DA LI SE MOZE IGRATI SA OVIM?

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Imam sledecu konfiguraciju:
MB: GIGABYTE GA-880-UD3H/ za procesore AMD AM3
HDD:500GB WD/najnovija SATA tehnologija
RAM: 4BG GEIL (pravljena za overckolck)
VGA: RADEON HD 4250 (integrisana na plochi, maximalno uzima do 1 GB RAM memorije)

Procesor uskoro kupujem: AMD/AM3 Athlon II x4 640
eventualno: x4 645

Da li cu sa ovakvim kompijuterom, dakle bez jache grafike, moci da igram EMPIRE TOTAL WAR pristojno(recimo 66%+ detalja ukljuchenih) a da igra ne secka prilikom igranja???:smrcka: Pozdrav iz jugoistochne Evrope.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je procesor slab, graficka to ne moze nadoknaditi. Zapravo, to ne moze nijedna racunarska komponenta, ako mislis da igras sa vise detalja. Minimum za Empire: Total War je Pentium 4 na 2.4GHz; ne znam koji procesor trenutno imas. Trebalo bi da radi sa tom integrisanom grafickom i procesorom koji planiras da kupis, e sad koliko dobro to ne bih znao da ti kazem. Proguglaj malo, vidi da li je neko s tom grafickom pokusavao da igra Empire i kako je proslo. U svakom slucaju, mislim da je kupovina novog procesora bolji izbor.
 
EMPIRE TOTAL WAR PC games

Minimum System Requirements:

CPU: 2.4 GHz Intel® Pentium® or greater or AMD® Athlon® equivalent CPU
RAM: 1 GB RAM (XP,) 2 GB RAM (Vista™)
VGA: 100% DirectX 9.0c compatible hardware accelerated video card with shader version 2.0 support, 256 MB video memory
DX: Directx9.0c
OS: Windows® XP Service Pack 2 or Windows Vista™
HDD: 15 GB free hard disk space
Sound: Directx9.0c compatible sound card
Resolution: Minimum screen resolution of 1024 x 768 pixels

Recommended peripheral: Windows compatible mouse and keyboard
 
Ako ti je procesor slab, graficka to ne moze nadoknaditi. Zapravo, to ne moze nijedna racunarska komponenta, ako mislis da igras sa vise detalja. Minimum za Empire: Total War je Pentium 4 na 2.4GHz; ne znam koji procesor trenutno imas. Trebalo bi da radi sa tom integrisanom grafickom i procesorom koji planiras da kupis, e sad koliko dobro to ne bih znao da ti kazem. Proguglaj malo, vidi da li je neko s tom grafickom pokusavao da igra Empire i kako je proslo. U svakom slucaju, mislim da je kupovina novog procesora bolji izbor.

A ako bih kupio bash jaku grafichku da li bi
njenim procesorom mogao da nadoknadim nedostatak jakog klasichnog
procesora, ako uzmem neki radeon 5850 ili slichno?
 
Poslednja izmena:
Kompjuter je jak koliko njegova najslabija karika. Mozes ti imati najnoviju graficku i procesor i koliko hoces rama, ali ako imas neko jadno kinesko napajanje od 300-350W dzaba ti sve.

pa PC napajam sa 500W iz kucista koje sam naveo gore. Mislim da to nije lose kuciste, kostalo me 35EUR i svi koji su postavljali postove na IT SVET-u kazu da su za taj novac prezadovoljni, da je izrada lima jako odbra i da je napajanje dobro samo sto ima samo jedan stariji prikljuchak za napajanje ali se i na novije moze nakachiti konvertor i SATA priklj. za napajanje pretvoriti u ATA napajanje.
 
Poslednja izmena:
pa PC napajam sa 500W iz kucista koje sam naveo gore. Mislim da to nije lose kuciste, kostalo me 35EUR i svi koji su postavljali postove na IT SVET-u kazu da su za taj novac prezadovoljni, da je izrada lima jako odbra i da je napajanje dobro samo sto ima samo jedan stariji prikljuchak za napajanje ali se i na novije moze nakachiti konvertor i SATA priklj. za napajanje pretvoriti u ATA napajanje.

To je bio samo primer. Poenta je bila da sve komponente moraju biti priblizno iste jacine ako planiras da PC koristis za gaming.
 
Treba imati u vidu da je brza grafička kartica overkill za slab procesor (CPU). Pošto grafičkom karticom upravlja sam CPU onda treba na 5850 minimalno neki dobar DC, npr phenom II ili C2D preko 3GHz. Isplatnije ti je kupiti CPU i koristiti integraciju (total war će ti ići na samom minimumu) pau dogledno vrijeme kupiti sebi grafičku karticu.
 

Back
Top