DA LI NEKO ZNA BILO STA O FABUSU?

Generalno, privatni fakulteti u nasoj zemlji imaju snizene kriterijume, ali daleko od toga da sad svi polazu ispite.
Moj drug je polagao Racunovodstvo na Poslovnoj skoli Megatrend 7 puta, dok je na FPS dvaput.
Prolaznost na MTD je u proseku oko 60% iz godine u godinu, 40% iz prve u drugu, na visim godinama je veca prolaznost.
Ne znam kako je u Vojvodini ali u Beogradu postoji izvesna diskriminacija kod zaposljavanja studenata privatnih fakulteta, najvise BK mislim.
Od moje generacije na FPS koja je upisala fakultet 2002. godine od 1700 studenata na cetvrtoj je oko 700 i skoro svi su ok ljudi i studenti tako da kada diplomiramo ove ili sledece godine promenicemo sliku o diplomcima privatnih fakulteta (bar se nadam).
 
Sve zavisi, od toga kakav si djak i koliko imas kesha godisnje da dajes za skolarinu.

Ali ja bih da sam na tvom mestu, ipak razmislio da li da upisem FABUS, pogotovu u BG.

U toku prve polovine ove godine ce se izvrsiti ponovna akreditacija fakulteta, tako da ce za svaki konsultativni centar ( a FABUS ih ima ko zna koliko) morati da se izvrsi akreditacija kao za fakultet.

Posto nisam sa FABUS-a, ne znam o kriterijumima za polaganja ispita, ali prostorije u BG, kako sam ja cuo su katastrofa.

Prijemni ispit na svim privatnim fakultetima je do sada bio cisto pro forme, to jest neki minimum na veoma lakom testu je neophodan.

Ako te jos nesto interesuje o privatnim fakultetima slobodno pitaj. :smile:
 

Back
Top