"Deponija" Evrope

Manastirka

Buduća legenda
Poruka
26.994
Da li se i kada osećate da živeći na Balkanu,... zapravo kao da živite na jednom povećoj Evropskoj "deponiji" svega i svačega?
Ukoliko je odgovor da, onda ukratko objasnite zašto se tako osećate i u čemu se to po vama ogleda?
Kako izgleda ta vaša "deponija u kojoj živite" ili ukoliko se tako ne osećate, onda ok ...možete preskočiti ovu temu! 😁

P.S. Naslov teme je inspirisan pojavom jednog umetnika mlađe generacije i njegovim delom.
 
Не, Србију не бих мењао ни за три чоколаде (шала). Мислим да живимо у прелепој земљи са предивним људима, само се треба искључити из дневно политичких ствари које нас чине мрзовоље.
 
Ne patim od balkanskog kompleksa niže vrednosti.

Ako sam nešto naučila, to je da onaj ko ne poštuje sebe i svoje, nikada neće biti poštovan od strane drugog.

U redu je nešto iskritikovati, osvrnuti se na loše stvari, razmisliti o tome šta i kako bi se moglo bolje, ali omalovažavati i ponižavati sebe, svoj narod i državu ne vodi sreći, već samo ogorčenju i razočaranju, koje ne nestaje ni ukoliko osoba sve napusti i ode negde drugde. Koliko samo imamo nesrećne dijaspore koja sve svoje slobodno vreme provodi prateći domaće portale, baveći se srpskom politikom i ubeđujući druge kako je zadovoljna i srećna!

Svaka država i svaki narod imaju svojih dobrih i loših strana, tj. imaju odlike koje nama više ili manje odgovaraju ili uopšte ne odgovaraju. Svuda je lepo otići turistički (poznajem strance koji su bili kod nas kratko i otišli oduševljeni i našom zemljom i ljudima), ali živeti na nekom mestu je potpuno druga priča...
 
Ne osećam zato što živim u BG-u koji je jedina balkanska metropola uz Atinu, ma šta o tome rekli drugi... naravno mi smo mešavina istoka i zapada, i to mi čak odgovara, da imam novca za normalan život ne bih se bunio... ali generalno situacija jeste katastrofa...
 
Da li se i kada osećate da živeći na Balkanu,... zapravo kao da živite na jednom povećoj Evropskoj "deponiji" svega i svačega?
Ukoliko je odgovor da, onda ukratko objasnite zašto se tako osećate i u čemu se to po vama ogleda?
Da.
Jednostavno je tako.
Granica je povucena kod Slovenije, da sam rodjen tamo, ne bi se osjecao na nacin na koji se osjecam.
Super je zamisljati pitomu, civiliziranu Istru, urbani Zagreb, pomalo seljacki ali jos uvijek gostoljubivi Dubrovnik, a s druge strane imati slavonske, licke i dalmatinske vukojebine.

:mrgreen:

Apsolutno da. Sabirni centar za migrante koje Evropa neće, deponija naroda, kuća za prljave industrije i sve što zagađuje,jeftina i obespravljena radna snaga,erozija morala u narodu.
Ma dobro, ima svega i svacega, ali toliko crno ipak nije.

:mrgreen:

Ima po Vojvodini cool mjesta.
 
Da li se i kada osećate da živeći na Balkanu,... zapravo kao da živite na jednom povećoj Evropskoj "deponiji" svega i svačega?
Ukoliko je odgovor da, onda ukratko objasnite zašto se tako osećate i u čemu se to po vama ogleda?
Kako izgleda ta vaša "deponija u kojoj živite" ili ukoliko se tako ne osećate, onda ok ...možete preskočiti ovu temu! 😁

P.S. Naslov teme je inspirisan pojavom jednog umetnika mlađe generacije i njegovim delom.
zivimo u raju. I duhovnom i materijalnom. Ostatak sveta je kao luna park............da pogledas, zabavis se, vidis, drpis po koji evro..........i tutanj, nazad u Srbiju.
Ako oces sa puna pluca da zivis i radujes se zivotu, to mozes samo u Srbiji. Oni koji su opijeni americkom propagandom pa sada lutaju po svetu ne znajuci ni sami sta traze, pre ili kasnije shvatice da svi putevi vode ka Srbiji.
Deponija civilizacije i ljudskog duha je zapad...........bez ikakvih vrednosti. Po Africi, lat. Americi........nisam bio pa ne mogu reci nista kako se tamo osecam......................AL SAM NA ZAPADU I TE KAKO OSETIO TRULEZ I SMRAD SOTONE.
 

Back
Top