Dacia slavi: Sandero skinuo Golf sa trona!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
237.367
Rumunski niskobudžetni hečbek poneo je titulu najprodavanijeg automobila u EU u julu. Sa 20.446 prodatih primeraka, Dacia Sandero prestigao je VW Golf na listi najtraženijih novih automobila u EU u proteklom mesecu, objavio je JATO. Volkswagenov bestseler zauzeo je drugu poziciju sa 19.425 isporučenih jedinica, dok je treći Toyota Yaris sa 18.858 prodatih vozila.
1630333358906.png


Za one koji redovno prate dešavanja u auto-industriji ovo i nije toliko iznenađenje, s obzirom da je Sandero i u junu bio u vrhu po prodaji, zauzevši treću poziciju, ispred Golfa i Teslinog Modela 3. Golf je izgubio tron pošto je doživeo pad prodaje od čak 37% u odnosu na isti period 2020, a jedan od razloga za ovakav rezultat je i to što se određeni broj potencijalnih kupaca VW Golfa okrenuo električnoj alternativi koja takođe dolazi iz Volkswagena, kompaktnom modelu ID.3.
Osim toga, vlasnici koji su tradicionalno uvek bili orijentisani ka Golfu, sada mogu da biraju između dva srodna krosover/SUV modela nemačkog auto-giganta (T-Roc i T-Cross), koji takođe uzimaju deo kolača Volkswagenovom bestseleru.

Inače, među prvih deset su još: VW Polo (17.343), VW T-Roc (16.496), Hyundai Tucson (14.883), VW T-Cross (14.170), Dacia Duster (13.329), Ford Puma (13.283) i Peugeot 2008 (13.134).
https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&nav_id=1913471
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čudo se desilo. Kako je to Rumunima uspelo? Neko će reći da je to zbog cene, ali Sandero je uvek bio jeftiniji od Golfa, a sad je zapravo skuplji nego ikad. Pri tom za razliku od Golfa i nema više dizelsku verziju.
Zanimljivo je da je Tesla ispao sa liste najprodavanijih i da na njoj više nema nijednog električnog automobila. Ima li neko objašnjenje za ove neobične tendencije prodaje u EU?

 
Konačno i taj krš neko da skine uopšte ne znam ko je davao toliku lovu za nemački našminkani krš.

Gledam ove godine gomile nemaca vozi te dačije, pun pogodak! Ko je lud da daje 22.000 EVRA za novog golfa samo neka nastavi.

A električni automobili su čista glupost zbog katastrofalno loših i skupih baterija te nemogućnost instaliranja solarnih panela na krov po normalnim cenama.
Svedoci smo novog doba gde auto MORA da bude skup, MORA da se uzima na kredit, MORA da se raspadne posle 5 godina i popravke su preskupe i MORA da se diže kredit za bilo kakvu energetsku efikasnost ili ekologiju e pa... MORATE vi malo da se sagnete narodu paraziti!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lupeta i lupeta.
Ovamo pluje po trocilindrasima i turbasima a Daciu ne mozes vise da uzmes sa obicnim motorom.
Al zato mu je vrhunski model sa kvalitetnim materijalima a nije ni seo u nju.
Ja sam bio u salonu i gledao ih i generalno to su plastikaneri ali u skadu su sa svojom cenom.
Ranije su mogle da predju mnogo km ali kad su imale stare atmo motore 1.4 i 1.6 dok sad imaju 1.0TCe motore po kojima mario pljuje smo tako jer su sa tri cilindra.
Tu vidite koliko je lik kontradiktoran i da se zbog toga ne treba shvatiti ni jedna njegova izjava ozbiljnom.
 
У Русији се и даље продају са старим моторима 1,4 и 1,6. Ови нови не издржавају руске зиме. Тачније, не издрже дуго. Најбоље се показао 1,6 са 16 вентила. Ладно у руским условима прелази минимум 300.000 километара.
 

Back
Top