Borba u stajanju,parteru,sa palicama i nozevima itd. Pozz

milosmalic

Aktivan član
Poruka
1.091
e pa ovako...ja sam student medicine pa zato znate koliko slobodnog vremena imam.

Svako ko ti kaže da ćeš sa 2-3 treninga nedeljno da se osposobiš za bilo šta je u najmanju ruku neodgovoran. Sa tolikom satnicom, šta god da odabereš je rekreacija i ništa više. Moje mišljenje je da ko god tvrdi suprotno ili želi tvoj novac po svaku cenu, ili te nenamerno dovodi u zabludu i samim tim potencijalno u opasnost. Ja to mojim učenicima u klubu stalno ponavljam: "Sa 14-18 sati treninga mesečno, rekreirate se. Svakako, to može biti borilački pismena rekreacija, ali je rekreacija."

Naravno da ćeš i sa 2-3 treninga nedeljno naučiti više nego što si znao, ali tim ritmom treba dosta vremena da dođeš na nivo koji si pomenuo "dosadilo da se više svakom sklanjam". Ili jednostavno prestani da se sklanjaš. Sa 180 sa 110 velikoj većini ljudi i ne bi trebalo da se sklanjaš, pa šta bude da bude.

Što se biranja tiče, ne bira se samo veština, bira se i učitelj a zatim i klub. Možeš da se zainteresuješ za neku veštinu na osnovu youtube snimaka, tekstova, knjiga - i da naletiš na nekoga ko nije ni blizu tom nivou koji se tebi dopao ali nosi taj label, da je predstavnik ili šta već. Bez malo probavanja i pričanja sa poznanicima, nema dobrog izbora.

Želim ti lepo vežbanje

Poslednja izmena:

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
Što se biranja tiče, ne bira se samo veština, bira se i učitelj a zatim i klub. Možeš da se zainteresuješ za neku veštinu na osnovu youtube snimaka, tekstova, knjiga - i da naletiš na nekoga ko nije ni blizu tom nivou koji se tebi dopao ali nosi taj label, da je predstavnik ili šta već. Bez malo probavanja i pričanja sa poznanicima, nema dobrog izbora.

Želim ti lepo vežbanje

Nemam sta da dodam