Da li su sekte u Vojvodini najrasprostanjenije?

ruzica1203

Primećen član
Poruka
657
Na ovu temu me naveo forumas koji je napisao da se jezi od stanovnika Vojvodine. U cudu sam, rodjena i odrasla u Vojvodini, nikada ni u blizem ni u daljem okruzenju nisam cula da je neki clan u sekti. Ne kazem da ne postoji, ali postoji u meri kao i na svim drugim podrucjima. Da li i ostali misle da je Vojvodina leglo sekti? Moje misljenje je da negde treba ziveti bar par godina da bi imao svoje misljenje. Inace, ako se oslanjamo na lazne I neproverene informacije, samo unosimo nemir u sve oko nas.
 
Na ovu temu me naveo forumas koji je napisao da se jezi od stanovnika Vojvodine. U cudu sam, rodjena i odrasla u Vojvodini, nikada ni u blizem ni u daljem okruzenju nisam cula da je neki clan u sekti. Ne kazem da ne postoji, ali postoji u meri kao i na svim drugim podrucjima. Da li i ostali misle da je Vojvodina leglo sekti? Moje misljenje je da negde treba ziveti bar par godina da bi imao svoje misljenje. Inace, ako se oslanjamo na lazne I neproverene informacije, samo unosimo nemir u sve oko nas.
Da li je dotični forumaš imao neke konkretne podatke s nekog iole pouzdanog izvora, a ne Treće oko, TV Happy i slični?
Gde je to uopšte bilo?
 
Ne bih znala zaista. Mislim I ko sta smatra sektom je diskutabilno.
Ja bih rekla da mi je logicno da ih je najvise tamo gde je I najvise stanovnika.
Dakle BG i NS.
Ne znam da li si čula da se digla prašina zbog slučaja od pre desetak dana u Novom Sadu kada bračni par prvo pobio sopstvenu decu, a zatim i oni sami skočili sa krova visoke zgrade i time okončali svoje živote.
Cela stvar se pripisuje njihovom navodnom pripadnošću nekoj sekti, ali šta je od toga istina teško je dokučiti.
 
Ne bih znala zaista. Mislim I ko sta smatra sektom je diskutabilno.
Ja bih rekla da mi je logicno da ih je najvise tamo gde je I najvise stanovnika.
Dakle BG i NS.
Definicija sekte je da potpuno apsorbuje članove, tj za razliku od verskih organizacija članovima se ni u teoriji ne dozvoljava da imaju lični život van sekte - zavrbovana žrtva se potpuni izoluje od života van sekte…
 
Definicija sekte je da potpuno apsorbuje članove, tj za razliku od verskih organizacija članovima se ni u teoriji ne dozvoljava da imaju lični život van sekte - zavrbovana žrtva se potpuni izoluje od života van sekte…
Ustvari izvorno značenje reči sekta je manjinska verska zajednica. Tako gledajući i hrišćani su u početku bili sekta.
 
Definicija sekte je da potpuno apsorbuje članove, tj za razliku od verskih organizacija članovima se ni u teoriji ne dozvoljava da imaju lični život van sekte - zavrbovana žrtva se potpuni izoluje od života van sekte…
To sam napisala zato sto se secam da je kod nas jedno vreme bila "pupularna" Hare Krishna. Kampovi i slicno. Mnogi su i njih nazivali sektom.
 
Hare Krišna je sekta par ekselans.
Nisam zalazila nesto duboko u njihovo delovanje doista bila sam na jednom skupu. Ni ne secam se puno stvari. Znam da se mnogo pevalo, sve je bilo sareno i mirisno i da je svako mogao ostaviti dobrotvornu donaciju. U to vreme sam isla u srednju skolu.
Ako dobro znam oni imaju javne skupove i mesta za sakupljanje. Nije da bas deluju u tajnosti za razliku od nekih okultistickih sekti.
 
Ustvari izvorno značenje reči sekta je manjinska verska zajednica. Tako gledajući i hrišćani su u početku bili sekta.
Izvini, pod sektom se NE podrazumevaju “manje verske zajednice” nego totalitarne organizacije koje uspostavljaju potpunu kontrolu nad članstvom i manipulacijama, pritiscima i pretnjama ih prisiljavaju na “dobrovoljno odricanje” od svojih bazičnih ljudskih prava.

Ne možeš da se nekako “dobrovoljno” “odrekneš” svojih osnovnih ljudskih prava, npr nećiji pristanak (bilo kakav) da bude prodat u roblje ne daje nikom pravo da ga tretira kao roba, isto važi i za sekte:


The Peoples Temple Agricultural Project, better known by its informal name "Jonestown", was a remote settlement in Guyana established by the Peoples Temple, an American cult under the leadership of Jim Jones. Jonestown became internationally infamous when, on November 18, 1978, a total of 918[1][2] people died at the settlement, at the nearby airstrip in Port Kaituma, and at a Temple-run building in Georgetown, Guyana's capital city. The name of the settlement became synonymous with the incidents at those locations.[3]


Пољопривредни пројекат народног храма, познатији по неформалном називу „Џонстаун“, био је удаљено насеље у Гвајани које је основао Храма народа, амерички култ под вођством Џима Џонса. Џонстаун је постао међународно озлоглашен када је 18. новембра 1978. укупно 918 људи извршило масовно самоубиство у насељу, на оближњој писти у Порт Каитуми и у згради којом управљају храмови у Џорџтауну, главном граду Гвајане. Назив насеља постао је синоним за инциденте на тим локацијама.[3]
 
Nisam zalazila nesto duboko u njihovo delovanje doista bila sam na jednom skupu. Ni ne secam se puno stvari. Znam da se mnogo pevalo, sve je bilo sareno i mirisno i da je svako mogao ostaviti dobrotvornu donaciju. U to vreme sam isla u srednju skolu.
Ako dobro znam oni imaju javne skupove i mesta za sakupljanje. Nije da bas deluju u tajnosti za razliku od nekih okultistickih sekti.
Ukoliko se od članstva zahteva da živi kod njih (to radi upravo Hare Krišna), u pitanju je sekta.
 
Još jedna sekta navela članstvo na masovno samoubistvo: Heaven’s Gate:

BEF57468-B8BA-484A-A343-7C23B916C08D.jpeg
 
Na ovu temu me naveo forumas koji je napisao da se jezi od stanovnika Vojvodine. U cudu sam, rodjena i odrasla u Vojvodini, nikada ni u blizem ni u daljem okruzenju nisam cula da je neki clan u sekti. Ne kazem da ne postoji, ali postoji u meri kao i na svim drugim podrucjima. Da li i ostali misle da je Vojvodina leglo sekti? Moje misljenje je da negde treba ziveti bar par godina da bi imao svoje misljenje. Inace, ako se oslanjamo na lazne I neproverene informacije, samo unosimo nemir u sve oko nas.
prvo definisi sta je sekta. pa tek posle mozemo razglabati
 

Back
Top