Depresija

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Iako sam po prirodi vesela osoba, zaje*ant u drustvu i nikada sklon pesimizmu u zadnjih godinu i po, dve, imam ozbiljan problem sa depresijom. Sve zna da bude OK, ali se odjedanput ubedacim. Nekako mi nije ni do cega. Nekada je propraceno desavanjima, ali uglavnom je bez nekog posebnog razloga. To mene muci. Neki kazu da je samo zbog puberteta, mada nisam siguran.

Kakva su vasa iskustva, da li i vi imate slicne probleme sa raspolozenjem?
 
Ma uzivam i ja, naravno, ali tek odjednom zna da me obuzme takav osecaj... :( ... Mada ima verovatno puno toga u tome sto zivim u malom gradu (Bor, svega 50.000 stanovnika), a imam jako drugacija interesovanja od ostalih, pa se nekako osecam bzvz...

Jedno je biti u totalnom minusu, ali, druze, depresija je jako opasna :confused:
 
Da, da, da, nemam pojma... Biti toliko tuzan u nekom trenutku da vam se zaplace a bez nekog razloga nije znak depresije?!

pa ono...to ti se uglavnom skupi sve do tad.....depresija je nesto drugo.ono-nemas snage da zivis,slabo jedes ili se pak prejedes redovno,slabo spavas ili spavas po ceo dan.i tako to............
 
Moze da bude a ne mora.
Svaki covek ima minus faze.

O depresiji mozes da procitas nesto vise
http://www.medicina.hr/clanci/depresija.htm

Imam minus faze, ali dobar deo simptoma sa liste se javlja kod mene. Jako bih voleo kada bih mogao da popricam sa nekim psihijatrom. Ipak su oni ljudi obuceni da pronadju frustracije u nama (iako uzrok mnogih znam i sam) i izvedu nas na pravi put jer mi ponekada nesvesno izbegavamo neke stvari. Nazalost ne mogu da odem ni kod jednog takvog... :confused:
 
Neki put mi je raspolozenje nula,ali to nikako nije depresija,to jednostavno dodje takav dan kad mi nije nidocega,pustim muziku i slusam i to mi razveseli duh.
Depresija je bolest od cega covek moze da "skrene".
 
Imam minus faze, ali dobar deo simptoma sa liste se javlja kod mene. Jako bih voleo kada bih mogao da popricam sa nekim psihijatrom. Ipak su oni ljudi obuceni da pronadju frustracije u nama (iako uzrok mnogih znam i sam) i izvedu nas na pravi put jer mi ponekada nesvesno izbegavamo neke stvari. Nazalost ne mogu da odem ni kod jednog takvog... :confused:

Zasto ne mozes?
Mora da u Boru ima neki psihijatar ili bar psihilog?
 
Ne znam vise ni sam. Problem je u tome sto sam u skorije vreme poceo da uocavam sta mene zapravo tisti, ali trenutno nisam u bilo kakvoj mogucnosti da te probleme resim. To dovodi do stresa, dalje do loseg raspolozenja... Mnogi drugacije definisu depresiju, ali trebao bi mi neko da je razgranicni sa losim raspolozenjem.
Razgovor sa psihologom je nesto sto na zapadu jako cesto praktikuju i zbog manjih problema, ali nas srpski mentalitet je takav da te odmah posmatraju kao bolesnika ako zelis da se obratis nekome. Znate vec kakva je sredina. Inace, mene stvarno zabole za misljenje okoline, tako da cu sigurno pokusati da nadjem nekoga... Bilo da je ovo depresija ili ne... ;)
 

Back
Top