Demencija

ima gorih stvari koje coveku mogu da se dese, ali nadam se da ce me duzi vremenski period zaobici.
pisite! ne zapostavljajte temu kada neko prolazi ovo sto se meni desilo. samo glavu gore, mi sa ove teme smo od posebne "fele" - neunistivi!
svracacu i dalje kada god budem mogla. bili ste mi iskrena podrska ovih paklenih meseci, a prijatelje ne zaboravljam.
:zag:
 
ima gorih stvari koje coveku mogu da se dese, ali nadam se da ce me duzi vremenski period zaobici.
pisite! ne zapostavljajte temu kada neko prolazi ovo sto se meni desilo. samo glavu gore, mi sa ove teme smo od posebne "fele" - neunistivi!
svracacu i dalje kada god budem mogla. bili ste mi iskrena podrska ovih paklenih meseci, a prijatelje ne zaboravljam.
:zag:

Tako treba Henri!!!:ok::heart:
 
da li neko zna da li je tacna informcija da dementne osobe vise ne primaju u regluarne drzavne domove?

naime baka mi je nedavnopostala dementna i to se rapidno pogorsava, bukvalno joj treba nadzor non stop a nema nikog ko bi mogao daprovodi sa njom 24h i jedino resenje je dom, postaje sve manje pokretna, ne cuje i ne vidi, uz to pada stalno, ustaje i a nestabilna je, ukoliko neko nije uz nju pada i bojim se preloma i svega sto to moze da donese
medjutim dobih juce neproverenu informaciju da konkretno dom u smederevu ne prima demnten osobe?

uskoro cu ici u smederevo i videti sve na licu mesta, ali dok ne odem znacila bi mi svaka info

hvala
 
Predavanje: Alchajmerova bolest – značaj prevencije i ranog prepoznavanja simptoma
Dom omladine Beograda, subota 20. septembar 2014. 15:00

Установа геронтолошки центар Београд збрињава више стотина особа оболелих од Алцхајмерове болести и других деменција и настоји да акцијама које спроводи допринесе пружању помоћи и подршке оболелима од Алцхајмерове болести и других деменција, као и њиховим породицама. Не мање важно настојање је улога у подизању јавне свести информисањем и едукацијом како би се променила друштвена перцепција и избегла стигматизација особа оболелих од Алцхајмерове болести и других деменција.

С тим у вези је настала и идеја о организовању предавања за грађане о Алцхајмеровој болести у Дому омладине. Предавање је замишљено као интерактивна дискусија на којој ће грађани добити стучне информације о овом обољењу, као и одговоре на сва њихова питања у вези са темом. Стручно предавање одржаће мр сц мед др Славица Голубовић, специјалиста психијатрије.

Поред организовања предавања, ове године биће отворено и ренвирано одељење у Геронтолошком центру Београд посебно прилагођено дементим особема, а биће организована и акција у Кнез Михаиловој улици, 21.9, на Светски дан Алцајмерове болести. Тим поводом биће организована акција цртања теста сата, као и по први пут у Србији, по угледу на бројне светске метрополе - шетња подршке оболелима особама.

http://www.domomladine.org/debate/p...aj-prevencije-i-ranog-prepoznavanja-simptoma/
 
da li neko zna da li je tacna informcija da dementne osobe vise ne primaju u regluarne drzavne domove?

naime baka mi je nedavnopostala dementna i to se rapidno pogorsava, bukvalno joj treba nadzor non stop a nema nikog ko bi mogao daprovodi sa njom 24h i jedino resenje je dom, postaje sve manje pokretna, ne cuje i ne vidi, uz to pada stalno, ustaje i a nestabilna je, ukoliko neko nije uz nju pada i bojim se preloma i svega sto to moze da donese
medjutim dobih juce neproverenu informaciju da konkretno dom u smederevu ne prima demnten osobe?



uskoro cu ici u smederevo i videti sve na licu mesta, ali dok ne odem znacila bi mi svaka info

hvala

Koliko znam, poostrena je kontrola u svim domovima. Mozda je razlog sto neki domovi nemaju propisane uslove za dementne, pa se iz tog razloga ogradjuju. Treba proveriti na licu mesta.
 
utorak....morala sam da svratim. prosli i onaj pre njega su bili....
jos uvek dolazi familija, prjiatelji. sve je bilo prebrzo. jos uvek nisam "stigla" da se isplacem. dosta je nestvarno. kada nema "gostiju" spremam po kuci, uglavnom bacam stare stvari i menjam rasporede.
ima jos jedna "slucajnost" 8.3. kada sam se prijavila je bio tatin rodjendan, poslednji post koji sam napisala je datum maminog rodjendana (i sahrane) "malo morbidno", al` moraDoh da podelim sa vama.
cuvajte se, pisite, volim vas :heart:

zaboravih najvaznije.... ostalo mi od tate nesto malo vise od pola kutije ebikse. zao mi da bacim. ako nekom treba neka mi se javi na pp.
 
Poslednja izmena:
utorak....morala sam da svratim. prosli i onaj pre njega su bili....
jos uvek dolazi familija, prjiatelji. sve je bilo prebrzo. jos uvek nisam "stigla" da se isplacem. dosta je nestvarno. kada nema "gostiju" spremam po kuci, uglavnom bacam stare stvari i menjam rasporede.
ima jos jedna "slucajnost" 8.3. kada sam se prijavila je bio tatin rodjendan, poslednji post koji sam napisala je datum maminog rodjendana (i sahrane) "malo morbidno", al` moraDoh da podelim sa vama.
cuvajte se, pisite, volim vas :heart:

zaboravih najvaznije.... ostalo mi od tate nesto malo vise od pola kutije ebikse. zao mi da bacim. ako nekom treba neka mi se javi na pp.

Polako Henri...ide zivot...:ok:
 
Pomoc prijatelja!:)

Zainatim se danas posle skoro 7 meseci da izcackam sta se dogadja sa resenjem iz PIO jer ga do dana danasnjeg nismo dobili.Okrenem jedno 10 telefona i posle dva sata zujanja saznam da je predmet u pisarnici!!!??Odkud tamo,pitam ih ja posle toliko vremena?Kazu,da je od juna meseca kod njih.Nema logike.Danima smo cekali da stigne i uvek je neko bio kod kuce.Nije moguce da je postar zvonio i da nije pokusao da uruci resenje.Zanima me da li je moguce kad stigne resenje ukoliko je negativno uloziti zalbu posle toliko vremena?Da li se ipak racuna rok za zalbe od urucivanja koje bi eventualno bilo sada za neki dan ili se to odnosi na pokusaj urucenja u junu?Vec imam osecaj da je mama odbijena pa da se blagovremeno pripremim na zalbu.:(
 
utorak....morala sam da svratim. prosli i onaj pre njega su bili....
jos uvek dolazi familija, prjiatelji. sve je bilo prebrzo. jos uvek nisam "stigla" da se isplacem. dosta je nestvarno. kada nema "gostiju" spremam po kuci, uglavnom bacam stare stvari i menjam rasporede.
ima jos jedna "slucajnost" 8.3. kada sam se prijavila je bio tatin rodjendan, poslednji post koji sam napisala je datum maminog rodjendana (i sahrane) "malo morbidno", al` moraDoh da podelim sa vama.
cuvajte se, pisite, volim vas :heart:

zaboravih najvaznije.... ostalo mi od tate nesto malo vise od pola kutije ebikse. zao mi da bacim. ako nekom treba neka mi se javi na pp.

:zag:

- - - - - - - - - -

Pomoc prijatelja!:)

Zainatim se danas posle skoro 7 meseci da izcackam sta se dogadja sa resenjem iz PIO jer ga do dana danasnjeg nismo dobili.Okrenem jedno 10 telefona i posle dva sata zujanja saznam da je predmet u pisarnici!!!??Odkud tamo,pitam ih ja posle toliko vremena?Kazu,da je od juna meseca kod njih.Nema logike.Danima smo cekali da stigne i uvek je neko bio kod kuce.Nije moguce da je postar zvonio i da nije pokusao da uruci resenje.Zanima me da li je moguce kad stigne resenje ukoliko je negativno uloziti zalbu posle toliko vremena?Da li se ipak racuna rok za zalbe od urucivanja koje bi eventualno bilo sada za neki dan ili se to odnosi na pokusaj urucenja u junu?Vec imam osecaj da je mama odbijena pa da se blagovremeno pripremim na zalbu.:(

e, ovo ne znam, ali u Pio postoji pravna služba pa pitaj kad dobiješ rešenje, ili ga podigneš

mi idemo u petak, dobili smo poziv....poćelite mi sreću......:lol:
 
:zag:

- - - - - - - - - -



e, ovo ne znam, ali u Pio postoji pravna služba pa pitaj kad dobiješ rešenje, ili ga podigneš


mi idemo u petak, dobili smo poziv....poćelite mi sreću......:lol:

Sreeeeecno! Moja mama je odbijena. Resenje je stiglo na kucnu adresu, mada je Geronto centar uputio zahtev. Posto nikog nije bilo kod kuce, vratilo se u glavnu postu i sad cekamo da iz glavne poste dodje u PIO a onda da ga preuzmemo. Sociolog u Geronto centru mi je objasnio da se rok za zalbu racuna od dana urucenja resenja. A ja zapravo ne znam ni sta da napisem, jer zalbu treba da podnese moja mama. Da li da ih napadam ili da kukam ili ... da li imate neku ideju ili iskustvo na tu temu? Do sada mi je dva puta zalbu pisala poznanica sociolog i ladno smo odbijeni u Beogradu na drugostepenoj komisiji.
 
Bila sam sedam dana sa mamom u nasem stanu. Uglavnom je bilo dobro u toku dana a uvece konfuzija. Jedne veceri je bas bila uznemirena, ali tog popodnevna se skupila rodbina, vise njih odjednom, sa raznim pricama... a i dalje ne shvataju da treba da paze sta pricaju... Moja mama je stabilnija, ali se vidi da je opet doslo do malog pomaka u propadanju funkcija. Pojacali su joj terapiju uvece i nesto je troma i pritisak je nizak... Zatekla sam je bledu i sa problemom sa besikom. Ima osecaj da treba da mokri, ali zuri sva usplahirena da ce se pomokriti u gace. Uradila sam privatno analizu urina i pokazuje malo leukocita i eritrocita u mokraci. Kada sam je vratila u dom, doktorica se drzi price o njenim godinama i bolesti, a ja pokusavam da proverim prvo da li je u pitanju upala, pa su joj odradili urinokulturu i cekamo rezultat. Onda cujem da je i cimerka imala isti problem par dana, a onda i zena iz komsiluka koja se druzi sa njima. Komsinica je imala i temperaturu i nagle potrebe za mokrenjem, malaksalost... a inace je svesna zena. Kao da je neki virus ili su se prehladile, jer jos nemaju ukljuceno grejanje. Pratila sam je kod kuce i nijednom se nije umokrila. Stavljala sam joj preko noci pampers i prva dva dana je bilo par kapi, a onda potpuno suvo. Nalivala sam je uvinim cajem i brusnicom. sada stavlja uloske i kaze da je dobro a i dalje trci u WC kada dobije nagon za mokrenjem. U odnosu na stanje kako sam je zatekla bledu, malo konfuznu... dobila je boju u licu, ima apetit... malo sam je resetovala. :)

- - - - - - - - - -

utorak....morala sam da svratim. prosli i onaj pre njega su bili....
jos uvek dolazi familija, prjiatelji. sve je bilo prebrzo. jos uvek nisam "stigla" da se isplacem. dosta je nestvarno. kada nema "gostiju" spremam po kuci, uglavnom bacam stare stvari i menjam rasporede.
ima jos jedna "slucajnost" 8.3. kada sam se prijavila je bio tatin rodjendan, poslednji post koji sam napisala je datum maminog rodjendana (i sahrane) "malo morbidno", al` moraDoh da podelim sa vama.
cuvajte se, pisite, volim vas :heart:

zaboravih najvaznije.... ostalo mi od tate nesto malo vise od pola kutije ebikse. zao mi da bacim. ako nekom treba neka mi se javi na pp.

Henri, samo polako. Dobro se drzis nakon tolikog soka. Mislim na tebe:cmok:
 
Bezuslovna, ne verujem da ce nova zalba nesto da promeni. Mozda da sacekas mesec ili dva, pa da podneses potpuno novu molbu sa izvestajem lekara o znacajnom pogorsanju pa opet na komisiju. Mozda cete imati srece da bude drugi sastav komisije, a nije na odmet probati i scenografiju za PIO sve sa kolicima. Moguce je da ima i neki drugi put ili vise mesto gde zalba moze da se uputi, a mi ni ne znamo svoja prava jer im tako odgovara. Cak ne znamo ni u kojim vremenskim intervalima mozemo da ponavljamo molbu.

Ljiljo, tebi srecno na komisiji u PIO, nadam se da ces uspeti.
 
:zag:

- - - - - - - - - -



e, ovo ne znam, ali u Pio postoji pravna služba pa pitaj kad dobiješ rešenje, ili ga podigneš

mi idemo u petak, dobili smo poziv....poćelite mi sreću......:lol:

Dobro si me podsetila na njihovu pravnu sluzbu.U pisarnici mi rekose da je potrebno da ona podigne resenje licno,sto je teze izvodljivo.Ako resim da ga podignem ja onda moram imati overeno ovlascecenje u sudu ili opstini sto je takodje malo teze izvesti.Zamolila sam ih da ga ponovo posalju postom i rekose da ce pokusati.Zanimljivo je to da se u postanskom sanducetu nije nalazila ona pozivnica da se dodje u postu tu i tu i preuzme posta kad nije bilo nikoga na adresi tog dana kada je postar dolazio.U svakom slucaju probacu to da izguram do kraja pa javljam sta je bilo.Hvala na savetu.:ok:

- - - - - - - - - -

Srecno na komisiji.;)
 
Sreeeeecno! Moja mama je odbijena. Resenje je stiglo na kucnu adresu, mada je Geronto centar uputio zahtev. Posto nikog nije bilo kod kuce, vratilo se u glavnu postu i sad cekamo da iz glavne poste dodje u PIO a onda da ga preuzmemo. Sociolog u Geronto centru mi je objasnio da se rok za zalbu racuna od dana urucenja resenja. A ja zapravo ne znam ni sta da napisem, jer zalbu treba da podnese moja mama. Da li da ih napadam ili da kukam ili ... da li imate neku ideju ili iskustvo na tu temu? Do sada mi je dva puta zalbu pisala poznanica sociolog i ladno smo odbijeni u Beogradu na drugostepenoj komisiji.

Hmmm,ako je zahtev uputio ger.centar i njih su odbili,sta da ocekujemo onda ako ti podneses zalbu.Mislila sam da je ger.centar ipak u vecoj moci nego mi ali izgleda da nije.Probaj da se zalis bilo kako,nemas sta da izgubis.Mozda je bolje da jadikujes nego da ih napadas.Prikupi dokumentaciju koju si eventualno u medjuvremenu nabavila i ako su rezultati malo drugaciji mozda ih to dirne.:(Jeb...jadno,sto moramo ovako da kukumavcimo za bolesne ali tako se izgleda mora u ovoj zemlji.
 
Bezuslovna, ne verujem da ce nova zalba nesto da promeni. Mozda da sacekas mesec ili dva, pa da podneses potpuno novu molbu sa izvestajem lekara o znacajnom pogorsanju pa opet na komisiju. Mozda cete imati srece da bude drugi sastav komisije, a nije na odmet probati i scenografiju za PIO sve sa kolicima. Moguce je da ima i neki drugi put ili vise mesto gde zalba moze da se uputi, a mi ni ne znamo svoja prava jer im tako odgovara. Cak ne znamo ni u kojim vremenskim intervalima mozemo da ponavljamo molbu.

Ljiljo, tebi srecno na komisiji u PIO, nadam se da ces uspeti.

Mislim da za podnosenje moooolbi nema nekog vrem.perioda izmedju vec onako stihiskih.Pisi,moli...nekoliko zaredom molbi mozda bude imalo efekta.Njima je to posao da slazu u arhivu pa ako se udostoje da svaku drugu procitaju mozda vam se posreci.
 
Bezuslovna...mozda je stvarno neki virus ili prehlada zbog hladnoce.Dobro je sto si uvela cajeve ali mogla bi i da joj savetujes topliju odecu,narocito carape.Znas kako kazu sve od nogu ide;)Vidis kako dobra nega ima efekta kad ti uzmes stvar u svoje ruke sa hranom.Drago mi je da joj je bilo bolje u tvom prisustvu.
 
Hmmm,ako je zahtev uputio ger.centar i njih su odbili,sta da ocekujemo onda ako ti podneses zalbu.Mislila sam da je ger.centar ipak u vecoj moci nego mi ali izgleda da nije.Probaj da se zalis bilo kako,nemas sta da izgubis.Mozda je bolje da jadikujes nego da ih napadas.Prikupi dokumentaciju koju si eventualno u medjuvremenu nabavila i ako su rezultati malo drugaciji mozda ih to dirne.:(Jeb...jadno,sto moramo ovako da kukumavcimo za bolesne ali tako se izgleda mora u ovoj zemlji.

Geronto Centar je prokupljao dokumenta, a moja mama je bila podnosilac zahteva. E sad ne znam kako u njeno ime da se zalim. Kako da se zali neko ko nije svestan svog problema? Da li imam pravo ja da preuzmem ulogu onoga ko se zali, kada mojoj mami nije oduzeta poslovna sposobnost? Ovi u Gerontocentru se ogradjuju, kazu da ne mogu oni to da nastave. Ili da pozovem doktoricu-specijalistu kada bude u Domu pa nju da pitam? Ona dolazi jednom nedeljno, a protekle tri nedelje je bila jako bolesna i sad se napravio haos od guzve onih koji cekaju na pregled. Prioritet imaju najtezi slucajevi. Uh, samo mi fale jos te papiroloske zackoljice:sad2:
 
Bezuslovna...mozda je stvarno neki virus ili prehlada zbog hladnoce.Dobro je sto si uvela cajeve ali mogla bi i da joj savetujes topliju odecu,narocito carape.Znas kako kazu sve od nogu ide;)Vidis kako dobra nega ima efekta kad ti uzmes stvar u svoje ruke sa hranom.Drago mi je da joj je bilo bolje u tvom prisustvu.

Kaze mi da je dobro i da nema problema sa mokrenjem, a nisam sigurna da li me laze. I to me sada izjeda. Iznalazim nacine da to proverim. Pre svega cekam rezultat urinokulture. Mama ima dobar apetit, ali mislim da stalno vapi za podrskom. Moj dolazak je, koliko god tezak bio rastanak, ohrabri da je sve pod kontrolom i da ja o tome brinem. Razgovarala sam o eventualnom buducem premestanju u neki poluzavisni deo Doma, ali mi kazu da nju jos ne vide tamo. Nisam ni znala da postoji taj odeljak u \domu. Oni jos ne razmisljaju o njoj u tom pravcu i savetuju mi da ne zapocinjem tu temu unapred, ali zato ja mamu zovem i dajem kompletnu podrsku, a njoj to prija. I dobro je dok mogu tako. Sa apetitom nema problema, ali ume jos da razlikuje ukusnu hranu i nervira se kada je nesto lose skuvano. Gledala sam tu hranu i nije tako lose, ali se ceo njen komsiluk u domu udruzuje da kritikuje uslove i uzivaju na neki nacin u tome. Vratice im opet zajednicku trpezariju, ali ne znam da li ce mama biti raspolozena da luta i trazi menzu i svoju subu za svaki obrok. Njoj je to pomalo opterecenje, mada ponekad voli da sedi u drustvu komsija. Pomoci ce joj komsinice, naravno, na to mogu da racunam. Videcemo kako ce biti raspolozena. Bitno je da joj stalno govorim da je sve pod kontrolom i da se opusti. Mada ona opet cesto kaze - eto sedim i razmisljam. Vaskularna demencija je opterecenje za svesni deo licnosti. Jer bas varira potpuna svesnost i potpuna konfuzija. A cesto je svesna da je bila konfuzna i onda se stidi i plasi. A mene dusa boli...
 
Geronto Centar je prokupljao dokumenta, a moja mama je bila podnosilac zahteva. E sad ne znam kako u njeno ime da se zalim. Kako da se zali neko ko nije svestan svog problema? Da li imam pravo ja da preuzmem ulogu onoga ko se zali, kada mojoj mami nije oduzeta poslovna sposobnost? Ovi u Gerontocentru se ogradjuju, kazu da ne mogu oni to da nastave. Ili da pozovem doktoricu-specijalistu kada bude u Domu pa nju da pitam? Ona dolazi jednom nedeljno, a protekle tri nedelje je bila jako bolesna i sad se napravio haos od guzve onih koji cekaju na pregled. Prioritet imaju najtezi slucajevi. Uh, samo mi fale jos te papiroloske zackoljice:sad2:

zivela pravna drzava!
bezuslovna, verovala ili ne meni je pio od oca (koji vise pojma nije imao ko sam mu ja) trazio potpisano OVLASCENJE da ga zastupam u tom postupku. bese to u februaru. tata ni olovku nije znao da drzi, a kamoli da se potpise... onda mi jedna drugarica rece da je bila u istoj situaciji i da je danima vezbala sa mamom potpis. probala i ja i uspela.... onda sam ga navrat-nanos odvela do opstine sa sve radnicom iz CZSR i taj potpis je overen....
napisi ovlascenje u majcino ime neka ga potpise - zavrsen posao.
(dokle god joj nije oduzeta poslovna sposobnost ima pravo da potpisuje)
nema logike, al` tek cu da pisem sta sve nema logike u ovoj drzavi!
 
Kaze mi da je dobro i da nema problema sa mokrenjem, a nisam sigurna da li me laze. I to me sada izjeda. Iznalazim nacine da to proverim. Pre svega cekam rezultat urinokulture. Mama ima dobar apetit, ali mislim da stalno vapi za podrskom. Moj dolazak je, koliko god tezak bio rastanak, ohrabri da je sve pod kontrolom i da ja o tome brinem. Razgovarala sam o eventualnom buducem premestanju u neki poluzavisni deo Doma, ali mi kazu da nju jos ne vide tamo. Nisam ni znala da postoji taj odeljak u \domu. Oni jos ne razmisljaju o njoj u tom pravcu i savetuju mi da ne zapocinjem tu temu unapred, ali zato ja mamu zovem i dajem kompletnu podrsku, a njoj to prija. I dobro je dok mogu tako. Sa apetitom nema problema, ali ume jos da razlikuje ukusnu hranu i nervira se kada je nesto lose skuvano. Gledala sam tu hranu i nije tako lose, ali se ceo njen komsiluk u domu udruzuje da kritikuje uslove i uzivaju na neki nacin u tome. Vratice im opet zajednicku trpezariju, ali ne znam da li ce mama biti raspolozena da luta i trazi menzu i svoju subu za svaki obrok. Njoj je to pomalo opterecenje, mada ponekad voli da sedi u drustvu komsija. Pomoci ce joj komsinice, naravno, na to mogu da racunam. Videcemo kako ce biti raspolozena. Bitno je da joj stalno govorim da je sve pod kontrolom i da se opusti. Mada ona opet cesto kaze - eto sedim i razmisljam. Vaskularna demencija je opterecenje za svesni deo licnosti. Jer bas varira potpuna svesnost i potpuna konfuzija. A cesto je svesna da je bila konfuzna i onda se stidi i plasi. A mene dusa boli...

Vidis,tu vaskularnu demenciju o kojoj svi pricaju je po meni jako tesko uhvatiti za pocetak i kraj.Moja mama je imala sve simptome upravo te demencije i dobila je lekove kojima se to koliko toliko drzi pod kontrolom.E,sada...stvar se menja kad smo dosli do pejsmejkera u nadi da ce on regulisati mnoge stvari u organizmu.Sada se vrtimo u zacaranom krugu da je potrebno ugraditi ti ga zbog hiljadu razloga i drzati na cekanju i odloziti operaciju zbog lekova koje pije vezano za predpostavljenu vaskularnu demenciju,mada se u poslednje vreme prica da je u pitanju tezi oblik depresije.Ko ce ga znati do kraja?
To sto kazes da se u ovim slucajevima bori u osobi svesni deo i da je cesto konfuzna upravo prepoznajem kod svoje mame.Trenutno je odlicna za komunikaciju i duze vreme nije imala nikakvih ispada.Predpostavljam da lekovi rade svoje.Sta bi bilo bez njih,nemam pojma.Ponekad mislim da je potpuno dobro i da bi mogli da joj ih ukinu i konacno urade pejsmejker pa da svi odahnemo od vecine njenih zdravstvenih problema.Opet,lekar misli da je operacija veci rizik nego trenutno njeno stanje.Dakle kao sto rekoh...zacarani krug.Ostaje mi samo da se nadam da ce uz terapije ovo stanje potrajati.Da li su tvojoj mami predlagali bilo kakvu intervenciju na srcu koja bi joj poboljsala kvalitet zivota?
 
Dragi moji,
Nova sam na forumu. Iscitala sam nesto, ne sve jer prosto ne mogu da stignem. Ja imam sledeci problem. Otac je bio profesionalni vozac usled drugog mozdanog udara je penzionisan, kao potpuno nesposoban za rad. Dijagnozi ima koliko hocete, od secera, preko infarktnih promena na mozgu, do demencije vaskularis ili kako se vec zove, zatim alchajmerovu bolest (sifra je G30 ako se dobro secam). Vodjeni cinjenicom da takvi imaju yakonsko pravo ya tudju negu i pomoc mi smo predali dokumenta, posle 6 meseci razvlacenja odbijeni smo jer "ne postoji ostecenje". Ironija!!! Da vam ne pricam kakve ispade sve ima, te lopovi u stanu, te smrdi voda zamenite cesme, te ga neko iz okacene slike na zidu gleda...300 cuda.
Planiramo da se zalimo na resenje, znate li imamo li ikakve sanse? On je i slabo pokretan, nece ni da prica puno, brzo se naljuti i dere se...citav haos koji traje evo vec dve godine.
Unapred hvala na svakoj informaciji:worth:
 
Dragi moji,
Nova sam na forumu. Iscitala sam nesto, ne sve jer prosto ne mogu da stignem. Ja imam sledeci problem. Otac je bio profesionalni vozac usled drugog mozdanog udara je penzionisan, kao potpuno nesposoban za rad. Dijagnozi ima koliko hocete, od secera, preko infarktnih promena na mozgu, do demencije vaskularis ili kako se vec zove, zatim alchajmerovu bolest (sifra je G30 ako se dobro secam). Vodjeni cinjenicom da takvi imaju yakonsko pravo ya tudju negu i pomoc mi smo predali dokumenta, posle 6 meseci razvlacenja odbijeni smo jer "ne postoji ostecenje". Ironija!!! Da vam ne pricam kakve ispade sve ima, te lopovi u stanu, te smrdi voda zamenite cesme, te ga neko iz okacene slike na zidu gleda...300 cuda.
Planiramo da se zalimo na resenje, znate li imamo li ikakve sanse? On je i slabo pokretan, nece ni da prica puno, brzo se naljuti i dere se...citav haos koji traje evo vec dve godine.
Unapred hvala na svakoj informaciji:worth:

Dobrodosla!:)Zao mi je sto se srecemo ovde ali i to je deo zivota:(
Nisam strucnjak niti upucena u zakon i prava pacijenata ali ti savetujem da se dobro raspitas kod strucnih ljudi.Mozda u D.Z.onaj zastitinik pacijentovih prava ili tako nesto slicno. MOzda da ti daju pravne savete u nadleznoj opstini na kojoj zivis jer tamo imaju besplatnu pravnu pomoc.Kako bi uoblicila zalbu kako treba i po zakonu.Licno mislim da tvoj tata ispunjava sve uslove za dobijanje iste bez obzira sto nema vidnih telesnih ostecenja(potpuni apsurd)u slucaju kao sto je on.Pozdrav!
 

Back
Top