• Forum Krstarice neće biti dostupan u periodu od 10:00 do 11:00 časova zbog planiranog tehničkog održavanja. Hvala na razumevanju.

Danas mi je tesko, danas sam tuzna

Hellen:
....A можда и није....

Постоје дивни људи са којима ипак имамо неки непремостивих разлика...
Значи ли то да треба да шутирамо свакога само зато што се разликује од нас?

Ne...ako si zavolela nekoga...to je to...moze neko 200x vise da ti odgovara...ali jednostavno je tako...ne desava se to vise puta u zivotu. Ljudi zavaraju sebi kada kazu da su srecni i da im je bas lepo sa nekom osobom...jeste, mozda jeste...ali je ne vole:( :(
 
lulica:
Dear Vanjusica,

Lepo si rekla 'NEPREMOSTIVE' ! Znači - ti tako misliš i osećaš.., a to je najbitnije!
Znam...već u ovom trenutku se preispituješ - možda baš i nisu nepremostive.., ali ne dozvoli da emocije (bazirane na nekim prošlim danima, možda čak i vremenima) prevladaju nad razumom. Slažem se da zbog ljubavi treba ponekad praviti kompromise, ali prave...iiii da ne budu uvek sa jedne strane. Aaa..možda će ti ovo teško pasti (ali ti zato možda i ubrza i olakša odluku), onaj ko istinski voli nikada ne pravi ultimatume!
Imaš moju punu podršku da mu saopštiš da si definitivno došla do toga da više ne možeš (nećeš) da budeš sa njim. Uhhh...imala bih toliko toga da ti kažem....
BUDI JAKA ! I zapamti - VREME definitivno 'leči' takve rane...
:razz:

Ne treba ni da se preispituje...samo kvari uzivanje:(
Bas treba da misli o proslim vremenima...bez kompromisa i ako je sve savrseno...to nista ne vredi :(
Ne znam kakvi ste vi konkretno...ja ovo pricam samo u globalu ...
 
@ZoranPetrovic
Prvo cu ti reci da mi je mnogo drago da su se ljudi pokazali na ovoj temi bas kao ljudi. I to sto ti osecas kao sto vidis, vecina nas ili oseca trenutno ili je neko osetio u bliskoj ili daljoj proslosti ili ce tek osetiti. Sve se ubraja u ljubav i sve je to deo zivota. Ne krivi sebe, a ni nju ni zbog cega. Ako je zelis, vrati je ili bar pokusaj to da uradis. Savrsenstvo i apsolutna sreca ne postoji, ali postoje srecni momenti i treba se truditi da ih bude sto vise i uzivati u njima maksimalno. I ne zaboravi, zivot je lep i kada je kisa i kada je suncano i kada smo sami i kada nismo... Zivot je lep i treba ga ziveti!
 
vanjusica:
Ali, i veliki as ponekad ima trenutak slabosti. :) Nije to nista strasno sa cim Vanjusica ne moze da se izbori, ali sebi ponekad dozvolim da se prepustim i tuznim i teskobnim mislima. I to je zdravo, a pogotovu kada imas posla sa osobom koja trazi ultimativnu ljubav (ili ce biti kako ja kazem ili nikako). I najmanji otpor (a kod mene je itekako veliki) dovodi do svadje, a biti zaljubljen u nekoga ko ti parira i odgovara u mnogo cemu, nosi i ovakve dane, kakav je moj bio juce. Sve je to zivot. A danas je vec novi dan a kolegin osmeh mnogo pomaze. :)


Eto vidis vec ti je lakse,lepo si rekla sve je to zivot.Digni glavu i ne daj da te problemi slome,jer njh ce uvek biti...Ti samo budi jaka,jer sve sto nas ne ubije,OJACA NAS!!!!
 
zoranpetrovic84:
Ne...ako si zavolela nekoga...to je to...moze neko 200x vise da ti odgovara...ali jednostavno je tako...ne desava se to vise puta u zivotu. Ljudi zavaraju sebi kada kazu da su srecni i da im je bas lepo sa nekom osobom...jeste, mozda jeste...ali je ne vole:( :(

Мени се десило трипут.:?

(Можда је ствар у томе што већ дуго живим, па се накупило...:lol: )
 
zoranpetrovic84:
Kao da su posle te razlike bitne?!:( :( :( Ako ima ljubavi...sve je posle lako :(

Видиш, на жалост, није увек тако!
Два пута сам прекинула везу иако је љубав и даље постојала (и још дуго после прекида), али су неке разлике у схватањима биле толико изражене да се није могло даље.

И сад, три месеца после прекида још увек сам у конфликту сама са собом. Разум говори да је боље што смо сада прекинули, јер би касније било много компликованије, а емоције....:-(
 
Hellen:
Мени се десило трипут.:?

(Можда је ствар у томе што већ дуго живим, па се накупило...:lol: )

Maybe;) Ali da li si osetila neki put da je to bas ono pravo? Samo jednom od ta tri puta;)
Da li si bila srecnija dok si bila u vezi ili sada kada si sama sa svojim razumom?:(
Ja sam ovde posle pocetne zaslepljenosti i zaljubljenosti(koja doduse traje jos uvek), konsultovao razum i njih dvoje su se slozili da je to ono pravo!:D
Ipak slusaj srce........jednostavno se desi....nemoj analizirati...
p.s.mi smo se danas pomirili, pala mi je stencuga sa srca...
Ja u pocetku nisam bio siguran da je to...ali onda kada sam mogao da je izgubim toliko sam suza prolio, kao nikada pre u zivotu...tada sam video da je ono pravo...
 
Сва тројица су била мој избор, рекох већ, у различитим животним перодима.

У раним двадесетим и ја сам веровала у ''само једном се љуби'' и у приче о две половине које се траже, и у то да постоји само једна наша половина и да нам нико други неће тако одговарати.
Онда сам схватила да човек који има потенцијал да воли, може да воли више пута. Сећам се када сам читала Рејмонда Карвера ''О чему говоримо када говоримо о љубави'', да сам тада дошла до те спознаје. Свака нова љубав је другачија, научи нас другачијим стварима, сложи неку важну коцкицу у нашем личном мозаику и оплемени нас, како год да се заврши.
 
zoranpetrovic84:
Maybe;) Ali da li si osetila neki put da je to bas ono pravo? Samo jednom od ta tri puta;)
Da li si bila srecnija dok si bila u vezi ili sada kada si sama sa svojim razumom?:(
Ja sam ovde posle pocetne zaslepljenosti i zaljubljenosti(koja doduse traje jos uvek), konsultovao razum i njih dvoje su se slozili da je to ono pravo!:D
Ipak slusaj srce........jednostavno se desi....nemoj analizirati...
p.s.mi smo se danas pomirili, pala mi je stencuga sa srca...
Ja u pocetku nisam bio siguran da je to...ali onda kada sam mogao da je izgubim toliko sam suza prolio, kao nikada pre u zivotu...tada sam video da je ono pravo...

Bas mi je drago zbog toga... :wink: neznam sta je bio povod raskida ali u buduce pazite i ne dozvoltie, da vam nekakve gluposti i sitnice kvare vasu vezu..Tesko je danas naci pravu osobu..kad znas, da si je nasao, cvrsto drzi i ne pustaj... :) :wink:
 
Hellen:
Сва тројица су била мој избор, рекох већ, у различитим животним перодима.

У раним двадесетим и ја сам веровала у ''само једном се љуби'' и у приче о две половине које се траже, и у то да постоји само једна наша половина и да нам нико други неће тако одговарати.
Онда сам схватила да човек који има потенцијал да воли, може да воли више пута. Сећам се када сам читала Рејмонда Карвера ''О чему говоримо када говоримо о љубави'', да сам тада дошла до те спознаје. Свака нова љубав је другачија, научи нас другачијим стварима, сложи неку важну коцкицу у нашем личном мозаику и оплемени нас, како год да се заврши.

A zar ovaj drugi pasus pobija ovaj prvi pasus? Dobro to "samo jednom se ljubi" to je samo fraza da bi znala da u odredjenom trenutku ima samo jedna osoba koja je tvoja polovina, jer inace, bila bi sastavljena od tri ili cetiri polovine i licila bi na vanzemaljca, covek i po, ili dva i po coveka u jednoj devojci. :D Pola i pola daje celo. Uvek imas samo sebe i jednu polovinu!

A gde je sad taj prvi, a gde je drugi a gde je treci, to te pitam, nije to nikakva mudrost da mi kazes gde su? :D
 
Verovatno da su i dalje u njoj, svako na svoj nacin i svako na svom mestu. Sto ne znaci da nema mesta i za cetvrtog i petog i ko zna za koliko njih. Pravih ljubavi ima mnogo i normalno je da ih ima. Kao sto se menjamo mi sami imamo pravo da menjamo svoje ljubavi kao i oni nas. I svako od njih nas u nekom trenutku dopunjuje. A koliko traje taj trenutak, to je vec individualno.
 
luckastalutkica:
A zar ovaj drugi pasus pobija ovaj prvi pasus? Dobro to "samo jednom se ljubi" to je samo fraza da bi znala da u odredjenom trenutku ima samo jedna osoba koja je tvoja polovina, jer inace, bila bi sastavljena od tri ili cetiri polovine i licila bi na vanzemaljca, covek i po, ili dva i po coveka u jednoj devojci. :D Pola i pola daje celo. Uvek imas samo sebe i jednu polovinu!

A gde je sad taj prvi, a gde je drugi a gde je treci, to te pitam, nije to nikakva mudrost da mi kazes gde su? :D

Па, спознала сам да ја нисам пола човека, да ми није потребан мушкарац да бих била целина! ТО је оно што говорим!

Наравно, треба ми неко да би ми било лепше, али не да би чинио другу половину мене.

Где су географски или где су емотивно?

1. у иностранству - успешан бизнисмен, ожењен, двоје деце, чујемо се повремено, и после толико година остали смо у добрим односима.
2. у мом граду - сарађујемо као родитељи, али вероватно ћемо увек остати емотивно упућени једно на друго иако никад више заједно
3. у другом граду - емотивно још не знам како стојимо, још је све свеже

Имаш ли још питања? Ош да ти набацим неког од ове двојице слободних? Онај што је најбоља прилика је заузет. :lol:
 
Hellen:
Па, спознала сам да ја нисам пола човека, да ми није потребан мушкарац да бих била целина! ТО је оно што говорим!
Наравно, треба ми неко да би ми било лепше, али не да би чинио другу половину мене.
Где су географски или где су емотивно?
1. у иностранству - успешан бизнисмен, ожењен, двоје деце, чујемо се повремено, и после толико година остали смо у добрим односима.
2. у мом граду - сарађујемо као родитељи, али вероватно ћемо увек остати емотивно упућени једно на друго иако никад више заједно
3. у другом граду - емотивно још не знам како стојимо, још је све свеже
Имаш ли још питања? Ош да ти набацим неког од ове двојице слободних? Онај што је најбоља прилика је заузет. :lol:

Nikome nije potreban muskarac da bi bio celina, ni zeni muskarac, ni muskarcu zena, ali ako hoces ljubav onda moras da budes polovina ljubavi.
 

Back
Top