Da li otici ili ostati u zemlji

mangas:
Ja zivim (veliki pojam)u inostranstvo sto se tice finansijski moze se ali nisam se nasmijo vec godinu dana (zadnji odmor u scg)prisustim sebi neke stvari (krvavo zaradim)ali nemam puno radosti u tome
Nalazim se na granici da ili ne ---pare ili osmeh.
Kao uvek, istina nije samo jedna, uvek ih ima vise pà covek ja mislim treba da izabere mesto i uslove gde se oseca sretnijim. Sreca naravno nije samo u parama vec je tu citav splet okolnosti koji utice na to koliko smo sretni. Te okolnosti su i gde si se rodio, neko se rodi kao svajcarac ili svedjasnin a neko kao zambijac ili jugosloven ili srbin to je ono na sto nemozes da utices sudbina ti dodeli domovinu isto kao i roditelje. Naravno covek je u permanentnoj borbi sa sudbinom i stalno tezi ka necem boljem, mislim da konzervativan nacin misljenja, da sve treba da stane pa makar ni hleba nemao je retrogradan i poguban i po naciju i po domovinu a na kraju i za pojedinca.
I sasvim je normalno da jednom kada odes i napustis domovinu - majku osetis tugu, nostalgiju i da si uskracen za nesto tako plemenito sto je nenadoknadivo.
Ali zamisli svet u kome bi englezi, francuzi, italijani spanci, portugalci iskljucivo ostajali u svojoj domovini. Pa ne bismo imali ovakav svet kakav ga imamo gde bi bio napredak ne bi bilo Argentine ovakva kakva je ni Brazila ,ni Urugvaja pa tako do Amerike, Indije ili Australije.
A nase je da zivimo srecno na korist nase porodice i drustva gde se nalazimo. A kada glasas na izborima razmisli dobro svojom glavom za koga ces da stavis svoj glas za onoga kome je vazno da komsiji crkne krava ili za onoga koji nudi bolji zivot
pozdrav dujka
 
NM:
Mako:
otidji, zaradi neke parice, pokupi ideje, nakupi se nostalgije i onda se vrati, ulozi pare, iskoristi ideje i izleci nostalgiju...
Sve si rekao u samo jednoj recenici>Bravo!
Nigde nam baš neće biti bolje nego ovde.
Zato i pišem sada, moramo se udružiti i ujediniti, samo tako pobediti ovaj život možemo. Šta radi ta naša dijaspora osim što pravi veću kuću od komšijine.
Jednoga dana osnovaću ozbiljno udruženje tajno, koje će biti open source ali u krugovima ljudi koji su SRBI i koji ga zasluže.
Vreme je da stvarno stavimo prst na čelo :idea:
 
Nikita61:
pcelica:
to pitanje sam pre par dana postavila g-dinu Mladjanu Dinkicu kao nekom ko bi trebao znati kako stvari stoje odgovor je bio vrlo neubedljiv: pa treba ostati i probati.
tja...
sta reci na ovo... :roll:
Beogradjani pocinju konacno da ostaju sto je pohvalno...nema Beograda bez Beogradjana :twisted:[

Nece ni biti Beogradjana ako ne budu imali od cega da zive, a samim tim nece biti ni Beograda.Kao da se od toga zivi sto si Beogradjanin u Beogradu.
 
Anonymous:
KO JE NAMA KRIV KAD SMO LUDI.DELIBATSKA PEŠČARA PRAZNA, DJAVOLJA VAROŠ PRAZNA, OBILAZAK SALAŠA, PALIĆA, TARE, MANASTIRA,OBETSKA BARA.NEGDE SE OD TOGA PRAVI TURIZAM.ČINJENICA JE DA JE TEŠKO ALI DA POČNEŠ NEŠTO SVOJE TREBA TI MANJE PARA NEGO U INOSTRANSTVU.

Ne znam koliko imas godina, ali se potpuno slazem sa tobom. Imam puno prijatelja u inostranstvu koji gledaju da vikendom odu na izlete po stranoj zemlji, a ovde su sedeli vikendom kuci i kukali kako im je ruzna Srbija. Nisu se setili da odu da obidju neki manastir ili Palic....
 
Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat' ko što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.





Od svoje majke ko ce naci bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.





Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.





Ko pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka place za svojijem cedom.





Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u narucja sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!





Ovde vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas nece;
Bolji su svoji krševi i goli
No cvijetna polja kud se tudin krece.





Ovdje vam svako bratski ruku steže -
U tudem svijetu za vas pelin cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.





Ostajte ovdje!... Sunce tudeg neba
Nece vas grijat ko što ovo grije, -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...

sta da vam kazem....ako ostanete kajacete se,ako odete isto....
 
Posle vise godina provedenih u inostranstvu,jedini savet onima koji su u dilemi "ostati ili otici" je da urade onako kako osecaju,jer uvek je bolje pokusati(pa makar i ne uspeo)nego frustriran sedeti i cekati neko bolje vreme.Naravno nigde nije lako,zavisi i sta ocekujes od zivota.Malo me je iznervirao e-m. ,kao ,mi napolju gledamo samo "ko ce vecu kucu da napravi".Toga ima i u YU,sve zavisi ko je iz koje sredine ponikao...Jedino sto tvrdim:vecina ljudi jeste otisla zbog materijalnih razloga,ali ono sto mnoge od nas zadrzava napolju su stotina drugih stvari.Mislim da svako treba da radi mnogo na sebi i da sledi svoju intuiciju,jer samo sretan covek moze da pruzi nesto i drugima(svojoj porodici,drustvu...)Neko se lakse pronadje u nekoj "TUDJOJ"zemlji,ali to je mozda pitanje i sudbine...
 

Back
Top