Da li se pridržavate svih 10 Božijih zapovesti

Galatima 3:13


13 Hrist nas je kupio+ i tako oslobodio+ prokletstva Zakona preuzevši na sebe prokletstvo umesto nas, jer je napisano: „Proklet je svako ko je obešen na stub.“+

Jevrejima 9:15


15 Zato je Hrist posrednik novog saveza.+ Pošto je umro da bi otkupninom+ oslobodio ljude od prestupa učinjenih pod prethodnim savezom, oni koje je Bog pozvao mogu da prime obećanje o večnom nasledstvu.+


1. Petrova 2:24
24 On je u svom telu poneo naše grehe+ na stub*,+ da bismo mi umrli što se tiče greha* i živeli za pravednost. „Njegovim ranama ste izlečeni.“+
 
Ti opet isto.
I sam znas da Novi zavet je drugaciji i da nema mnoge odredbe starog zaveta
to je cinjenica
To sto si naveo se odnosi na Novi zavet - prtopoved na Gori

evo lepo pise

4 Jer Hrist je svršetak Zakona,+ da bi svako ko veruje bio smatran pravednim.+

Kolosanima 2
13 Vas, koji ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i zbog toga što ste bili neobrezani, Bog je oživeo i ujedinio s njim.+ U svojoj dobroti oprostio nam je sve naše prestupe+ 14 i izbrisao pisani dokument+ s njegovim mnogim odredbama+ koji je svedočio protiv nas.+ Uklonio ga je pribivši ga na mučenički stub*.+
Mi ne govorimo ovde i Starom zavetu vec samo o 10 zapovesti za koje Isus jasno kaze da vaze.
I kaze ko jednu ukine propao je

Rekla si ukinut onda kada sam izneo dokaze, rekla nije.
Sada opet kazes jeste.
Problem je u vasoj nauci.
Ne zna se ni rep ni glava...

Isus je ukinuo osudu zbog krsenja tog zakona ne zakon.
Vi to mesate po potrebi.
A ko krsi i dalje je pod osudom.
 
Poslednja izmena:
Dva pitanja:

1. Dali je jos uvek na snazi 3-ca Bozja zapovest i ako jeste,gde je to "preuzeto"u NZ,molim citat

I

2. Dali je hriscanima u NZ dozvoljeno seksualno opstiti sa zivotinjama i ako nije,molim citata iz NZ-ta gde se to konkretno zabranjuje
evo imas ovde
https://www.jw.org/sr-cyrl/библијска-учења/питања/10-заповести/#link5

A ovo pod2 kako mozes es da pitas tako nesto?
zabranjen je blud a on to obuhvata sve nedozvoljene odnose
 
Ovo nije posteno,lepo sam te pitao za odgovora kojeg ocito i ti ne znas pa me upucujes na linka gde to mogu saznati...
Mislim da bi bilo korektno da mi to javno priznas ili da mi eventualno odgovoris to sto rte pitam jer mene licno ne zanimaju sajtovi JS nego kad s nekim pricam ocekujem da mi odgovori to sto ga pitam i obrnuto.
Dakle ?

A ovo pod2 kako mozes es da pitas tako nesto?
Pitanje je u funkciji utvrdjivanja koliko je izdrzana tvoja teoloska tvrdnja,parafraziram, da je svaki zakon koji nije "preuzet "u NZ nevazeci.

zabranjen je blud a on to obuhvata sve nedozvoljene odnose
Heeej,polako mala,pa ti sad svesno ili nesvesno plasiras sasvim pogresnu definiciju bluda.
Koliko znam, blud je imati seksualno opstenje sa osobom,dakle sa covekom a ne sa zivotinjom, VAN uspostavljene bracne veze .
E sad evo dopreciziram pitanje:

Dali je hriscanima koji nisu u braku i u tom kontekstu imaju single status,dozvoljeno seksualno opstiti sa zivotinjama ???

Molim precizan odgovor argumentiran Bibliskim dokazima !!!
 
3. Mojsijeva 18,22S muškarcem ne lezi kao sa ženom; gadno je.
3. Mojsijeva 18,23ŽIvinčeta nikog nemoj obležati skvrneći se s njim; i žena da ne legne pod živinče; grdilo je.
3. Mojsijeva 18,24Nemojte se skvrniti ni jednom ovom stvarju; jer su se svijem tijem stvarima oskvrnili narodi koje ću odagnati ispred vas.
3. Mojsijeva 18,25Jer se oskvrnila zemlja, i nevaljalstvo ću njezino pohoditi na njoj, i izmetnuće zemlja stanovnike svoje.
3. Mojsijeva 18,26Nego vi držite zakone moje i uredbe moje, i ne činite ni jednoga ovoga gada, ni domorodac ni došljak koji se bavi među vama;
3. Mojsijeva 18,27Jer sve ove gadove činiše ljudi u ovoj zemlji koji su bili prije vas, i zemlja je od toga oskvrnjena;
3. Mojsijeva 18,28Da ne izmetne zemlja vas, ako je oskvrnite, kao što jeizmetnula narod koji je bio prije vas.
 
Poslednja izmena od moderatora:
3. Mojsijeva 18,22S muškarcem ne lezi kao sa ženom; gadno je.
3. Mojsijeva 18,23ŽIvinčeta nikog nemoj obležati skvrneći se s njim; i žena da ne legne pod živinče; grdilo je.
3. Mojsijeva 18,24Nemojte se skvrniti ni jednom ovom stvarju; jer su se svijem tijem stvarima oskvrnili narodi koje ću odagnati ispred vas.
3. Mojsijeva 18,25Jer se oskvrnila zemlja, i nevaljalstvo ću njezino pohoditi na njoj, i izmetnuće zemlja stanovnike svoje.
3. Mojsijeva 18,26Nego vi držite zakone moje i uredbe moje, i ne činite ni jednoga ovoga gada, ni domorodac ni došljak koji se bavi među vama;
3. Mojsijeva 18,27Jer sve ove gadove činiše ljudi u ovoj zemlji koji su bili prije vas, i zemlja je od toga oskvrnjena;
3. Mojsijeva 18,28Da ne izmetne zemlja vas, ako je oskvrnite, kao što je izmetnula narod koji je bio prije vas.
Lepo si ti ovo citirao prijatelju ali to kod naseg Saleta i neke njegove pajtase u veri - jednostavno ne prolazi...oni kazu da to vise ne vazi sto ce reci da mogu raditi upravo to sto je Bog izricito zabranio da se ne radi...
Kazu da postuju samo to sto je "preuzeto " u NZ i "voze se"na tu mantru ali kad ih pitas nesto konkretno,recimo nesto poput ovog sto si ti naveo iz SZ-ta - onda bato jednostavno "nestanu sa lica zemlje", postaju neidentifikovani "nestali u akciji"... pa cak i ona njihova junakinja koja tvrdi da veoma dobro poznaje Bibliju.
Pitam se,zasto je to tako ?
 
Poslednja izmena:
Kako da ne. Ako sami ne možemo da prestanemo da kršimo, kako onda možemo da prestanemo da praktikujemo? Znači da si stalno pod osudom koju je inače Idus ukinuo?
Ne mozemo sami.
Ali uz Pomoc Bozju.
Uz pomoc Diha svetoga mozeno.
To je natprirodno Bozje delo u nama.
Kada to neko dozivi niko vise me moze da ga ofvrati od vere.

Ako se dedi da pogresimo, Big nam ptasta.
Ali ne ako zivimo u grehu.
Recimo stalno lazes.
Isus to zove nanovo rodjenje.
 
Mi ne govorimo ovde i Starom zavetu vec samo o 10 zapovesti za koje Isus jasno kaze da vaze.
I kaze ko jednu ukine propao je

Rekla si ukinut onda kada sam izneo dokaze, rekla nije.
Sada opet kazes jeste.
Problem je u vasoj nauci.
Ne zna se ni rep ni glava...

Isus je ukinuo osudu zbog krsenja tog zakona ne zakon.
Vi to mesate po potrebi.
A ko krsi i dalje je pod osudom.
Ne mozes ti govoriti o tudjoj savjesti a ni taj Isus.
On ukinuo? Ahahaha
 
Ako se dedi da pogresimo, Big nam ptasta.
Ali ne ako zivimo u grehu.
Recimo stalno lazes.
Isus to zove nanovo rodjenje.
Šta "ako se desi"? Rekao si da nam omogućava da "prestanemo da krsimo" što mi sami ne možemo.

Idus nam omogucava da prestanemo da krsimo.
Sami to ne mozeno
.
A ako mi sami ne možemo da prestanemo da kršimo, to je zato što sami ne možemo ni da prestanemo da praktikujemo. Što bi značilo da si stalno pod osudom jer sam ne možeš da ne praktikuješ iako je Isus ukinuo osudu za to što radiš?
 
Šta "ako se desi"? Rekao si da nam omogućava da "prestanemo da krsimo" što mi sami ne možemo.


A ako mi sami ne možemo da prestanemo da kršimo, to je zato što sami ne možemo ni da prestanemo da praktikujemo. Što bi značilo da si stalno pod osudom jer sam ne možeš da ne praktikuješ iako je Isus ukinuo osudu za to što radiš?
Ne mozemo sami.

Jovan 3,3Odgovori Isus i reče mu: zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može vidjeti carstva Božijega.

Jovan 3,5Odgovori Isus: zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.
Ali mozemo noborodjenjem
Silom DS.
Tada ne krdädimo vise.

1. Jovanova 2,1Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika,
1. Jovanova 2,2I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta.
1. Jovanova 2,3I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
1. Jovanova 2,4Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne spamuj temu navodima bez korelacije.
nego mi reci da li važi zakon koji ne možemo sami da ne kršimo ukoliko je Isus ukinuo osudu odnosno posledice koja na osnovu tog zakona proizilaze?
Pokusaj da se ponasas sa postovanjem ako hocesc samnom da razgovaras.
Inace necemo dalje .
Zamoljavam kazi pardon ako se slazes inace ti vise necu odgovarati i nemas potrebe vise da pitas.

Nasa ptiroda je gresna i pala.
Ona je postala prpätiivna Bozjem zakonu.

Tako da niko jos sam nije uspeo da zivi po zakonu bez Bozje pomoci.

Mi imamo mogucnost da zivimo po Bozjem zakonu.
Sada samo donosimo odluku hocemo li uzeti tu mogucnost ili ne?
Hocemo li ostati pod osudom?

Bog ce ponovo obnoviti svoj karakter u nama.
A to je zakon.

Jevrejima 10,16
Ovo je zavjet koji ću načiniti s njima poslije onijeh dana, govori Gospod: daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovijem napisaću ih;
Jevrejima 10,17I grijeha njihovijeh i bezakonja njihovijeh neću više spominjati.

Bez Hrista ne mozemo ciniti nista.
Jovan 15,5Ja sam čokot a vi loze: i koji bude u meni i ja u njemu on će roditi mnogi rod; jer bez mene ne možete činiti ništa.

Bog cini u namaa ne mi.
Mi ne mozemo.
Trebamo da se povezemo.
Filibljanima 2,13Jer je Bog što čini u vama da hoćete i učinite kao što mu je ugodno.

E sada ko odbije ostaje kriv i to je njegov izbor.
 

Back
Top