Dijabetes (Shecerna Bolest)

Pa ako neće sam da brine o sebi, vi tu ne možete ništa.
Da biste pomogli čoveku, on to mora prvo da vam dozvoli.
Tako je. Zato smo mi i digli ruke, i pustili je da sama odlučuje. Kada je išla kod oftalmologa, pa joj širio zenice, nedelju dana nismo mogli da živimo od nje. Samo je pričala kako nikada više neće da ide da joj sipaju kapi u oči, jer posle ništa nije videla. Kada ode kod interniste na kontrolu, pa on kaže kako joj je visok šećer, ona mu uvek kaže kako se mnogo sekirala u prethodnom periodu, pa je od toga. A inače vodi jedan vrlo sređen život, praktično bez stresa. Kod endokrinologa neće, jer neće insulin, i tako...Ima pravo da odlučuje o svom životu.
 
Tako je. Zato smo mi i digli ruke, i pustili je da sama odlučuje. Kada je išla kod oftalmologa, pa joj širio zenice, nedelju dana nismo mogli da živimo od nje. Samo je pričala kako nikada više neće da ide da joj sipaju kapi u oči, jer posle ništa nije videla. Kada ode kod interniste na kontrolu, pa on kaže kako joj je visok šećer, ona mu uvek kaže kako se mnogo sekirala u prethodnom periodu, pa je od toga. A inače vodi jedan vrlo sređen život, praktično bez stresa. Kod endokrinologa neće, jer neće insulin, i tako...Ima pravo da odlučuje o svom životu.
Tako je.
Jedini problem je to što od šećera može da doživi šlog pa može vama muke da zada. Možda joj treba skrenuti pažnju na tu vrstu problematike.
 
Tako je.
Jedini problem je to što od šećera može da doživi šlog pa može vama muke da zada. Možda joj treba skrenuti pažnju na tu vrstu problematike.
Pokušavali smo mi njoj da objasnimo da to njeno "neću insulin, neka umrem"ne znači da će pasti i umreti. Da može da oslepi, da ostane bez prstiju na nogama, pa čak i nogu, da se može šlogirati, pa je mora neko presvlačiti i negovati, ali ne vredi. Tako da nam ostaje da se nadamo da se nećemo mučiti ni ona, a ni mi.

Moj deda je bio izrazito krupan čovek. Voleo da popije, pa imao problem sa visokim pritiskom. Baba ga stalno upozoravala na šlog, a on bio u fazonu "pa šta, udariće me šlog, pa ću umreti". A baba mu kaže:"Dobro će biti ako dođe majstor, pa te udari. Ali, ako pošalje šegrta, onda smo nadrljali i ti i ja!"

Tako nekako će biti i sa mojom sveki.
 

Back
Top