Detitoizacija (2)

Josip Broz Tito, njegov lik i delo, za Srbe je bio

  • Potpuno pozitivan

    glasova: 27 20,8%
  • Uglavnom pozitivan

    glasova: 14 10,8%
  • Neutralan

    glasova: 4 3,1%
  • Uglavnom negativan

    glasova: 22 16,9%
  • Potpuno negativan

    glasova: 63 48,5%

  • Ukupno glasova
    130
Iz biografije Predraga Živkovića Tozovca
" Године 1972. отпевао је песму Јеремија, коју су тадашње комунистичке власти сврстале у четничке песме, због чега је био принуђен да се склони код пријатеља у Немачку. Након две године вратио се у Србију, власти су му одузеле пасош,"
 
Iz biografije Predraga Živkovića Tozovca
" Године 1972. отпевао је песму Јеремија, коју су тадашње комунистичке власти сврстале у четничке песме, због чега је био принуђен да се склони код пријатеља у Немачку. Након две године вратио се у Србију, власти су му одузеле пасош,"
Тозовац се страшно намучио у том периоду, није силазио са телевизије 70-тих.Једва да је имао времена да оде у кафану.
 
Тозовац се страшно намучио у том периоду, није силазио са телевизије 70-тих.Једва да је имао времена да оде у кафану.
A kako Tozovac smeo na televiziju a drugarCa Jovanka nije ? Šta je to drugarCa Jovanka tako strašno zgrešala da joj nisu dali na male ekrane tv prijemnka ?
 
A kako Tozovac smeo na televiziju a drugarCa Jovanka nije ? Šta je to drugarCa Jovanka tako strašno zgrešala da joj nisu dali na male ekrane tv prijemnka ?
Хајде Груби, испричај нам како си и ти био жртва комунизма, то је увек у моди.На пример, усељаваш се у нов стан а оно водокотлић не ради, или отпадне квака на неким вратима.
 
Хајде Груби, испричај нам како си и ти био жртва комунизма, то је увек у моди.На пример, усељаваш се у нов стан а оно водокотлић не ради, или отпадне квака на неким вратима.
Forum je mesto za akademske rasprave.Nije važno ko stoji iza korisničkog imena nego šta piše.
 
Budnost odgovrnih drugova iz PGP RTS nije uvek bila na potrebnom nivou.Negde sredinom osamdesetih dakle kad je hrvatina Broz već bio odapeo pevačica Vasilija Radojčić pokušala je da snimi odnosno izda album sa pesmom Na Uskrs sam se rodila.Što je ipak neko od odgovornih primetio ali tek nako što je snimanje završeno.Uglavnom,prolaze meseci a i možda i godine a od Vasilijin album se ne pojavljuje u prodaji .Ode on kod direktora a direktor joj kaže da je ceo materijal za njen album izgubljen.Da ne može da se nadje.
 
Budnost odgovrnih drugova iz PGP RTS nije uvek bila na potrebnom nivou.Negde sredinom osamdesetih dakle kad je hrvatina Broz već bio odapeo pevačica Vasilija Radojčić pokušala je da snimi odnosno izda album sa pesmom Na Uskrs sam se rodila.Što je ipak neko od odgovornih primetio ali tek nako što je snimanje završeno.Uglavnom,prolaze meseci a i možda i godine a od Vasilijinog album se ne pojavljuje u prodaji .Ode on kod direktora a direktor joj kaže da je ceo materijal za njen album izgubljen.Da ne može da se nadje.
Та песма је снимљена 1966 године.
 
Василија Радојчић, Тозовац, Цуне и слични певачи су могли да рачунају на неку популарност само у социјализму.Постојале су административне забране, уређивачке политике на нивоу РТС-а и локалних радио станица, које су елиминисале све врсте шунда и кичераја.

Чим је почело да одлучује тржиште, почетком 90-тих, популарност су стекли разни Џејови, Цеце, Драгане Мирковић а Тозовац, Цуне, Василија Радојчић и екипа су пали у трећу или четврту лигу по популарности.Живуцкали су од старе славе, али више никада нису достигли ни 10% популарности из доба социјализма.
 
Форум је место где се хвастају ко колико имовине има .. или ожаљују национализовано које су шпекулацијама смували
Ја сам сазнао на Крсти, да су сви модерни Српчићи потомци предратних буржуја, индустријалаца, сеоских латифундиста, имућних трговаца.У тадашњој Србији уопште није било сељака-надничара, радника, сиромашних сеоских учитеља, сви су били газде и капиталисти.
 
Ја сам сазнао на Крсти, да су сви модерни Српчићи потомци предратних буржуја, индустријалаца, сеоских латифундиста, имућних трговаца.У тадашњој Србији уопште није било сељака-надничара, радника, сиромашних сеоских учитеља, сви су били газде и капиталисти.

Сви словени су за Монархију ....

у којој су ГЕРМАНИ монарси

То је ЈОШ једна велика образовна заоставштина Крсте

 
Није академска расправа то што ти из социјалистичког стана кевћеш на социјализам, а хвалиш режим који ти је дао пакет макарона.
Nisam ja tema diskusije nego titoizam.Tebi smeta što taj režim predstavljam onakvim kakav jeste bio na đta naravno nemaš valjan odgovor pa pokušavaš sa tim podmetanjima po nekim ličnim osnovima.Prodao sam jedan od tih društvenih stanova i živim u kući na Vračaru.Nije za moje godine da slušam glasnu muziku iz komšiluka ili buku od renoviranja stana.
 
Poslednja izmena:
Па што сада модерна српска естрада не пева о Ускрсу, Српству, Солунцима итд?
Siroma Savice,ti baš ništa ne kapiraš.Nije važno o čemu će pevaljke i pevci da pevaju.Važno je da ne postoje zabrane motivisane političkim razlozima odnosno razlozima čuvanja vlasti.Poenta je da ljudi žive slobodno a ne u strahu od režima.
 
Nisam ja tema diskusije nego titoizam.Tebi smeta što taj režim predstavljam onakvim kakav jeste bio na naravno nemaš valjan odgovor pa pokušavaš sa tim podmetanjima po nekim ličnim osnovima.Prodao sam jedan od tih društvenih stanova i živim u kući na Vračaru.Nije za moje godine da slušam glasnu muziku iz komšiluka ili buku od renoviranja stana.

Сметња је што све режиме треба представити у правом светлу .. па и дејоси... треба схватити као деТКАЗВКЊКВизацију .....

Или си за НЕСЛУЖЕЊЕ ... или си НЕЧИЈИ слуган ... нема трећега
 
Siroma Savice,ti baš ništa ne kapiraš.Nije važno o čemu će pevaljke i pevci da pevaju.Važno je da ne postoje zabrane motivisane političkim razlozima odnosno razlozima čuvanja vlasti.Poenta je da ljudi žive slobodno a ne u strahu od režima.

Нису им дали да певају Лили Марлен ... у Паризу ....

Банда Фанкофонска

Докле ће тај терор над песмом да буде ?!

 

Back
Top