Deca 1-3 godine (toddlers)

Mi sad svako vece u toku kupanja. Mm mu navuce opere i donese ga u peskiru(medu ne pisu :lol:) pa ja vratim.
To je HIGIJENA . Nije navlacenje... jer se navlacenja boji pa sam preimenovala i ovo je sad kao ok. Ne buni se.

Iako sirot svako vece pita:"Hocemo sad zvati hitnu pomoc?" Ahahaahahahha
 
Elena mi kaslje.
Onaj suvi kasalj. Ne znam kako ga opisati. Onaj kad udahne kao da je sve prazno pa kaslje suvo.
Nocas je kasljala neprekidno od ponoci do 1h. Pa sam je umotala i na prozor malo. Nije puno pomoglo. Onda se setim meda pa joj dam pola kasikice meda. Tad je zaspala i do jutros se nije nakasljala.

Jel moguce da joj je med pomogao?

Zadnji put je imala laringitis(to je ujedno i prvi put).
E sad, ja jos ne dobih inhalator.

Kako da joj pomognem?
Jel da odmah vodim kod dr ili da probam nekim domacim lekovima? Kojim? Skuvacu danas domacu supu, cajeve, med, limun, mandarine...
Da li da uzmem taj inhalator i krenem odmah sa tim inhalacijama? Jel to pomaze?
Svaki savet je dobrodosao.
 
Chichak, inhalacije POMAZHU ... jbg pisali smo ti hiljadu puta, barem ja ... ako je inhalirash chak i obichnim fizioloshkim rastvorom to ce joj pomoci oko iskashljavanja i smirivanja .... :neutral: ... zashto ne kupish inhalator? imash dvoje dece, a ako se neko od odraslih razboli, i njima je on super stvar ....
 
Elena mi kaslje.
Onaj suvi kasalj. Ne znam kako ga opisati. Onaj kad udahne kao da je sve prazno pa kaslje suvo.
Nocas je kasljala neprekidno od ponoci do 1h. Pa sam je umotala i na prozor malo. Nije puno pomoglo. Onda se setim meda pa joj dam pola kasikice meda. Tad je zaspala i do jutros se nije nakasljala.

Jel moguce da joj je med pomogao?

Zadnji put je imala laringitis(to je ujedno i prvi put).
E sad, ja jos ne dobih inhalator.

Kako da joj pomognem?
Jel da odmah vodim kod dr ili da probam nekim domacim lekovima? Kojim? Skuvacu danas domacu supu, cajeve, med, limun, mandarine...
Da li da uzmem taj inhalator i krenem odmah sa tim inhalacijama? Jel to pomaze?
Svaki savet je dobrodosao.
Нацедиш пола лимуна, додаш нпр мало пролом воде(обичне собне температуре нпр 20-25 степени) у чашу и у то ставиш кафену кашичицу меда и мешаш док се мед не растопи.
Може бити и кристализовани мед растопиће се свакако и тако свако јутро.
Ако се мршти на кисело можеш и две кашичице меда само ћеш онда дуже мешати док се не растопи.
Ово свако јутро на потпуно празан стомак пре било каквог јела, а можеш и ти и Пеђа.
 
Limun je zakon :aha..
Mada tvrde da u kiviju ili paprici ima više vit.c nego u limunu,
mislim da je u limunuidealna kombinacija svih materija i zato blagotvorno deluje.

- - - - - - - - - -

Čičak, za kašalj je nama pomagao prospan , pitaj u apoteci jel je dovoljno stara da ga pije.
 
e ja ne znam ovo dete kako ovako urla po ceo dan
u vrticu super,kako dodje kuci,tako se dere..ustvari kako me vidi u vrticu,pa dok ne zaspi uvece(pa onda u snu urla mamaaaa...mamaaaaa...vuuaaaa....kmeeee...mmmm./..kmeeee...maaaaamaaaaaa)
odlepicu
jos je kao bilo,kad krene u vrtic bice bolje,lakse,sredice se....ona brate jos gora
jeste svasta tamo naucila i sve ali je ovbako postala uzas
ja ne znam vise sta da radim
ko zombi sam,ispijena sva nikakva
nemam snage ni psihicke ni fizicke vise urnise me
jes zvuci glupo al je tako
poludecu od nje
a ako se i smiri na kratko,tu je Irina da njanjavi za nesto ili da maloj uradi nesto,pa ova nastavlja sa dranjem
nema odmora uopste
danju,nocu
nocu me urnise,onda dok je u vrticu,ja odspavam da bih prezivela i odmor prakticno i nemam :lol:
izbijaju te petice a jos ni jedne nema
koliko vec meseci,vise se i ne secam...od proletos
gornje natekle samo sto nisu i to tako vec mesecima,nikako da probuse
a donje nisu ni krenule
ima da se samoubijem na kraju
 
Proci ce sile :zag:

Pozajmice mi snaja inhalator. Ne daje mi se 6-7ooo din.
Pa ako mi bas bude trebao cesto kupicu ga.

Sile i kod mene je tako... samo sto ja ne spavam dok su u vrticu vec radim. Ako nemam posla na poslu, onda imam u i oko kuce.
Nekako sam se ubacila u taj ritam i ok mi je.
Meni je prva godina najteza, i s medom i s njom... sve posle je pesma...
Evo sutra ustajem pre 7h... njih razvozim... idem na feniranje... pa u kancelariju... pa u postu... pa cim to zavrsim idemo na neki festival, kao izlagaci... tamo ceo dan od 12-20h pa dok stignemo kuci 21h... a dosla mi drugarica iz bg, obecala sam joj da cemo se.videti... pa cu pravac u izlazak sa njom... 300 na sat... meni je takav skoro svaki dan... i kad je mir kao da nesto nije kako treba... ;)
 
Evo, Tamara imala 38.9...sad 38.5
spava
kaslje onako,ne kao prosli put
uzela sam joj kapi za nos jer ima zeleno u nosu
14 novembra je zaradila bila onaj bronhitis
i evo sad opet nesto
povlacim je iz vrtica na neko vreme,da joj malo poboljsam imunitet i apetit,pa cu je vratiti
ovako ne ide

sa Irinom smo znali da je krajnik...i to smo izvadili i resili problem
a ovo?
oni samo svi slinavi,glodju igracke u krug
ja sam potpuno zaboravila kako to ide u jaslama
 
Endi se raspricao kao mator :) i nece iz obdanista kad baba i deda dodju po njega.
I dalje jede kad i sta hoce, tipa odvali se za dorucak uzme 4 kasicice rucka a onda 4 mandarine, 2 jaffice, sredinu velikog okrajka koji je umocio u senf?!? i kackavalja.
 
Chichak, kupi faking inhalator, odlicna je stvar
ja moje kacim na fizioloski cim kasljucnu

Ivan mi ima problem sa zubima, karijesa koliko hoces
bili smo na stomatoloskom fakultetu, i sledece nedelje pocinjemo popravke
kako ce to da izgleda, pojma nemam :(

Mani Chichak, koliko puta smo joj rekli , a njoj zhao 5iljada .... za neshto shto ce koristiti dugi niz godina za oba deteta ... lakshe joj da kuka kako mala krklja i kashlje i sl. .... :roll: ... a sve to mozhe da se redukuje samo inhalacijom fizioloshkim

Jadan Ivan ... uffff .... drzhim vam fige :zag:
 
Tamari ne pomaze inhalacija
Irini ke pomagala
Tamari sam uzela neli slez pa je bolje kasalj ali je imala 39.1 veceras
U nos stavljamo ab kapi....od jutros
Videcemo sutra jel bolje, stalo je zuto zelenilo u nosu vec....tj manje ima nije skroz prestalo
Fino je jela danas...i uspela sam da je nagovorim da pojede ceo kivi
Sto to dete nece voce,to je haos
 
gori od mene kad sam bila mala ne moze da bude
mom bratu su na kraju rekli da me ne dovode vise
:rumenko:

- - - - - - - - - -

Drugar je vodio sina u cetvrtak u dz da popravi zub...on je Ivanov vrsnjak
plakao je al je popravio zub
nista strasno
drzim fige
 
Iskreno se nadam da nece koristiti dugi niz godina.
Pedja ce evo 4 godine i nikad ga nije koristio.
Tolika deca odrasla bez koriscenja inhalatora pa naopako da sad svi bas moramo da imamo cudo od 5ooo. :roll:
Da bar ima u DZ bar da probam. Poslace mi snaja, pa cu sutra probati Eleni. Danas ni ne znam jel kasljala, ceo dan sam radila.
Ali ona npr.nikad nije koristila onaj aspirator za nos. Znaci da ipak sva deca ne koriste sva pomagala. I da mi je bacanje para, jeste.
Ne kazem kad je nesto zaista ozbiljno, ali ovako...

jexy, moja prijateljica ima devojcicu ide s Pedjom u vrtic, 8 pokvarenih zuba.
Poceli su sa popravkama. Morali joj umrtviti zivac. Mala je istraumirana. Vristala je. Popravljen je jedan od osam ali je bas nezgodno.
Ivan je stariji, kontam da ce lakse. Ali pripremi ga. Ona je dobijala i inekciju tj.anesteziju. Sve redovno kao odrasli.

Ja klincima svako malo nekom lampom pregledam zube a Pedju sam jednom vodila kod zubara i bili su svi ok.
Bili smo i prosle nedelje ali je bila guzva a mi zurili.
 
Nama je pedijatar preporučio Prospan kapi od 7. meseca.... Kaže da su se ranije i kapi i siurp prepisivali od 6 meseci, a već neko vreme (sigurno 3 godine) je promenjeno na preko 2god. Tu sam se malo zabrinula, ali mi je najbolja prijateljica (farmaceut)objasnila da je u pitanju neko usklađivanje zakonskih regulativa...ali ne kod nas. Inače, samo Prospan se proverava kao lek, svi ostali sirupi za kašalj (kod nas) su registrovani kao dodaci ishrani.
A inhalator je super stvar... I tako, deca su odrastala i bez pampersa i bez mora drugih stvari, mekih krevetaca, dušeka sa memorisjkom penom... I pomažu i guščija mast, i zečija mast, i čajevi, limun... ali pomaže i inhalator. Pomaže detetu da se ne kida toliko od kašlja, da ga lakše prođe. I kad kupuješ obrati pažnju, moj savet je uvek PIC, ne mora da bude ukrasna maska, pre nego neke druge marke čiji modeli nisu predviđeni za decu.
Ozdravite brzo!
 

Back
Top