Da li je za sledecu kofiguraciju dovoljno napajanje Frontier od 400W?

Evo ko voli da vidi konkretno kako se kreće potrošnja na prosečnoj konfiguraciji u toku dana, nek pogleda sliku u prilogu. Komp upaljen u 8h i ujutru i ugašen u 20h uveče.

Sledeći put stavljam grafikon za "natprosečnu" konfiguraciju.

Primetićete dva grafika, gornji je prividna a donji aktivna snaga u W (VA).
 

Prilozi

  • day1.jpg
    day1.jpg
    38,2 KB · Pregleda: 16
A evo da zakucamo još jedan ekser u ovu raspravu:

Ovo je dijagram aktivne i prividne snage veoma jake konfiguracije, u toku jednog radnog dana:

Q6600.png


Intel Q6600 @ 2.4
4GB RAM
3 HDD-a po 500GB
ATI HD 2400PRO
Napajanje Chieftec GPS-400AA (400W)

Na kraju grafikona vidi se kako izgleda potrošnja kada se sve stavi na maksimum, sva četiri core-a (pokrenute 4 instance CPU-Burn-a) i grafika na maksimumu (pokrenute 2 instance Real Time HDR IBL-a)... dakle, situacija koja bi se veoma teško (nikad?) javila u praksi.

Zaključak - za ovakvu konfiguraciju sasvim je dovoljno dobro napajanje od 300 pravih W, jer nikada ne bi bilo opterećeno više od 60% (peak) - a u normalnom radu samo oko 40%.
 
Zahvalan sam ti za info...Samo mi reci sledece jos..Posto su 8800 Ultra i Ati 2900XT veci potrosaci od 2400Pro,kako bi se napajanja od 400W (frontier i taj tvoj chieftec) snasli sa njima..
Pa nek 8800 Ultra troši celih 100W više, to je opet dovoljno. U SLI konfiguraciji bi već trebalo jače napajanje.

Mada, Srba je pitao za karticu 2600XT, računao sam da ova Q6600 konfiguracija sigurno više troši od te...
 
Pa nek 8800 Ultra troši celih 100W više, to je opet dovoljno. U SLI konfiguraciji bi već trebalo jače napajanje.

Mada, Srba je pitao za karticu 2600XT, računao sam da ova Q6600 konfiguracija sigurno više troši od te...

Gadno grsisi.Nazalost ovo znam iz iskustva ; Antec SmartPower 2 napajanje od 450W nije moglo da gura moju konfiguraciju :

1.C2D E6600
2.Gigabyte Ga965p-DS3
3. 2 x 1Gb kingston HyperX 800
4. 2 x 160 Gb Maxtor sata II hardovi
5. Creative Soundblaster X-Fi Extreme gamer
6. Ati Radeon HD4850
7. 2 x DvD-RV (Pioneer , Asus)
8. G15 tatatura( vuce struju jer ima displej i 2 usb porta itd..)
9. Antec NineHoundred kuciste (5 ventilatora vuku isto struju)
Ako ovo saberes nece preci 450w ali kartica nije dobijala dovoljno struje a trosi manje od Ultre. I tako ode napajanje od 450w i ulete od 600w, i racunar polete odjednom a pare odose:think:Jel nekom treba Antec?
 
Poslednja izmena:
Sve vreme govorimo o ispravnim napajanjima i o stvarnim potrošnjama struje, a ne o pokvarenim napajanjima koja ne mogu da isporuče barem 90% deklarisane struje.

zeljkov020: Ja mogu da ti dokažem da tvoj kompjuter u peak opterećenju ne može da troši više od 350W, a u idle troši ispod 250W.... Zapravo mogu da se kladim, šta kažeš na 20€? Ti mu radi šta god hoćeš (pokreni koji god hoćeš program, overclockuj, šta god ti pada na pamet) a ja samo izmerim struju.
 
Sve vreme govorimo o ispravnim napajanjima i o stvarnim potrošnjama struje, a ne o pokvarenim napajanjima koja ne mogu da isporuče barem 90% deklarisane struje.

zeljkov020: Ja mogu da ti dokažem da tvoj kompjuter u peak opterećenju ne može da troši više od 350W, a u idle troši ispod 250W.... Zapravo mogu da se kladim, šta kažeš na 20€? Ti mu radi šta god hoćeš (pokreni koji god hoćeš program, overclockuj, šta god ti pada na pamet) a ja samo izmerim struju.
Znam ali vidis Antec je navodno garancija kvaliteta pa nista od toga tako da taj Frontier tesko da ce da gura ultru( ustvari Antec napajanje je ispravno , ali mu je grana bila preopterecena ; koriscenjem adaptera za napajanje kartice, ne pciE kabla sistem radi ali neka hvala ,da nepricam da vec razvijam teoriju zavere da sva ta napajanja ustvari uopste nemaju tu jacinu nego furaju sto vece cifre da bi nas sto bolje odrali ko sa hard diskovima 1Gb=1000Mb ali samo kod proizvodjaca):)
I uopste nisam mislio da ti nisi u pravu sto se ukupne kolicine struje tice , nego na primeru iznad je ocigledno da je isporuka iste upitna(pazljivo sta gde povezujes)
 
Poslednja izmena:
Problem je taj što masa ultra-jefinih napajanja na našem tržištu koja su deklarisama u rangu od 300 do 450W u stvari napajanja od 200W. Ekstremni primer su neki od kineskih dobavljača koji uz svoja 200W napajanja daju i gomilu nalepnica sa raznim specifikacijama, pa prepuštaju prodavcu na diskreciju da zalepi šta mu odgovara... ovo nisam video svojim očima, ali sam čuo iz prve ruke.

Tako je barem lakše održavati inventar... ;-)
 
Problem je taj što masa ultra-jefinih napajanja na našem tržištu koja su deklarisama u rangu od 300 do 450W u stvari napajanja od 200W. Ekstremni primer su neki od kineskih dobavljača koji uz svoja 200W napajanja daju i gomilu nalepnica sa raznim specifikacijama, pa prepuštaju prodavcu na diskreciju da zalepi šta mu odgovara... ovo nisam video svojim očima, ali sam čuo iz prve ruke.

Tako je barem lakše održavati inventar... ;-)
I ja sam to cuo.:worth:
 
Zanimljiva rasprava.

Jednu stvar samo niste uzeli u obzir. A to je da FRONTIER od 400W nema tu snagu.
Nije poenta u celoj prici da li je to pravih 400W, ili je u pitanju aktivna ili reaktivna ili
kompleksna snaga.

Poenta je da Frontier napajanja koja se uvoze kod nas imaju 180W realne snage.

Kako? - pitate se.

Tako sto se papiroloski uvoze preko trecih firmi (offshore kompanija) koje na fakturi napisu 400W, za razliku od Kineza
koji lepo napisu sta su prodali:

ATX PSU 180W (label 400W).
 
Poslednja izmena:
slicnu komfu uzimas ko ja dobro ja uzimam jacu ali opet, posto sam citao, uzmi nap od 700W i miran si
U stvari kad bolje razmislim, za tu konfiguraciju koja realno troši dvestotinak vati, najbolje je uzeti napajanje od 14 kilovata, i siguran si. Jedino je malo problem sa elektrodistribucijom, moraš da pređeš na industrijsku struju pa će ti naplaćivati i aktivnu i reaktivnu snagu. U stvari, najbolje da napraviš malu elektranu na vetar ako živiš blizu Avale.... imam ja neke planove....
 
U stvari kad bolje razmislim, za tu konfiguraciju koja realno troši dvestotinak vati, najbolje je uzeti napajanje od 14 kilovata, i siguran si. Jedino je malo problem sa elektrodistribucijom, moraš da pređeš na industrijsku struju pa će ti naplaćivati i aktivnu i reaktivnu snagu. U stvari, najbolje da napraviš malu elektranu na vetar ako živiš blizu Avale.... imam ja neke planove....

Cuos sam da Rusi jeftino valjaju Plutonijum , oces da udruzimo sredstva pa napravimo mini nuklearnu centralu?:klap:
 
U stvari kad bolje razmislim, za tu konfiguraciju koja realno troši dvestotinak vati, najbolje je uzeti napajanje od 14 kilovata, i siguran si. Jedino je malo problem sa elektrodistribucijom, moraš da pređeš na industrijsku struju pa će ti naplaćivati i aktivnu i reaktivnu snagu. U stvari, najbolje da napraviš malu elektranu na vetar ako živiš blizu Avale.... imam ja neke planove....
:hahaha:
EPIC
:worth:
 

Back
Top