Да ли сте васпитавани у патриотском духу?

Када сам био мали...

  • Родитељи су били презаузети, нису имали много времена за мене

  • Родитељи су ми читали доживљаје друга Тита и пионирске песмице

  • Родитељи су ми пуштали на касетама доживљаје Дизнијевих јунака и нинџа корњаче

  • Родитељи су ми читали српске бајке, легенде, народне лирске и јуначке песме


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Молим за искрен одговор на анкетно питање.

Мишљења сам да се прави патриотизам улива у срце у најранијој младости. Уопште није свеједно да ли ће вам узор бити:
Милош Обилић или Блек Стена.
Вила Равијојла или Јелена Карлеуша.
Мајка Југовића или Телетабиси
Марко Краљевић или Дилан Дог
Женидба Душанова или Летописи Нарније
Баш Челик или Хари Потер
итд. итд.z:(

Од тога зависи ваш будући систем вредности.
Krsten k'o bebac, obozavao Diznija i nindza kornjace (uvek navijao za Sekaca), kad pocne Dnevnik slali me u sobu. Mikijev i Politikin Zabavnik, Princ Valijant, Alan Ford, Zagor, Blek Stena. Cak jos uvek imam strip koji si skenirao, mada ne vidim kako isti odgovara tvojoj vrsti patriotizma, jerbo car Dusan ozeni latinku, a Biberce Turkinju z:mrgreen: . Cale i keva nikad nisu pokusali da mi nametnu svoje politicke stavove, nit' su me kljukali patriotizmom, nit' su mi govorili kako je Srbija sranje.

I ne, nista od toga nije dugorocno uticalo na mene i moj sistem vrednosti, jer se negde od puberteta grade sopstveni stavovi, u suprotnom postanes cetrdesetogodisnjak koji pita mamu da izadje napolje.
 
Примећујем да велики број форумаша користи инглиш никнејмс.z:(

Примећујем такође да већина форумаша пише латиницом.

Капирам да неко не воли онај или овај режим, ову или ону власт, али не капирам како неко може да се идентификује са енглеским псеудонимом. То је сигурно узроковано неодговарајућим васпитањем.

Што се тиче Дилана Дога и Мистер Ноа z:) и ја сам их читао, али то је био мој избор када сам већ кренуо у школу. Нису ми родитељи саветовали да их читам. А ово је тема о васпитању деце, а не о нашим индивидуалним путевима који (слажем се) могу бити најразличитији.
 
Молим за искрен одговор на анкетно питање.

Мишљења сам да се прави патриотизам улива у срце у најранијој младости. Уопште није свеједно да ли ће вам узор бити:
Милош Обилић или Блек Стена.
Вила Равијојла или Јелена Карлеуша.
Мајка Југовића или Телетабиси
Марко Краљевић или Дилан Дог
Женидба Душанова или Летописи Нарније
Баш Челик или Хари Потер
итд. итд.z:(

Од тога зависи ваш будући систем вредности.
Roditelji su me odgajeli na patriotezmu ovim redom: općina, srez, BiH i SFRJ.
Nemogu zenamariti ni muziku premda sam po slugu prirodno operisan gazde birija kad hoće napravit fajront zovu me da zapjevam i gosti sami iziđu. Ali volim slišat muziku koju smtram dobrom prevnstveno Sevdah i starogradske pjesme a potom ROK, POP i ponekad šansonu.
Folk muzika se nikad ne nalazi na mom repertoaru to mi je odvratno.
 
Примећујем да велики број форумаша користи инглиш никнејмс.z:(

Примећујем такође да већина форумаша пише латиницом.

Капирам да неко не воли онај или овај режим, ову или ону власт, али не капирам како неко може да се идентификује са енглеским псеудонимом. То је сигурно узроковано неодговарајућим васпитањем.

Што се тиче Дилана Дога и Мистер Ноа z:) и ја сам их читао, али то је био мој избор када сам већ кренуо у школу. Нису ми родитељи саветовали да их читам. А ово је тема о васпитању деце, а не о нашим индивидуалним путевима који (слажем се) могу бити најразличитији.

Italijanski je u pitanju, a to je zato sto su mi pustali KUMa dok sam bio mali :hahaha:
 
Roditelji su me odgajeli na patriotezmu ovim redom: općina, srez, BiH i SFRJ.
Nemogu zenamariti ni muziku premda sam po slugu prirodno operisan gazde birija kad hoće napravit fajront zovu me da zapjevam i gosti sami iziđu. Ali volim slišat muziku koju smtram dobrom prevnstveno Sevdah i starogradske pjesme a potom ROK, POP i ponekad šansonu.
Folk muzika se nikad ne nalazi na mom repertoaru to mi je odvratno.

Pa normalno da ti je odvratna Srpska narodna zikamu, zato ti gotivis Sevdah, i to je patriotski, samo kako kome ;)
 
Pa normalno da ti je odvratna Srpska narodna zikamu, zato ti gotivis Sevdah, i to je patriotski, samo kako kome ;)
Ne izmišljaj i na osnovu toga ne optužuj bez valjanog argumenta.
Starogradska muzika je obično u Vojvodini a ima je na večini prostora bivše JU.
A novokomponavana muzika je takodje iz Bosne i Srbije pa nemogu slušat ni Cecu kao ni Šemsu Suljaković ili Amelu zuković iste su one za mene. Bolji je Predrag Gojković- Cune, Bikić ili Andrija Števanić hrvat čini mi se iz Našica koji živi u Sarajevu od sve novokomponovane muzike ma ko da je pjevao i odskle ona dolazila..
 
Ne izmišljaj i na osnovu toga ne optužuj bez valjanog argumenta.
Starogradska muzika je obično u Vojvodini a ima je na večini prostora bivše JU.
A novokomponavana muzika je takodje iz Bosne i Srbije pa nemogu slušat ni Cecu kao ni Šemsu Suljaković ili Amelu zuković iste su one za mene. Bolji je Predrag Gojković- Cune, Bikić ili Andrija Števanić hrvat čini mi se iz Našica koji živi u Sarajevu od sve novokomponovane muzike ma ko da je pjevao i odskle ona dolazila..

Folk muzika je NARODNA muzika, koja nema veze sa novokomponovanom tj. "turbo-folk" muzikom, prema tome nauci da se izrazavas, ti si izjavio da "narodnu" ne moze da podneses....i kakve su to gluposti "starogradska muzika je obicno u Vojvodini", u Vojvodini tj. Srbiji je NARODNA muzika izvorna muzika, a ti se otkidaj uz sevdalinke, muzika je svakako licni izbor ;)
 
Примећујем да велики број форумаша користи инглиш никнејмс.z:(

Примећујем такође да већина форумаша пише латиницом.

Капирам да неко не воли онај или овај режим, ову или ону власт, али не капирам како неко може да се идентификује са енглеским псеудонимом. То је сигурно узроковано неодговарајућим васпитањем.

Што се тиче Дилана Дога и Мистер Ноа z:) и ја сам их читао, али то је био мој избор када сам већ кренуо у школу. Нису ми родитељи саветовали да их читам. А ово је тема о васпитању деце, а не о нашим индивидуалним путевима који (слажем се) могу бити најразличитији.

U ovom sam se postu vec prepoznao:mrgreen:
Pa licno mislim ako mi je nick na engleskom i ako pisem latinicom da to nema nikakve veze sa vaspitanjem, jer mene roditelji nijesu ucili englenski jer oba roditelja ga ne znaju, niti su me tjerali da pisem latinicom, jer je to licno moj izbor, ne zato sto odbacujem cirilicu, nego zato sto je jednostavno lakse i brze,
 
ono shto se kod nas servira kao liberalizam prezirem jer je to politichki pamflet,komunizam za novu konzumaciju,i to lepo treba po bubrezima-iskoreniti represijom jer je opasno po drushtvo
kao mladji nisam neshto bio preterano odushevljen tradicijom i ostalim zamajavanjima ali s godinama shvatish da je to neophodna glupost svakog uredjenog poretka
tema je totalno beezveze postavljena
mozesh nekog da filujesh od malena jednim il drugim on ce kad odraste postati lichnost koja sama izabere svoj put
to je shto se tiche roditelja
druga je stvar drzave i njenog udela u shkolstvu i medijima
ali tu vlada totalna divljina
Hari Trotera nemam nameru da chitam
missim...konj od 16-17 godina koji vitla shtapicem hahahaha
kako gej

Xaxaxa care...Knjiga = bljuvotina , bajka za perverznu decicu...
 
21maxd1.jpg
 
Roditelji nisu bas bili patriotski raspolozeni ali me zato pradeda dok je bio ziv citao one stare pesme .
Ovu sam celu znao napamet jos pre nego sam posao u skolu....
Smrt majke Jugović

I
Mili bože, cuda velikoga!
Kad se sleže na Kosovo vojska,
U toj vojsci devet Jugovica
I deseti star Juže Bogdane;
Boga moli Jugovica majka,
Da joj Bog da oci sokolove
I bijela krila labudova,
Da odleti nad Kosovo ravno,
I da vidi devet Jugovica
I desetog star-Juga Bogdana.
Što molila Boga domolila:
Bog joj dao oci sokolove
I bijela krila labudova,
Ona leti nad Kosovo ravno,
Mrtvi nade devet Jugovica
I desetog star-Juga Bogdana,
I više nji devet bojni koplja,
Na kopljima devet sokolova,
Oko koplja devet dobri konja,
A pored nji devet ljuti lava.
Tad' zavrišta devet dobri konja,
I zalaja devet ljuti lava,
A zaklikta devet sokolova;
I tu majka tvrda srca bila,
Da od srca suze ne pustila,
Vec uzima devet dobri konja,
I uzima devet ljuti lava,
I uzima devet sokolova,
Pak se vrati dvoru bijelome.
Daleko je snae ugledale,
Malo bliže pred nju išetale,
Zakukalo devet udovica,
Zaplakalo devet sirotica,
Zavrištalo devet dobri konja,
Zalajalo devet ljuti lava,
Zakliktalo devet sokolova;
I tu majka tvrda srca bila,
Da od srca suze ne pustila.
Kad je bilo noci u po noci,
Al' zavrišta Damjanov zelenko;
Pita majka Damjanove ljube:
"Snao moja, ljubo Damjanova!
II
"Što nam vrišti Damjanov zelenko?
"Al' je gladan šenice bjelice,
"Ali žedan vode sa Zvecana?"
Progovara ljuba Damjanova:
"Svekrvice, majko Damjanova!
"Nit' je gladan šenice bjelice,
"Niti žedan vode sa Zvecana,
"Vec je njega Damjan naucio
"Do po noci sitnu zob zobati,
"Od po noci na drum putovati;
"Pak on žali svoga gospodara
"Što ga nije na sebi donijo."
I tu majka tvrda srca bila,
Da od srca suze ne pustila.
Kad u jutru danak osvanuo,
Ali lete dva vrana gavrana,
Krvava im krila do ramena,
Na kljunove b'jela pjena trgla;
Oni nose ruku od junaka
I na ruci burma pozlacena,
Bacaju je u krioce majci;
Uze ruku Jugovica majka,
Okretala, prevrtala s njome,
Pa dozivlje ljubu Damjanovu:
"Snao moja, ljubo Damjanova!
"Bi l' poznala, cija j' ovo ruka?"
Progovara ljuba Damjanova:
"Svekrvice, majko Damjanova!
"Ovo j' ruka našega Damjana,
"Jera burmu ja poznajem, majko,
"Burma sa mnom na vjencanju bila."
Uze majka ruku Damjanovu,
Okretala, prevrtala s njome,
Pak je ruci tijo besjedila:
"Moja ruko, zelena jabuko!
"Gdje si rasla, gdje l' si ustrgnuta!
A rasla si na kriocu mome,
"Ustrgnuta na Kosovu ravnom!"
Nadula se Jugovica majka,
Nadula se, pa se i raspade
Za svojije devet Jugovica
I desetim star-Jugom Bogdanom
 
Folk muzika je NARODNA muzika, koja nema veze sa novokomponovanom tj. "turbo-folk" muzikom, prema tome nauci da se izrazavas, ti si izjavio da "narodnu" ne moze da podneses....i kakve su to gluposti "starogradska muzika je obicno u Vojvodini", u Vojvodini tj. Srbiji je NARODNA muzika izvorna muzika, a ti se otkidaj uz sevdalinke, muzika je svakako licni izbor ;)
E tu si u pravu turbo folk i folk novokomponovana narodna muzika koja se danas obično pjeva i svira po Bosni i Srbiji pa i djelovima Hrvatske nju nevolim niti slušam pa i ne primječujem bitnu razliku jedino što ima svaka stota koja liči na staru pjesmu iz naroda a slušam ponekad i starije narodne bez obzira iz kojeg djela JU dolazole
 
E tu si u pravu turbo folk i folk novokomponovana narodna muzika koja se danas obično pjeva i svira po Bosni i Srbiji pa i djelovima Hrvatske nju nevolim niti slušam pa i ne primječujem bitnu razliku jedino što ima svaka stota koja liči na staru pjesmu iz naroda a slušam ponekad i starije narodne bez obzira iz kojeg djela JU dolazole

Turbo folk i narodna muzika nije isto, a sto se tice sevdalinki za mene je to prava muzika i nema razlike sa narodnom .
 
Капирам да неко не воли онај или овај режим, ову или ону власт, али не капирам како неко може да се идентификује са енглеским псеудонимом. То је сигурно узроковано неодговарајућим васпитањем.

Mhm.Znaci svi mi nismo vaspitani kako treba, sto je direktna uvreda nas i nasih roditelja.Pali, bre, seljacino.
 
Mhm.Znaci svi mi nismo vaspitani kako treba, sto je direktna uvreda nas i nasih roditelja.Pali, bre, seljacino.

Написао сам: неодговарајуће васпитање. Примедба је упућена из најбоље намере. Оно што твоји родитељи нису радили како треба можеш ти да исправиш током васпитања своје деце. На грешкама се учи. Нису криви било чији родитељи већ политички систем тог времена и културна политика државе. На пример протерали су из СФРЈ одличног стрип цртача Ђорђа Лобачева у СССР зато што је био Рус по националности, а са друге стране увезли су Дизнијево смеће. Сећам се да су нас у вртићу васпитачице водиле да посетимо Титов гроб, замисли дечицу од 5 година z:(стрпају у аутобус и возе 100 километара да би видели Титов гроб!
z:((
Титов гроб + Микијев забавник = комбинација боли глава. z:cry:

Једино за Политикин Забавник могу да кажем да је држао ниво, али њега су могла да читају само одраслија деца (преко 10 година) која већ поседују одређену зрелост.

Мајка ми је читала српске бајке скоро сваку ноћ, неке су биле тако дугачке да их је читала и по више ноћи у наставцима - и сматрам да сам имао много среће јер многе друге мајке нису на тај начин "губиле време".

Стрип који следи: "Ратници из Арконе"
[радња је смештена у 12. век када су Данци срушили храм словенског Бога Световида]

ark003.jpg
 
Jesam , vaspitavana sam u patriotskom duhu .Mi smo u kući svi stajali kad se svira himna.



Ne plačem samo s bolom svoga srca
Rad zemlje ove uboge i gole;
Mene sve rane moga roda bole,
I moja duša s njim pati i grca.

Ovdje, u bolu srca istrzana,
Ja nosim kletve svih patnji i muka,
I krv što kapa sa dušmanskih ruka
To je krv moja iz mojijeh rana.

U meni cvile duše miliona -
Moj svaki uzdah, svaka suza bona,
Njihovim bolom vapije i ište.

I svuda gdje je srpska duša koja,
Tamo je meni otadžbina moja,
Moj dom i moje rođeno ognjište.
 
@Zmaj Ognjeni Vuk

A ti si baš merodavan da odlučuješ ko je lepo vaspitan a ko ne ?

Pre nego što počneš sa prosipanjem mudrosti, zamisli se malo oko naziva kojekakvih navijačkih (huliganskih) grupa, pa im postavi isto pitanje, pošto se dobar deo njih smatra patriJotama.

Pa dobro vecina hooligana su ds-ovci stoga nisu mnogo merodavni.
 

Back
Top