Deset najboljih knjiga

1. Pescana planeta - Frenk Herbert (ceo komplet, nemoj da ti uvale 1 ili 2 knjige, ima ih u izdanjima od 8 ili 12 knjiga)
2. Majstor i Margarita - Bulgakov
3. Bilo sta od Kisa
4. Put za LA i Upitaj prah - Dzon Fante
5. CA Blues - Mika Oklopdzic
6. Buka i Bes- Fokner
7. Kapija- Frederik Pol
8. Nemoguci susreti - Zoran Zivkovic
i mogla bih ja ovako do sutra..
 
Hm...
Recimo 'Katmandu' i 'Tibetanci' - knjige Stevana Peshica + 4 knjiga serijal Hiperion - Endimion od Dena Simonsa, Fama o Biciklistima - Basara, Mali princ - Egziperi, Bogovi lichno - Asimov...

Dosta je ovo i za 2 letnja chitanja.
 
pa eto ljudi moji, najprije da se vam zahvalim na idejama za letno citanje, pomoglo mi je, procitao sam siddhartu od heesea,fantasticno, pa alkemicara, suuper, kupio sam cak nietzcheja za citanje na plazi?!uffff greska, o cemu taj covek prica, ****** dioniz i apolon!!....i vrlo dobra knjiga od anthony de melloa, pesma ptica(neznam tacan prevod u srpskom...),suuuuuper, i jos par super knjiga,...skola hipnoze.....:), e da i od deangela neku psiholosku knjigu o zenama, sta si one zele, kako razmisljaju, hehe, vrlo poucno,......vidis mene,umesto, da ucim za ispite!?!....e zato su sada skolske knjige moje obavezno ctivo......e bilo kako bilo, kad to ispitno razdoblje prodje opet, ce bit vremena za ostale knjige, pa bi vas zamolio jos za koju ideju, i ako nema problema, da mozda autore napisete u izvornom jeziku, a ne srpskom...npr. Agata Kristi=Agatha Christie(cini mi se:)).....prijatelji moji cao, uzivajte!
 
Markes,hmm,samo gomila reci razbacana da bi se ostavio utisak na citaoca.Sasvim nepotrebno i bedno,liseno svake doze kvaliteta i samog osecaja za umetnost.
Nije lose procitati Johan August Strindberg,Bjørnstjerne Bjørnson,Heinrich Mann.
Taj pristup pisanju,taj aristokratski pristup pisanju je uveliko nadmasio sve pisce vatrene krvi koji su napravili poplavu na trzistu tek posle pada germanske i podgermanske knjizevnosti.
Lako je biti najbolji kada ti nista Göetheovo ili Schillerovo ne dise za vratom.
 
Dont_Break_The_Oath:
Kakav ukus ovih forumasa.Toliko lako stivo da prosto ne mogu da poverujem.
A da li neko od vas ima snage da se uhvati u kostac sa Strindberjom ili Bjernsonom?
Ako je tako,zasto se upustas u polemisanje sa ljudima koji su intelektualno ispod tvog nivoa??? Zasto dozvoljavas sebi "spustanje i obezvredjivanje" sopstvenog nacitanog uma,umesto da nadjes "sebi ravne" pa lepo razmenjujes tesko steceno znanje,kako dolikuje coveku koji se hvata u kostac sa gore pobrojanima? (Pod uslovom da "teskostecenoznanje" nije preuzeto iz neke kvalitetne kritike :? )
Ili samo koristis prosirenu dozu opste kulture da isprovociras, a forumasi sa losim ukusom istrcavaju li istrcavaju,pa jos sakupis i pozitivne poene divljenja...Heh,ideja nije ni tako losa 8)
Ili je nesta trece po sredi sto ne stane u moj prosecno neinteligentni mozak :shock: Nadam se da cu imati cast da me prosvetlis jer me stvarno interesuje.
 
Jos nesto Verba,ja nemam nameru da ovde skupljam ikakve poene,jer sam i sam pisac i sve stoji u mojim knjigama.
I ja ne osecam potrebu da omalovazavam nikoga.
Ja kao i svi drugi imaju pravo na svoje misljenje.
Iako cete svi vi Moje misljenje nazvati ludoscu,posledicom egoizma i sta ti ja znam sve jos.
 
Dont_Break_The_Oath:
Jos nesto Verba,ja nemam nameru da ovde skupljam ikakve poene,jer sam i sam pisac i sve stoji u mojim knjigama.
I ja ne osecam potrebu da omalovazavam nikoga.
Ja kao i svi drugi imaju pravo na svoje misljenje.
Iako cete svi vi Moje misljenje nazvati ludoscu,posledicom egoizma i sta ti ja znam sve jos.
Hvala ti sto si odvojio vremena da mi pojasnis :) I,da ne bude zabune,nisam imala nameru da te svrstavam u egoiste, ludake istatijaznamstajos :!: Jednostavno,najpre kulturno pitam sta mi nije jasno,pa onda stvaram sliku o nekome :wink:
Imam jos jedno pitanje kao i mnogi drugi ovde,kako doci do tvojih knjiga???
 

Back
Top