Da li ste znali da slovo H na znaku Hollywood krije veliku i mračnu tajnu?

Lada

Legenda
Poruka
52.215
Iako nas Hollywood asocira na zvezde, glamur i slavu, on ima i svoju mračnu stranu.
Znak Hollywood postavljen je na brdo iznad Los Anđelesa 1923. godine kao reklama za gradnju na brdima koja je tada bila u toku. Često u filmovima katastrofe baš taj znak prvi nastrada jer je lako prepoznatljiv i poznat u celom svetu.
hollywood_sign_6487_071315022203.jpg
 

Tajnu krije slovo H

Ovaj put radi se o mračnoj tajni koju krije znak Hollywood, preciznije njegovo prvo slovo H. Los Anđeles i dan danas je meka za sve koji žele da uđu u svet filma i naprave karijeru na velikom platnu, a tako je bilo i pre. Nebrojene glumice i starlete hrlile su u Holivud kako bi dostigle slavu, a među njima je bila i Milisent Lilijan (Peg) Entvisl. Peg, kako je želela da je zovu, je rođena u Britaniji 1908. godine i sa svoja dva brata preselila se u Ameriku u potrazi za slavom.

U životu je imala samo jedan cilj - da postane glumica. Iako je u pozorišnim krugovima bila poznata i cenjena kao komičarka, nikada nije prestala da sanja o pravoj slavi, onoj filmskoj. Iako je dobila ulogu u filmu 'Thirteen Women' njena uloga bila je izbačena u finalnoj verziji. Nakon toga izgubila se u moru lepih lica koja su svakodnevno pristizala u 'zemlju snova'.
 

Bolovala od depresije

Godine 1932. glumica je skrhkana neuspehom i boreći se s depresijom odlučila da sebi oduzme život. Pozdravila se sa svojim ujakom kome je rekla da s prijateljima odlazi na piće, ali se uputila na brdo Lee, pravo na znak Holivud koji joj se, barem je ona tako mislila, na neki način rugao u lice i podsećao je na neuspeh.

Peg se popela na slovo H i s njega skočila u smrt. Drugog dana pronašla ju je slučajna prolaznica i sve prijavila policiji. Kod Peg je pronađeno i oproštajno pismo u kojem je, između ostalog pisalo: 'Preplašena sam i kukavica sam. Jako mi je žao zbog svega, da sam ovo uradila ranije poštedela bih sve puno boli'.
 
Tako se završio njen san o slavi. Ili možda ipak nije. Brojni ljudi potvrdili su kako su u blizini znaka Hollywood viđali duh žene u belom, (Peg je na sebi imala belu haljinu te noći) kako izgubljeno luta brdom ili pak lebdi iznad tla. Drugi su tvrdili kako su videli magličastu prikazu koja se penje na slovo H i nakon toga s njega pada no prije što udari o tlo, nestaje, piše "Dnevnik".



Priče o nesrećnoj Peg toliko su se proširile da neki ni za šta na svetu noću ne bi došli ni blizu holivudskog znaka. Lovci na paranormalno često istražuju mjesto na kojem se navodno pojavljuje Peg. Među najpoznatijima je i ekipa 'Ghost Adventures' koja je pre nekoliko dana snimila, kako oni tvrde, glas pokojne Peg i nekoliko fotografija koje se ne mogu objasniti.

Čini se kako je Peg toliko željenu slavu ipak stekla, nažalost, tek nakon smrti.
 
Godine 1932. odlučila je da sebi oduzme život i pozdravila se sa ujakom kom je rekla da ide kod prijateljice. Peg se, zapravo, uputila na brdo Li na kom se nalazi znak “Holivud”, a koji se, prema njenom mišljenju, rugao svima poput nje, piše "The Vintage News".

Ona se popela na slovo “H” i sa njega skočila u smrt. Policijska stanica u Los Anđelesu je 18. septembra primila anoniman poziv od jedne žene koja je rekla kako je pronašla ženske cipele, jaknu, torbicu i nešto što liči na oproštajno pismo.

"Bojim se, ja sam kukavica. Žao mi je zbog svega. Da sam ovo učinila puno ranije, moglo je biti manje boli. P.E ", pisalo je u pismu, a kasnije je utvrđeno da telo pripada dvadesettrogodišnjoj glumici.
 
Inače, Peg se sa 19 godina udala za kolegu Roberta Kita, ali su se razveli dve godine kasnije. Kao razlog razvoda glumica je tada navela okrutnost i prevaru i tvrdila je da joj Robert nije rekao da je već bio u braku iz kog ima šestogodišnjeg sina koji je kasnije postao glumac, Brajan Kit.

Mnogo se pričalo o tome koji su zaista njeni razlozi za samoubistvo, a njen ujak Čarls je policiji rekao kako je ona bila u depresiji i da je patila od “intenzivne duševne boli”. Pričalo se i da ju je veoma pogodilo to što se njen bivši suprug ponovo oženio, a to se dogodilo neposredno pre ove tragedije.

Nakon njene smrti krenule su brojne priče, te su ljudi tvrdili kako su u blizini znaka “Holivud” viđali duh žene u belom kako izgubljeno luta brdom ili lebdi iznad tla, a poznato je da je kobne noći Peg na sebi imala belu haljinu. Drugi su tvrdili kako su videli magličastu prikazu kako se penje na slovo “H” i onda pada sa njega, a pre nego što dotakne zemlju, nestaje.

Legende o nesrećnoj glumici otišle su toliko daleko da neki nipošto noću ne žele da prođu pored ovog znaka, a lovci na paranormalne stvari često istražuju mesto na kojem se ona, navodno, pojavljuje obučena u belo.
 
Nisam znao za ovu paranormalnu pricu, ali znam da je taj znak mamio samoubice.
Cak je i Carli Caplin, u jednom teskom trenutku, hteo da ucini isto kao Peg. Odvratio ga je prijatelj s kim je tad bio u drustvu.
I ja sam citala,ali istini za volju,sta su sve iznedrili u onim godinama,dobro ih i vise nije sebe roknulo...
 
Zvalo se "Hollywood Land" i nije predstavljalo ono što danas predstavlja. Iako većinu ljudi asocira na zvezde, glamur i slavu, njegova istorija krije i po koju mračnu tajnu.
Izgradnju je finansirao preduzetnik H.J. Vitli, danas poznat kao “Otac Holivuda“. Dakle, danas slavna četvrt Holivud, nastala je inicijativom tog čoveka i nalazila se blizu Santa Monike. Mnogi danas krivo misle da Holivud znači “sveta šuma”, dok se, zapravo, engleska reč za sveto piše sa samo jednim slovom L (holy). Reč „holly“ u engleskom jeziku označava poznati božićni ukras.
 
Peg Entvisl krenula silaznom putanjom, ona je bukvalno umrla pod holivudskim svetlima. Bilo je to 1932. godine, a njena uloga je upravo bila izbačena iz serijala „RKO: 13 žena.“ U potpunom očaju, došla je do prepoznatljivog holivudskog znaka, koji je tada bio znak „Hollywoodlanda.“

Popela se na 15 metara visoke merdevine iza slova H, izgubivši na tom putu cipelu, da bi se potom bacila sa slova na zemlju. Iza sebe je ostavila poruku u kojoj je napisala „žao mi je što sam kukavica. Žao mi je zbog svega. Da sam ovo napravila puno ranije, poštedela bih sebe i druge puno bola“.
 
Slova su visoka čak 14 metara, a čitav je natpis dugačak 110 metara. Izvorni natpis planiran je na samo 18 meseci, ali je postao prepoznatljiv u filmskoj industriji, pa je odlučeno da ostane i dalje. Budući da nije bilo predviđeno da traju, slova su počela da propadaju i nakon pedesetak godina natpis je bio u ruševinama. Mnogobrojne holivudske zvezde donirale su novac za obnavljanje čuvenih slova.
 
Odrubljena glava pored čuvenog znaka

Iako je Entvisl bila jedina koja je umrla skočivši sa znaka, njeno telo nije jedino koje je pronađeno u njegovoj blizini. Prolaznik koji je onuda šetao psa 2012. godine ugledao je nešto čudno na svom putu. Ispostavilo se da je pronašao odrubljenu glavu koja je bila zamotana u običnu plastičnu vrećicu iz prodavnice.

Nakon duge istrage, policija je utvrdila da je žrtva šezdesetogodišnji Harvi Medelin, kojeg je ubio njegov četdesetogodišnji dečko, nakon što je saznao da Harvi namerava da ga ostavi. Krivac je uhvaćen tek 2014. godine, ali nikada nije objasnio zašto je raskomadao njegovo telo, kao ni gde je ostatak.
 

Back
Top