Da li je SNS u saveznickim odnosima sa ustaskim HDZ preko evropskog narodnog saveza?

Samareli

Aktivan član
Poruka
1.043
Meni nesto nije jasno. HDZ je clan evropskog EPP a koliko znam SNS je pridruzeni clan i tezi ka punopravnom clanstvu zajedno sa HDZ. Sa time u vezi da li smatrate da onda postoji neka koordinacija izmedju njih u delovanju tj. da se podrzavaju na razlicite nacine?

iu
 
Meni nesto nije jasno. HDZ je clan evropskog EPP a koliko znam SNS je pridruzeni clan i tezi ka punopravnom clanstvu zajedno sa HDZ. Sa time u vezi da li smatrate da onda postoji neka koordinacija izmedju njih u delovanju tj. da se podrzavaju na razlicite nacine?

iu
Njihovo podržavanje nema nikakvu institucionalnu podlogu tako da nema ikakvog smisla.
EPP deluje u EU parlamentu tako da tu ima smisla, ali tu jedino EU partije mogu podržavati Srbiju i slične zemlje.
 
Meni nesto nije jasno. HDZ je clan evropskog EPP a koliko znam SNS je pridruzeni clan i tezi ka punopravnom clanstvu zajedno sa HDZ. Sa time u vezi da li smatrate da onda postoji neka koordinacija izmedju njih u delovanju tj. da se podrzavaju na razlicite nacine?

iu
U čemu je problem? Kad su mogli surađivati ustaše i četnici za vrijeme WW2, nema stvarnog nijednog razloga da danas ne surađuju hrvatski i srpski desničari.
 

Back
Top