Dermatologija

Dobro veče,
Drago mi je da sam naleteo na forum, sasvim slučajno. budući da mi sestra ima vitiligo, i da se bori već godinama nan razne načine ali bez preteranog uspeha.

Čitajući postove shvatio sam da ima prilično informisanih na forumu.

Hteo sam da pitam da li je iko od vas koristio crem PSEUDOCATALASE?? Ja sam pokušavao na razne načine da ga nabavim sestri ali se u zemljama u kojima ga ima dobija isključivo na recept. I nikako nismo uspeli da ga dobavimo. Istini za volju par doktora koje sam pitao nisu ni čuli za pomenuti preparat( to je bilo pre oko dve tri godine).

A video sam da par autora na forumu pominje prof Karadaglića, verujem da neću pogrešiti ako kažem da nismo bili impresionirani g-dinom. Iako sam već dobo info da će biti takav kakav je bio na pregledu.
Odveo sam sestru u njegovu priv.amb.( 2005.god.) iako sam lekar koji radi u kući gde je i on radio niti sam tražio niti dobio ikakav posban tretman.
Nije me začudila cena pregleda već ozbiljna neinformisanost dotičnog. Naime otišli smo sa idejom da nam pojasni upotrebu protopica i njegova iskustva sa istim, međutim dragi prof nije bio najsigurniji ni u kakvim pojavnim oblicima lek postoji, a za pseudocatalase nije ni čuo( pa makar bio i loš preparat) .
Budući da sam se potrudio da pročitam i pronađem što više mogu o vitiligu hteo sam da ga pitam mnogo šta .. ponešto sam i uspeo međutim odgovori su bili deprimirajuće nespretni i moram da kažem nekompetentni.
Tada sam posmislio da se čovek možda i nije baš bavio vitiligom tokom karijere i nisam mu zamerio, budući da ni tada kao ni sada nije bilo prave terapije za vitiligo.

Nikada ne bih napisao ništa slično za nekog lekara da nisam pročitao post majke male devojčice.
Gospođo možda je profesor u međuvremenu nešto naučio ali vama svakako ne bi škodilo da dete odvedete još kod kog dermatologa.

Hvala i nadam se na kolege ako ih ima neće zameriti na dobronamernoj kritici prof. Karadaglića.

Prijatno.
 
dobio sam mas finalgon i neke vitaminske tablete i bio sam na analize krv i mokrace a sve je bilo ok a problem traje 4 god a problem u obliku kruga pri uho i pozadi vrat tu je moj poroblem problem je poceooo od vrat pa posle ceoo deooo glave ??????
 
Imam bebu od 10 meseci koja ima dva meseca ojed oko usta, Sa obzirom da je u fazi nicanja zuba tj balavljenja sve vreme sam mislila da je od toga. To izgleda kao klasični ojed ispod pelena samo se nalazi u predelu oko usta. Dermatolog joj je dao dijagnozu dermatitis perioralis i propisao floramfenikol, ali nisam zadovoljna rezultatima.Ojed ispod pelena sam sanirala sa Fabegovom kremom koju oni prave pa sam mislila da probam da primenim i na predeo oko usta. Šta mislite o tome? Ps. Nisam pristalica nikakvih lekova sem prirodnih.
 
dobio sam mas finalgon i neke vitaminske tablete i bio sam na analize krv i mokrace a sve je bilo ok a problem traje 4 god a problem u obliku kruga pri uho i pozadi vrat tu je moj poroblem problem je poceooo od vrat pa posle ceoo deooo glave ??????

imas autoimunu alpoeciu,alopeca areata..dodji u Klinicki centar Srbije na institut za dermatovenerologiju na pregled i da ti prepisemo terapiju
 
Imam bebu od 10 meseci koja ima dva meseca ojed oko usta, Sa obzirom da je u fazi nicanja zuba tj balavljenja sve vreme sam mislila da je od toga. To izgleda kao klasični ojed ispod pelena samo se nalazi u predelu oko usta. Dermatolog joj je dao dijagnozu dermatitis perioralis i propisao floramfenikol, ali nisam zadovoljna rezultatima.Ojed ispod pelena sam sanirala sa Fabegovom kremom koju oni prave pa sam mislila da probam da primenim i na predeo oko usta. Šta mislite o tome? Ps. Nisam pristalica nikakvih lekova sem prirodnih.

Chloramphenicol se obicno ne daje za perioralni dermatitis..misljenja sam da je vasa beba atopske konstitucije..pokusajte sa tom kremom,nece naskoditi u svakom slucaju...a mozda pomogne,ako je vec do sada..ako ne pomogne dodjite kod dermatologa..pravilna nega je sada krucijalna...kao i higijena u smislu da ne dozvolite slivanje sadrzaja niz usta koliko toliko.
 
Dobro veče,
Drago mi je da sam naleteo na forum, sasvim slučajno. budući da mi sestra ima vitiligo, i da se bori već godinama nan razne načine ali bez preteranog uspeha.

Čitajući postove shvatio sam da ima prilično informisanih na forumu.

Hteo sam da pitam da li je iko od vas koristio crem P.....?? Ja sam pokušavao na razne načine da ga nabavim sestri ali se u zemljama u kojima ga ima dobija isključivo na recept. I nikako nismo uspeli da ga dobavimo. Istini za volju par doktora koje sam pitao nisu ni čuli za pomenuti preparat( to je bilo pre oko dve tri godine).

A video sam da par autora na forumu pominje prof Karadaglića, verujem da neću pogrešiti ako kažem da nismo bili impresionirani g-dinom. Iako sam već dobo info da će biti takav kakav je bio na pregledu.
Odveo sam sestru u njegovu priv.amb.( 2005.god.) iako sam lekar koji radi u kući gde je i on radio niti sam tražio niti dobio ikakav posban tretman.
Nije me začudila cena pregleda već ozbiljna neinformisanost dotičnog. Naime otišli smo sa idejom da nam pojasni upotrebu protopica i njegova iskustva sa istim, međutim dragi prof nije bio najsigurniji ni u kakvim pojavnim oblicima lek postoji, a za p......nije ni čuo( pa makar bio i loš preparat) .
Budući da sam se potrudio da pročitam i pronađem što više mogu o vitiligu hteo sam da ga pitam mnogo šta .. ponešto sam i uspeo međutim odgovori su bili deprimirajuće nespretni i moram da kažem nekompetentni.
Tada sam posmislio da se čovek možda i nije baš bavio vitiligom tokom karijere i nisam mu zamerio, budući da ni tada kao ni sada nije bilo prave terapije za vitiligo.

Nikada ne bih napisao ništa slično za nekog lekara da nisam pročitao post majke male devojčice.
Gospođo možda je profesor u međuvremenu nešto naučio ali vama svakako ne bi škodilo da dete odvedete još kod kog dermatologa.

Hvala i nadam se na kolege ako ih ima neće zameriti na dobronamernoj kritici prof. Karadaglića.

Prijatno.

Odlican text i podrzavam vase misljenje...treba reci istinu...nema nedodirljivih..preporucujem kolegu prof Milosa Nikolica,on je najobavesteniji o najnovijim terapijama..KCS,institu za dermatovenerologiju...a da li ste probali sa N.....?A sta mozes vise reci u tom preparatu P.....?Ako obrisu ovo posaljia nadam se da nece jer je ipak jedan vid informisanja,mi na pp,zaintersovan sam
 
Megi je u pravu , kod mene se psorijaza pojavila sa 17 god.samo tackice zatim je mirovala do prosle godine sada imam 29 god. uzrok stres i genetika mama je imala psorijazu vulgaris 35 god.vise je nema od kada je otisla u penziju( inaca je 2 puta bila u bolnici mazala Vipsogal koji je i doveo do bolnice ,isla je kod raznih travara pa i kod tog u Nis i nista ,na moru joj se povuce na par meseci i opet ) , sto se mene tice mazala sam espersonom -svaka mast pomaze onoliko koliko verujemo da ce nam pomoci -pocela sam sa pravilnom ishranom , trudim se da se ne nerviram ,a psorijaza neka je bolje da izbije na kozi nego negde iznutra pa da ne znam ovako mogu da pratim svoje psihicko stanje salim se ne smeta mi zivim sa tim :lol:
 
Prehrana:
U prehrani treba, prije svega, izbjegavati namirnice koje mogu izazvati alergijsku
reakciju, koje remete hormonalnu ravnotežu ili sadržavaju hormone koji se koriste u
stočnoj hrani (govedina, mlijeko). Tu možemo svrstati gazirana pića, masne sireve,
slatkiše, prženu hranu, kiselo voće, orase, kikiriki, ocat alkoholni, vino, suhomesnate
namirnice, jake začine i začinske smjese, konzerve i sl.
Dajte prednost povrću (oko 30-40 % dnevno). Dnevno je potrebno osigurati 5 obroka
sa voćem i povrćem (u to se ubrajaju i međuobroci). Najbolje je uzimati sezonsko voće
i povrće, svježe pripremljeno, kuhano na lešo sa maslinovim uljem ili kao varivo.
Žitarice i proizvodi od žitarica su pravi izvor energije, a ujedno pročišćavaju organizam
prvenstveno proso, smeđa riža, zob, raž, ječam (poredani po vrijednosti za ljudsko
zdravlje: zrno, ceralije, kruh, krupica, tjestenine). Ukoliko je osoba alrgična na neke
žitarice, njih isključite iz prehrane.
Mahunarke se mogu konzumirati 1-2 puta tjedno kao variva ili salate. Najčešće se kao
alergen može pojaviti soja i njezine prerađevine (ljuskice, medaljoni, tofu..) koji mogu
sadržavati mnogo kemikalija uslijed prerade. Sojini proteini nalaze se i u većini
salama, hrenovki i konzervi.
Piti dovoljno vode je jako važno tako da se dobro hidrira organizam.
Ulja su najbolja hladno prešana (maslinovo, repičino, biljno) ali ne pržena, već kao
dodatak na kraju termičke obrade namirnice.
 
Cao svima
drago mi je da dijelimo razna iskustva iako to bilo vezano za ovaj tužni vitiligo.koristila sam između ostalog Vitix,meleme i zadnju mast koju sam koristila jest Protopic.nisam dugo ovu mast koristila iz razloga što,čim bi stavila mast na lice(gdje je vitiligo) meni bi počelo svrbiti cijelo lice,(neke tačkice su se povećale) i ostali dijelovi tijela(gdje nema vitiliga)Isla kod dermatologa vezano za moj vitiligo,rekao mi je da prestanem sa protopicom posto sam alergična na neki sastojak koji se nalazi u protopicu.
Odlučila sam konačno započeti i sa N.....,čitala sam veoma pozitivna iskustva za ovaj lijek,da li neko od vas koristi ovaj lijek ?)
Nisam koristila P..... tako da ne znama kakav je to lijek.
Pozdrav
 
Da li bi bilo pametno da se obratim dermatologu za herpes na usnama koji mi cesce izlazi nego ranije? Da li neko ima neki bolji predlog sem upotrebe aciklovira ili neku efikasniju metodu za njegovo sprecavanje ili bar brzo saniranje?
 
Da li bi bilo pametno da se obratim dermatologu za herpes na usnama koji mi cesce izlazi nego ranije? Da li neko ima neki bolji predlog sem upotrebe aciklovira ili neku efikasniju metodu za njegovo sprecavanje ili bar brzo saniranje?

velika vecina dermatologa i dalje prepisuje aciklovir...ima malo i novija terapija,ako te bas zanima pitaj na pp
 
E,mogu li ovde postaviti pitanje o kozi lica?Valjda nisam promasila:oops:

DakleM...Imam 26 god,tip koze mi je mesovit...Trebalo bi bar:roll: Ceo zivot sam u tom ubedjenju bar.T zona mi se masti pomalo,ne onako da se sija ali kad predjem rukom masnije je.Obrazi su normalni.Na nosu i bradi su mi prosirene pore,a i na obrazima mada se vise vidi na nosu...il ja vise obracam paznju na to.Kozmeticarka mi je rekla da nisam strasna,kao ima na obrazima dosta tih mitesercica al nije velika frka.Al mene to sto nervira,nevidjeno!!!A na nosu je prosto nemoguce iscediti skroz,vracaju se...Na celu nemam.E sad,nemam bubuljice koje su vidljive,uglavnom...Primetim da se pojave,uvek na odredjenom delu lica,dal na bradi,nosu,tu uglavnom,kad ili promenim nesto od kozmetike a to novo ne odgovara mojoj kozi ili kad mi nestane nesto sto uglavnom koristim,odmah se pojave bubuljice.KAd stavim puder nos mi je bas mastan npr.
Trenutno koristim CLIVEN kremu za skidanje sminke,AVON penu za mesovitu kozu za umivanje i VICHY OLIGO 25 za mesovitu.Puder Oriflame-ov neki,koji nije los al opet,mastan nos :evil: E sad,na toj Vichy-evoj kremi pise da je za mesoviti tip,hidratantna nega sa manganom i polifruktolom.Stimulise mikrocirkulaciju koze,kozi vraca svezinu i mladalacki sjaj.

E,volela bih da mi neko ko se stvarno razume kaze dal gresim u necemu,dal treba nesto drugo da koristim,dal da kazem kozmeticarki da obrati paznju na nesto posebno pri ciscenju lica...What to do??:cry:
 
E,mogu li ovde postaviti pitanje o kozi lica?Valjda nisam promasila:oops:

DakleM...Imam 26 god,tip koze mi je mesovit...Trebalo bi bar:roll: Ceo zivot sam u tom ubedjenju bar.T zona mi se masti pomalo,ne onako da se sija ali kad predjem rukom masnije je.Obrazi su normalni.Na nosu i bradi su mi prosirene pore,a i na obrazima mada se vise vidi na nosu...il ja vise obracam paznju na to.Kozmeticarka mi je rekla da nisam strasna,kao ima na obrazima dosta tih mitesercica al nije velika frka.Al mene to sto nervira,nevidjeno!!!A na nosu je prosto nemoguce iscediti skroz,vracaju se...Na celu nemam.E sad,nemam bubuljice koje su vidljive,uglavnom...Primetim da se pojave,uvek na odredjenom delu lica,dal na bradi,nosu,tu uglavnom,kad ili promenim nesto od kozmetike a to novo ne odgovara mojoj kozi ili kad mi nestane nesto sto uglavnom koristim,odmah se pojave bubuljice.KAd stavim puder nos mi je bas mastan npr.
Trenutno koristim CLIVEN kremu za skidanje sminke,AVON penu za mesovitu kozu za umivanje i VICHY OLIGO 25 za mesovitu.Puder Oriflame-ov neki,koji nije los al opet,mastan nos :evil: E sad,na toj Vichy-evoj kremi pise da je za mesoviti tip,hidratantna nega sa manganom i polifruktolom.Stimulise mikrocirkulaciju koze,kozi vraca svezinu i mladalacki sjaj.

E,volela bih da mi neko ko se stvarno razume kaze dal gresim u necemu,dal treba nesto drugo da koristim,dal da kazem kozmeticarki da obrati paznju na nesto posebno pri ciscenju lica...What to do??:cry:

Sve sto koristis je nevidjeno lose..to i izaziva tvoje probleme i zbabice te pre vremena..znaci generalno nase devojke a i zene se mnogo lose neguju...tv i ostali mediji koji bombarduju reklama nazovi afirmisanih i renomiranih prozivodjaca cine vam medvedju uslugu..da znas samo kakav je sastav Vichy kreme za Srbiju i za recimo Svajcarsku..razlika kao nebo i zemlja...plus to su kreme za preko 50 godina sto ti koristis..a u Svedskoj kada sam pitao za Oriflame..kolege dermatologe kazu da nikad nisu culi...sve mi je bilo jasno..a da li je tebi?O Clivenu,Afroditi,Avonu,Garnieu,Vitaskinu...itd..da ih ne reklamiram ne zelim ni da govorim...tebi je potreban pregled dermatologa a ne kozmeticarke...ako te nesto vise zanima javi se na pp..
 
Слажем се у вези приче о козметским препаратима...пре пар година сам упознала жену, Бугарку, која је директор Лореала за овај наш део Европе.
Најтоплије ми је, као неко коме Лореал даје плату, препоручила да ог њихових производа купујем само шминку- маскаре, кармине, сенке...кремице- НИ СЛУЧАЈНО! Рекла ми је: ''Лореал-20% квалитет, 80% име!''
Она, лично, користи само прављене кремице, а и ја , од тад.;)
 
Слажем се у вези приче о козметским препаратима...пре пар година сам упознала жену, Бугарку, која је директор Лореала за овај наш део Европе.
Најтоплије ми је, као неко коме Лореал даје плату, препоручила да ог њихових производа купујем само шминку- маскаре, кармине, сенке...кремице- НИ СЛУЧАЈНО! Рекла ми је: ''Лореал-20% квалитет, 80% име!''
Она, лично, користи само прављене кремице, а и ја , од тад.;)

drago mi je kada me kolege podrze...a u potpunosti se slazem u vezi pravljenih krema,posebno svaka za svako pojedinacno lice,tako su bar mene naucili u Zurichu kada sam bio na usavrsavanju...i stvarno imam dosta uspeha takvom terapijom...
 
U vezi lihen ruber planusa
Meni je pre deset godina pomogao stari dr Lalosevic.
Kada se ponovo pojavio nedavno, ja se raspitam i saznam da on jos uvek radi (vrlo sam se iznenadio), tako da sam danas bio kod njega i dobio terapiju (...................................).
Pre deset godina je to meni otislo kao rukom odneseno
 
pa da...privatnik da kort da bi efekat bio sto brzi i bolji...ja se ne slazem sa tim..a .................. ti je dao da zastiti zeludac...a .............l da mackas na promene..zastarela terapija...mislim da mozes da prodjes i bez pijenja .............po meni isuvise agresivno...
 

Back
Top