Delikvent

I
Hoću da kažem, da je situacija sa kradjama po marketima jedna blaža vrsta borbe za opstanak, ljudi su počeli da kradu paštete, kobasice, konzerve... mislim da takvu situaciju kreiraju unutrašnji lopovski faktori koji imaju moć, kradu i pustoše na veliko, ali i neki spoljni faktori.
Mozda nisam bio jasan...
Ja uopste ne uzimam pojavu kradja po marketima kao nesto znacajno kod izjave svi gradjani Srbije su lopovi.
Ja uzimam psihologiku , tj pogled ocima koji jasno pokazuje da osoba razmislja licemerno o potkradanju komsije, poznanika, bilo koga sa kim je u kontaktu i da to ne tumaci svojim nemoralom nego naprotiv da je casna i postena....jer joj to u sopstvenim ocima dize opste drustveno postovanje....i ta situacija je poprilicno dugo na teritoriji Srbije, bar nekoliko vekova....tj citajuci dnevnike realnih osoba koje su bile izuzetno postovane, a imamo i knjizevna dela tipa glava secera, mi ustvari , ko zeli , mozemo videti da je licemerni moral opsteprisutan kod naroda i elite od predturskih do danasnjih dana sa izuzetkom SFRJ gde je bio sputan zahtevima opstedrustvenog morala....tj komunisticko socijalistickog morala koji je kod nekih privremeno zamenio u nekom delu taj lopovsko secikeski srpski nacionalni moral, koji se vidi i kroz vaspitanje prema deci , svo ovo vreme....
I kao pritisak na zeljeno drustveno ispoljavanje...i egzistenciju..
Samo se to stalno drugacije zvalo , logika palanke, i razni drugi eufemizmi.....dok je mainstream mitologija bila o postenom i ratnicki postenom narodu , koji odmah da kazem nije uopste ratnicki posten, nego kukavicki bednik koji se pokunji i kukavicki iznese teret na svojim ledjima i svojim zivotom...
Ovo poslednje zna svako ko je stvarno posten i ucestvovao je u ratovima....zna razliku izmedju jaki smo borci jer smo se usrali i hrabri smo borci...
Da , u takvim situacijama se desava suspenzija lopovskog karaktera u nekoj vecoj meri , jer preti prekost i gordost ostalih ucesnika u borbi da ce dovesti do metka u celo.....tj poznavanje sopstvenog licemerja ogranicava i ispoljavanje lopovluka u takvim situacijama.....ali je blize logici kad ne mogu ja da kradem neces ni ti...
I kad kazem potkradanje cesto mislim samo jedna velika kradja ili prevara na 10 ili 5 godina, ali osoba meri kolika je ta kradja, tj stalno gaji svoju labilnost prema koristoljublju i oportunizmu samo meri tezinu kad je prestup opravdan....
Stvarni kvarnici je bio prevod u jednom crtanom filmu...
 
Poslednja izmena:
Tema delikventnost je mnogo kompleksnija za srpski logicki mentalitet nego sto se cini , to ja znam od starta, ali dajem mogucnost da ne bude bas kriticki vazan taj deficit u logici koja nije ispolirana i uopste nije razvijena kod gradjana Srbije.....nego je tu ili logika secikese ili jajarizma ili priprosta logika 2 i 2 su 4 ili neka slicna iz prsta logika koja je samo demagoski razvijana primerima za odbranu takve logike, a ne razvijana dubinom path i pracenjem sta je stvarno uslovljeno i povezano sa kojim detaljem u polju....
Otud ceste greske poturanja licnih afiniteta kao sledeceg koraka u logickom nizu , koji nije logican nego je izvedena teorija funkcionisanja, interpolirana licna zelja, wannabe teorija...

Tu po mom misljenju l,jubo 2 pada odmah , trudio sam se da pokazem u prakticnom gde su mu isplivale te srpske logicke precice i zablude da je to logicki a nije....
Logika koja se dobija demagogijom ili argumentacijom stavova nije logika koju ja zovem razvijena logika vec je nas tradicionalni nacin nazovi logike gde se koriste demagogije i argumenti kojima je cilj da ubede, a ne da analiziraju sto tacnije moze neki prostor logickih zavisnosti i relacija, to je najveca razlika...
Spin logika bi bio najprostiji izraz koji mogu da upotrebim, logika ubedjivanja, a ne logika analitike, koju smatram jedinom pravom...jer ima u sebi osnove koje logika mora da ispuni da bi bila logika...neobojenost, tj apsolutnu nezavisnost u procesu logickog razmisljanja sta ce izaci kao rezultat logickog zakljucivanja, a ne neka licna privlacnost jednom od mogucih zakljucaka....Osnovno pravilo higijene logickog razmisljanja je pre nego sto krene ikakvo razmisljanje osoba mora da isprazni sve predrasude i sve licne zelje i zahteve u vezi rezultata i procesa logickog razmisljanja i tek onda krece u proces razmisljanja i dobija rezultat koji je takav kakav je, a tek kasnije par minuta ili pola sata kasnije ili vise uzima ono sto su licne zelje i ono sto je rezultat i to kombinuje kao licnu strategiju ili taktiku u svom zivotu..

Mora da postoji decentracija...inace je zagadjeno razmisljanje pa logika nije logika nego je wannabe logika ili je spin logika ili iz prsta logika...demagogija...
 
Evo npr primer za srpsku logiku , tj da pitas svakog sta bi ocekivao da bude izgled slika, rekao bi nesto drugo od onog sto se stvarno dobije....i bili bi cak spremni i da se klade..
 
Gospodo, Steinadler i Umri Mupki, zar ne primećujete da u vašim postovima nema ni malo filozofije. Vi samo analizirate i opisujette ponaašanja ljudi u određenim društvenim, političkim i ekonomskim situacijama, koje se kroz istoriju menjaju, ali od uvek od goreg na gore. Te situacije su uvek loše za opstanak većine ljudi, ma koliko se ljudi na razne načine trudili da ih poprave, pomoću revolucija, međusobnih ratova, novih ideologija, politika, zakonia, moralnih sistema, pomoću novih društvenih i ekonomskih poredaka itd. I sve te promene koje su do danas vršene sa nadom za bolji život, su se na kraju uvek završavale sa novim krvavim katastrofama. I to večito teško preživljavanje ljudi, uzrokovano, bilo nedostatkom materijalnih dobara potrebnih za preživljavanje ili pohlepom da se poseduje i mnogo više nego što je za život potrebno, da bi se tako pojedinci osigurali budućnost i svoju i svojih potomaka, je uvek bilo UZROKOM svih mogućih oblika DELIKVENCIJE. Bilo da je reč o ljudima kao pojedincima ili o čitavim društvemim zajednicama, kao na primer sa Hilerom i Nemcima, kada podivljaju i okrenu se protiv celog sveta. opet i uvek sa razlogom otimanja i krađe tuđoh teritorija i materijalnih blada.

I šta bi sada ovde trebalo da bude filozofija.

Trebalo bi da bude, ne samo opisivanje raznih oblika delikvencije, poput krađe komšijinih kokošaka ili krađe pašteta i mesnih narezaka u marketima, to svi znamo, već traženje UZROKA svih mogućih oblika delikvencije i traženje rešenja kako da se ti UZROCI prevaziđu, da više nikada nikakvih oblika delikvencije ne bude.

Eco ja sam u ovom posto već naveo GLAVNI UZROK svih mogućih oblika delkvencije - to je borba za materijalna dobra potrebna za preživljavanje, koje društvo organizovanim radom proizvodi. .

A u mojim ranijim postovima sam objasnio univerzalno, tj. najbolje prirodno rešenje koje se u celom Univerzumu primenjuje, pomoću kojega se materijalno blagostanje, a time ujedno i duhovno, može ostvariti za sve ljude sveta, tako da više nikada nikakvih oblika delikvencije ne bude.

I to je sve što u ovoj temi može da ima značenje filozofije i ova tema može sada i da se zatvori. Jer sve drugo o čemu vi u ovoj temi raspravljate, nije filozofija, već nekakva tandara-mandara.
 
Niko ne može da bude sam po sebi delikventan, ako nema od koga da vidi i nauči. Ili da bude jako siromašan, nemćan i bude prinuđen da bude delikvent da bi mogao da preživi. Takvih jadnika ima svugde, u svakom društvu i na svakoom koraku. Ko je za to kriv? Naravno, društvo. Kada je društvo do kraja razvijeno, dobro otganizovano i napredno, ono je dužno da svakom svom pojedincu obezbedi minimalme uslove života - krov nad glavom i da niko nije gladan. To čak i pčele i mravi znaju. A za uzvrat, u takvom društvu, svako ko je sposoban za rad, mora besprekorno da izvršava onaj deo rada koji mu je pripao prema podeli rada. Za primer tako naprednog društva može da posluži ljudski organizam kao visoka i savršeno organizovana ekonomska zajednica ćelija i organa. Sve po principu "Svi za jednog, jedan za sve".
fino si nakenjao ovaj post
 
Mozda nisam bio jasan...
Ja uopste ne uzimam pojavu kradja po marketima kao nesto znacajno kod izjave svi gradjani Srbije su lopovi.
Ja uzimam psihologiku , tj pogled ocima koji jasno pokazuje da osoba razmislja licemerno o potkradanju komsije, poznanika, bilo koga sa kim je u kontaktu i da to ne tumaci svojim nemoralom nego naprotiv da je casna i postena....jer joj to u sopstvenim ocima dize opste drustveno postovanje....i ta situacija je poprilicno dugo na teritoriji Srbije, bar nekoliko vekova....tj citajuci dnevnike realnih osoba koje su bile izuzetno postovane, a imamo i knjizevna dela tipa glava secera, mi ustvari , ko zeli , mozemo videti da je licemerni moral opsteprisutan kod naroda i elite od predturskih do danasnjih dana sa izuzetkom SFRJ gde je bio sputan zahtevima opstedrustvenog morala....tj komunisticko socijalistickog morala koji je kod nekih privremeno zamenio u nekom delu taj lopovsko secikeski srpski nacionalni moral, koji se vidi i kroz vaspitanje prema deci , svo ovo vreme....
I kao pritisak na zeljeno drustveno ispoljavanje...i egzistenciju..
Samo se to stalno drugacije zvalo , logika palanke, i razni drugi eufemizmi.....dok je mainstream mitologija bila o postenom i ratnicki postenom narodu , koji odmah da kazem nije uopste ratnicki posten, nego kukavicki bednik koji se pokunji i kukavicki iznese teret na svojim ledjima i svojim zivotom...
Ovo poslednje zna svako ko je stvarno posten i ucestvovao je u ratovima....zna razliku izmedju jaki smo borci jer smo se usrali i hrabri smo borci...
Da , u takvim situacijama se desava suspenzija lopovskog karaktera u nekoj vecoj meri , jer preti prekost i gordost ostalih ucesnika u borbi da ce dovesti do metka u celo.....tj poznavanje sopstvenog licemerja ogranicava i ispoljavanje lopovluka u takvim situacijama.....ali je blize logici kad ne mogu ja da kradem neces ni ti...
I kad kazem potkradanje cesto mislim samo jedna velika kradja ili prevara na 10 ili 5 godina, ali osoba meri kolika je ta kradja, tj stalno gaji svoju labilnost prema koristoljublju i oportunizmu samo meri tezinu kad je prestup opravdan....
Stvarni kvarnici je bio prevod u jednom crtanom filmu...
Velja je to davno objasnio.
Nego i danas dan npr. na ovim autoputevima što rade turci, službenici obezbedjenja npr. prvi kradu gorivo iz bagera i kamiona kao i ostali materijal za krasti dostupan, to je paradoks ali je realan nadrealizam moguć u Srbiji, da onaj koji čuva ujedno i krade, da policija diluje drogu i zataškava ubistva, da narodna vlast i sva ta klika okolo nije narodna vlast već vlast za sebe, sve naizgled nemoguće i nevjerovatno u Srbiji je moguće i dokazano je.
Zakon je valjda donesen da se za sitne kradje do sume 15000rsd ne odgovara, što znači da zakonski možete harati gde god hoćete do te sume, ili po Veljinom da kraduckate. Pored kleptomanije i pohlepe koja je negde u genu srbina, egzistencionalna kriza medju srpskim življem potpiruje još više kradju na apsolutno svim nivoima društva.
Što se tiče komunističkog uredjenja i SFRJ, kradje su itekako bile zastupljene, ali u drugim oblicima, upravo zbog mentalitetskih osobina koje sam naveo izrodila se potpuno prirodno i "Crvena Buržoazija".
A da ne pominjemo sistematsku kradju beba u SFRJ i to rekao bih najviše na području Srbije tada se to dešavalo, to je zabranjena tema, ljudima koji su istraživali ta zlodjela prećeno je, država i danas nastoji da ovaj nezapamćen kriminal i sramotu zataška i drži pod tepihom!
Dakle, nisu nam bili potrebni turci da nam djecu odvode i od njih prave janjičare to je država radila direktno i sistematski, i to skoro, mnoge žrtve i većina njih su još u životu! Tako nam isto ne trebaju srbi da rade autoputeve što kaže onaj seljak iz Trstenika, nismo trebali turke ni tjerati odavde evo sad ih zovemo da dodju.
Po nekom mom iskustvenom opserviranju, ljudi na balkanu rekao bih imaju taj usadjen makevijalistički osjećaj za život i to nose kroz ceo život, bez da su ikada pročitali Makijavelijevu knjigu "Vladalac".
Jedan maloljetan ciganin koga su uhvatili da je ukrao iz radnje alkoholna pića i to preko 15000, na pitanje zašto si to uradio nije odgovorio tipa da je gladan, trebaju mu pare i sl. već je odgovorio "može mi se"! I zaista mu se može.
 
Npr ljubo2 ima neku svoju logiku, koja po meni nije uopste logicna, ali je njegova, i deo je drustva u kome je on nastao, odluka, nasilje prema drugima, pretpostavke i predrasude o nacinu ponasanja i promeni koju trebamo izazvati , tj bukvalno je deo komunjarskog , ali moram objasniti sta ja tumacim pod komunjarskim, i deo nekog kolektivnog diktata....sto naravno da ukljucuje uvek, ali UVEK i diktaturu...
Ljubo nema svoju logiku. On se služi Univerzalnom logikom koju je otkrio, koju možemo da nazovemo "Principom harmonije i dobra", po kojoj su sgrađene sve materijealne forme u Univerzumu, kao savršene i prvadene organizacije kretanja i rada čestica i delova Svesti, kao jedine prirodne sile i pojave koja postoji. Jedna od savršenih materijalnih formi koja je po Principu harmonije i dobra napravljeba je ljudski organizam.
Npr ljubo2 ima neku svoju logiku, koja po meni nije uopste logicna, ali je njegova, i deo je drustva u kome je on nastao, odluka, nasilje prema drugima, pretpostavke i predrasude o nacinu ponasanja i promeni koju trebamo izazvati , tj bukvalno je deo komunjarskog , ali moram objasniti sta ja tumacim pod komunjarskim, i deo nekog kolektivnog diktata....sto naravno da ukljucuje uvek, ali UVEK i diktaturu...
Rekao sam, primer logike koju Ljubo promoviše, je logika Harmonije i dobra po kojij su sve materijalne forme u Univezumu sagrađene i kao primer sam naveo ljudski organizam. Ljudski organizam kao savršena ekonomska zajednica i organizacija ćelija i organa, nema apsolutno ništa zajedničko sa onim što ti zoveš imenom "komunjarstvo" i "diktatura". To što je "komunjarstvo" bilo, je samo jedna malo blaža varijanta među nepravednim društvenim i ekonomskim porecima, građenim po principu "prirodne selekcije i prava jačega", tj. po neprirodnom principu haosa i zla, poput robovlasničkog, feudalnig, kapitalističkog i fašističkog poretka, kojeg ti sa svojom logikom zastupaš i pokušavaš da braniš.

Neću dalje da komentarišem ostatak ovog tvog posta. Ovo što sam napred rekao je dovoljno da može da se razume koliko je tvoja logika, pomoću koje pokušavaš da braniš demokratiju i kapitalizam, besmislena. Ti pokušavaš prednosti demokratije i kapitalizma da braniš usporedbom sa lošim i propalim komunizmom, koji je, takođe, bio samo jedna varijanta nepravednog i zlog društvenog i ekonomskog poretka, isto kao i robovlasništvo, feudalizam, kapitalizam i fašizam. Ovo o čemu ja pričam, nikakve veze nema sa komunizzmo, kao ni sa robovlasništvom, feudalizmom, kapitalizmom ili fašizmom. Ovo što ja promovišem, to svet još nije video. Iako to svako može i da vidi i u to da se uveri, jer to se nalazi svid okolo nas. To su sve savršene materijalne forme organizovanog kretanja i rada čestica i delova Svesti od kojih je Univerzum sagrađen, počevši od atoma, nebeskih tela i galaksija, pa sve do teča ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Samo ko je lud može da to savršenstvo da kudi i upoređuje sa komunizmom i na taj način brani kapitalizam.

Umri Muški, da li si ti kapitalista? Da li imaš neku svoju fabriku u kojoj zapošljavaš ljude, eksploatišeš ih i na njihova račun se bogatiš? Izvini, ali tvoja logika, stavovi i filozofija asoviraju na to.
 
Ljubo, pitao bih te, ako si već otkrio i znaš za princip savršenog društvenog uredjenja, zašto ga onda ne implementiraš npr. u Srbiji? Ili negde u svijetu?
Fizičari i biolozi kažu da samo energoja i informacija postoji i to je tačno. Kada su u pitanju savršene materijalne forme od kojih se Univerzum sastoji, dakle, sve su one sagrađene po informaciji koju ja zastupam i promovišem, tj. po informaciji Harmonije i dobra. I ta informacja u sebi uvek sadrži principe po kojima jedno društvo treba da se samoorganizuje, tj. usklađuje svoje odnose prilikom proizvodnje i raspodele materijalnih dobara, po kojima bi svi članovi društva ravnopravno mogli najlakše da ostvare svoje duhovno i materijalno blagostanje, koje je cilj i svrha živora i sveukupnog postojanja.

Glavni princip harmonije i dobra, jeste, da takva organizacija može da bude samo ekonomska, sa pravednom podelom rada i rezultata rada i nikakva drugačija. Dakle, u takvoj jednoj savršenoj ekonomskoj zajednici, pojedinci ne mogu da se dele, ni politički, ni nacionalno, ni verski, ni klasno, jer takve pdele su uvek do sada bile glavni uzroci haosa i svih svetskih zala, a to je upravo ono što pomoću savršene i pravedne ekonomske zajednice treba da se prevaziđe i izbegne.

I sada, ja kao pojedinac ne mogu nigde u svetu, pa ni u Sbiji, da imlementiram jedno takvo društveno uređenje. A zašto ne mogu, razmisli sam. Samome sebi postavi u zadatak da ti to uradiš, pa ako ustanoviš da ne možeš, sam razmisli i odgovori na pitanje, ZAŠTO? Odnosno, šta kao najprvo treba da se uradi da bi takvo jedno društveno i ekonomsko uređenje moglo da se uspostavi? Mislim da ti neće biti teško da odgovoriš na ovo pitanje, jer i kad se uzme u obzir ćinjenica sa i svi mravi, pčele ili ćelije u telima biljaka, životinja i ljudi to znaju i razumeju, zašto to i svaki čovek ne bi mogao da zna i razume? Zar mi ljudi nismo inteligentniji od mrava, pčela ili ćelija? I kad se ovako postavi pitanje, onda može da se pomisli da bi to kod ljudi moglo da ide lakše. Ali ipak nije tako. Kod ljudi to ne prolazi čak ni nakon 2000 godina, posle Hrista, koji je isti takav društveni i ekonomski poredak propovedao i čak zbog toga i glavu izgubio. A ljudi ga ne poslušaše, već nastaviše i sledećih 2000 godina da se u svom neznanju i svojj glupsti pate. Hajde, seti se, ZAŠTO?
 
Poslednja izmena:
OItkrio si logiku koja je samo tebi harmonicna i samo tebi moguca.....
Ja licno nisam siguran ni u to, znaci obicno nije ni to istina, da onaj ko osmisljava zatvoren sistem pogodi da bi on bio samoodrziv onako kako ga je zamislio...

Ali dozvoljavam mogucnost da je moguce osmisliti takav sistem, mada sam izneo sumnje zbog mnogo nasilja koje pominjes u svom sistemu , i mnogo nekih detalja koji nisu samoodrzivi, tj osoba nece imati osecaj zaokruzenosti logike, sto je vrlo bitno kod ljudi....lako je postici nasiljem i kod glupih osecaj prisilne harmonije, tj ono nesto moram da radim kako mi kazu , ali je tesko kod samostalnih i samopouzdanih osoba ostvariti isti princip.....dozvoljeno je stvarati neke ogranicene frustracije i kod takvih osoba, ali mora sistem imati smisla i zaokruzenost inace ce osoba bushiti takav sistem i samim tim ce se sistem vremenom urusavati..
 
Cisto da bude jasnije, mozes biti specijalista za kreiranje sistema...
Dakle dobijes zahteve,koristis logiku , psihologiku , sociologiju psihologiju , i napravis sistem koji je odrziv, manje ili vise nategnut ili entropijski samoodrziv, stabilan...

Kao i kod broda imas odredjene granice pri kojima je stabilan, to se kod broda odredjuje centrom mase, centrom plovne tacke, i tereta...tri tacke ti odredjuju koliko je stabilan brod...

Ali nije svaki kolaz zahteva jednako odrziv niti jednako stabilan , niti je stabilnost vremenski invarijantna, tj imas dinamicke sisteme...imas cak i dinamicko ciklicne sisteme...imas cak i dinamicko beskonacna petlja sistem, uzasno tezak za formiranje ali ultimativno stabilan...

A svaki od tih odrzivih sistema ne mora biti uopste optimalan niti ugodan za zivot u svim tackama, jos manje harmonican, a da ne govorim o logici, logika jednog i logika drugog je tu prisutna kao detalj pri formiranju takvih sistema, a ne kao neki po meni apsurdan zahtev da sve logike budu iste...to mi je na nivou nepismenog i priglupog seljaka...

Nece ti biti jasno sta ovde pisem, ali samo kazem da se moze napraviti zanat od stvaranja sistema i da postoji mnogo trikova, jer sitnice znace puno , kako da ljude smestis u njihov nosac u sistemu...njihovo leziste...koja su razlicita ali se oni uklope i onda im se ne mrda odatle...

Za nekog sa strane ti si savrsen menadzer, jer si kreirao sistem koji moze uz vrlo malo asistencije a cesto i bez asistencije nego uz par zahteva i zakona da se sam odrzava i svi su sretni sto su u tom sistemu i sve idealno funkcionise..
Ima jedna mana, onda nisi menadzer i onda si suvisan i dobices otkaz jer ce pre ili kasnije videti da sistem moze da funkcionise i bez tvog prisustva...a onda ce polako da njihovim logikama urusavaju sistem jer ljudi vole da prave precice, da krse pravila i uobicajena ponasanja....njima je svejedno da li je neko drugi jeo danas ili nije...
Nisu odgovorni vec su sta? Delikventnog ponasanja....
 
Ali dozvoljavam mogucnost da je moguce osmisliti takav sistem, mada sam izneo sumnje zbog mnogo nasilja koje pominjes u svom sistemu ,
Zlonamerno izvrćeš činjenice. Kao savršen primer harmoničnog društvenog i ekonomskog poretka sam naveo ljudski organizam. Gde ti u njemu vidiš borbu za opstana, pravo jačega i nasilje.
i mnogo nekih detalja koji nisu samoodrzivi, tj osoba nece imati osecaj zaokruzenosti logike, sto je vrlo bitno kod ljudi...
Reč je o Univerzalnoj logici, koja je savršeno zaokružena, po kojoj su napravljene sve materijalne forme u Svemiru. I ovde pokušavaš zlonamerno da negiraš nešto što se ni naučno, ni logički ne može negirati, da bi obranio nešto što ni pas s maslom ne bi mogao da pojede, a to je princip prava jačega i prirodne selekcije, po kojem su do danas svi nepravedni društveni i ekonomski poreci građeni, u kojima su sve dosadašnje generaccije čovečanstva stradale i patile.
.lako je postici nasiljem i kod glupih osecaj prisilne harmonije, tj ono nesto moram da radim kako mi kazu ,
Gde ti vidiš nasilje u ljudskom organizmu da neko prisiljava ćelije i organe da žive i rade u harmoniji i dibru? Nego, ti si navikao da živiš na tuđ račun, ne radeći ništa društveno opravdano i korisno, pa se plašiš da bi u pravednom poretku i ti morao nešto svojim radom društvu korisno da doprineseš. A ne samo kao parazit da društvo muzeš i koristiš ili ga još i na razne načine ugrožavaš, da bi se tako na račun društva obogatio. Priznaj da je to tvoja logika.
ali je tesko kod samostalnih i samopouzdanih osoba ostvariti isti princip.....
Vidi ti o čemu ti pričaš i kako nakaradno razmišljaš? O kakvim ti "samostalnim i samopouzdanim" osobama pričaš. Toga nema ni u božićnoj plećki. Čovek kao pojedinac ne može bez društva opstati i sve što je pojedincu za život potrebno proizvod je celog ljudskog društva. Osvrni se oko sebe i pogledaj sva materijalna blaga koja koristiš i pomoću kojih živiš i reci da li si ti svojim vlastitim radom išta od toga proizveo. Naravno da nisi. Čak ni jedno jedino dugme na svojoj košulji. Sve što ti je za život potrebno, društvo ti daje i proizvodi. I ti govoriš o nekooj samostalnosti u društvo. To ne može, ali samo na pustom ostrvu možeš da budeš samostalan. Ali bi onda moro da živiš u pećini, pokrivaš se smokvinim listom i hraniš se gloginjama. Naravno, meni je jasno o kakvoj ti samostalnosti u društvu govoriš. Govoriš o pravu jačega i prirodnoj selekciji, koja podrazumeva pljačkanje društva i bogaćenje na račun društva. I to, biti bogat, za tebe znači biti samostalan. Ne shvataš da se niko u društvi ne može obogatiti, a ne opljačkati društvo i tako postai MAKRO DELIKVENT.

dozvoljeno je stvarati neke ogranicene frustracije i kod takvih osoba, ali mora sistem imati smisla i zaokruzenost inace ce osoba bushiti takav sistem i samim tim ce se sistem vremenom urusavati..
Hoće, kad osobe "buše" sistem, on se na kraju uruši. Kao kad ćelije kancera "buše" ljudski organizam. Pa kad tako uspeju da "uruše" ljudski organizam, one tako "uruše" i same sebe, jer bez organizma ni ćelije kancera ne mogu da žive. Isto koao što svetski moćnici, političari i bogataši svojim monstruoznim planovima i oruđima - nuklearnim, hemijski, biološkim, meteoriloškim, sizmičkim itd - pokušavaju da "uruše" celo ljudsko društvo, a ni na pamt im ne pada da će kada "uruše" ljudsko društvo, urušiti i sebe.
 
Nece ti biti jasno sta ovde pisem, ali samo kazem da se moze napraviti zanat od stvaranja sistema i da postoji mnogo trikova, jer sitnice znace puno , kako da ljude smestis u njihov nosac u sistemu...njihovo leziste...koja su razlicita ali se oni uklope i onda im se ne mrda odatle...
Mnogo si se nalupetao u ovom drugom postu, ali odgovoriću ti samo na ovo što sam te citirao.

Kada govoriš o "smeštanju ljudi u njihov nosač u sistemu, u koji se oni uklope i odatle ne mrdaju", to je san svih moćnika sveta i bogataša, koji po principu prava jačega i prirodne selekcije žele celo ljudsko društvo da uknjiže u katastar kao svoje privatno vlasništvo i od njega naprave proizvodnu mašinu, koja će da udovoljava svim njihovim željama.

A Kad je reč o pravednom poretku i principu "Ljubi bližnjega kao samga sebe", to je jedini način da se izbegne ropstvo, tj.rad za tuđe guzice, a ne svoju. To se postiže tako što se u pravednom poretku svi sposobni za rada, tokom radnog vremena, bave samo društvno-opravdanim i korisnim radom. Dakle u pravednom poretku nema onih 50 procenata parazita koji se ne bave društveno opravdanim i nekorisnim radom i koji svojim osvajačkim ratovima čak i uništavaju materijalna blaga koji pošteni ljudi svojim radom stvore.

I znaš li šta se postiže kad se svi sposobni za rad , u radno vreme, bave samo društveno opravdanim i korisnim radom , a to je rad od čijih rezultata jedino može da se živi?

Postiže se to da se materijlana proizvodnja višestruko povećava iznad materijalnih potreba društa. Što za svoju posledicu ima skraćenje radnog vremena na polovinu, a verovatno i manje. To je način da se svi ljudi sveta oslobode od prekomernog rada, kao danas kad moraju da rade i za sebe i za parzite, tj. one koji se ne bave društveno opravdanim i korisnim radom. kako iradnim ljudima život ne bi bio svedem samo da rade da bi živeli i žive ra bi radili. Čovek treba da ima mnogo slobodnog vremena da bi svoj životni smisao mogao da pronađe u nekim drugim aktivnostima koje će da bira po volji, a toko je mnogo tih neobaveznih aktivnosti u kjima bi ljudi rado uživali, kad ne bi morali svo svoje vreme i snagu da troše samo proizvodeči materijalna dobra.

Dakle, prednost pravednog poretka je u tome što bi svim ljudima sveta bila obezbeđena egzistencija, tj. materijalno blagostanje, uz minimum uloženog čičnog fizičkog rada. Dok u nepravednom poretku, po principu prirodne selekcje i prava jačega, život bez rada mogu da obezbede samo pobednici u društvu, tj. oni bogati koji su opljačkali društvo, koji sebe smatraju elitom društva, koja je, kako oni misle, jedina koja takav raskošan život bez rada zaslužuje.

Uostalo, bez materijalnih dobara i njihove proizvodnje ni jedno društvo ne može da opstane i raditi i proizvodti se mora. A na nama je da biramo pomoću kojeg i kakvog društvenog i ekonomskog poretka to najlakše može da se postigne. Da li pomoću robovlasničkog, feudalnog, kapitalističkog, fašističkog ili komunističkog. Ili možda onog univerzalnog, pravednog i humanističkog, kojeg još nikada nismo oprobali, napravljenog, ne po principu prirodne selekcije i prava jačega, već po principu i zakonu: "ljubi bližnjega kao samoga sebe", odnosno, principu "svi za jednoga, jedan za sve". To je Univerzalni, možemo ga nazvati i Božijim principom ljubavi, po kojem su sve materijalne forme u Svemiru sagrađene.

Umri Muški, uzlud se trudiš da pronađeš logiku i odbraniš demokratiju i kapitalizam, tj. ono što se odbraniti NE MOŽE.
 
Mnogo ti mene tumacis a malo razumes....
Ja tebe i tumačim i razumem kroz Zakon haosa i zla, tj. Zakon prirodne selekcije i prava jačega, koji još uvek vlada svetom, a koji ti braniš. Braniš nešto što se odbraniti NE MOŽE.

A ja objašnjavam Zakon harmonije i dobra, tj Zakon" ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" ili Zakon "svi za jednoga, jedan za sve!, kojeg ti kudiš i pokušavaš da oboriš. Pokušavaš da oboriš nešto što se oboriti NE MOŽE: Zanemarujući činjenicu da i sam po tom Zakonu postojiš i da obarajući i negirajući taj Zakon, obaraš i negiraš samoga sebe.
 
Fizičari i biolozi kažu da samo energoja i informacija postoji i to je tačno. Kada su u pitanju savršene materijalne forme od kojih se Univerzum sastoji, dakle, sve su one sagrađene po informaciji koju ja zastupam i promovišem, tj. po informaciji Harmonije i dobra. I ta informacja u sebi uvek sadrži principe po kojima jedno društvo treba da se samoorganizuje, tj. usklađuje svoje odnose prilikom proizvodnje i raspodele materijalnih dobara, po kojima bi svi članovi društva ravnopravno mogli najlakše da ostvare svoje duhovno i materijalno blagostanje, koje je cilj i svrha živora i sveukupnog postojanja.

Glavni princip harmonije i dobra, jeste, da takva organizacija može da bude samo ekonomska, sa pravednom podelom rada i rezultata rada i nikakva drugačija. Dakle, u takvoj jednoj savršenoj ekonomskoj zajednici, pojedinci ne mogu da se dele, ni politički, ni nacionalno, ni verski, ni klasno, jer takve pdele su uvek do sada bile glavni uzroci haosa i svih svetskih zala, a to je upravo ono što pomoću savršene i pravedne ekonomske zajednice treba da se prevaziđe i izbegne.

I sada, ja kao pojedinac ne mogu nigde u svetu, pa ni u Sbiji, da imlementiram jedno takvo društveno uređenje. A zašto ne mogu, razmisli sam. Samome sebi postavi u zadatak da ti to uradiš, pa ako ustanoviš da ne možeš, sam razmisli i odgovori na pitanje, ZAŠTO? Odnosno, šta kao najprvo treba da se uradi da bi takvo jedno društveno i ekonomsko uređenje moglo da se uspostavi? Mislim da ti neće biti teško da odgovoriš na ovo pitanje, jer i kad se uzme u obzir ćinjenica sa i svi mravi, pčele ili ćelije u telima biljaka, životinja i ljudi to znaju i razumeju, zašto to i svaki čovek ne bi mogao da zna i razume? Zar mi ljudi nismo inteligentniji od mrava, pčela ili ćelija? I kad se ovako postavi pitanje, onda može da se pomisli da bi to kod ljudi moglo da ide lakše. Ali ipak nije tako. Kod ljudi to ne prolazi čak ni nakon 2000 godina, posle Hrista, koji je isti takav društveni i ekonomski poredak propovedao i čak zbog toga i glavu izgubio. A ljudi ga ne poslušaše, već nastaviše i sledećih 2000 godina da se u svom neznanju i svojj glupsti pate. Hajde, seti se, ZAŠTO?
Ljubo nema potrebe za kilometarskim tekstom, stvar je vrlo prosta, rekao sam ti to pre ali nećeš da me poslušaš, ukratko, zbog praistorijskog zakona koji jeste i biće, zakona jačeg, moćnijeg...
Zato je glavno pitanje MOŹEŠ ili NE MOŽEŠ, dakle moć ili nemoć, jak ili slab...
 
Unri Muški
kako da ljude smestis u njihov nosac u sistemu...njihovo leziste...koja su razlicita ali se oni uklope i onda im se ne mrda odatle...
Na ovo sam ti već odgovorio, ali moram malo da to dopunim.

U pravu si kada je reč o ćelijama i organima u telima biljaka, životinja i ljudi. Ćelije i organi u tim telima, zaista, stoje smešteni i uklopljeni u svoja ležišta i odatle ne mrdaju. Analogno, kad bi tako bilo i sa ljudima, nakon što bi se uspostavio pravedan poredak, da budu prikovani za svoja radna mesta i odatle ne mrdaju, to bi bilo užasno. Ali drugo su ćelije i organi. Kada se ćelije i organi u telu čoveka, na primer, nalaze u svojim ležištima i odatle ne mrdaju, one se ne osećaju užasno, već prirodno. Osećaju se onako kao što se i ljudski organizam u celosti, u kojem se ćelije nalaze, oseća. Dakle, svaka ćelija u ljudskom organizmu nije samo ćelija, već je ona istovremeno i čovek. Kada dodirnemo, na primer, samo jednu ćeliju u živom ljudskom organizmu, mi smo, zapravo, dodornuči celog čoveka. I taj dodir koji je samo jedna ćelija osetila, istovremeno je osetio i celi ljudski organizam, jer sve ćelije i organi su u ljudskom organizmu telepatski povezani, uz pomoć ljudske duše, tj. aure. Dakle, ćelije i organi ne žive samo životom ćelija i organa, već i životom celog ljudskog organizma. A to podrazumeva da žive mnogo bogatijim i raznovrsnijim životom u telu čoveka, nego kada bi živele kao amebe u nekoj prljavoj bari.

Slično će da bude i sa ljudima u Čovečanstvu kada se ujedine, uspostave trajni mir i pravedan svetski društveni i ekonomski poredak, kao uslov da i sve ljude sveta obuhvati njihova kolektivna svest i informatički, telepatski ih poveže u jedinstvenu živu celinu i biće, poput ljudskog organizma. I tada će i ljudi da ostvare mnogo veće prednosti života koje sada ne mogu, isto kao i ćelije unutar ljudskog tela, koje pojedinačno, izvan tela, ne mogu. Na primer, ljudi će tada da se povežu s duhovnim svetom, a to znači da će moći da vide i komuniciraju sa svojim umrlim rođacima i prijateljima. Jer ta naša kolektivna svest je ono što zovemo imenom "duhovni svet" iz kojeg mi dolazimo kada se rađamo i u njega se vraćamo kad umremo. Ovo znam ne iz čitanja ezoterične literature, već iz iskustva mojoh mnogobrojnih izlazaka iz tela. Tada ćemo, kako u Bibliji stoji, moći da vidimo i Isusa Hrista. I jha sam ga video prilikom jednog od mojih izlazaka iz tela. I to naše sjedinjenje sa našom kolektivnom svešću je ono što se podreazumeva pod pojmom "Novo doba". Takođe i pod pojmom "Drugi Hristov dolazak".Takođe ćemo moći da izlazimo iz tela i letimo. Ljudski životi će da se produže na više stotina godina. Nećemo morati da proizvodimo hranu i da se hranimo, već ćemo energiju naših tela da obnavljamo putem disanja, direktno iz te naše kolektivne svesti. Kao ArgentinacViktor Truviano, kojeg su Svetlosna bića već osposobila za to da nam posluži kao primer, koji već sedam godina, niti šta jede, niti vodu pije, a živi sasvim normalno. Upravo onako će da bude kako u Bibliji stoji: "Ptice nebeske, niti seju, niiti žanju, a hrani ih njihov otac nebeski. To će da važi i za životinje, koje takođe neće morati uzajamno da se proždiru da bi preživele. I biće kako u Bibliji stoji da će "lav i jagnje u miru spavati zajedno." A to podrazumeva da ćemo moći dugo da živimo , a gotovo ništa ili sasvim malo da radimo, a najveći deo vremena ćemo samo da se zabavljamo. Takođe, naša civilizacija će kao živo biće da se poveže sa drugim naprednim civilizaccijama u našoj galaksiji u Intergalaktičku uniju. i turistička putovanja po našoj galaksiji u letećim tanjirima će da budu moguća.itd.

I sve ćemo moći to da ostvarimo, ali samo pod uslovom da se ceo svet ujedini i napravi jedinstveni pravedni svetski društveni i ekonomski poredak. Masovno nošenje trobojnog simbola, treba da bude znak početka tih velikih istorijskih svetskih promena, u smislu prestanka svih svetskih zala i ostvarenja opšteg duhovbog i materijalnog blagostanja i želja svih ljudi sveta.

Ovo nije naučna fantastika. Napredne civilizacije u našoj galaksiji već odavno tako žive.

Dakle, kada je reč o jedinstvenom i pravednom svestkom društvenom i ekonomskom poretku, nema ni govora o smeštanju ljudi u nekakve kalupe ili ležita, kao njihova radna mesta iz koji neće moći da se pokreću.
xjpg.1164611.jpg
 
Ljubo nema potrebe za kilometarskim tekstom, stvar je vrlo prosta, rekao sam ti to pre ali nećeš da me poslušaš, ukratko, zbog praistorijskog zakona koji jeste i biće, zakona jačeg, moćnijeg...
Zato je glavno pitanje MOŹEŠ ili NE MOŽEŠ, dakle moć ili nemoć, jak ili slab...
Tačno, glavna prepreka da pređemo iz Starog u Novo doba jeste genetika haosa i zla po kojoj Čovečanstvo još uvek živi, koju svi shvatamo kao Zakon prirodne selekcije i prava jačega. Ovaj Zakon zla se ne može lako iz ljudskih umova isterati, jer on podrazumeva političku, nacionalnu, versku i klasnu podeljenost sveta, uzajamnu konkurenciju i borbu svakoga protiv svakoga, u kojoj su sva sredstva dozvoljena. Prema tome, u ovakvim uslovima ujediniti svet i napraviti jedinstveni pravedni svetski društveni i ekonomski poredak, izgleda gotovo nemoguće. Jer to zahteva odricanje od svog plitičkog, nacionalnog, verskog i klasnog ubeđenja i pripadnsti, u šta bi gotovo nemoguće bilo ljude danas ubediti. Kao na primer nekoga ubediti da on nije ni Srbin ili Hrvat, da nije pravoslavac, niti katolik i da je to samo ideja u ljudskom umu, koja može da bude i ovakva i onakva, a koja, zapravo nije ni ovakva, ni onakva i koja za život čoveka nema apsolutno nikakvu praktičnu pozitivnu vrednost. Suprotno tome, ima ogromnu negativnu vrednost koja se vidi iz primera naše minule istorije međupolitičkih, međunacionalnih i međuverskih mržnji, ratova i monstruoznih zala. Problem je, dakle,kako ljude sada ubediti da su oni samo ljudi i ništa drugo, jer kao ljudi se i rađaju i umiru, a ne tamo nekakvi Srbi, Hrvati, Englezi, Kinezi, pravoslavci, katolici, muslimani, demokrate, fašisti, komunisti itd. S obzirom da ljude od rođenja ubeđiju da su nešto što nisu, u šta se oni danas kunu da jesu i da će radije svoj život da daju, nego da svoju politiku, naciju ili veru da prodaju,

Ipak, činjenica je nepobitba da su političke, nacionalne i verske pripadnosti, ipak, samo prazne, šuplje i i besmislene ideje, tj. znanja, koja ljudima nisu ni od kakve koristi već samo goleme štete.Te deje se ne mogu uništito nikakvim ratovima i oružjem, mada ljudi to od uvek i pokušavaju, tako što se trude da unište i pobiju sve one koji nisu kao oni i ne misle kao oni. Tako da izgleda gotovo nemoguće ujediniti i pomiriti svet i napraviti jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak.

Ali rešenje ipak postoji. Do danas ga nije bilo ali danas ga ima. Danas rapolažemo oružjem kojim mogu da se pobiju i istrebe sve pogrešne, zle i neželjene ideje, a da se ne ubijaju ljudi kao nosioci tih štetnih i pogrešnih, tj. lažnih ideja, koje za život nemaju nikakvu vrednost.

To oružje kojim sve lažne ideje mogu da se unište, a to su uvek one ideje koje, ako po njima živimo , tada ostvarujemo zlo, jeste opet IDEJA, ali ne lažna ideja kao što su sve političke, nacionalne i verske ideje, već IDEJA KOJA IMA ZNAČENJE VEČITE I KONAČNE ISTINE O POSTOJANJU MATERIJE, ŽIVOTA I SVEMIRA. To nije ideja koja za svoju posledicu može da ima bilo kakav haos i zlo, već isključivo i samo opštu harmoniju i dobro.

To je, naravno ideja i znanje ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA koju ja nudim svetu. Zapravo, ne JA, već SVETLOSNA BIĆA preko mene, koja brinu o razvoju Čovečanstva. Ja sam tu ideju primio kao bepobitnu, proverljivu i lako objašnjivu i razumljivu nauk, prilikom mojih mnogobrojnih izlazaka iz tela i ja je samo sada vama prosleđujem. Ova ideja ima značenje spasa za Čovečanstvo i kao tkva i ona je najavljena u Jovanovom Otkrivenju u Bibliji, pod naslovom "VEČITO EVANĐELJE". ovim rečima: "I videh jednog anđela kako leti preko neba, imajući Večito evanđelje, da ga objavi svim narodima, plemenima i jezicima".

Dakle, jedini način da se svet spasi od lažnih ideja i samouništenja, jeste da se pomoću Zakona postojanja, odnosno Večitog evanđelja, unište sve lažne ideje koje sada na štetu sveta vladaju svetom i umesto njih da svi ljudi sveta usvoje to "Večito evanđelje" kao večitu istinu i po njoj svi postanu istomišljenici, a to znači da shvate da su samo ljudi i ništa drugo. A zatim se svi ujedine, naprave trajni mir i jednistveni svetski društveni i ekonomski poredak i TO je TO. Drugo rešenje da se spasimo od nas samih i naših lažnih ideja, NE POSTOJI.

Takođe, ne postoji način da se ovakve stvari izreknu i objasne sa manje reči. Naprotiv, sve ovo treba i stalno i da se ponavlja, kako bi moglo da prođe kroz filter mnoštva ljudskih predrasuda i neznanja i dopre do ljudskih umava i ljudske svesnosti. Zato strpčjivo i sa razumevanjem čitajte sve moje postove, pa ako treba i više puta. Jer pva objašnjenja i porke nisu mje, već Svetlosnih biča, a njih treba slušati i poštovati. I nemojmo da čekamo da nas Svetlosna bića spase. Ona jesu moćna i sve znaju i mogu, ali mi imamo slobodnu volju i po njoj sami treba da odlučimo da li želimo da se spasimo. A ovo što ja pričam je način kako sami možemo da se spasite.
xjpg.1164611.jpg
 

Back
Top