Да ли сте добропамтило?

Poruka
45.571
Изгледа да је лако бити злопамтило, колико је тешко бити добропамтило?

Знате шта је добропамтило?
Када вам се неко нађе, помогне а да нисте очекивали, можда чак ни тражили.
Неко ко није ни по ком основу дужан или обавезан да вам помогне.
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?

Ја памтим, никад не заборављам да ми је неко помогао, ма колико за ту особу то била ситница, за мене је то нешто што се не заборавља. Додуше, ја сам премало имала подршке, помоћи од оних који би по природи ствари требали да ми је пруже, зато вероватно више ценим такве поступке.
 
Изгледа да је лако бити злопамтило, колико је тешко бити добропамтило?

Знате шта је добропамтило?
Када вам се неко нађе, помогне а да нисте очекивали, можда чак ни тражили.
Неко ко није ни по ком основу дужан или обавезан да вам помогне.
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?

Ја памтим, никад не заборављам да ми је неко помогао, ма колико за ту особу то била ситница, за мене је то нешто што се не заборавља. Додуше, ја сам премало имала подршке, помоћи од оних који би по природи ствари требали да ми је пруже, зато вероватно више ценим такве поступке.
Isti odgovor ,ako mogu,gledam da uzvratim,kasnije cu (bojim se) zaboraviti.
 
Изгледа да је лако бити злопамтило, колико је тешко бити добропамтило?

Знате шта је добропамтило?
Када вам се неко нађе, помогне а да нисте очекивали, можда чак ни тражили.
Неко ко није ни по ком основу дужан или обавезан да вам помогне.
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?

Ја памтим, никад не заборављам да ми је неко помогао, ма колико за ту особу то била ситница, за мене је то нешто што се не заборавља. Додуше, ја сам премало имала подршке, помоћи од оних који би по природи ствари требали да ми је пруже, зато вероватно више ценим такве поступке.
Da.
 
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?
Pamtim te ljude i sve ono sto su ucinili za mene, a kada mi se pruzi prilika - uzvratim.
 
Pamtim te ljude i sve ono sto su ucinili za mene, a kada mi se pruzi prilika - uzvratim.
Promenila bih samo jednu reč, a to je "kad" u "ako", ali uglavnom su to za mene bili ljudi koje volim da zovem "zvezde padalice"-oni koji se pojave, zasijaju, i samo nestanu, i sa kojima se nisam ni upoznala čestito. Teško da mogu da im uzvratim kad je već tako, ali sam se uvek podsetila i zapamtila koliko je ljudski naći se i pomoći drugom biću, pa ovako ili onako, samo ne bih da prekinem niz.
 
Jesam...nikad ne zaboravljam one stvarno dobronamerne koji mi se nađu kada mi je teško iako nemaju korist od toga.I ja sam takav po prirodi i volim da pomognem ljudima kada mogu ako vidim da im je potrebna pomoć...
Ono što ne mogu da cenim je lažna podrška sa alternativnim namerama iza nje,ponuđena samo da bi se kupila zahvalnost od mene....jer ako nisam tražio onda ti ne dugujem...i ne neću te pustiti da me gaziš zbog toga što si jedno vreme glumio/la nešto
 
Jesam, trudim se
Blagosiljam sve koji su mi pomogli

Sećam se drugara iz OŠ koji mi je dao rukavicu da obrišem nos jer sam slinio, a prelazili smo preko neke velike poljane po snegu
Ne sećam se dal sam iskoristio rukavicu ali gest je bio lafovski
I taj lik je baš ono, laf, otac četvoro dece i ljudina
 
Neki ljudi nikada, ali nikada, neće saznati zašto sam takva prema njima.
Važno je da ja znam da je njihovo ' beznačajno i malo' u datom trnutku za mene bilo MNOGO.
Nisu to bile velike i značajne stvari, ali meni je bio takav trenutak da nikakav novac to ne može nadoknaditi.
Dobropamtilo sam, vraćam i gde treba i gde ne treba.
Zadovoljstvo je moje.
 
Neki ljudi nikada, ali nikada, neće saznati zašto sam takva prema njima.
Važno je da ja znam da je njihovo ' beznačajno i malo' u datom trnutku za mene bilo MNOGO.
Nisu to bile velike i značajne stvari, ali meni je bio takav trenutak da nikakav novac to ne može nadoknaditi.
Dobropamtilo sam, vraćam i gde treba i gde ne treba.
Zadovoljstvo je moje.
I moje 😉
 
nazalost nekim ljudima šta god da uradiš...koliko god da uložiš vreme da ih dižeš iz bedaka,da ih bodriš,brineš za njih i trudiš se da im obezbediš osećaj sigurnosti...čak i daš neku dobronamernu kritiku...oni se okrenu zabiju ti nož u leđa,proglase za crnog đavola,optuže za milion gluposti čisto da se opravdaju,izvređaju te kad i posle toga idalje želiš da im oprostiš i glume uvređenost posle.
Nije tu stvar toga da očekujem zahvalnost i neka dugovanja već jedno ozbiljno i iskreno "Izvini"
 
Изгледа да је лако бити злопамтило, колико је тешко бити добропамтило?

Знате шта је добропамтило?
Када вам се неко нађе, помогне а да нисте очекивали, можда чак ни тражили.
Неко ко није ни по ком основу дужан или обавезан да вам помогне.
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?

Ја памтим, никад не заборављам да ми је неко помогао, ма колико за ту особу то била ситница, за мене је то нешто што се не заборавља. Додуше, ја сам премало имала подршке, помоћи од оних који би по природи ствари требали да ми је пруже, зато вероватно више ценим такве поступке.
Da, dosta doibro pamtim kada mi je neko pomogao i nikada to ne zaboravljam.I uvek su mi ti ljudi na odredjenoj lestvici mog zivota.
 
Ne da ne pamtim dobro,već ne pamtim ni loše,moglo bi se reci da sam zaboravan
Realno, makar prema onome do čega sam sama došla, ljudi nam ne čine ni dobro, ni loše da bismo to specijalno pamtili. Učinili su šta je bilo do njih i u skladu sa njihovim osećajima. Ni sama nigde nisam pružila ruku da bi me se iko sećao, prosto sam tako morala da reagujem, i uvek bih.
Takvi su, verujem, i ljudi koji su se meni nalazili. Nisu mogli da reaguju drugačije;
Pa, opet... na ovakvoj temi makar je lepo zamisliti se i prisetiti se ljudi koji su učinili nešto dobro za nas potpuno besplatno i kao da se podrazumevalo, ali su to bili oni, a ne bilo ko drugi iz mase, a to pravi veliku razliku.
 
Ne da ne pamtim dobro,već ne pamtim ni loše,moglo bi se reci da sam zaboravan
Дакле то би било објашњење.
Јако давно сам неким људима помогла, додуше на молбу мени блиске и драге особе, при том сам чак и ризиковала на известан начин. Све је протекло добро, нисам ништа ни очекивала заузврат и скоро да сам и заборавила шта је било када се наместила ситуација да је мени била потребна једна ситна услуга али заиста ситна ( мислим да је био у питању папир за штампач који ми је хитно требао)
Пошто ја не волим да тражим услуге нити помоћ а ти су људи били у близини, затражила сам од њих рачунајући да ће ми помоћи.Иако су имали и могли, нису ми помогли са негим глупим изговором. Уз извињење, не помињући ништа остало сам отишла.

Тада сам много размишљала како бих ја поступила према некоме ко ме јесте задужио на неки начин. Никад га не бих одбила чак и на своју штету.
Онда сам размишљала да никоме више нећу помоћи...Али наравно временом сам схватила да се добро враћа са друге стране, не нужно оданде где смо га дали.
 
Realno, makar prema onome do čega sam sama došla, ljudi nam ne čine ni dobro, ni loše da bismo to specijalno pamtili. Učinili su šta je bilo do njih i u skladu sa njihovim osećajima. Ni sama nigde nisam pružila ruku da bi me se iko sećao, prosto sam tako morala da reagujem, i uvek bih.
Takvi su, verujem, i ljudi koji su se meni nalazili. Nisu mogli da reaguju drugačije;
Pa, opet... na ovakvoj temi makar je lepo zamisliti se i prisetiti se ljudi koji su učinili nešto dobro za nas potpuno besplatno i kao da se podrazumevalo, ali su to bili oni, a ne bilo ko drugi iz mase, a to pravi veliku razliku.
Vidis ja sam to doziveo na drugi nacin.kada sam bio mladji,svakome sam voleo da pomognem u bilo cemu i bilo kojem poslu.Kada sam se povredio i kada nisam i ne mogu sam nesto da uradim,tu su ljudi da mi pomognu i to se ne moze zaboraviti.
 
Изгледа да је лако бити злопамтило, колико је тешко бити добропамтило?

Знате шта је добропамтило?
Када вам се неко нађе, помогне а да нисте очекивали, можда чак ни тражили.
Неко ко није ни по ком основу дужан или обавезан да вам помогне.
Да ли памтите такав чин, да ли узвратите, да ли таквој особи понешто касније и не узмете за зло јер памтите да је био уз вас кад нико други није?

Ја памтим, никад не заборављам да ми је неко помогао, ма колико за ту особу то била ситница, за мене је то нешто што се не заборавља. Додуше, ја сам премало имала подршке, помоћи од оних који би по природи ствари требали да ми је пруже, зато вероватно више ценим такве поступке.
TO LUTKO!
Prs u oko javnom moralu
 

Back
Top