DEMOKRATIJA JE SPRDANJE SA NARODOM

Ako Vi cekate, da Vam strani turisti finansiraju seoski turizam, onda mozete slobodno, da zaboravite to, jer je to mission impossible.
Sbe drugo sam Vam x puta replicirala.
Verujte da Vam mi zelimo sve najbolje i iz najbolje namere Vam kazemo, da jos niste zreli kao organizacija i da trebate da jos puno poradite na programu!
Pozdrav

Razlog nastanka i delovanja Pokreta je preokret u političkom, ekonomskom i socijalnom sistemu i organizovanju.
Suština tog preokreta je da ljudi sa stručnim integritetom i, uopšte, sposobni dođu u poziciju da upravljaju državom i ekonomijom.
Razlog ogromne većine da tom preokretu da podršku je jednostavan: samo tako narod može doći u poziciju da pristojno živi.
Zapadna ekonomija svoj prosperitet duguje upravo sposobnima, stručnima, a ne "kapitalizmu", odnosno "kapitalističkom" konceptu.
Ovaj poslednji "uspeva" da tu ekonomiju dovodi u krizu i recesiju.

Deo preokreta je i intenziviranje učešća građana u upravljanju državom i to, pre svega, preko Stalnih veća Građana /SVG/, koja bi vršila permanentnu kontrolu rada izvršne vlasti, a koja ne bi nastajala preko partija, nego unutar građanstva.

MI samo očekujemo da će strani turisti dolaziti u Srbiju /između ostalog i zato da vide situaciju koja će nastati kad se preokret dogodi :)/, a kad već budu dolazili, naravno da će i "finansirati".

Međutim, u sve to se nećemo upuštati tek tako. Prethodno ćemo sve razraditi u projektu /ima ljudi koji to već rade, a radiće intenzivnije, kad postane jasno da će i /nova/ država stajati iza toga.

Sam projekat će više robom i uslugama, nego novcem, "finansirati" već pominjane firme raspoložene da se "oslobađaju" nagomilane robe, koju u periodu recesije ne mogu da prodaju.
Sledeći njihov interes će biti da nam dolaze turisti, jer tako ćemo i njih isplaćivati.
A i dogovor sa njima ćemo praviti tako
A pre svega toga će se raditi obimna kampanja usmerena na turističku ponudu.
I ne samo "puko" turističku.
Tu kampanju će voditi ne samo naš tim, nego i strani timovi /agencije/, koje u tome prepoznaju svoj dugoročni interes. /U periodu recesije ni marketinškim agencijama "ne cvetaju ruže"/.
U realizaciji ST projekta planiramo i neku vrstu "tajmšeringa", u koji ćemo uključiti i naše ljude iz dijaspore.
U svakom slučaju biće to temeljno promišljena i isto tako koordinirana akcija, unutar koje ništa nećemo prepustiti slučaju, a još manje se zaletati u nju.

A seoski turizam je ipak samo deo, doduše vrlo značajan, onoga što nameravamo da pokrenemo i uradimo.

Jasno nam je da bi trebalo još puno toga da uradimo i poradimo i na samom programu, pa ćemo to i uraditi.
U razvoju smo.

U Vaše/vaše/ najbolje namere ne sumnjamo i još jednom i vas i sve druge pozivamo da uzmete "aktivno učešće" u razvoju našeg Pokreta, koji je i vaš.
Od političara za nas vajde nema, zato hajde da "uzmemo stvar u svoje ruke".
Pozdrav.

P.S.
Ich glaube dass die antipolitikersche Option und Bewegung ist die Solution fur Westvolker auch.
 
Poslednja izmena:
Totalno neprofesionalno , barate fiksnim ciframa kao da je zastupljenost stanovnistva na podrucju Srbije isti u svakom njenom delu....znaci 100 punoletnih vazi i za Svrljig i za Beograd ?
Da je neko pametan ovo sastavljao , uneo bi procentualnu zastupljenost zasnovanu na broju stanovnika za odredjeno podrucje , 100 za Svrljig , 100000 za Beograd...
Ovo samo govori da vi u stvari nemate pojma ni o tome sto sami pricate , vec samo tako...baratate nekim floskulama koje nikakve veze sa realnoscu nemaju

СВГ не заступају политичке ентитете, општине, регије и сл. него ГРАЂАНЕ.
"Идеално" би било када би сваких 100 грађана имало своје СВГ.
Наравно, то ће одлучити сами грађани и њихове потребе.

СВГ нису органи власти, али су најбољи начин за контролу исте, јер чим би неки заступник "попустио", изгубио би подршку и био замењен другим, а не као сада у нав одно Народној скупштини, где наводно народни заступници тргују својим мандатима.

СВГ ће, наравно, бити уграђена и у Устав и у законе који се тичу грађанске самоуправе.

Трезвеној и реалној држави, а ми само такву признајемо за државу, СВГ не само да нису штетна, него су и корисна. Побољшаваће јој функционисање.
 
Када неко зна немачки, као ја, на пример, и наиђе на појам ДАНЦИГ, што је немачко име за сада поново пољски град Гдањск, онда му се у моменту учини згодним да користи тај пољски назив. Из обичних, шаљивих разлога.
А када неко престане да тролује /то је свакако похвално/, онда ће боље разумети оно против чега је кренуо трол-ђоном, и можда чак престати да етикетира... Бог зна.

Glenn Danzig , pevac i osnivac grupa Misfits , Samhain i Danzig ...nemoj se plasiti gugla , on je tvoj prijatelj , mislim da lazes za nemacki...ali ti ocigledno znas sve nauke sveta i sve jezike sveta...kako stojis sa cepanjem atoma ?
 
Као што се Ви, госпођице, па и ваш сабеседник, који је збиља смањио троловање, у основи слажете са нашим циљевима и намерама, слажемо се и ми око неких примедби са вама.

Сеоски туризам, рекреацију, и све слично, нечемо финансирати ми, него заинтересовани страни туристи. Ми ћемо (и) отуд пунити буџет.
Ваљда је то коначно јасно.

знамо и ми да диплома није гарант, а поготово неке изузетне способности. Знамо да постоје природно интелигентни и спсобни људи без школе, често и зато што нису били у приолици да студирају.
Наравно да ћемо то уважити и наћи начин да им и званично признамо стручност.
Нисмо будале. Ипак.

Политиколошко образовање још увек не подразумева оспособљеност и услов за бављење политиком и долазак на власт.
То знате.
На власт долазе и потпуни дилетанти.

Промениће се то. Временом,.

Не мислимо ми да смо "попунили све рупе".
Али чак и овако смо испред политичара, односно политичких трговаца.

Ми се тек развијамо и итекако пажљиво ослушкујемо мишљења других.
Драго нам је што је ДАНЦИГ значајно смањио троловање.
И због нас. И због њега.
Уствари, предлажем и Вама и њему да нам се, ако хоћете, обратите и на друге начине и дате своја виђења.

Рекао бих да смо исцрпили "форумске могућности".
На нашем сајту од почетне стране па надаље, постоје и линкови "ОСТАВИ КОМЕНТАР".
Има нас и на фејсу.
А можете нам се и лично обратити.
Мислим да смо око основног сагласни.
Ку ноћ.:bye:

ok , posto sam smanjio trolovanje da li bi sada bio ljubazan da odgovoris na sva pitanja koja sam postavio ? ili barem na neka ?
 
ok , posto sam smanjio trolovanje da li bi sada bio ljubazan da odgovoris na sva pitanja koja sam postavio ? ili barem na neka ?

U poslednjem postu za gospođicu imaš odgovore i, što je bitnije, poziv. Mi niti mislimo, niti smo tvrdili da smo "sve završili". Što se tiče SVG već si dobio odgovor. Ostavi komentar i na našem sajtiu, a ako imaš predloga, iznesi. Nije ovo samo naš, nego i vaš pokret.
 
U poslednjem postu za gospođicu imaš odgovore i, što je bitnije, poziv. Mi niti mislimo, niti smo tvrdili da smo "sve završili". Što se tiče SVG već si dobio odgovor. Ostavi komentar i na našem sajtiu, a ako imaš predloga, iznesi. Nije ovo samo naš, nego i vaš pokret.

Imam odgovor na pitanje STA vi zelite , i sve to lepo zvuci to ne sporim , ali ja ocekujem odgovor na pitanje KAKO vi to mislite da ostvarite. Drugo , postavio sam gomilu drugih pitanja , mnogo ozbiljnijih koji muce nasu zemlju. Trece , moj komentar za SVG smatram konstruktivnim i logickim , slobodno ga iskoristite i modifikujte vas program. Ako ti je promaklo , pronadji ga na prethodnim stranama. I kada smo vec kod SVG-a ...jos jedno pitanje , da li ce ono funkcionisati kao nvo , udruzenje gradjana ili kao deo drzavne sluzbe , ukoliko je odgovor nvo ili udruzenje gradjana - na cemu ce se zasnivati legitimitet tog organa tj po kom principu ce se ijedna njihova odluka/preporuka postovati...a ukoliko ce se integrisati u drzavnu sluzbu i postati njen zvanicni organ onda....to je put koji vodi u katastrofu jer cete imati cinovnicki aparat od nekoliko stotina hiljada ljudi
Evo tog mog komentara za SVG , slobodno ga iskoristite :
Baratate fiksnim ciframa kao da je zastupljenost stanovnistva na podrucju Srbije isti u svakom njenom delu....znaci 100 punoletnih vazi i za Svrljig i za Beograd ?
Da je neko pametan ovo sastavljao , uneo bi procentualnu zastupljenost zasnovanu na broju stanovnika za odredjeno podrucje , 100 za Svrljig , 100000 za Beograd...
 
Poslednja izmena:
Imam odgovor na pitanje STA vi zelite , i sve to lepo zvuci to ne sporim , ali ja ocekujem odgovor na pitanje KAKO vi to mislite da ostvarite. Drugo , postavio sam gomilu drugih pitanja , mnogo ozbiljnijih koji muce nasu zemlju. Trece , moj komentar za SVG smatram konstruktivnim i logickim , slobodno ga iskoristite i modifikujte vas program. Ako ti je promaklo , pronadji ga na prethodnim stranama. I kada smo vec kod SVG-a ...jos jedno pitanje , da li ce ono funkcionisati kao nvo , udruzenje gradjana ili kao deo drzavne sluzbe , ukoliko je odgovor nvo ili udruzenje gradjana - na cemu ce se zasnivati legitimitet tog organa tj po kom principu ce se ijedna njihova odluka/preporuka postovati...a ukoliko ce se integrisati u drzavnu sluzbu i postati njen zvanicni organ onda....to je put koji vodi u katastrofu jer cete imati cinovnicki aparat od nekoliko stotina hiljada ljudi
Evo tog mog komentara za SVG , slobodno ga iskoristite :
Baratate fiksnim ciframa kao da je zastupljenost stanovnistva na podrucju Srbije isti u svakom njenom delu....znaci 100 punoletnih vazi i za Svrljig i za Beograd ?
Da je neko pametan ovo sastavljao , uneo bi procentualnu zastupljenost zasnovanu na broju stanovnika za odredjeno podrucje , 100 za Svrljig , 100000 za Beograd...
Koliko sam shvatio to je broj gradjana koji je potreban da stane iza SVG-a da bi on bio legitiman. Beograd i Svrljig su samo primer , nasumicno izabran a zasnovan na velikoj razlici u broju stanovnika ...da se ogradim da ne bih bio pogresno protumacen
 
Koliko sam shvatio to je broj gradjana koji je potreban da stane iza SVG-a da bi on bio legitiman. Beograd i Svrljig su samo primer , nasumicno izabran a zasnovan na velikoj razlici u broju stanovnika ...da se ogradim da ne bih bio pogresno protumacen

Мислим да је та цифра од 100 чланова СВГ, само пример. Није у камену записано. Е сада, ако би сваки пунолетан грађанин Србије, имао свог представника, долази се до цифре од око 60 000. Да ли тих 60 000 могу да бирају своје представнике у рејонима и покрајинама? Како, уопште, утицај иде даље, односно више?
 
Imam odgovor na pitanje STA vi zelite , i sve to lepo zvuci to ne sporim , ali ja ocekujem odgovor na pitanje KAKO vi to mislite da ostvarite. Drugo , postavio sam gomilu drugih pitanja , mnogo ozbiljnijih koji muce nasu zemlju. Trece , moj komentar za SVG smatram konstruktivnim i logickim , slobodno ga iskoristite i modifikujte vas program. Ako ti je promaklo , pronadji ga na prethodnim stranama. I kada smo vec kod SVG-a ...jos jedno pitanje , da li ce ono funkcionisati kao nvo , udruzenje gradjana ili kao deo drzavne sluzbe , ukoliko je odgovor nvo ili udruzenje gradjana - na cemu ce se zasnivati legitimitet tog organa tj po kom principu ce se ijedna njihova odluka/preporuka postovati...a ukoliko ce se integrisati u drzavnu sluzbu i postati njen zvanicni organ onda....to je put koji vodi u katastrofu jer cete imati cinovnicki aparat od nekoliko stotina hiljada ljudi
Evo tog mog komentara za SVG , slobodno ga iskoristite :
Baratate fiksnim ciframa kao da je zastupljenost stanovnistva na podrucju Srbije isti u svakom njenom delu....znaci 100 punoletnih vazi i za Svrljig i za Beograd ?
Da je neko pametan ovo sastavljao , uneo bi procentualnu zastupljenost zasnovanu na broju stanovnika za odredjeno podrucje , 100 za Svrljig , 100000 za Beograd...

Овако, Србине, ако си Србин, а и ако ниси, ми уважавамо све лојалне држављане Србије и не гајимо идеологију по којој неко ваља чим је Србин.
Зато и нас, Србе, делимо на наталне /оне који су то само по рођењу/ и Србе који то јесу, који или служе на дику свом национу или бар не праве /не/дела ради којих бисмо се стидели што припадају нашој нацији.

Прво да ти одговорим на оно што сам болдовао у твом посту.
Већ сам ти одговорио раније, али ево, што због тебе, што због других, опет ћу.
Стална Већа Грађана /СВГ/ неће заступати градове, општине, регионе, него ГРАЂАНЕ.
Колико ће Сврљиг, а колико Београд итд. имати СВГ, зависи од самих грађана и њихових потреба.
Могло би се, наравно, десити да Београд има много више СВГ, него СВрљиГ, а могло би се десити и да нема, уколико у СВрљиГу за СВГ постоји више потребе или су грађани предузимљивији.

Будућа извршна власт, кад већ ова неће, ће и по Уставу морати да реагује на примедбе, критике, проблеме, сугестије грађана изнесене преко СВГ без обзира да ли их износи једно или сто Већа на некој територији.
Неће, нити може бити "прегласавања".
Нама је ионако циљ да развијемо целу Србију, а не само Београд, Нови Сад, Суботицу, Крагујевац и Ниш, као што се то сада ради, под влашћу тајкунске службе зване "политичари Србије".

СВГ ће функционисати као удружење /израз НВО не само да је на себе навукао одијум, него је и помало "блесав", и "плеоназмичан"/, дакле не као "државна институција" илити служба. Таман посла.

СВГ је грађански, народни, а не владин омбудсман /заштитник грађана/.
Легитимитет ће му се заснивати на Изјави воље сто грађана и, што је битније, на Уставу, којем ће легитимитет дати оних четири милиона, које сам већ помињао.
http://ustanak.rs/stalna_veca_gradjana.html

Статус Косова?

Косово, састављено од региона Косово и региона Метохија, је наша територија на којој је, уз помоћ пре свега САД, настао политички ентитет који није наш, и који као такав нећемо признавати као државу, а са којим ћемо, уз посредовање Америке, која га признаје као државу, и Русије и Кине, које га не признају као државу, преговарати о питањима везаним за припаднике наше нације који су се нашли у том Косоварском политичком ентитету.
Што се Еу, као посредника тиче, нећемо одбијати, премда ћемо нагласити да ЕУ нема заједнички став према Косову, јер један број њених чланица према Косову има став као и ми.

Хаг?

Кад и ако ОУН одузме легитимитет том трибуналу или му правом вета тај легитимитет ускрате Русија и-или Кина, ни ми га нећемо признавати.
До тада ћемо морати да се понашамо као и све друге чланице ОУН.
Што не искључује могућност да тај суд аргументовано критикујемо.

Европске интеграције?


"Све европске стандарде који су у складу са нашим државотворним, реалистичким и социјално коректним приступом, као и нашим погледом на економски просперитет, сматрамо за нас добрим и корисним и, наравно, не само да ћемо се залагати за њих, него ћемо их и успостављати и примењивати у пракси. Друго је питање, да ли су сви европски стандарди такви? Постоји једна, не превише позната, изрека која гласи:
Глупост је глупост, па чак и када долази са Запада.
Очит пример за то је економска идеологија под називом приватизација, чије „спровођење у живот“ није донело стварно решење, (а свако друго је апсурдно), за проблеме које је створио тзв. комунизам. Што се нас, а и здраве памети, тиче, стандарди се не деле на европске и неевропске, него на добре, односно корисне и оне друге.
Све што долази из правца ЕУ и Европе, а корисно је, наравно да ћемо прихватити; оно друго, ако га има и колико год да га има, наравно да нећемо.

Европска Унија, као синоним за скуп политичких и економских решења и стандарда, није света крава, па да је се не сме дирнути, односно на њу гледати реално и исто тако о њој расуђивати. То би се, уосталом, косило и са некима од кључних баш европских стандарда.

И није толико битно да ли ћемо се, још мање када, битно је, будемо ли се уопште придруживали, како ћемо се придружити Европској Унији.
Уосталом, за прихватање и примењивање корисних стандарда долазећих из тог правца и није неопходно (већ) бити члан ЕУ.
Та примена је делимично већ почела, а изборном или неком другом легитимном победом АПС УСТАНАК ће се сасвим сигурно интензивирати. Бићемо наизглед нескромни, када кажемо да ће тада и Европа моћи да понешто научи од нас.
Укратко: нема разлога ни да срљамо у ЕУ, а поготово не по сваку цену, нити пак да а приори одбијамо сваку могућност да уђемо у њу. А нарочито ако се око тога лепо и партнерски договоримо. Али ништа од тога није ургентно или горуће. Тако да бисмо и то питање, као и оно око статуса Косова могли до даљњег да „заледимо“.

ИМАМО ПРЕЧА ПОСЛА. "
 
Мислим да је та цифра од 100 чланова СВГ, само пример. Није у камену записано. Е сада, ако би сваки пунолетан грађанин Србије, имао свог представника, долази се до цифре од око 60 000. Да ли тих 60 000 могу да бирају своје представнике у рејонима и покрајинама? Како, уопште, утицај иде даље, односно више?

Тачно је да није у камену записано, у камену је на, нашем сајту, записано:
ПРАВО НА ВРШЕЊЕ ВЛАСТИ ИМАЈУ ОНИ КОЈИ МОГУ И ХОЋЕ ДА НАРОДУ ОБЕЗБЕДЕ ОДРЖИВ ПРИСТОЈАН ЖИВОТ.

Међутим тај број од сто грађана, односно сто Изјава воље помоћу којих би СВГ и његови заступници (наш предлог је да их буде тројица-троје) постали легални је неко, по нама, оптимално решење.
Нити је превелик, нити премали.
Троје људи, заступника, могу реалтивно лако пратити потребе, примедбе, сугестије толиког броја грађана.

СВГ, наравно, могу имати и заједничке наступе у односу на извршну власт, па и на промену власти, ако дотична нарушава онај горе "у камену записан" принцип.

Замисли када би сада на територији Србије постојало само 10000 СВГ са заједничким, неодступним ставом да се ствари морају мењати у правцу обезбеђивања пристојног живота?
То више не би биле "страначке приче".
Тешко онима који би их игнорисали и "бранили се" тврдњама да је све мање-више у реду док је "влада стабилна" без обзира што су милиони грађана у потпуно незавидносј материјалној и социјалној ситуацији?

СВГ су замишљена као контрола извршне власти, као четврти облик власти уопште.

По нама би требало да постоје:

Законодавна власт, која не би требало да припада ниједном појединцу, нити иједној групацији, ма колико велика била, него принципима на основу којих се може реализовати и одржавати квалитетно друштво, чији је један од основних стандарда оно што се зове пристојан живот грађана, а чему смо дали име демоекономски императив

Извршна власт, која би требало да припада онима који имају квалификације и вољу да спроводе горе поменуте принципе

Судска власт, која би припадала Уставу, законима и судским институцијама, које би се старале о спровођењу закона и одређивању санкција за прекршиоце

Контролна власт, која би припадала свим грађанима, осим онима који би изгубили то право због неких тешких криминалних дела. Ова контролна власт би се вршила преко СВГ.

Можда неко мисли да грађани већ имају контролу преко наводно народних посланика или да би законодавна власт, као и досад, требало да припада наводно Народној скупштини.

Међутим, све је очигледније да у скупштини нису заступници већине, односно грађана, а закони се раде у складу са идеологијом владајуће, односно владајућих партија и у складу са интересима мањине која те партије углавном прикривено спонзорише.
 
СВГ не треба да се бави идеологијом или било каквом философијом, већ конкретно да утиче на побољшање услова живота. Такође, мислим да је важно да оно што ја захтевам/сугеришем/замерам мојим представницима у СВГ, буде доступно на увид свих 100 представљених грађана/штићеника, и vice versa. Желим неометан контакт са мојим представницима и увид у целокупан њихов рад, укључујући и природу њихове сарадње са представницима других СВГ.
 
СВГ не треба да се бави идеологијом или било каквом философијом, већ конкретно да утиче на побољшање услова живота. Такође, мислим да је важно да оно што ја захтевам/сугеришем/замерам мојим представницима у СВГ, буде доступно на увид свих 100 представљених грађана/штићеника, и vice versa. Желим неометан контакт са мојим представницима и увид у целокупан њихов рад, укључујући и природу њихове сарадње са представницима других СВГ.

Управо тако.
Шта да ти кажем, могао би већ и да радиш на оснивању СВГ.
 
Razlog nastanka i delovanja Pokreta je preokret u političkom, ekonomskom i socijalnom sistemu i organizovanju.
Suština tog preokreta je da ljudi sa stručnim integritetom i, uopšte, sposobni dođu u poziciju da upravljaju državom i ekonomijom.
Razlog ogromne većine da tom preokretu da podršku je jednostavan: samo tako narod može doći u poziciju da pristojno živi.
Zapadna ekonomija svoj prosperitet duguje upravo sposobnima, stručnima, a ne "kapitalizmu", odnosno "kapitalističkom" konceptu.
Ovaj poslednji "uspeva" da tu ekonomiju dovodi u krizu i recesiju.

Deo preokreta je i intenziviranje učešća građana u upravljanju državom i to, pre svega, preko Stalnih veća Građana /SVG/, koja bi vršila permanentnu kontrolu rada izvršne vlasti, a koja ne bi nastajala preko partija, nego unutar građanstva.

MI samo očekujemo da će strani turisti dolaziti u Srbiju /između ostalog i zato da vide situaciju koja će nastati kad se preokret dogodi :)/, a kad već budu dolazili, naravno da će i "finansirati".

Međutim, u sve to se nećemo upuštati tek tako. Prethodno ćemo sve razraditi u projektu /ima ljudi koji to već rade, a radiće intenzivnije, kad postane jasno da će i /nova/ država stajati iza toga.

Sam projekat će više robom i uslugama, nego novcem, "finansirati" već pominjane firme raspoložene da se "oslobađaju" nagomilane robe, koju u periodu recesije ne mogu da prodaju.
Sledeći njihov interes će biti da nam dolaze turisti, jer tako ćemo i njih isplaćivati.
A i dogovor sa njima ćemo praviti tako
A pre svega toga će se raditi obimna kampanja usmerena na turističku ponudu.
I ne samo "puko" turističku.
Tu kampanju će voditi ne samo naš tim, nego i strani timovi /agencije/, koje u tome prepoznaju svoj dugoročni interes. /U periodu recesije ni marketinškim agencijama "ne cvetaju ruže"/.
U realizaciji ST projekta planiramo i neku vrstu "tajmšeringa", u koji ćemo uključiti i naše ljude iz dijaspore.
U svakom slučaju biće to temeljno promišljena i isto tako koordinirana akcija, unutar koje ništa nećemo prepustiti slučaju, a još manje se zaletati u nju.

A seoski turizam je ipak samo deo, doduše vrlo značajan, onoga što nameravamo da pokrenemo i uradimo.

Jasno nam je da bi trebalo još puno toga da uradimo i poradimo i na samom programu, pa ćemo to i uraditi.
U razvoju smo.

U Vaše/vaše/ najbolje namere ne sumnjamo i još jednom i vas i sve druge pozivamo da uzmete "aktivno učešće" u razvoju našeg Pokreta, koji je i vaš.
Od političara za nas vajde nema, zato hajde da "uzmemo stvar u svoje ruke".
Pozdrav.

P.S.
Ich glaube dass die antipolitikersche Option und Bewegung ist die Solution fur Westvolker auch.

S` duznim postovanjem, moram da Vam skrenem paznju, da je Vase znanje nemackog vrlo lose, jer recenica koju ste napisali je gramaticki netacna.
Tacno je:
Ich glaube, dass die antipolitische Option und Bewegung, sind die Lösung für (fuer) Westvölker (Westvoelker), auch.

Gresite, ako mislite da su za prosperitet i dobru ekonomiju zasluzni strucnjaci, na zapadu.
Mogu x primera da Vam navedem, gde su nekompetentni ljudi na odgovornim pozicijama i uprkos tome, samo zbog svoje SPOSOBNOSTI, doprinose razvoju.
Strucnost, ne mora da bude od lkjucnog znacaja u prosperitetu i razvoju kako drustva, tako i drzave.
Dakle, ovde na "zapadu", uposljavaju se ljudi i bez ikakvog boljeg obrazovanja, ili sa potpuno suprotnim obrazovanjem, od posla koji rade.

Vidite, seoski turizam ostavite za kasnije. Kljucni su drugi problemi, koji zahtevaju, malo drugaciju strategiju.
Verujte, da "zapadni turisti" i pored reklame, nemaju interesa za seoskim turizmom, vise ih privlace egzoticna ostrva.
I cak kad biraju destinacije na Mediteranu, radije izaberu, Grcku, Kipar, Spaniju, Kanarska ostrva, Baleare, nego Hrvatsku, Bugarsku, pa cak i za Italiju, dobro razmisle.
Njima su potrebne banje, jer su ovde papreno skupe, a ako se turizam razvija kod nas, trebamo ga prvo razvijati, ulaganjem u banje, planine, kao i "Dunavski turizam".
Takodje je potrebna odgovorajuca infrastruktura, putevi, aerodromi, prevoz...
Ovo Vam govorim iz iskustva, jer zivim sa tim ljudima i znam kako razmisljaju i sta zele.
Masu turista, sigurno necete privuci seoskim turizmom.
Poradite ipak Vi, jos na programu i strategiji.
 
Pokret je u pravu u vezi turizma.To je privredna grana koja nam odmah donosi novac i povecava priliv deviza.
Drzava bi trebalo da da sve moguce podsticaje onima koji dovode turiste u zemlju.Bilo bi dobro da se na Forumu daju predlozi o svim merama koje bi mogle da ojacaju razvoj turizma u Srbiji.

Ali, za pocetak ne klasican seoski turizam.
Imate vec moj predlog u mom prethodnom postu, kao nekog ko zivi sa strancima od rodjenja, sta zele i kako razmisljaju...
 
S` duznim postovanjem, moram da Vam skrenem paznju, da je Vase znanje nemackog vrlo lose, jer recenica koju ste napisali je gramaticki netacna.
Tacno je:
Ich glaube, dass die antipolitische Option und Bewegung, sind die Lösung für (fuer) Westvölker (Westvoelker), auch.

Gresite, ako mislite da su za prosperitet i dobru ekonomiju zasluzni strucnjaci, na zapadu.
Mogu x primera da Vam navedem, gde su nekompetentni ljudi na odgovornim pozicijama i uprkos tome, samo zbog svoje SPOSOBNOSTI, doprinose razvoju.
Strucnost, ne mora da bude od lkjucnog znacaja u prosperitetu i razvoju kako drustva, tako i drzave.
Dakle, ovde na "zapadu", uposljavaju se ljudi i bez ikakvog boljeg obrazovanja, ili sa potpuno suprotnim obrazovanjem, od posla koji rade.

Vidite, seoski turizam ostavite za kasnije. Kljucni su drugi problemi, koji zahtevaju, malo drugaciju strategiju.
Verujte, da "zapadni turisti" i pored reklame, nemaju interesa za seoskim turizmom, vise ih privlace egzoticna ostrva.
I cak kad biraju destinacije na Mediteranu, radije izaberu, Grcku, Kipar, Spaniju, Kanarska ostrva, Baleare, nego Hrvatsku, Bugarsku, pa cak i za Italiju, dobro razmisle.
Njima su potrebne banje, jer su ovde papreno skupe, a ako se turizam razvija kod nas, trebamo ga prvo razvijati, ulaganjem u banje, planine, kao i "Dunavski turizam".
Takodje je potrebna odgovorajuca infrastruktura, putevi, aerodromi, prevoz...
Ovo Vam govorim iz iskustva, jer zivim sa tim ljudima i znam kako razmisljaju i sta zele.
Masu turista, sigurno necete privuci seoskim turizmom.
Poradite ipak Vi, jos na programu i strategiji.

Slažem se da mi nemački nije baš sjajan.
Ich habe vergessen viele Woerter.

Međutim, ipak nije antipolitisce /antipolička/, jer kako bismo se bavili politikom a bili protiv nje, nego ipak antipolitikerische /antiPOLITIČARski/ pokret.

http://ustanak.rs/zasto.html

Da ste bili na sajtu videli biste da zdravstveni/pre svega banjski/ turizam itekako računamo kao opciju.
Ali dobro.
Kao što ste napisali i Milovanoviću, ne radi se o klasičnom seoskom turizmu. Niti mi mislimo da ga "klasično" sprovodimo.

A na programu i strategiji ćemo, naravno, itekako još raditi.
Uz pomoć svih voljnih i dobronamernih.

Nisam mislio da je "puka stručnost" zapadu donela prosperitet.
Ali, ne može se poreći da je sloj koji je Galbrajt u svom ekonomskom delu "Industrijska država" nazvao tehnostrukturom, negde ga nazivaju i tehnokratijom, itekako doprineo razvoju zapada.
 
Slažem se da mi nemački nije baš sjajan.
Ich habe vergessen viele Woerter.

Međutim, ipak nije antipolitisce /antipolička/, jer kako bismo se bavili politikom a bili protiv nje, nego ipak antipolitikerische /antiPOLITIČARski/ pokret.

http://ustanak.rs/zasto.html

Da ste bili na sajtu videli biste da zdravstveni/pre svega banjski/ turizam itekako računamo kao opciju.
Ali dobro.
Kao što ste napisali i Milovanoviću, ne radi se o klasičnom seoskom turizmu. Niti mi mislimo da ga "klasično" sprovodimo.

A na programu i strategiji ćemo, naravno, itekako još raditi.
Uz pomoć svih voljnih i dobronamernih.

Nisam mislio da je "puka stručnost" zapadu donela prosperitet.
Ali, ne može se poreći da je sloj koji je Galbrajt u svom ekonomskom delu "Industrijska država" nazvao tehnostrukturom, negde ga nazivaju i tehnokratijom, itekako doprineo razvoju zapada.

Vama nisu problem reci na nemackom, vec gramatika.
Ne postoji ta rec "antipolitikerische " u nemackom jeziku! Tako niko ne kaze.
Imate, apolitische/apolitisch, unpolitisch/unpolitische, ali rec "antipolitikerische", ne postoji, tako ne mozete reci na nemackom.
Znam na sta ciljate, ali ne kaze se tako.
Vi ovde na forumu uporno pisete o seoskom turizmu i to potencirate, mozda nesvesno, ali potencirate seoski turizam i ni rec niste pomenuli o banjskom turizmu, planinskom i "Dunavskom turizmu".
Ali i da bi ste razvili banjski turizam, morate da imate "zdravo i moderno" zdravstvo, ono sto sam Vam odmah, na pocetku napomenula.
Nisam ja vama rekla, da je "puka slucajnost" zapadu donela prosperitet, vec sposobni i lukavi ljudi, koji su izrabljivali druge.
 
Pokret je u pravu u vezi turizma.To je privredna grana koja nam odmah donosi novac i povecava priliv deviza.
Drzava bi trebalo da da sve moguce podsticaje onima koji dovode turiste u zemlju.Bilo bi dobro da se na Forumu daju predlozi o svim merama koje bi mogle da ojacaju razvoj turizma u Srbiji.

Da, ta grana donosi novac odmah i, kad je u pitanju organska hrana, ali i razni drugi proizvodi kao što su brendirani suveniri, ćilimi, naša narodna nošnja, šajkača u svim biojama, koju bi kao modni "Etno-hit" mogle reklamirati svetski poznate estradne ličnosti i drugi, kao i niz drugih interesantnih proizvoda - dakle sve bi se to, preko turizma, moglo "izvoziti iz fotelje"...

A Država će itekako stati iza svega toga.

Za predloge i sugestije smo otvoreni i voleli bismo da ih je što više.:)
 
Vama nisu problem reci na nemackom, vec gramatika.
Ne postoji ta rec "antipolitikerische " u nemackom jeziku! Tako niko ne kaze.
Imate, apolitische/apolitisch, unpolitisch/unpolitische, ali rec "antipolitikerische", ne postoji, tako ne mozete reci na nemackom.
Znam na sta ciljate, ali ne kaze se tako.
Vi ovde na forumu uporno pisete o seoskom turizmu i to potencirate, mozda nesvesno, ali potencirate seoski turizam i ni rec niste pomenuli o banjskom turizmu, planinskom i "Dunavskom turizmu".
Ali i da bi ste razvili banjski turizam, morate da imate "zdravo i moderno" zdravstvo, ono sto sam Vam odmah, na pocetku napomenula.
Nisam ja vama rekla, da je "puka slucajnost" zapadu donela prosperitet, vec sposobni i lukavi ljudi, koji su izrabljivali druge.

Ni ja nisam pominjao "puku slučajnost", nego sam upotrebio termin "puka stručnost".
Znam da /zasad/ u nemačkom ne postoji pridev "antipolitikerisch", ali siguran sam da postoji reč ili izraz Anti Politiker.
U engleskom postoji: Anti Politician.

Bitno je da smo se konačno razumeli da nismo ANTIPOLITIČKI, nego ANTIPOLITIČARSKI pokret.

Što ovde nije pominjano, pominje se na sajtu.
I pominjaće se i više.
Bogu hvala, znamo šta je sve potrebno za razvoj banjskog turizma, a što se "dunavskog" tiče imamo predloge koji su vrlo zanimljivi, predloge od ljudi koji o tome razmišljaju.
 
Ni ja nisam pominjao "puku slučajnost", nego sam upotrebio termin "puka stručnost".
Znam da /zasad/ u nemačkom ne postoji pridev "antipolitikerisch", ali siguran sam da postoji reč ili izraz Anti Politiker.
U engleskom postoji: Anti Politician.

Bitno je da smo se konačno razumeli da nismo ANTIPOLITIČKI, nego ANTIPOLITIČARSKI pokret.

Što ovde nije pominjano, pominje se na sajtu.
I pominjaće se i više.
Bogu hvala, znamo šta je sve potrebno za razvoj banjskog turizma, a što se "dunavskog" tiče imamo predloge koji su vrlo zanimljivi, predloge od ljudi koji o tome razmišljaju.


Naravno da postoji, Anti-Politiker ili Antipolitiker...
Ne, ne postoji taj pridev, ali u zargonu postoji "politikerisch", po negde...
Napomenula bih Vam, da pre svega, nahranite gladan narod, tj. aktivirate, motivisete narod, da sam sebe hrani. Ako pocnete od poljoprivrede, recimo, da mala domacinstva mogu sebe da hrane, za pocetak, a velika da hrane sebe i druge.
Ali, sta cemo sa ljudima u gradu?
Nemójte da ostanete samo na predlozima, vec realizujte to u dela, jer poznajem x ljudi, koji bi rado krstarili Dunavom i svratili u Srbiju...
 
Naravno da postoji, Anti-Politiker ili Antipolitiker...
Ne, ne postoji taj pridev, ali u zargonu postoji "politikerisch", po negde...
Napomenula bih Vam, da pre svega, nahranite gladan narod, tj. aktivirate, motivisete narod, da sam sebe hrani. Ako pocnete od poljoprivrede, recimo, da mala domacinstva mogu sebe da hrane, za pocetak, a velika da hrane sebe i druge.
Ali, sta cemo sa ljudima u gradu?
Nemójte da ostanete samo na predlozima, vec realizujte to u dela, jer poznajem x ljudi, koji bi rado krstarili Dunavom i svratili u Srbiju...

Odlično! /Mislim na ovo boldovano./ Onda već možemo računati na saradnju sa Vama po pitanju "dunavskog turizma".
Nadam se da ćemo uskoro uspostaviti i "bliži" kontakt.

Naš "noseći slogan" je : DA PRISTOJNO ŽIVITE.
Manje-više slogan, svako može isticati svakakve slogane, međutim jasno je da narod u ogromnoj većini više neće davati podršku onima koji mu ne garantuju da će prestati da gladuje i, uopšte, teško živi.
A oni koji to garantuju, moraju ne samo dovoljno jasno i razumljivo pokazati da ta njihova garancija ima osnove, nego se, posle svega, više ne mogu nadati da će se četiri godine motati na vlasti (kao ovi sadašnji) a da već u prvih šest meseci narod ne oseti vidan boljitak.
Ne bih rekao da se narodu više išta čeka, pa ni ulazak u EU.
I mi smo svega toga svesni.

Jedan, i to ne mali, deo ljudi iz grada će se "vratiti" u ruralne sredine, kada tamo prepoznaju priliku za prosperitet.
Drugi deo će raditi u postojećim uspešnim /premda je takvih malo/ i budućim industrijskim postrojenjima, od kojih će veliki deo biti vezan za prehrambeno-prerađivački sektor, koji je sada u Srbiji deficitaran, a jednoj zemlji koja ozbiljno namerava da se bavi proizvodnjom i prodajom hrane - NEOPHODAN.
Treći deo će raditi u neophodnim javnim službama.
Dobar broj njih u sektoru usluga najšireg spektra.
A ne baš zanemarljiv deo u "gradskom turizmu", čiji deo će biti i "dunavski turizam", tu pre svega mislim na Beograd, Novi Sad, Smederevo...
 
Poslednja izmena:
Da, ta grana donosi novac odmah i, kad je u pitanju organska hrana, ali i razni drugi proizvodi kao što su brendirani suveniri, ćilimi, naša narodna nošnja, šajkača u svim biojama, koju bi kao modni "Etno-hit" mogle reklamirati svetski poznate estradne ličnosti i drugi, kao i niz drugih interesantnih proizvoda - dakle sve bi se to, preko turizma, moglo "izvoziti iz fotelje"...

A Država će itekako stati iza svega toga.

Za predloge i sugestije smo otvoreni i voleli bismo da ih je što više.:)
U vasem programu jedna od najslabijih tacaka je nacin dolaska na vlast.Siguran sam da je mnogo bolje i prihvatljivije da ako imate toliku snagu naterate vlast da donese izborni zakon koji ja zagovaram.U tim uslovima je mnogo veca mogucnost da imate poslanike,a u proporcionalnom sistemu nemate izglede,osim ukoliko ne bi bila stvorena neka predrevolucionarna situacija.
Od drzave ne ocekujte previse.Ona je tu samo da stvori ambijent za napredovanje i bitno je da ne smeta i da ne koci opsti razvoj.Etatizam je doziveo neuspeh u celom svetu.Drzava SAD neprekidno ratuje i trosi bezgranicne svote.Rezultat je taj da mirise na potpuni slom.Tamo vec ima dosta bednih.Nemacka duguje oko 4.000 milijardi evra itd.Postoje dve zemlje koje su povukle dva originalna,a razlicita poteza koji su im omogucili veliki napredak.Njihovo jacanje je vec pretumbalo savremeni svet.
Pratio sam odrastanje jedne druge organizacije.Imam i pismeno priznanje da sam njihov ekspert,ali skoro nista nisu primenili moje.Sada ih veci deo naroda psuje.
Koristice vam da iscitate moje dve knjige skromnog obima,ali tamo je jedan veliki rezervoar ideja.
 

Back
Top