Da nije do vas?

BMF_____

Primećen član
Banovan
Poruka
566
Čitam po netu razne vesti.
Nas trenutno,Srbe,zlostavljaju sa ovom burek rezolucijom,pre su nas bombardovali,ucenjuju nas,oteli su nam KiM,uništili RSK,pokušavaju 30 godina da unište RS,montiranim izborima i otcepljenjem razdvojili od CG..pomagali naše neprijatelje 90. uništili SFRJ..
Sve to radi Zapad.Zašto?Zato što nećemo da im se priklonimo.
Kad je trebalo nismo a sad posle svega nećemo.Znači ne dešava nam se to slučajno.
Do nas je.
Ovo je samo uvod u pravu temu.
Tema je učestala pojava porodičnih tragedija.
Raznih ubistava.
Najviše žena pa onda i muškaraca.
Svaki čas pročitam.
Muž ubio ženu.
Emotivni partner (???) ubio ženu.
Muž ubio ženu.
Pa opet muž ubio ženu.
I tako dalje.
Ako možete zaobiđite temu sa lamentiranjem kako nema opravdanja za ubistvo.To je prazna floskula.
Sasvim jednostavno pitanje za žene.
Da nije do vas?
 
nema opravdanja za ubistvo
Ništa ja ne opravdavam i ništa ne podržavam.
Ali ništa ni ne osuđujem.
Međutim.
Ta tvoja izjava je čista feministička površna šarena laž kojom se pravda bukvalno sve.
To sam već naveo u uvodnom postu.
Simpovanje neće proći.Simpovanje je jedan od razloga zašto se to i dešava.
 
Nije do nas zena do Vas je muskaraca koji niste u stanju da kontrolisete ego i "poraz".
Poraz kada vasa partnerka shvati da je pogresila u izboru i ostavi vas.
Naravno da se onda muska glava podzambasi i ponasa kao da je supruga "privatno vlasnistvo bez mogucnosti misljenja"
i tu nastaju crne hronike.

Zapad ne radi nista sto sami sebi ne radimo to je bolji ugao gledanja sveopste situacije u majci Srbiji po mom misljenju.
 
Ništa ja ne opravdavam i ništa ne podržavam.
Ali ništa ni ne osuđujem.
Međutim.
Ta tvoja izjava je čista feministička površna šarena laž kojom se pravda bukvalno sve.
To sam već naveo u uvodnom postu.
Simpovanje neće proći.Simpovanje je jedan od razloga zašto se to i dešava.
koja bre laž.. sinoć čovek sekirom ubio ženu i dvoje dece i ja kažem da nema opravdanja za tako nešto
 
Nije do nas zena do Vas je muskaraca koji niste u stanju da kontrolisete ego i "poraz".
Poraz kada vasa partnerka shvati da je pogresila u izboru i ostavi vas.
Naravno da se onda muska glava podzambasi i ponasa kao da je supruga "privatno vlasnistvo bez mogucnosti misljenja"
i tu nastaju crne hronike.

Zapad ne radi nista sto sami sebi ne radimo to je bolji ugao gledanja sveopste situacije u majci Srbiji po mom misljenju.
Da okrenemo situaciju.
Ti ćeš da uložiš sve.Ja ću da dođem kod tebe.Ti ćeš da nas izdržavaš,mene,našu decu.Zarađivaćeš i trošićeš svoje resurse,sve što imaš.Onda ću ja jednog dana da shvatim da sam pogrešio i da sam nesrećan.Počeću da te mentalno zlostavljam,razvešću se od tebe,uzeću decu,plaćaćeš alimentaciju itd itd
Ako budeš agresivna to je do tvog ega jer ne možeš da prihvatiš poraz.
Jesam dobro razumeo?
 
Da okrenemo situaciju.
Ti ćeš da uložiš sve.Ja ću da dođem kod tebe.Ti ćeš da nas izdržavaš,mene,našu decu.Zarađivaćeš i trošićeš svoje resurse,sve što imaš.Onda ću ja jednog dana da shvatim da sam pogrešio i da sam nesrećan.Počeću da te mentalno zlostavljam,razvešću se od tebe,uzeću decu,plaćaćeš alimentaciju itd itd
Ako budeš agresivna to je do tvog ega jer ne možeš da prihvatiš poraz.
Jesam dobro razumeo?

Ja sam napravila pravi izbor i sa mojim suprugom se "dopunjujem" delimo sve i nikada tema nije bila moje tvoje vec NASE.
Deca ja rodila ali da nije bilo supruga sta bi radila moja materica ?

Cemu okretanje teza. Kada ste poslednji put procitali da je supruga usmrtila muza?
Bilo je slucajeva , naravno, ali tome su predhodile godine psiho-fizickog mucenja te zene.

Molim Vas da taj macho narativ ne koristite da biste mene prosvetlili. Imam svoj stav po pitanju porodice i porodicnih vrednosti da mi nije potreban ucitelj svakako hvala na pokusaju da me probudite iz moje nesvesti.
 
Čitam po netu razne vesti.
Nas trenutno,Srbe,zlostavljaju sa ovom burek rezolucijom,pre su nas bombardovali,ucenjuju nas,oteli su nam KiM,uništili RSK,pokušavaju 30 godina da unište RS,montiranim izborima i otcepljenjem razdvojili od CG..pomagali naše neprijatelje 90. uništili SFRJ..
Sve to radi Zapad.Zašto?Zato što nećemo da im se priklonimo.
Kad je trebalo nismo a sad posle svega nećemo.Znači ne dešava nam se to slučajno.
Do nas je.
Ovo je samo uvod u pravu temu.
Tema je učestala pojava porodičnih tragedija.
Raznih ubistava.
Najviše žena pa onda i muškaraca.
Svaki čas pročitam.
Muž ubio ženu.
Emotivni partner (???) ubio ženu.
Muž ubio ženu.
Pa opet muž ubio ženu.
I tako dalje.
Ako možete zaobiđite temu sa lamentiranjem kako nema opravdanja za ubistvo.To je prazna floskula.
Sasvim jednostavno pitanje za žene.
Da nije do vas?
Nije.
 
Da okrenemo situaciju.
Ti ćeš da uložiš sve.Ja ću da dođem kod tebe.Ti ćeš da nas izdržavaš,mene,našu decu.Zarađivaćeš i trošićeš svoje resurse,sve što imaš.Onda ću ja jednog dana da shvatim da sam pogrešio i da sam nesrećan.Počeću da te mentalno zlostavljam,razvešću se od tebe,uzeću decu,plaćaćeš alimentaciju itd itd
Ako budeš agresivna to je do tvog ega jer ne možeš da prihvatiš poraz.
Jesam dobro razumeo?
Uuuu kako je odmah prebacila na licni plan, vise nema mi vi i oni , nego ja nisam takva....
Kad napadam onda smo mi , a kad nisam u pravu nije da nisam nego sam ja drugacija..

Kako je dobar primer dala ova mala ptica loptica....te taktike i ponasanja zena, kad napadam onda ste svi vi krivi , a mi smo u pravu , a kad nisam u pravu , e onda nismo vise sve mi , nego ja sam drugacija.....odlican primer kako se ubacuje otrov u drustvo i onda posle nema bas puno razumevanja izmedju grupa, polova u ovom slucaju....
 
Problem u Srbiji je sto i zene i muskarci misle da je ubistvo opravdano ponekad....
1 na 10 000 ne misli tako...mozda i manje...vrlo moguce manje...

A ostali su huskaci , zene masovno , a i ostali su za tu ideju....ako pregorim onda ubijam...ukratko..

Ne znam o cemu je tema, to je ovde uvek diskutabilno ko o cemu pise..
 
Sta mislite o ovakvom izrazavanju....

Zene su toliko glupe da misle da je lepo misljenje o jednom muskarcu amnestija za izgovorene optuzbe i ocrnjenja o dxrugim muskarcima..

Tako bi moje izglaganje moglo da bude, zene su glupe, pokvarene , promiskuitetne, pakosne, posesivne i lazljive, samo moja devojka nije, ona je predivno stvorenje ali to je jedna u 5 miliona i potpuno mi je jasno zasto ostali muskarci nisu i ne treba da budu sa takvim zenama , jer to su izrodi nevidjeni , ali srecom te sam ja nasao prelepu , vrednu , timskog saradnika, i podarila mi je predivnu decu i nema vece ljubavi u Kosmosu od moje prema njoj..
 
Nije do nas zena do Vas je muskaraca koji niste u stanju da kontrolisete ego i "poraz".
Poraz kada vasa partnerka shvati da je pogresila u izboru i ostavi vas.
Naravno da se onda muska glava podzambasi i ponasa kao da je supruga "privatno vlasnistvo bez mogucnosti misljenja"
i tu nastaju crne hronike.

Zapad ne radi nista sto sami sebi ne radimo to je bolji ugao gledanja sveopste situacije u majci Srbiji po mom misljenju.

Na šta misliš kada kažeš "poraz"?
 
Da okrenemo situaciju.
Ti ćeš da uložiš sve.Ja ću da dođem kod tebe.Ti ćeš da nas izdržavaš,mene,našu decu.Zarađivaćeš i trošićeš svoje resurse,sve što imaš.Onda ću ja jednog dana da shvatim da sam pogrešio i da sam nesrećan.Počeću da te mentalno zlostavljam,razvešću se od tebe,uzeću decu,plaćaćeš alimentaciju itd itd
Ako budeš agresivna to je do tvog ega jer ne možeš da prihvatiš poraz.
Jesam dobro razumeo?


Чекај, овај део ми баш није сасвим јасан. Каже се у прво јреченици "Ти ћеш да уложиш све, ја ћу да дођем код тебе"???

Није ми јасно какве су то везе где једно од двоје људи уложи све, а друго ништа? Где то има?

Реално, овде се пише о томе да мушкарац уложи све од материјалног, а жена дође сцепене гаће у тај брак или везу (не уцитираном примеру који је обрнут пример).

Замишљам какав је то мушкарац који узима жену која нема ништа, и замишљам ту жену која нема ништа своје (наравно, можемо и да обрнемо улоге, али овде то није тема).

Пре свега, да направимо анализу, који је то мушкарац који ће да узме гологузу жену која нема ама баш ништа? Ок је ако има 19-20 година, па нема ништа (ни имовину, ни школу ни везе, ни познанства, ни породично богатство, ни знања, умеће...), али таква у тај брак или везу уноси ипак нешто јако вредно. Уноси своју младост и своју будућност (претпоставимо да је са друге стране искуснији мушкарац који у везу уноси финансијску стабилност.

Међутим, можемо да дођемо и до нпр. жене од 35 година која у брак или везу не уноси ништа (овај пут ни младост ни будућност).

Па, ипак, девојке и жене у брак или везу обично унесу свој посао, емотивну стабилност, нешто новца, школу, затим породично богатство (које ће макар кроз наследство припасти тој новоствореној заједници двоје људи), уноси своју фертилност, домаћи одгој, рад по кући, чување деце итд..итд...

дакле, тек у ретким случајевима можемо рећи да жена у тај двострани однос не улаже ништа, а све то улаже мушкарац.

Па ипак, постављач је јасно нагласио "ти ћеш да уложиш све, а ја ћу да дођем код тебе", па се питам

Какав је то мушкарац који за своју жену бира јадницу и паћеницу која ништа у животу није створила, ништа нема, ништа не уме, ништа не зна? Ваљда је тражио "спрам себе", јадницу коју нико неће.

Прави мушкарац ће тражити партнерку која има много тога да понуди у вези и браку, тако да ће улози бити фифти-фифти (плус, минус...мање, више..небитно).
 

Back
Top