Deca 1-3 godine (toddlers)

ja razmisljam da j povucem iz vrtica sve do operacije, prva nedelja februara
posle 4 nedelje koliko je bio zdrav zakacio streptokoke i upalu grla i evo vec 3 nedelje se ganjamo sa tim,zalecili ih i nocas opet 39 i vrv sve jovo nanovo, do ng nece ici sigurno i onda ceo januar nek bude kod kuce da ne rizikujemo sa bakterijama da nam bzv otkazuju operaciju
 
ja razmisljam da j povucem iz vrtica sve do operacije, prva nedelja februara
posle 4 nedelje koliko je bio zdrav zakacio streptokoke i upalu grla i evo vec 3 nedelje se ganjamo sa tim,zalecili ih i nocas opet 39 i vrv sve jovo nanovo, do ng nece ici sigurno i onda ceo januar nek bude kod kuce da ne rizikujemo sa bakterijama da nam bzv otkazuju operaciju

Tara kako izdrzavas posao i j kuci?
Jel ti ga neko cuva kad ne ide u vrtic?

Ja od njih dvoje ne mogu nista. Ama bas nista.
Jedno piski, drugo ukaki. Pa se drugom piski prvo ukaki. Pa jedno hrani pa drugo hrani. Pa hoce mandarinu pa hoce narandzu. Pa hoce supu pa hoce caj. Pa dohvati im ovo. Pa daj im ono.
 
nikako ne izdrzavam
nasla sam zenu koja ce ga cuvati kada je bolestan a mm i ja radimo, ne mogu drugacije

posebno zbog ove operacije, 2 meseca ce biti kod kuce i nema sanse da izdrzim non stop bez pomoci

Super sto si se snasla.
Jel ga cuva kod vas kuci?
Jel ti radis od kuce?

Meni je neizdrzivo raditi od kuce sa klincima.
Srecom idu u vrtic pa ja pozavrsavam sve do 14h.
Ja od 14h kako ih pokupim dok ne zaspu uvece u 21-22h ,nemam sekunde mira.
Ali jedne sekunde.

Vec vidim da cu siznuti na raspustu. Idu jos sutra i onda raspust do 18.1. Izludece meeee... plus mm koji ode ujutru i vrati se ko zna kad...
 
nama samo nocna ostala...popodne kad spava ne upiski se
a nocu samo jednom ili dva puta...nema ono da bude puna pelena
u vrticu jos nosi one gace pampers...imam jos nekoliko,pa kad potrosi ici ce bez..

Skinula sam joj jer je vec vise od nedelju dana sastavila suva, i preksinoc se probudila i trazila nosu da piski 'necu pikam gace'
i ja sutra vece skinem
evo dve noci prosle, pu pu pu
al posto sad napisah ovde, mogu i da ocekujem da se nocaske upiski :)
 
Operacija trećeg krajnika prošla super. Kaže sestra da jedini nije plakao. Bio je pola sata posle operacije konfuzan, ali posle toga sve super. I sad kući je sve kao da i nije bilo operacije.
Hvala na savetima :)

super :heart:

- - - - - - - - - -

Skinula sam joj jer je vec vise od nedelju dana sastavila suva, i preksinoc se probudila i trazila nosu da piski 'necu pikam gace'
i ja sutra vece skinem
evo dve noci prosle, pu pu pu
al posto sad napisah ovde, mogu i da ocekujem da se nocaske upiski :)

jel se upiskila? :D
 
Pa da se pohvalim, mladi Gospodin koji raste u mojoj kuci je opasan mangup.
Ruca i uz rucak gleda Masu i Medveda. Pojeo dve trecine i mrlja. Kazem iskljucicu Masu, on pojede jos dva zalogaja.
Ok reko iskljucujem. Iskljucim, on ustane iz stolice, p ruzi mi ruku i kaze:
- Mama dodji.
Izvede me iz trpezarije, okrene se na peti, vrati natrag, gurne vrata i kaze ocu:
- Tata puti Masu!
 
Izvadili smo zubić juče. Prvi od tri za vadjenje. I imamo jos 15 kom za popraviti
kaze dr najgore je proslo, sad ce sve ostalo lakse
mada videcemo, on i dalje vristi kad sedne u onu stolicu, normalno
no bio je juce divan, moram da ga pohvalim
i dr sa stomatoloskog je super bila
i da dobio je anesteziju i to onu veliku, u celu vilicu, pa smo morali da pazimo da se ne ujede za obraz ili jezik
i najeo se sladoleda posle toga, uuu miline

tako da
perite deci zube i nemojte da se uspavljujete flasicama
nas je to zeznulo, mleko pred spavanje
kazu ima i genetike, sa tatine strane su ocajni zubi svima
al opet da sam mu prala zube posle te vecernje flajke, mozda bi bilo bolje
hbg sad je kasno

nadam se da sa Miljom nece biti tih problema, ako je to flajke, ona je nije koristila ni dana
 
i ja da se pohvalim
dete mi od juce ide bez pelene u vrtic...a vec neko vreme ide bez\ pelene i do prodavnice i tako to
samo nocu stavljamo al u vrticu treba da stave dok spava za svaki slucaj mada vidim da su je vratili juce....nekoriscenu...
i tako

- - - - - - - - - -

Izvadili smo zubić juče. Prvi od tri za vadjenje. I imamo jos 15 kom za popraviti
kaze dr najgore je proslo, sad ce sve ostalo lakse
mada videcemo, on i dalje vristi kad sedne u onu stolicu, normalno
no bio je juce divan, moram da ga pohvalim
i dr sa stomatoloskog je super bila
i da dobio je anesteziju i to onu veliku, u celu vilicu, pa smo morali da pazimo da se ne ujede za obraz ili jezik
i najeo se sladoleda posle toga, uuu miline

tako da
perite deci zube i nemojte da se uspavljujete flasicama
nas je to zeznulo, mleko pred spavanje
kazu ima i genetike, sa tatine strane su ocajni zubi svima
al opet da sam mu prala zube posle te vecernje flajke, mozda bi bilo bolje
hbg sad je kasno

nadam se da sa Miljom nece biti tih problema, ako je to flajke, ona je nije koristila ni dana

dusa lepa :)
i kod nas su zubi katastrofa sa tatine strane
al za sada nikakvih problema kod dece nema
nadam se da su to moji zubi
i nadam se da ce tamara kao i irina imati dobre zube
pupu

- - - - - - - - - -

Pa da se pohvalim, mladi Gospodin koji raste u mojoj kuci je opasan mangup.
Ruca i uz rucak gleda Masu i Medveda. Pojeo dve trecine i mrlja. Kazem iskljucicu Masu, on pojede jos dva zalogaja.
Ok reko iskljucujem. Iskljucim, on ustane iz stolice, p ruzi mi ruku i kaze:
- Mama dodji.
Izvede me iz trpezarije, okrene se na peti, vrati natrag, gurne vrata i kaze ocu:
- Tata puti Masu!
videces kako ce tek da bude namazan...moja starija takve fazone isto ima...ja ne dam nesto,ona cuti i ode kod tate i pravi se luda
to sam i ja radila :lol:
 
pridruzujemo se velikoj temi :)

b.jpg
 
Nego. Treba mi savet. LUCA već 2 nedelje kašlje. Bili smo kod lekara kaže blaga upala trećeg krajnika. Oskudna sluz se sliva niz grlo. Pluća čista Mada se javlja kašalj od toga što se sliva. Dobila je antibiotske sprej i da inhalira sa fiziološkim. Ja joj još kupila sirup od bokvice pošto ona ne ume da iskašlje šlajm. Već nedelju dana duvamo sprej ali samo blago poboljšanje. Imate li savet? Neke kapi još u fiziološki ili neki drugi sirup. ..ne znam
 

Back
Top