Da li je zdravstveni sistem preopterecen pod koronom.

Znaš,ti mi deluješ kao neko ko bi se naljutio na sestre i lekare u urgentnoj što sat vreme moraš da čekaš da ti previju neku posekoninu na prstu jer su propustili pre tebe neku babu ili dedu sa bolovima u grudima i zadržali se duže s njima...

I dokle više s tim antivaxerskim glupostima i šta će još da se izmisli? Ja prosto ne mogu da verujem koliko je ta glupost evoluirala.A sve je počelo sa nekim šarlatanima koji valjaju homeopatiju...
Ne ,za neku posekotinu ne bih ni otisao kod lekara ,ja kod lekara idem bas kada stvarno moram ...A najvise me nervira bezobrazluk kada neko preko reda hoce da udje a nema ni zakazano i nije mu ni lose niti je toliko hitno,tu bahatost sam vidjao par puta.
 
Paranoja teska. Narod uvek tako reaguje kad je neka vanredna situacija. Secam se kad su bile poplave u Obrenovcu da su ljudi isli da dobiju pomoc (konzerva, sapun, toalet papir) a to im nije bilo neophodno.
Ako mi verujes nijednu masku nisam kupio ,mislim na one iz apoteke jednokratne ,samo jednu pamucnu imam ,par puta nosio u zatvorenom i to je to ...
 
Jedna zena me danas zaobisla u mimohodu u sirokom luku kada je videla da ne nosim masku.
Eee,stvarno? Ma nemoj da pričaš? Da nije možda držala rastojanje od oko 2m? Baš čudna neka žena,ne bi da se zarazi.
Bre čoveče,masku ne nosiš zbog sebe nego zbog drugih,jer je neko zaražen zarazan i za vreme inkubacije,kad se simptomi ne vide i ni sam ne zna da li je zaražen...Maska ti služi da ne seješ viris oko sebe kad dišeš...
 
Eee,stvarno? Ma nemoj da pričaš? Da nije možda držala rastojanje od oko 2m? Baš čudna neka žena,ne bi da se zarazi.
Bre čoveče,masku ne nosiš zbog sebe nego zbog drugih,jer je neko zaražen zarazan i za vreme inkubacije,kad se simptomi ne vide i ni sam ne zna da li je zaražen...Maska ti služi da ne seješ viris oko sebe kad dišeš...
Maska ne stiti od virusa, pise na pakovanju.
 
Znamo svi da jeste preopterecen. Sta predlazes, da svako od nas pise da je preopterecen?
Predlazem da shvatis tu cinjenicu. Da direktno odatle shvatis da nesto postoji u vazduhu. Zovi ga kako hoces. Ako ne postoji lek i ne postoji vakcina. I ako je jedina preporuka drzati distancu i nositi masku. ONDA NOSI JEBENU MASKU i DRZI JEBENU DISTANCU.
 
Predlazem da shvatis tu cinjenicu. Da direktno odatle shvatis da nesto postoji u vazduhu. Zovi ga kako hoces. Ako ne postoji lek i ne postoji vakcina. I ako je jedina preporuka drzati distancu i nositi masku. ONDA NOSI JEBENU MASKU i DRZI JEBENU DISTANCU.
Nije nesto vec korona virus. Tako kaze struka, da se radi o virusu koji je izolovan, koji se proucava i da se zove korona virus.

A na pakovanjima maski pise da ne stite od korona virusa.
 
Jesi retardiran ili se samo tako cesljas? Ne znam sta vise da ti napisem. Ne vidim kake veze ima sta pise na pakovanju.
Kad te uhvati temperatura jel gutas febricet ili kako se vec zove ili mazes na sebe kremu za afte?

U kutiji svakog leka pise za sta se koristi i o kontraindikacijama. Tako i na na kutiji od maski, jedna od stvari koja je napisana je da ne stite od korona virusa.
 
Predlazem da shvatis tu cinjenicu. Da direktno odatle shvatis da nesto postoji u vazduhu. Zovi ga kako hoces. Ako ne postoji lek i ne postoji vakcina. I ako je jedina preporuka drzati distancu i nositi masku. ONDA NOSI JEBENU MASKU i DRZI JEBENU DISTANCU.
Pa ako je nesto u vazduhu kako napisa, onda ti ne pomaže ni maska ni distanca. Najbolje da prestaneš da dišeš.
 
Pa ako je nesto u vazduhu kako napisa, onda ti ne pomaže ni maska ni distanca. Najbolje da prestaneš da dišeš.
i običnu,kuhinjsku salvetu da staviš preko usta i nosa ti opet nešto znači nego baš nikakva zaštita jer će da filtrira bar 50-60%.I ne,nije bikvalno stalno u vazduhu,virus ne može mnogo daleko da ide kroz vazduh,ali kako izdišeš tako ga seješ nekih metar ipo oko sebe,ako se nakašlješ ili kineš onda može i malo dalje...
Nije bre to neka velika filozofija,trebalo bi da bude prosto da se razume
 
http://rs.n1info.com/Svet/a620532/K...-89-odsto-Italijana-obolelih-od-Covid-19.html


Koronavirus je direktan uzrok smrti kod devet od 10 italijanskih žrtava obolelih od Covid-19, pokazuje studija objavljena u četvrtak koja baca novo svetlo na epidemiju koja je snažno zahvatila severne italijanske regije.

Italija je od pojave prvih zaraza u februaru zabeležila oko 35.000 mrtvih.

Zdravstvene vlasti objavile su da su mnogi mrtvi imali drugih zdravstvenih tegoba što je pokrenulo žustru raspravu o tome je li koronavirus stvarni uzrok njihove smrti.

Studija koju su objavili Zdravstveni institut i Nacionalni zavod za statistiku ISTAT, pokazuje da je koronavirus direktan uzrok smrti kod 89 odsto talijanskih žrtava u pandemiji koronavirusa. Uzorak analiziranih smrtnih slučajeva bio je 4.942
 

Back
Top