Dan posle pijanstava

paduvreme

Zainteresovan član
Poruka
332
Kako preživljavate dane posle pijanstava, pogotovu ako napravite neku glupost? Danas sam rešio da prestanem da pijem, iz razloga što kad god da pijem, pijem dok se ne unezverim, nemam ama baš nikakvu samokontrolu. A kada se unezverim, uglavnom napravim neku glupost ili sranje, kažem nešto što ne bi trebalo pred nekim. U suštini dani posle pijanstava su uglavnom praćeni osećanjem stida i sramote. Zbog svega toga sam rešio da prestanem da pijem, nebitno da li je vikend, izlazak, svadbe, rođenja itd. Kakva su vaš iskustva sa takvim stvarima?
 
nikad se nisam napio do mere da ne znam šta pričam ili šta radim ili da se ne sećam sutradan gotovo ničega,samo umereno pijuckanje kod mene znam da dignem ručnu na vreme nije cirka za svakoga što kažu dobar sluga ali loš gospodar tako da dobro je što si prestao sa tim jer ti škodi
 
Kako preživljavate dane posle pijanstava, pogotovu ako napravite neku glupost? Danas sam rešio da prestanem da pijem, iz razloga što kad god da pijem, pijem dok se ne unezverim, nemam ama baš nikakvu samokontrolu. A kada se unezverim, uglavnom napravim neku glupost ili sranje, kažem nešto što ne bi trebalo pred nekim. U suštini dani posle pijanstava su uglavnom praćeni osećanjem stida i sramote. Zbog svega toga sam rešio da prestanem da pijem, nebitno da li je vikend, izlazak, svadbe, rođenja itd. Kakva su vaš iskustva sa takvim stvarima?
Vise decenija ima kako ne pijem alkohol,a idem na slave svadbe i pijem kiselu vodu.I opet ponekad uzmem mikrofon i zapevam.Mnogi grese,kada kazu da ne moze da se veseli bez alkohola.
 
kao i ti prestao sam da pijem jer sam shvatio da ne znam da pijem

pauzirao sam neko vreme i sad popijem toliko koliko treba da ne preteram

dam sebi granicu , 3 rakije ili 4 piva ili litar vina

i to je to, kad ispunim normu prestajem
E pa to je to. Samo što ja gledam maksimalno da ga izbegavam. Ne znam da pijem, našikam se pa se sutra uvek pitam, kome bi trebalo da se izvinjavam. Što mi je i sad slučaj. Postanem potpuno druga osoba, užasna.
 
Kako preživljavate dane posle pijanstava, pogotovu ako napravite neku glupost? Danas sam rešio da prestanem da pijem, iz razloga što kad god da pijem, pijem dok se ne unezverim, nemam ama baš nikakvu samokontrolu. A kada se unezverim, uglavnom napravim neku glupost ili sranje, kažem nešto što ne bi trebalo pred nekim. U suštini dani posle pijanstava su uglavnom praćeni osećanjem stida i sramote. Zbog svega toga sam rešio da prestanem da pijem, nebitno da li je vikend, izlazak, svadbe, rođenja itd. Kakva su vaš iskustva sa takvim stvarima?
Kakav trening za ego.. :lol:
 
Svojedobno kad sam izlazio sa društvom, mogao sam dosta da popijem. Pivo i vino nikako, katastrofalno me boli glava
sutradan. A od piva čak i noge. Pijem isključivo žestinu. Mogao sam (mogu i sada) za veče popiti litar žestine.
Nikada svađa, tuča, ružna reč. Mozak radi savršeno, problem je zaplitanje jezika i staklaste noge.
Bitno mi je da ima nešto da se jede, makar komad sira, i onda nema problema.
Na gladan stomak, 7-8 tinjaka, počinje zaplitanje.
Čim počne piće, meni se traži jelo. Sada ako nema meze, odustajem posle treće.
Zato na svojih metar i devedeset, imam 0,1 tonu težine.
 
Kako preživljavate dane posle pijanstava, pogotovu ako napravite neku glupost? Danas sam rešio da prestanem da pijem, iz razloga što kad god da pijem, pijem dok se ne unezverim, nemam ama baš nikakvu samokontrolu. A kada se unezverim, uglavnom napravim neku glupost ili sranje, kažem nešto što ne bi trebalo pred nekim. U suštini dani posle pijanstava su uglavnom praćeni osećanjem stida i sramote. Zbog svega toga sam rešio da prestanem da pijem, nebitno da li je vikend, izlazak, svadbe, rođenja itd. Kakva su vaš iskustva sa takvim stvarima?
Ja se u vatru bacam kao trezan i takvog me ljudi znaju.
Nerviram se što se ljudi muče ili rade naopako a može jednostavnije.
Pa se bacim u vatru što ona glupača iz opštine pobegne sa radnog mesta sat vremena ranije a onda meni sere poslovnost minut do devet u MAXI-ju pred zatvaranje...
Pa me nerviraju ovi što iskaju svoja prava a kad oni treba da završe posao e tu ih nema
I svašta nešto
Sve me nervira dok sam trezan

a kad se napijem
kad počne da me ljuljka i ja rešim da namerno pojačam samo da pobegnem iz ove dimenzije
e ja onda plačem toliko glasno da svi pobegnu
prvo pomisle da je zbog NJE
nije
mislim i jeste i nije
plačem i oplakujem sve budale na ovom svetu pa i NJU zbog loše odluke
 
Upravo sam pomislila na onu staru, što ti trezan misli, pijan ti kaže. Zato mi alkohol nikako nije izgovor za gluposti i ludosti, jer to nešto, imaš negde u sebi, samo ga zadržavaš u sebi, dok je svest takoreći, pod kočnicom. Alkohol deluje na nervni sistem tako što izbriše te kočnice. Svaki problem, uz alkohol je samo još veći problem. Znači, pronaći neko drugo rešenje a ne alkoholom lečiti .
 
Dopuštam sebi da se opijem ponekad i samo u odabranom i uskom krugu ljudi.
Oni mi ništa neće zameriti, plus će paziti o meni kao osobi koja je sa alkoholom u slabijoj vezi, i pozvaće mi taksi u pravo vreme i sl.;
Mislim da moje odabrano i usko društvo odslikava ljude na koje sam u treznom, tj. normalnom stanju, i mnogo češće nego inače, ostavila dobar utisak.
Ako sam se i napila nekad... imala sam ljude koji umesto mene misle da mi je vreme samo još da uđem u taksi elegantno i otputujem kući, plus imam obavezu da se javim i kažem da sam stigla do sopstvenog kreveta.
Dan posle je avantura za sebe.
Ne jedna od onih koje treba ponavljati!
 
Kako preživljavate dane posle pijanstava, pogotovu ako napravite neku glupost? Danas sam rešio da prestanem da pijem, iz razloga što kad god da pijem, pijem dok se ne unezverim, nemam ama baš nikakvu samokontrolu. A kada se unezverim, uglavnom napravim neku glupost ili sranje, kažem nešto što ne bi trebalo pred nekim. U suštini dani posle pijanstava su uglavnom praćeni osećanjem stida i sramote. Zbog svega toga sam rešio da prestanem da pijem, nebitno da li je vikend, izlazak, svadbe, rođenja itd. Kakva su vaš iskustva sa takvim stvarima?
prvo i najbitnije pitanje:KOLIKO IMAS GODINA?

pa posle mozemo da rasclanujemo na detalje
 
Sada sam se sjetio stare kada sam je nagovorio na psihodelik,
Dan posle je avantura za sebe.
Ne jedna od onih koje treba ponavljati!
:mrgreen:

Meni je najsmiješnije kada su ljudi prije dok se služila vojska, oproštajnu radili večer pred odlazak.
Umjesto nekoliko dana prije, da se barem oporaviš i naspavaš kao čovjek.
Ovako se zapiješ kao krmak, legneš u dva ujutro, prije toga dušu ispovraćaš, nekoliko puta iste noći odeš opet grliti WC školjku, da bi ujutro zazvonio sat u pet i roditelji te u pola šest vozili na regrutacijski bus koji kreće pola sata kasnije.
 
Sada sam se sjetio stare kada sam je nagovorio na psihodelik,

:mrgreen:

Meni je najsmiješnije kada su ljudi prije dok se služila vojska oproštajnu radili večer pred odlazak, umjesto nekoliko dana prije, da se barem oporaviš i naspsvaš.
Ovako se zapiješ kao krmak, legneš u dva ujutro, prije toga dušu ispovraćaš, nekoliko puta iste noći odeš opet grliti WC školjku, da bi ti ujutro zazvonio sat u pet i roditelji te vozili na regrutacijski bus koji kreće u šest.
Ima i o tome koji se alkohol pije i kakav mamurluk koje piće izaziva... i kod koga.
U mom slučaju, vina su pogubna... I više ih uopšte ne pijem. Kao: "To je samo šampanjac!", ali znam da tu vrstu alkohola ne treba ikad više da pijem.... i ne pijem jer... pijanstvo od vina mi je baš posebno neugodno.
 
Ima i o tome koji se alkohol pije i kakav mamurluk koje piće izaziva... i kod koga.
U mom slučaju, vina su pogubna... I više ih uopšte ne pijem. Kao: "To je samo šampanjac!", ali znam da tu vrstu alkohola ne treba ikad više da pijem.... i ne pijem jer... pijanstvo od vina mi je baš posebno neugodno.
Moj savjet - tableta protiv glavobolje (brufen 600 čuda radi), prije spavanja.
Ujutro kada te stisne pišati, nećeš imati glavu kao balon i moći ćeš opet zaspati, umjesto da s glavoboljom teturaš do WC-a, pa nakon toga piješ tabletu, u agoniji čekaš da proradi kako bi glava opet popustila, a ti zaspala.
Kada se probudiš, hladan jogurt ili hladan sok od paradajza, ne mora nužno tradicionalni rasol.
 
Moj savjet - tableta protiv glavobolje (brufen 600 čuda radi), prije spavanja.
Ujutro kada te stisne pišati, nećeš imati glavu kao balon i moći ćeš opet zaspati, umjesto da s glavoboljom teturaš do WC-a, pa nakon toga piješ tabletu, u agoniji čekaš da proradi kako bi glava opet popustila, a ti zaspala.
Kada se probudiš, hladan jogurt ili hladan sok od paradajza, ne mora nužno tradicionalni rasol.
Hvala na savetu kolega..
Moj savet kad se ubijete obavezno u wc prst ili neki krac u usta tipa četkica za zube i na silu da povratite.. onda operete zube, umijete se, roknite sprajt i biće puno bolje
 

Back
Top