Demografija BIH

pa kako nece kad su to izbjegli srbi iz cro !!!

Срба који су избјегли из Хрватске у РС нема више од 60 000 хиљада. Основни разлог процентуалног повећања Срба и БиХ је то што сада више нема Југословена, а управо Срби су се највећим бројем тако изјашњавали. Погледај аналитички пописе из 1991. и 1981. па ће ствари бити јасније.
 
Jesam nacionalista i tim se dicim.:) To ne znaci da sam sovinista (ako se razumemo-ipak govorimo dva jezika);)

Hercegovce sam pomenula samo u kontekstu potpunog apsurda koji se javlja u Bih,a to je da nicu neke izmisljene nacije i da se ne bih cudila da se i hercegovci tako opredele,kad vec jesu bosanci-ona polovina iz naziva "drzave" Bosna i Hercegovina.

Sto se tice Srba Hercegovaca,mi smo na njih izuzetno ponosni.To je deo naseg naroda poznat po duhovnosti i lepoti.:D

A,sad oni sto su se igrali brojcanom nadmoci pocetkom 90-ih pa preglasali Srbe-mozda dozive obrnut proces pa im se sve vrati kao bumerang:whistling:

:evil::evil::evil:

ponavljam opet,mi smo se davno izjasnili :cool:

vidim da nisi previse upoznata sa nasim mentalitetom,ponosom i karakterom (malo poznavanje povijesti hercegovine nebi skodilo),ali ti necu uzet za zlo :)

HERZEGOVINA se nebi zvala HERCEGOVINA ilitiga HUM da nije cjelina za sebe.igrom slucaja smo upali u lonac sa bosnom.kad je nas kraj spominjan u povijesnim vrelima,za bosnu se nije znalo i naravno poznato mi je da je za vas iz metropole to sve bosna :eek:

nemoj mjesat regionalnu pripadnost sa nacionalnom i nemoj mislit da ti brojcana premoc donosi neku garanciju za sigurniju buducnost.jedino kome je to uspjelo su albanci,kod slavena su drugi faktori u igri. ;)

npr. pogledaj koliko je hrvata u bih,a koliko teritorija drze :per: drzali bi jos vise,da su nam dopustili da zavrsimo posao sa muslimanima :mrgreen:

rezime.... :D:D:D
 
Срба који су избјегли из Хрватске у РС нема више од 60 000 хиљада. Основни разлог процентуалног повећања Срба и БиХ је то што сада више нема Југословена, а управо Срби су се највећим бројем тако изјашњавали. Погледај аналитички пописе из 1991. и 1981. па ће ствари бити јасније.

mislim da grijesis.muslimani su ti koji su se procentualno najvise izjasnjavali jugoslovenima

cifra od 60.000 izbjeglih srba koji su u srpskoj je smijesno mala
 
Cantante, entiendo que no puedes entender :)
No estamos de acuerdo jamas porque somos dos personas completamente diferentes ;) (yo idealista, tu materialista)
Yo tampoco puedo entender tu punto de vista (ya lo sabes)...
 
mislim da grijesis.muslimani su ti koji su se procentualno najvise izjasnjavali jugoslovenima

cifra od 60.000 izbjeglih srba koji su u srpskoj je smijesno mala

Не гријешим, у породици сам имао тетака које су се изјашњавале као Југословени (што наравно није доказ за моју тврдњу).
Моја тврдња је просто доказива. Попричај мало са старијима па ћеш сазнати да су Срби Србе пријављивали за крштења дјеце, за слављење слава, за одласке у цркву јер је Партија рекла да Бога нема и било је морално-политички (какав израз) подобније да буду Југословени. Кад упоредиш бројке од 1 300 000 Срба у БиХ (по попису 1991., а 600 000 у Хрватској), па кад упоредиш колико сад има Срба у БиХ, колико избјеглица из Крајине у Србији и колико Срба сада у Хрватској, онда видиш да ту дефинитивно нешто не штима. Већина Срба из Крајине која је остала у БиХ је остала на подручјима око Бања Луке (сви су улазили у напуштене хрватске куће), а остали су завршили у Србији по колективним центрима (празних кућа није било). Признаћеш да је логично да већина оде тамо гдје се не ратује јер остати на територији која није дефинисала свој статус као ни РСК, а која при томе још и ратује, није ни сигурно ни паметно.
 
Otkud onda ovoliki Krajisnici po Srbiji ako ih samo u RS ima 200 000,ispada da ih se pola vratilo iz Srbije u RS,meni je to nelogicno jer znam da ih ovde ima par stotina hiljada!
@Rubi:
Dete znas li ti Srpski,znas li da je protiv pravila foruma postovanje na stranim jezicima ukljucujuci Spanski,jel bas hoces da te banuju ili sta?
Pozdrav :cool:
 
mislim da grijesis.muslimani su ti koji su se procentualno najvise izjasnjavali jugoslovenima

cifra od 60.000 izbjeglih srba koji su u srpskoj je smijesno mala

Сад нешто копам по интернету па да се исправим-35 000 Срба из РСК се настанило у Републици Српској.
 
Не гријешим, у породици сам имао тетака које су се изјашњавале као Југословени (што наравно није доказ за моју тврдњу).
Моја тврдња је просто доказива. Попричај мало са старијима па ћеш сазнати да су Срби Србе пријављивали за крштења дјеце, за слављење слава, за одласке у цркву јер је Партија рекла да Бога нема и било је морално-политички (какав израз) подобније да буду Југословени. Кад упоредиш бројке од 1 300 000 Срба у БиХ (по попису 1991., а 600 000 у Хрватској), па кад упоредиш колико сад има Срба у БиХ, колико избјеглица из Крајине у Србији и колико Срба сада у Хрватској, онда видиш да ту дефинитивно нешто не штима. Већина Срба из Крајине која је остала у БиХ је остала на подручјима око Бања Луке (сви су улазили у напуштене хрватске куће), а остали су завршили у Србији по колективним центрима (празних кућа није било). Признаћеш да је логично да већина оде тамо гдје се не ратује јер остати на територији која није дефинисала свој статус као ни РСК, а која при томе још и ратује, није ни сигурно ни паметно.

zaboravljas koliko hrvata nije islo u crkvu i pisalo se jugicima,pocev od oca nacije tita,dakle ogroman dio stanovnistva,kako u cro tako i u bih.tako da mislim da sad neku presudnu ulogu srbi-jugosloveni nisu odigrali.ponavljam,muslimani su brojcano najvise jugoslovenima bili,ko ima volje da trazi te podatke nek nam navede vamo.

mozda je vecina ostala oko banja luke (iako nisam siguran).velik broj se nalazi u bjeljini,doboju.......
 
zaboravljas koliko hrvata nije islo u crkvu i pisalo se jugicima,pocev od oca nacije tita,dakle ogroman dio stanovnistva,kako u cro tako i u bih.tako da mislim da sad neku presudnu ulogu srbi-jugosloveni nisu odigrali.ponavljam,muslimani su brojcano najvise jugoslovenima bili,ko ima volje da trazi te podatke nek nam navede vamo.

mozda je vecina ostala oko banja luke (iako nisam siguran).velik broj se nalazi u bjeljini,doboju.......

jel po tebi ovo realno stanje na terenu?

srbi- 1 711 576

bosnjaci 2 214 438

hrvati 650 000
 
zaboravljas koliko hrvata nije islo u crkvu i pisalo se jugicima,pocev od oca nacije tita,dakle ogroman dio stanovnistva,kako u cro tako i u bih.tako da mislim da sad neku presudnu ulogu srbi-jugosloveni nisu odigrali.ponavljam,muslimani su brojcano najvise jugoslovenima bili,ko ima volje da trazi te podatke nek nam navede vamo.

mozda je vecina ostala oko banja luke (iako nisam siguran).velik broj se nalazi u bjeljini,doboju.......

Видим да располажеш "релевантним" подацима. Усред офанзиве на Озрен и Добој (линије биле 2-3 км од града) онај који бјежи из РСК (август 1995.) због рата се насељава ту, баш је логично. То "знање" и "информације" просипај другдје.
Неко паметан рече: Није глуп онај који не зна читати него онај који вјерује свему што прочита. Утицај националне пропаганде на тебе је веома видљив. Немам намјеру да вријеђам али научи да упоређујеш информације из више извора и да их провјераваш "на терену"!
 
Видим да располажеш "релевантним" подацима. Усред офанзиве на Озрен и Добој (линије биле 2-3 км од града) онај који бјежи из РСК (август 1995.) због рата се насељава ту, баш је логично. То "знање" и "информације" просипај другдје.
Неко паметан рече: Није глуп онај који не зна читати него онај који вјерује свему што прочита. Утицај националне пропаганде на тебе је веома видљив. Немам намјеру да вријеђам али научи да упоређујеш информације из више извора и да их провјераваш "на терену"!

a banja luka bila daleko od linije djelovanja.....mogu samo blago da se :D
 
jel po tebi ovo realno stanje na terenu?

srbi- 1 711 576

bosnjaci 2 214 438

hrvati 650 000

Питање није упућено мени али пошто живим у БиХ, знам доста људи који су отишли у иностранство, а кад се те бројке саберу, испада да је стање као и 1991., са чим се никако не бих сложио. Природни прираштај за 20 година није могао бити толики да се надокнаде погибије и одласци у иностранство. Најнереалнија бројка је ова за Хрвате јер њих нема ни 400 000 тренутно у БиХ.
 
Питање није упућено мени али пошто живим у БиХ, знам доста људи који су отишли у иностранство, а кад се те бројке саберу, испада да је стање као и 1991., са чим се никако не бих сложио. Природни прираштај за 20 година није могао бити толики да се надокнаде погибије и одласци у иностранство. Најнереалнија бројка је ова за Хрвате јер њих нема ни 400 000 тренутно у БиХ.

nas nema nikako u bih,mi smo virtuelni :mrgreen:

gdje ti zivis sunce mu milo.....
 
a banja luka bila daleko od linije djelovanja.....mogu samo blago da se :D

Опет "информисаност". 04.08.1995 (када почиње офанзива на РСК, ја био на распусту у градићу на западу БиХ, 150 км од Бања Луке). па све до средине септембра 1995.године најближа "линија" Бања Луци је била она на Влашићу, а ти, благо мени, узми карту БиХ па види гдје је то, пошто очигледно не знаш!
За неупућене, Влашић је планина која се налази непосредно изнад Травника (средња Босна, што би рекли).
 
04.08.1995 (када почиње офанзива на РСК, ја био на распусту у градићу на западу БиХ, 150 км од Бања Луке). па све до средине септембра 1995.године најближа "линија" Бања Луци је била она на Влашићу

Netacno. Pred potpisivanje primirja (a poslije i Dejtona), najblizi polozaji Banjaluci su bili oni koje je HV drzao na Manjaci. Obojeno plavo na mapi juzno od BL. Vlasic da, ali u prethodnim godinama rata, a ne pred njegov svrsetak.

Na spakovanim ste koferima sjedili.

665px-BiH_territory_posession_just_before_Dayton.png
 
nas nema nikako u bih,mi smo virtuelni :mrgreen:

gdje ti zivis sunce mu milo.....

Живим у Бања Луци.
У Броду, Дервенти, Модричи вас и нема, само у траговима. А Бања Луци нешто мало, Котор Варош ништа, средња Босна врло мало, Сарајево такође. Већина Хрвата из ових градова, гдје их је прије рата било у знатнијем броју је завршила у Хрватској или у иностранству. Једини град који сте напунили је Мостар, остало је туга. Зато кажем и сигуран сам да вас нема тренутно 650 000. Нисам рекао да вас није било прије рата.
 
Netacno. Pred potpisivanje primirja (a poslije i Dejtona), najblizi polozaji Banjaluci su bili oni koje je HV drzao na Manjaci. Obojeno plavo na mapi juzno od BL. Vlasic da, ali u prethodnim godinama rata, a ne pred njegov svrsetak.

Na spakovanim ste koferima sjedili.

665px-BiH_territory_posession_just_before_Dayton.png

Ало, сусјед, опет демонстрираш "обавјештеност". Мањача је била у другој половини септембра 1995.године, а Срби из РСК су бјежали почетком маја и августа 1995.године. Расправу смо почели о логичности њиховог насељавања у Добој (линије 2-3 км од града) и Бања Луку (у тренутку бјежања из РСК, Бања Лука је била центар слободне територије).
 
Ало, сусјед, опет демонстрираш "обавјештеност". Мањача је била у другој половини септембра 1995.године, а Срби из РСК су бјежали почетком маја и августа 1995.године. Расправу смо почели о логичности њиховог насељавања у Добој (линије 2-3 км од града) и Бања Луку (у тренутку бјежања из РСК, Бања Лука је била центар слободне територије).

Pa ako gledamo tako, Doboj je bio cijeli rat 2-3 km od fronta - na istoku prema Gracanici, na jugozapadu prema Tesnju. Da, logicnije je bilo da se nasele u BL, ali ne samo radi toga sto su dalje od fronta, nego i radi toga sto je BL sto puta bolja za zivot od Doboja.

Sto se linija tice, dobro, recimo da je svo vrijeme rata najbliza bila na Vlasicu, a u septembru je to postala Manjaca. Mislim da je oko 80-100 hiljada Srba iz RSK ostalo i nakon rata u RS-u, narocito jer je i Srbija u jednom momentu bila zatvorila granicu za prelazak izbjeglica.
 
:evil::evil::evil:

ponavljam opet,mi smo se davno izjasnili :cool:

vidim da nisi previse upoznata sa nasim mentalitetom,ponosom i karakterom (malo poznavanje povijesti hercegovine nebi skodilo),ali ti necu uzet za zlo :)

HERZEGOVINA se nebi zvala HERCEGOVINA ilitiga HUM da nije cjelina za sebe.igrom slucaja smo upali u lonac sa bosnom.kad je nas kraj spominjan u povijesnim vrelima,za bosnu se nije znalo i naravno poznato mi je da je za vas iz metropole to sve bosna :eek:

nemoj mjesat regionalnu pripadnost sa nacionalnom i nemoj mislit da ti brojcana premoc donosi neku garanciju za sigurniju buducnost.jedino kome je to uspjelo su albanci,kod slavena su drugi faktori u igri. ;)

npr. pogledaj koliko je hrvata u bih,a koliko teritorija drze :per: drzali bi jos vise,da su nam dopustili da zavrsimo posao sa muslimanima :mrgreen:

rezime.... :D:D:D


O Hecegovini znam sasvim dovoljno(obrati paznju sta sam napisala u prethodnom postu za Srbe iz Hercegovine-ima tu malo i licnog ponosa,ako razumes;))

Sto se tice hercegovaca kao nacije-samo u kontekstu izmisljanja kojekavih nacija...pa sto ne bi moglo i ovo? Svasta sam cula-cak i izraz "dobri bosnjani:hahaha:

Niko vama nije branio da zavrsite posao sa muslimanima kako kazes.Vi ste ga i zavrsili-na svoju stetu.Licno mislim da su vas "purgeri" iskoristili da bi stvorili svoju drzavu,a onda vas pustili niz vodu.A,o podsmevajucem i nipodastavajucem odnosu prema vama od strane ZG sam vec pisala na dr.temi.:cool:
 
jel po tebi ovo realno stanje na terenu?

srbi- 1 711 576

bosnjaci 2 214 438

hrvati 650 000

Mene samo zanima ko je izracunao da su sve to bosnjaci? Zna se da ce oni da se podele na najmanje 4-5 nacija tj.bosnjaci,bosanci,muslimani,jugosloveni..Kad dobijemo te podatke i kad se oni razvodne na vise strana,jer realno nisu kontituisali cvrstu naciju...Srba ce biti najvise.:)
 
Mene samo zanima ko je izracunao da su sve to bosnjaci? Zna se da ce oni da se podele na najmanje 4-5 nacija tj.bosnjaci,bosanci,muslimani,jugosloveni..Kad dobijemo te podatke i kad se oni razvodne na vise strana,jer realno nisu kontituisali cvrstu naciju...Srba ce biti najvise.:)

odakle si poreklom? ne verujem da ce se bosnjaci toliko podeliti,mada ovi oko bihaca ce se verovatno pretopiti u hrvate
 
Mene samo zanima ko je izracunao da su sve to bosnjaci? Zna se da ce oni da se podele na najmanje 4-5 nacija tj.bosnjaci,bosanci,muslimani,jugosloveni..Kad dobijemo te podatke i kad se oni razvodne na vise strana,jer realno nisu kontituisali cvrstu naciju...Srba ce biti najvise.:)

Kakva debilana. :lol: Ko to zna, ti? Pa pojam "Bosnjaci" je upravo i izvucen iz naftalina da bi se sprijecile takve podjele i osipanja medju muslimanima. Sad se u BiH preko 90% muslimana izjasnjava kao Bosnjaci.

Trebas update pod hitno. :lol:
 

Back
Top