Da vas ne nađe da spavate

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.957
33. Пазите, бдите и молите се; јер не знате кад ће вријеме настати.

34. Као што човјек одлазећи остави кућу своју, и даде слугама својима власт, и свакоме свој посао; и вратару заповједи да стражи.

35. Стражите, дакле, јер не знате када ће доћи господар куће: увече или у поноћи или у пој пијетлова или ујутру,

36. Да не дође изненада и нађе вас да спавате.

37. А што вама говорим, свима говорим: Стражите!

Јеванђеље по Марку

Kako vi ovo vidite? Ko je domaćin, ko su sluge, ko vratar?

Zašto se kaže da vas ne nađe da spavate?
 
svaka religija je kuća za sebe....u kući hriščanstva domaćin je Isus...sluge su hrišćani...vratar je onaj ko drži sluge u ropstvu i ne dozvoljava im da izađu na slobodu iz kuće koja je njihova tamnica....vratar je crkvena organizacija....sluge su dužne da izvršavaju svoje dužnosti i u odsustvu gospodara....znači vernici su dužni da postupaju kako im je Isus zapovedio u njegovom odsustvu....domaćin Isus ovde nagoveštava da če se vratiti i onda teško onom slugi koji nije bio budan tj. nije živeo kako je on propovedao...kad uzmeš jaram Hristov onda moraš da se ponašaš kako je zapovedao svojim slugama inače sledi večni plač i škrgut zuba...to je ugovor sa Hristom...ti da budeš savršen a on da te nagradi kad se vrati ili da budeš čovek koji nekad i spava i da platiš kaznu za nesavršenost...
 
Poslednja izmena:
svaka religija je kuća za sebe....u kući hriščanstva domaćin je Isus...sluge su hrišćani...vratar je onaj ko drži sluge u ropstvu i ne dozvoljava im da izađu na slobodu iz kuće koja je njihova tamnica....vratar je crkvena organizacija....sluge su dužne da izvršavaju svoje dužnosti i u odsustvu gospodara....znači vernici su dužni da postupaju kako im je Isus zapovedio u njegovom odsustvu....domaćin Isus ovde nagoveštava da če se vratiti i onda teško onom slugi koji nije bio budan tj. nije živeo kako je on propovedao...kad uzmeš jaram Hristov onda moraš da se ponašaš kako je zapovedao svojim slugama inače sledi večni plač i škrgut zuba...to je ugovor sa Hristom...ti da budeš savršen a on da te nagradi kad se vrati ili da budeš čovek koji nekad i spava i da platiš kaznu za nesavršenost...
pošto normalan čovek mora i da spava tj. nije u stanju da uvek izvršava Isusove zapovesti to znači da će Isus osuditi na večni plač i škrgut zuba praktično svakog slugu koji je u njegovoj kući tj. u hrišćanstvu...šta reći nego Jehovin sin....ne bi ja baš čamio u njegovoj kući čekajući da se vrati...jeste da van kuće vreba opasnost od demona ali izgleda da su bolje šanse čoveku van Hristove kuće....
 
Aman čoveče. Čitaš li ti šta tamo piše? Ne piše neki da stražare, a neki ne.
Nego vratar da stražari i da se to na sve odnosi. Što znači da tog vratara
negde unuar sebe svako treba da pronađe.
Nije za sve
Опомињи се дакле, како си примио и како си чуо, и држи и покај се. Ако ли не узастражиш, доћи ћу на тебе као лупеж, и нећеш чути у који ћу час доћи на тебе.
 
Nije za sve
Опомињи се дакле, како си примио и како си чуо, и држи и покај се. Ако ли не узастражиш, доћи ћу на тебе као лупеж, и нећеш чути у који ћу час доћи на тебе.
Jel čitaš ti šta piše?

А што вама говорим, свима говорим: Стражите!
 
Nisam rekla da se njima obraća, već da se to i na njih odnosi. Al za njih ne
britni, oni stražare.

Imaš nameru nešto smisleno na temu da kažeš? Pošto ti ovo na koga se
rečeno odnosi nije prošlo, šta je sledeće?
Dakle opet ovo
Опомињи се дакле, како си примио и како си чуо, и држи и покај се. Ако ли не узастражиш, доћи ћу на тебе као лупеж, и нећеш чути у који ћу час доћи на тебе.
 
Dakle opet ovo
Опомињи се дакле, како си примио и како си чуо, и држи и покај се. Ако ли не узастражиш, доћи ћу на тебе као лупеж, и нећеш чути у који ћу час доћи на тебе.
I šta opet sa tim? Kako to demantuje bilo šta što sam na temi rekla
i kako odgovara na pitanja iz uvodnog posta?
 
Јер сами знате јамачно да ће дан Господњи доћи као лупеж.


Ko samo zna da ce doci kao.lopov.
Ateisti budisti fariseji ko zna ovo sve vreme kroz istoriju
Tvoji pokušaji da mene isprovociraš i vređaš po temama, meni su samo
dosadni. I kvare teme za ostale korisnike.

Ne znam zašto se sekiraš za budiste i fariseje, kada ti po forumu pišeš
da treba da se spava, pa će da te probudi jehova? Govoriš upravo suprotno
od onoga što je Isus rekao.
 
Tvoji pokušaji da mene isprovociraš i vređaš po temama, meni su samo
dosadni. I kvare teme za ostale korisnike.

Ne znam zašto se sekiraš za budiste i fariseje, kada ti po forumu pišeš
da treba da se spava, pa će da te probudi jehova? Govoriš upravo suprotno
od onoga što je Isus rekao.
Ko te provicira .svi stihovi koje ti postavljam vezani su za bdeti strazariti dan gospodnji.
 
Ko te provicira .svi stihovi koje ti postavljam vezani su za bdeti strazariti dan gospodnji.
Tako je. Stihovi su vezani za stražarenje, a ti govoriš da nije za sve. Tim stihovima
to ne dokazuješ. Pa ispada da samu sebe demantuješ.
U koju svrhu ih uopšte postavljaš? Gde je u uvodnom postu pitanje o farisejima
i budistima i šta si za njih zapela?

Osim toga, tvoja teorija je da bi ti trebala da spavaš milione godina koji će proći
kao tren, pa da te neko budi. Odakle ti to učenje, kada Isus govori sasvim suprotno?

 

Back
Top