Quantcast

Da li znate

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
216.315
… da će Raskosmos do 2023. godine omogućiti svemirskim turistima da, po za sada nepoznatoj ceni, prošetaju kosmosom van svemirske stanice?!

… da je NASA raspisala konkurs za idejno rešenje toaleta na Mesecu koji treba normalno da funkcioniše u uslovima bestežinskog stanja i Mesečeve gravitacije?!

… da je jedan Nemac zbog informatičke greške u programu online kupovine „kupio“ umesto jednog čak 27 električnih automobila Tesla vrednih 1,4 miliona evra?!

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
17.358
Za NASA-u sam znao, do skoro je bio otvoren konkurs u kojem je svako mogao da ucestvuje i nacrta ili projektuje najprakticnije idejno resenje vrsenja male i velike nuzde u bestezinskom stanju, mislim da je nagrada bila oko milion dolara.

Jugoslav Čvarak

Domaćin
Poruka
3.281
Ima dosta kratkih filmica o toj stanici,
Za NASA-u sam znao, do skoro je bio otvoren konkurs u kojem je svako mogao da ucestvuje i nacrta ili projektuje najprakticnije idejno resenje vrsenja male i velike nuzde u bestezinskom stanju, mislim da je nagrada bila oko milion dolara.
Sjedaju na neko usisno crijevo.
Ako pisas, OK je, ne mors nista raditi..
Ako seres, g*ovno ide u vrecicu.
Smatraju bontonom ako tu vrecicu naknadno izvadis i ubacis u poseban kontejner.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
216.315
....da sve aminokiseline koje grade proteine našeg tela potiču iz biljaka, jer jedino one mogu da koriste azot iz atmosfere ili zemlje da bi ih proizvele.

....da u 100g punomasnog mleka ima 120mg kalcijuma, a u 100g badema čak 250mg kalcijuma.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.