Da li se ne podnose Britanci i Amerikanci?

Askari

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.604
Svi smo kao djeca mogli citati stripove Blek Stene i Komandanta Marka koji su se kao americki rodoljubi borili protiv Crvenih Mundira odnosno britanskih kolonijalista. Da li postoji pozadina jos iz tog doba da Britanci sebe smatraju gospodom a Amerikance smatraju seljacima i primitivcima?
Cemu ta razlika u engleskom jeziku i da li su Britanci u proslosti oduvijek pricali sadasnjim izrazenim akcentom? Da li se Britanci i Amerikanci ne podnose?
 
U mom selu se prepoznaju po tome kako izgovaraju reču kao što je : water.
Iako naginjem na izgovor Britanaca, snašla bih se nekako da dam vode i Amerikancu.. jer, nije mi u cilju da iko od žeđi umre. Neka pije, iako će kasnije smišljati kako svu krv da mi popije. Kome god da se vode da, dalo se samo da se udavimo, jer nijedan od njih nama ne bi dao ni kap, koliko razumem.
Kako god...
 
pa ne podnosimo se, evo na primer oni klece zbog jednog uverenja, a mi zbog drugog
Straks92:Složili se u fudbalu. :mrgreen:
ko se slozio? a sta cemo sa zenskim fudbalom, jel' posteno da igraju trandze u zenskom?

The Brits support the trans community. Do they even know what that means? Are they against women’s sports then?

England’s Soccer Team Takes a Knee Before World Cup Match Against USA – Here’s Why


I generally try not to take people who think global warming causes colder winters and a person with a pecker is called a girl too seriously :rotf:
 
Poslednja izmena:
ja sam imao engleza za komsiju i bas sam voleo sa njim da pricam [pored engleskih serija sto volim], a ameri se frljaju vise nego mi sa srpskim, ne znaju sva svoja vremena, nemaju fond reci, gramatiku sakate itd - zato u americi sve prolazi, i mi imigranti, mnogi od nas sa gi-gu
ovi sa juga, i rednecks su jos gori, a osiji su najgori, tako da vlada sarenilo, svako zna koliko mu treba, tj. koliko je skole zavrsio
 
Britancima je krivo što su Amerikanci nametnuli svoj izgovor engleskog kao dominantan. Smatraju da se njihov, originalni, britanski govor treba da zove English, a ne British English što su Amerikanci nametnuli. Mnogi Britanci Amerikance i dalje doživljavaju primitivnim kaubojima, ali svesni su toga da bez njih nisu ništa. Ima u njima malo ogorčenja što su postali sluge bivšoj koloniji, a i Amerikanci uživaju u tome što su svoj primitivizam proširili po celom Zapadu. Imam utisak da se engleski glas sve manje čuje, da su sve manje važni i da se mire s tim da žive u američkoj senci. Amerikanizacija je kod njih najjača - potpuno se iz medija, serija, filmova gubi njihov specifični humor, inteligentna satira, kritika današnjeg društva... Nema toga više. Čak su i gori u nametanju cenzure i podobnih mišljenja od Amerikanaca. Ponekad mi se čini da glume veće Amerikance od Amerikanaca. :lol:
 
Svi smo kao djeca mogli citati stripove Blek Stene i Komandanta Marka koji su se kao americki rodoljubi borili protiv Crvenih Mundira odnosno britanskih kolonijalista. Da li postoji pozadina jos iz tog doba da Britanci sebe smatraju gospodom a Amerikance smatraju seljacima i primitivcima?
Cemu ta razlika u engleskom jeziku i da li su Britanci u proslosti oduvijek pricali sadasnjim izrazenim akcentom? Da li se Britanci i Amerikanci ne podnose?
To su cuveni bosanski vukovi sa Ontarija, nema toga vise , osim na krstar'ci.
 

Back
Top