Dermatologija

Zdravo svima,:) happy
Zelela bih da se posavetujem sa vama u vezi mog problema.
Imam 30 godina i vec nekoliko godina problem sa aknama,ne veliki ali ipak postaje sve gori...
Koza mi je izuzetno masna i sklona mitiserima.
Na tretmane lica (obicno ciscenje) sam odlazila redovno godinama i jednom mi je moja doktorka rekla da se javim ginekologu jer verovatno imam cisticne jajnike.
Odlazim kod ginekologa,on mi potvrdjuje da imam mikropolicisticna oba jajnika,preporucuje mi diana 35.
Pijem ih 5 meseci i veoma lose podnosim, prestajem tada sa njima,to je bilo pre skoro 2 godine a ginekolog mi je rekao da prestanem da ih pijem i da su mi jajnici bolji nego sto su bili, inace imam redovne menstruacije uvek...od tada nisam posecivala ginekologa evo nekih godinu i po dana...inace u zadnjih par godina sam se dosta ugojila nekih 15 kg,i to da naglasim.
Od tada sporadicno lice mi je dobro u periodima,pa onda odjednom imam velike upale posle kojih ostaje crvenilo koje dugo traje,inace retko koji dan prodje a da mi ne izadje bar neka mala bubuljica...
Od kozmetike koristim Uriage gel za pranje lica vec godinama i njihovu dnevnu kremu sa AHA kiselinama,stavljam Skinoren na akne,stavljala sam i klindamicin kao i mnoge druge kreme...
Proslog meseca dva dana pred menstruaciju izaslo mi je nekoliko velikih bubuljica,pre toga sam zakazala tretman ciscenja lica i bas tada otisla na taj zakazani tretman,dva dana posle tretmana mi se osulo celo lice i evo vec skoro 20 dana to mi je na licu....
Ne znam sta da radim,ne zelim da idem vise ni kod ginekologa ni kod svog dermatovenerologa jer mi se godinama ponavlja isti problem za koji oni ocigledno nemaju resenje.

Puno bi mi znacio odgovor.
Pozdrav.
 
Dobar dan. Napravio sam novu temu ali sam dobio samo jedan odgovor. Tek sada vidim da vec postoji ''velika tema'' dermatologija.
Zamolio bih Vas da mi odgovorite sta vidite na slici (ako ste se susretali sa ovim). Dakle nemam pojacano ili smanjeno lucenje pljuvacke kao sto me je jedna dama vec pitala.

Ovo je slika =>>> http://clip2net.com/s/1THPn

Hvala unapred.
 
Svi ginekolozi prepisuju hormonske tablete u vezi cisticnih jajnika i to je to,sto se tice dermatologa ako neko moze da preporuci nekog dobrog bila bih zahvalna,htela sam neki savet ljudi koji imaju slican problem i nesto za prvu pomoc sto bi moglo pomoci.
Pozdrav:)
 
Dobar dan. Napravio sam novu temu ali sam dobio samo jedan odgovor. Tek sada vidim da vec postoji ''velika tema'' dermatologija.
Zamolio bih Vas da mi odgovorite sta vidite na slici (ako ste se susretali sa ovim). Dakle nemam pojacano ili smanjeno lucenje pljuvacke kao sto me je jedna dama vec pitala.

Ovo je slika =>>> http://clip2net.com/s/1THPn

Hvala unapred.

Да наставимо овде ;)
Може да буде оток пљувачне жлезде, може бити оток лимфне жлезде , може бити, на волшебавн начин умножено везивно ткиво .;)
Мораш код оториноларинголога да он то погледа. :)
 
Svi ginekolozi prepisuju hormonske tablete u vezi cisticnih jajnika i to je to,sto se tice dermatologa ako neko moze da preporuci nekog dobrog bila bih zahvalna,htela sam neki savet ljudi koji imaju slican problem i nesto za prvu pomoc sto bi moglo pomoci.
Pozdrav:)

У КЦС на дерми су сви добри.
Код кога год да одеш, нећеш погрешити.
Делиградска улица, преко пута средње медицинске школе. ;)
 
Svi ginekolozi prepisuju hormonske tablete u vezi cisticnih jajnika i to je to,sto se tice dermatologa ako neko moze da preporuci nekog dobrog bila bih zahvalna,htela sam neki savet ljudi koji imaju slican problem i nesto za prvu pomoc sto bi moglo pomoci.
Pozdrav:)

Nije to to...ako su jajnici cisticni ili policisticni onda ginekolog mora da reaguje,jer tu dermatolog ima Sizififov posao...a ako je sve ok sa istim vec navedenim e onda se prepisuje terapija da bi se problem lepo resio.

Sofija je vec napisala odgovor u vezi lekara...;)
 
Zdravo svima,:) happy
Zelela bih da se posavetujem sa vama u vezi mog problema.
Imam 30 godina i vec nekoliko godina problem sa aknama,ne veliki ali ipak postaje sve gori...
Koza mi je izuzetno masna i sklona mitiserima.
Na tretmane lica (obicno ciscenje) sam odlazila redovno godinama i jednom mi je moja doktorka rekla da se javim ginekologu jer verovatno imam cisticne jajnike.
Odlazim kod ginekologa,on mi potvrdjuje da imam mikropolicisticna oba jajnika,preporucuje mi diana 35.
Pijem ih 5 meseci i veoma lose podnosim, prestajem tada sa njima,to je bilo pre skoro 2 godine a ginekolog mi je rekao da prestanem da ih pijem i da su mi jajnici bolji nego sto su bili, inace imam redovne menstruacije uvek...od tada nisam posecivala ginekologa evo nekih godinu i po dana...inace u zadnjih par godina sam se dosta ugojila nekih 15 kg,i to da naglasim.
Od tada sporadicno lice mi je dobro u periodima,pa onda odjednom imam velike upale posle kojih ostaje crvenilo koje dugo traje,inace retko koji dan prodje a da mi ne izadje bar neka mala bubuljica...
Od kozmetike koristim Uriage gel za pranje lica vec godinama i njihovu dnevnu kremu sa AHA kiselinama,stavljam Skinoren na akne,stavljala sam i klindamicin kao i mnoge druge kreme...
Proslog meseca dva dana pred menstruaciju izaslo mi je nekoliko velikih bubuljica,pre toga sam zakazala tretman ciscenja lica i bas tada otisla na taj zakazani tretman,dva dana posle tretmana mi se osulo celo lice i evo vec skoro 20 dana to mi je na licu....
Ne znam sta da radim,ne zelim da idem vise ni kod ginekologa ni kod svog dermatovenerologa jer mi se godinama ponavlja isti problem za koji oni ocigledno nemaju resenje.

Puno bi mi znacio odgovor.
Pozdrav.

Pila sam ja Diane35, odlično sam ih podnosila. Mislim da ti i na samom uputstvu piše da pre 6 meseci kontinuirane upotrebe ne treba očekivati poboljšanje stanja akni ili kose (ako se dobro sećam, ako nisam tu info pokupila direktno od dr!). Druga stvar, gojaznost je jako povezana sa radom jajnika, i ako želiš da povedeš računa o PCO prvo treba da promeniš način ishrane i da pokušaš da izgubiš višak kilograma, da redovno vežbaš i smanjiš unos šećera. Pretpostavljam da će ti se poboljšanjem stanja jajnika, poboljšati i lice.
Da li si se posavetovala sa dr za neke druge pilule?
 
У КЦС на дерми су сви добри.
Код кога год да одеш, нећеш погрешити.
Делиградска улица, преко пута средње медицинске школе. ;)

Imam ja jednu koju NIKAKO NE BIH preporučila! Dakle krajičkom oka me pogledala i prepisala terapiju za akne ne primetivši da imam i rozaceu. Na šta je to ličilo ne smem ni da vam objašnjavam!
 
Imam ja jednu koju NIKAKO NE BIH preporučila! Dakle krajičkom oka me pogledala i prepisala terapiju za akne ne primetivši da imam i rozaceu. Na šta je to ličilo ne smem ni da vam objašnjavam!

Bas si imala ruzno iskustvo..
I verovatno ti je svega preko glave...

Akne su stvarno nocna mora za one koji ih imaju..

Treba biti uporan i pronaci koji preparat odgovara za odredjenog pacijenta, a to podrazumeva i zaiteresovanog dermatologa...

Vrlo cesto preparati i pogorsaju stanje..:(
 
Bas si imala ruzno iskustvo..
I verovatno ti je svega preko glave...

Akne su stvarno nocna mora za one koji ih imaju..

Treba biti uporan i pronaci koji preparat odgovara za odredjenog pacijenta, a to podrazumeva i zaiteresovanog dermatologa...

Vrlo cesto preparati i pogorsaju stanje..:(

Pa znaš kako, to je bio moj prvi odlazak kod ginekologa, kad stanje nije bilo drastično niti preterano problematično. Odatle vučem traume. I tek sam sad skoro ponovo skupila hrabrosti da odem kod dermatologa, ali privatno, gde sam zaista oduševljena i pristupom, i posvećenim vremenom i rezultatima za kratko vreme.

Напиши име јавно, без устручавања.

Neću da pišem javno ime, rado ću svakom na pp odgovoriti sa kim da imaju oprez. Smatram da je i antireklama - reklama.
 
Svi ginekolozi prepisuju hormonske tablete u vezi cisticnih jajnika i to je to,sto se tice dermatologa ako neko moze da preporuci nekog dobrog bila bih zahvalna,htela sam neki savet ljudi koji imaju slican problem i nesto za prvu pomoc sto bi moglo pomoci.
Pozdrav:)

Ja ovdje dodjem kao reklama za Roakutan :)...ukoliko ti akne prave velike probleme,stalnos e vracaju,vidim godinama da ih vec imas rjesenje za tebe je Roakutan.Ali to svakako moras vidjeti sa dermatologom.Naravno moras odlucitim,jer lijek nije nimalo naivan.Kod vas,zena to ide malo drugacije.ne smije se desiti trudnoca nikako za vrijeme ni oko pola godine posle kraja terapije.Koza se od Roakutana jako isusuje,usne pucaju,sva koza se mijenja (suva je).Krv se kontrolise svaki mjesec itd.

Ja evo zavrsavam terapiju,ujedno da javim svima posebno Sofiji koja je bila podrska od pocetka,s obzirom da imam 15 god. nisam imao nikakve nus-pojave sa ovim lijekom,osjecao sam se odlicno i drago mi je sto cu posle pola godine prestati piti tablete.Akni nema,ima dosta fleka i poneka kao kuglica na licu sto je posledica akni,ali to ce se srediti.Samo da ne budem medju nekih 10% kojima se akne vrate,a ostalo ce biti dobro :)
 
Pa znaš kako, to je bio moj prvi odlazak kod ginekologa, kad stanje nije bilo drastično niti preterano problematično. Odatle vučem traume. I tek sam sad skoro ponovo skupila hrabrosti da odem kod dermatologa, ali privatno, gde sam zaista oduševljena i pristupom, i posvećenim vremenom i rezultatima za kratko vreme.

Sjajno da si zadovoljna rezultatima..:)
Jedan od razloga koji pogorsava stanje kod akni jeste i stres...
Konkretno se misli na stres kojem je izlozena osoba koja ima akne,a uzrokovan je bezbrojnim neuspelim pokusajima da resi svoj problem...odnosno problem akni..

I sama govoris o tome "I tek sam sada skupila hrabrosti"...

Kada si skupila hrabrost..eto i rezultata..:D

Samo nastavi....:ok:
 

Back
Top