Da li znate

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
350.350
Sve zanimnljivosti na ovoj temu koje se postavljaju preuzete su sa interneta

Da li znate :

… da će Raskosmos do 2023. godine omogućiti svemirskim turistima da, po za sada nepoznatoj ceni, prošetaju kosmosom van svemirske stanice?!

… da je NASA raspisala konkurs za idejno rešenje toaleta na Mesecu koji treba normalno da funkcioniše u uslovima bestežinskog stanja i Mesečeve gravitacije?!

… da je jedan Nemac zbog informatičke greške u programu online kupovine „kupio“ umesto jednog čak 27 električnih automobila Tesla vrednih 1,4 miliona evra?!
 
Poslednja izmena:
Za NASA-u sam znao, do skoro je bio otvoren konkurs u kojem je svako mogao da ucestvuje i nacrta ili projektuje najprakticnije idejno resenje vrsenja male i velike nuzde u bestezinskom stanju, mislim da je nagrada bila oko milion dolara.
 
Ima dosta kratkih filmica o toj stanici,
Za NASA-u sam znao, do skoro je bio otvoren konkurs u kojem je svako mogao da ucestvuje i nacrta ili projektuje najprakticnije idejno resenje vrsenja male i velike nuzde u bestezinskom stanju, mislim da je nagrada bila oko milion dolara.
Sjedaju na neko usisno crijevo.
Ako pisas, OK je, ne mors nista raditi..
Ako seres, g*ovno ide u vrecicu.
Smatraju bontonom ako tu vrecicu naknadno izvadis i ubacis u poseban kontejner.
 
....da sve aminokiseline koje grade proteine našeg tela potiču iz biljaka, jer jedino one mogu da koriste azot iz atmosfere ili zemlje da bi ih proizvele.

....da u 100g punomasnog mleka ima 120mg kalcijuma, a u 100g badema čak 250mg kalcijuma.
 
Da je kralj Milan Obrenović (1854–1901) doneo odluku o osnivanju Srpske kraljevske akademije 1. novembra 1886.g.
i sam odredio prvih 16 akademika, a onda zakonom uredio da nove članove biraju sami akademici, što važi i danas .
 
Setih se scene :D

Ray:
D'you know that the human head weighs 8 pounds?

Jerry Maguire:
Did you know that Troy Aikman, in only six years, has passed for 16,303 yards?

Ray:
D'you know that bees and dogs can smell fear?

Jerry Maguire:
Did you know that the career record for hits is 4,256 by Pete Rose who is NOT in the Hall of Fame?

Ray:
D'you know that my next door neighbor has three rabbits?

Jerry Maguire:
I... I can't compete with that!
 
Da je po jednom predanju, šest minareta čuvene Plave džamije u Istanbulu nastali su greškom. Sultan Ahmed I (1590–1617) tražio je od arhitekte da džamija ima zlatni minaret. „Altin” je turska reč za „zlato”, ali ga je ovaj pogrešno čuo i umesto toga sagradio je alti – šest – minareta.
 
OSOBE koje znaju da kažu "hvala" i "izvini" daleko su srećnije i zadovoljnije - tvrde psiholozi. A o ljudskoj psihologiji je dokazano i ispisano još mnogo zanimljivosti...

* Ako zapisujemo svoje snove, brže ih ostvarujemo.

* O ljudskom karakteru se može mnogo toga zaključiti posmatrajući kako se pojedinac odnosi prema osoblju u restoranu.

* Najbolje pamtimo informacije ako posle 30 do 50 minuta učenja napravimo desetominutnu pauzu.

* Žene koje imaju više muških prijatelja su češće dobro raspoložene.

* Ljudi koji imaju snažan osećaj krivice su bolji u razumevanju misli i osećaja drugih.

* Muškarci nisu duhovitiji od žena, ali su opušteniji i pričaju više, ne obazirući se na to da li se drugima sviđa njihov humor ili ne.

* Najčešći noćni košmari su padanje, proganjanje, nepokretnost i smrt bliske osobe.

* Žene imaju duplo više receptora boli od muškaraca, ali i mnogo viši prag tolerancije.

* Ljudi su srećniji ako češće rade ono čega se plaše.

* Kada držimo za ruku osobu koju volimo, osećaj bola i nesigurnosti se smanjuje.

* Inteligentni ljudi imaju manje prijatelja od proseka.

* Brak sa najboljim prijateljem ima najmanje šanse za razvod i velika je verovatnoća da ovakav brak traje doživotno.

* Dugogodišnja usamljenost je štetna po zdravlje koliko i pušenje 15 cigareta dnevno.

* Što su ljudi srećniji, potrebno im je manje sna.

* Čovek brzo donosi odluke kada mu se ide u toalet.
 

Back
Top