Dečiji biseri

Juče je Toma bio čitav dan kod svoje beke i mene.
Jutro je proveo na snegu pa se pošteno umorio, tako da je zaspao pre nego što je stigao da ruča. Kad se probudio, veseo i raspoložen je došao do moje sobe i tražio "da se igra" (to podrazumeva igrice na kompjuteru). Pustim ga malo i ubedim da ode da jede. na brzinu je pojeo supicu i u žurbi ustao od stola veoma značajno i razložno objašnjavajući baki: "Idem da odigram igricu, pa ću doći!"
Posle nekog vremena (mislim da nikad ne bi ustao od kompjutera i naravno da mu to ne dopuštam), ubeđujem ga da ide da jede i pokušavam da ga "podmitim" time što kažem da će mu posle baka verovatno dati i nešto slatko.
Konačno je pristao, ali je u međuvremenu došao i tata po njega. Onako "upakovan" u skafander, dolazi i sav ponosan mi kaže kako je lepo jeo i kako "ništa nije ostalo". Poljubim ga i pohvalim kako će biti zdrav i brzo porasti, on mi uzvrati poljubac, ali i doda žaleći se: "I nije mi baka dala ništa slatko!"
Naravno, nasmejem se i odvedem ga do špaiza da sam odabere poslasticu... :lol:
 
Opet ja, sa pricom sa posla. Klinac ima 6.5 godina, trazim mu da mi nacrta nesto, ali da na slici bude i on. Kroz par minuta donosi ponosno svoj crtez na kome su: kuca, oblaci, drvo, trava, on i cvet u njegovoj visini na crtezu. Kazem da je to jedan mnogo velik cvet kad je visok kolko i on i pitam ga da li zna neki cvet koji je tolko visok. Mudruje zamisljeno par sekundi, vidim da mu ne ide pa pokusavam da mu pomognem: "visok je kolko ti, raste na polju, zute je boje....." (misleci naravno na suncokret), "Je l' znas koji je to cvet?"

Malo lice se pobedonosno ozari:
"Znam!", rece ponosno.

Moj izraz ocekivanja na licu pretvorio se u glasan smeh kada je on rekao:
"KUKURUZ!" :shock: :P
 
Aleksa i Toma bili kod mene čitav vikend. Jedan od "štoseva":
Aleksa pravi "kuću" tako što pokupi sve jastuke. ćebad i ko zna šta pa se zagradi u nekom ćošku. Toma ga moli da ga pusti u kuću, a ovaj kaže: "Ne možeš da živiš sa mnom!"
Toma, naravno dođe i požali mi se kako mu Aleksa ne dozvoljava da živi sa njim. Uz maksimalno uzdržavanje od smeha objasnim da on to ne mora da mu dozvoli, ali da pokuša da ga lepo zamoli...
Toma ode i najumilnijim glasom se obrati starijem bratu: "Alja, molim te me pusti da živim sa tobom"
"Da živiš sa mnom - ne možeš. Ali da budeš prijatelj - to možeš", odgovori ozbiljno Aleksa.
:lol: :lol: :lol:
 
Prolazim ulicom, otac i cerkica idu pored mene, zaustavlja ih njihova komsinica i zapocinje standardnu 'Jao-sto-je-porasla' tiradu, medjutim coveku se zuri i on samo dobacuje (naljubaznije, naravno;) : 'Da, dobro je hranimo...' na sta ja vec pocinjem da se smejem, ali tu nije kraj. Cim zamakose za cosak cujem malu kako mrtva ladna odgovara: 'Ne hranitee mee!':)) Otac sad prenerazeno- zatecen, 'Kako mislis ne hranimo te....?', a svrtja pomirljivo okrece glavu: 'Dobro, malo...' :lol:
 
Jednog dana moja mama je stajala na kapiji kad je naisao decak (koga ona inace ne poznaje) Zdravo,
Zdravo rece moja mama iznenadjeno,Kako se zoves?
David.Koliko imas godina? 3 A pa ti si veliki decko odgovara ona.A gde ti je mama? Eno je iza, juri se sa mnom !? (U pozadini se cuje zenski glas koji zove Davida) Jel'imas devojcicu Davide? Nemam! A zasto? David: Ne da mi mama!!!???

Kada je moja sad vec odrasla (udata) sestra bila mala trazila je od mame novcanik.Mama joj ga je dala I Sonja je pocela da vadi pare iz novcanika odusevljeno : Tata vidi koliko mama ima para,punooooo! Sad cu da ih dam tati!Onda je mama trazila da joj vrati novcanik.Ona naravno, nije htela da ga vrati,tata je rekao:Sonja dodji gore donesi novcanik da kupimo zvake,Sonja(koja obozava zvake) Ne mogu.Zasto? Sunce mi pomera oci!!!?? :lol:
 
Postoji knjiga "Grimase po vazduhu". Profa srpskog je resio da prepise bisere iz pismenih i tako je ova knjiga i nastala. Evo nekih:
Prsti se nalaze sa spoljnje strane organizma.
Prsti nam sluze za ishranu
Prsti su organizmi srednjeg rasta.
Morali su da zakolju celo jagnje.
Ako drvo padne u sumu, a niko ga nije cuo, postavlja se pitanje da li ono uopste pravi buku.
:shock:
 
Moj sinak je imao oko 3 godine kad je pijuci jogurt pomno posmatrao pakovanje. Najednom me ozbiljno pogledao i pitao: Jel' da, mama, da krava daje mleko?
Na sta mu ja svesrdno potvrdim. Usledila je mala pauza i njegova konstatacija:"Onda jelen daje pivo!"
Moj bivsi je bio mladji brat. Gledaju oni tako TV (drevna serija "Planeta majmuna", kao sto naziv kaze, akteri su majmuni), a stariji bata, uvek u zelji da zezne mladjeg, drekne:"Vidi, Ma.., eno ti ga brat!" trenutak tisine, i onda bura smeha svih prisutnih.
 
Ovo mi je moja baba pricala: sede u busu cale i klinac mu u krilu. Kako naidje koja stanica, tako mali krene da sidje, trajalo to tako, tata ga vracao, malo grdio dok mu nije prekipelo posle 7-8 stanice i klepi klinca, malo, onako pedagoski. Na to ce klinac pred budnim okom i uhom prisutnih (dao bog, bus uvek pun) svom tatici: "E, SAD, ZA OVO, IMA DA TE KAZEM MAMI DA SI OPET PISAO U LAVABO!"
Naravno da su sisli na sledecoj stanici... :lol:
 
u vozu, u kupeu sam sa parom sa dvoje dece. klinac, oko 5-6 godina. "mama, zasto ti nisu dlakave noge"? mama se zbuni, "pa to nije lepo kod zena, one to odstranjuju" (bez zelje za daljim objasnjavnajem). "aha", zakljuci mali mudrac "jel onako tajno ko kad tata sece tata dlake iz ushiju"?
 
Moj Stefan ide u drugi razred , i jednog dana njegova učiteljica kaže : deco, danas Sara ima nešto važno da vam kaže .
ustane Sara i ponosno objavi celom odeljenju da se kod nje u porodici desilo nešto VAŽNO , i da ona želi da tu vest podeli sa njima . Mama je rodila bebu !!!
na to moj Stefan ustane i kaže :
i u mojoj porodici se desio nešto JAKO VAŽNO , i ja želim da kažem celom razredu
KUPILI SMO RAČUNAR :shock:
 
Моја млађа ћерка- Мама, пусти ми оног...Слинавка!
Ја-?
Млађа ћерка-Па оног...како се зове...онај певач...Слинави...Слинавко...Слинавић...
Ја-?
Старија ћерка- Ма, она хоће да јој пустиш БАЛАШЕВИЋА!
 
Danima se već smejem i oduševljavam ovde :D
Konačno sam se i ja setila nekoliko bisera:

Milica je devojčica, prava mala manekenka, od nekih 7 god. Uroš je njen mlađi brat, 4 god.

Kad je Milica imala 5, ja je čuvala, i ona, sva važna kaže - 'ajde da se šminkamo; u istom momentu mi otvara tašnu i pita - šta imaš od šminke u torbi? Ja nemam ništa, a ona :shock: - pa, kakava si ti to žena :?: :!:
Njena mama je slično prošla jednom kad ju je vodila u zabavište, u trenerci i patikama. Prošla je neka maximalno skockana devojka ili žena, Milica se okrenula za njom, a zatim sa gađenjem odmerila svoju mamu - Mama, zašto ti nisi tako lepa :? :?:

Uroš, slušajući sve te sestricine priče, jednom je na nečiji komentar za njega - Kako lepo dete, počeo da viče - NISAM JA LEP, NISAM JA LEP :!: Svi začuđeni, a on - Devojčice su lepe, a JA SAM DEČAAAK :idea:

Milica je krenula u školu, i išli su na neku kao eksurziju za vikend. Kad se vratila, bila je ćutljiva, nije htela puno da priča šta su radili i kako su se proveli. Onda se meni 'poverila' - svi dečaci su se 'motali' oko neke njene drugarice, i kako se unela u priču, raspalakala se i razbesnela i izletelo joj - ona je qurva! Onda se brzo pokrila rukama, kao postidela se, a ja zgranuta pitam - Milice, kako qurva, znaš li ti šta je to uopšte? A ona: PA, MISLI DA JE LEPŠA OD MENE:idea: Eto nam nove definicije :lol:

Mali Mihajlo, 5 god. Zabavljala sam se sa momkom koji mu je stric. Inače, momkov brat sa porodicom (ženom i Mihajlom) je živeo jedno vreme u kući sa njima, a posle su se odselili u svoj stan. Ja spavala kod momka, u toj sobi gde su oni ranije živeli, a Mihajlo došao kod babe. Čujem razgovor ispred vrata:
-Baba, jel' tu spavaju strikan i J...?
-Da, spavaju.
-A, jel' J... spava u mom krevetu?!
(Njegov krevetac je ostao u toj sobi, pored kreveta na razvlačenje, pa, kao, ne spavamo valjda zajedno, nego ja u njegovom malom krevecu)
Isti razgovor - nastavak:
-Baba, a jel' ona sad živi ovde?
-Ne, ne živi još za stalno.
-A, hoće se ona preseliti zauvek ovde?
-Pa, hoće, kad se uda za strikana.
-A, kada će to biti?
-Pa, ne znam moraćeš to da pitaš strikana.
Mihajlo istog momenta počinje da lupa na vrata i dere se - Strikaneee, kad će se J... udati za tebe da
stalno živi ovde :?: :!: Ja mu otvorila vrata, a on me začuđeno odmerava i kaže - PA, KAKO TI CELA STANEŠ U MOJ KREVET :shock: :?: :lol:

Inače, posle izvesnog vremena zabavljanja sa tim momkom, Mihajlo je bio baš pričljiv, pa je počeo:
-Znaš, pre tebe, tu je kod strikana dolazila neka Ceca, a ja nju nisam voleo, i ne znam zašto ju je strikan voleo, kad mi je za rođendan kupila samo neki smrdljivi šampon, a ti si mi kupila kockice i tebe volim :lol: . I jednom u šetnji sa babom, sreli su dotičnu Cecu, ona ga je pitala šta mu radi strikan, a Mihajlo je prezrivo rekao - Šta me ti pitaš za njega, on sad voli J... :lol:

Istom momku je nadimak bio Guza. Svi su ga tako zvali. Imali smo neke prijatelje sa ćerkicom od 2 god. Jednom sam sama došla kod njih, a mala je pitala - 'DE TI JE DUPE? Mi svi u čudu (pošto mi pozadina nije baš tako mala da bi se neko pitao gde je :oops: ), a ona je ponovila - PA T'OJ DECKO, CIKA DUPE :idea: :lol: :lol: :lol:
 
isli jutros moj sin i ja u vrtic...klizavo , u p.m....okliznemo se , zamalo ne padnemo...a on kaze sav ozbiljan...opasan je ovaj sneg,mama...sliznuo nas sneg :!:
inace nema jos tri godine :wink:

pre neko vece kazem ja ajde dule na spavanje..a on se misli, misli, pa kaze: sad ce mama da me odvede u sobu, da mi da sokic, pa cu ja onda da se uplasim, pa ce ona da dodje da legne kod mene... :lol: :lol: :lol: :lol:

svako jutro kad ga odvedem u vrtic, kad se spremimo ja kazem:trkic, zvrkic! i on otrci kod dece...juce se nesto zezali kod kuce, i ja kazem trkic zvrkic...a on mrtav ladan-sta ti je mama, pa nismo u vluticu :!:

ima jos, samo me mrzi da pisem...
 
Moji bratici obozavaju svog tatu - narocito stariji.
Pre neki dan, tata ulazi u sobu gde se klinci igraju i Aleksa mu skace u zagrljaj. Steze ga svojim rukicama i ljubi, pa kaze:
"Tata, ja cu se zalepiti za tebe selotejpom!"
 
Odveo moj drugar sina u vrtic, a mali zesce nemiran i nevaspitan. Kad je doslo vreme za spavanje, mali odglumeo da je zaspao pa kad je vaspitacica izasla iz prostorije, on ustane iz kreveta i na sav glas kaze:
"Ustajte deco!..u p.m.!"

A jedan kolega dosao kuci s posla (nije se video sa zenom nekoliko dana... doticna bila kod rodjaka nekim poslom) pa ranije nego inace se "podovata" sa zenom u spavacoj sobi, misleci da klinac spava a pri tom su zaboravili da zakljucaju vrata sobe.
U sred sex-a samo su culi deciji glas koji kaze:
"Sta to radite..ludaci!?"
Mali je stajao ispred vrata sirom otvorenih ociju.
 
Tema je ludiloooooo!
Kud ovo tek sad videh!

7.gif
 
evo ja da dodam...
dok je jos nosio pelene,moj sin je kada je postao svestan kakenja,imao svoj stek iza zvucnika...dovoljno je visok da se klinja sakrije...
i tako je njegov otac jednom prilikom "pustio goluba"
da bi Paja,koji ne govori bas savrseno, izustio TAM TATA,TAM IDI KAK...pokazivajuci na svij stekic !
eto.zna dete gde treba :lol:
 
Evo jedan od nestalih postova.
Gledam za vikend emisiju TV LICA KAO SAV NORMALAN SVET sa Balaševićem kao gostom i ulazi Anja (4 god) i pita:
Anja: Šta to gledaš?
Ja: Emisiju o ovom čiki.
Anja: A ko je taj čika?
Ja: Ime mu je Đorđe Balašević i on je pevač.
Anja: A zna li on da peva ćihu ćihu ćihuhu??? :lol:
 
Secam se kad nam je sin bio jako mali, kupamo ga ja i zena a on se raspituje:
- Mama, kako sam ja dosao na svet?
- Sine nosila te mama u stomaku...
- Ali kako sam rodjen!...
- Pa sine mama te nosila u stomaku pa si nakon mnogo meseci rodjeneeen.. eto, iz maminog stomaaaaaka...
- Ma ne pitam te TO, pitam kako sam USAO unutra!.. prodere se sincic vidno iznerviran neshvatanjem situacije :)
 

Back
Top