Улога националог савеза Рома у изборној крађи!

Ја ти причам о српским Ромима, грађанима Србије. Поставио сам ти видео где српски официр говори о њиховој борби током агресије НАТО на СРЈ и Србију. Један од примера је и Дејан Костић, млад човек ромске националности који је живот за Србију положио на Кошарама:
Pogledajte prilog 1505587

У знак сећања и поштовања за тог младог човека и српског патриоту, добио је и своју улицу у свом месту Кленка:

Pogledajte prilog 1505588

И није он једини, много Рома се борило на Кошарама:


И наравно, није то само деведесетих било, они су били део српске војске и у балканским као и Првим светском рату. Имаш и одликоване српске хероје ромске националности.
Ti pricas o casnim ljudima Romske nacionalnosti, ja pricam o funjarama koji se prodaju za 3 crvene i kilo brasna i ne samo takvim Romima nego i nasima.
 
Svi su sad pomalo cigani , a mozda i ne pomalo...
Ovo cigani se ne odnosi na rome nego na cigane, onako kako ih narod shvata, pojam osobe koja se ciganise, moze biti ciganin, tj rom, a moze biti i cesto je gradjanin Srbije koji se moze mozda povezati sa kupovinom na pijaci jer su skloni kupovini i onog sto im ne treba ali kosta sitno , tako da ih mozes navuci da kupe gluposti koje su sitno 10 20 30 dinara ili sad 100 200 , zavisno od utiska.....sta je sitno...

Romi mogu lepo da komuniciraju sa osobama takvog mentaliteta....i da profitiraju...tj oni prodaju , ovi se navuku....
Mnogi vole cigansku obucu , tj patike za 600 dinara i do 1000, koje su idealne na duze da stvore neke probleme, ravne tabane ili gljivicne bolesti na kozi nogu...

To cak nema veze sa siromastvom, nego je povezano sa promenom u logici, a ne da je bas uslovljeno materijalnim statusom, nego optimizacijom ili oportunizmom..

Mi koji smo ziveli povezano sa romima, sad koristim izraz romi da bih naglasio izgled, imamo cesto naziv cigani koji je oznaka za mentalitet a da cak nije ni pezurativno u tom smislu mentaliteta....ali se moze ponekad tako tumaciti....ali ebiga reci nekom da su to srpska posla je takodje teski pezurativ, i to tezi od reci da su ciganska posla...bar za mene je tezi pezurativ, veca uvreda je kad nekom kazes da radi srpska posla, nego kad kazes ciganska posla...

Srpka posla podrazumeva glupu logiku , inat, dvolicnost i pravljenje da je posten a ovamo u njemu tinja pogled lopova, prevaranta, ono sto neki kazu pouzdan si kao vranjanac pri sklapanju poslovnog dila....sto jes jes..ja licno takodje imam iskustva kad vranjancima TREBA dogovor koji pokusavaju da sklope samnom, a istovremeno jos dok sam tu oni pokusavaju da me zaobidju, a ja imam vec konkurentnu ponudu....

To kad se pozivas na lojalnost koju sam ne posedujes su takodje srpska posla...
Nisu ciganska posla....
A gore je od ciganskih poslova, koja obuhvataju mentalitet svadjanja za sitnicu i mozda jeftino ....npr kupovina kosulje za 100 dinara koja izdrzi do 3 pranja i raspadne se....a kupljena u fabrickoj prodavnici...
 
аутроска тема

Да ли је изборна крађа када Роми натерани од својих ромских коридинатора или добровољно за три хиљаде , организовано дођу на изборе , гласају за кога им кодринатори кажи и добију новац ..

Ромски национални савез је институција која има највише новца у држави Србији , тај новац долази са свих страна а ромска мањина живи јако тешко ...Новац који добију за стипендија ученика , за помагање ромских породица , за инклузију Рома , тај новац не иде онима којима треба да иде , него члановима савеза Рома ..

Да би ти чланови савеза опстали на својој фукцији они раде што им се каже и не врдају много ..Држава је срећана што гласају за СНС па им не пада на памет да их пречешљавају о прању новца и илигелним активностима .Далибор Накић председник савеза чак иде толико далеко да злоставља младе Ромкиње које дођу по стипендију ..

Национални савез живи богато и раскошно а они које они представљају живе бедно и јадно , али новац добију када гласју

да ли је то продаја гласова која треба да се достави еурополу ?

Cigani vole da kradu
:)
 
Cigani vole da kradu
:)
1709018375248.png

:D
 
Svi su gradjani Srbije lopovi...
Kako je do toga doslo , to je vec za analizu, ali su svi gradjani Srbije lopovi...

I to ne simbolicki nego bukvalno...
Ali ne primecuju to , ali neko ko zivi pored njih primecuje...

Kad ih suocis sa tim, bude, ma preterujes, ma to je sitno , ma mora se preziveti, pa svi rade tako, svasta nesto kao obrazlozenje ako uopste stignete do toga da shvati da krade......kakva kradja ako maznes nekome pistaljku , olovku , svesku , pa to nije kradja...
 
Prva stvar koju te nauce kada si se zaposlio u nekoj SFRJ firmi je to kako se krade firma.

Te price kako se kralo u SFRJ su postale legendarne, i prica se o njima po tradiciji i kasnijim mladjim narasajima u nekim novim firmama koje su nastale posle raspada komunisticke diktature.

Tipa, neki matori radnik prica mladjem kako je sada zlo za radnika, a kako se u zlatno doba SFRJ kradje lepo i posteno kralo, i radnik je mogao da zivi bre.
 
Prva stvar koju te nauce kada si se zaposlio u nekoj SFRJ firmi je to kako se krade firma.

Te price kako se kralo u SFRJ su postale legendarne, i prica se o njima po tradiciji i kasnijim mladjim narasajima u nekim novim firmama koje su nastale posle raspada komunisticke diktature.

Tipa, neki matori radnik prica mladjem kako je sada zlo za radnika, a kako se u zlatno doba SFRJ kradje lepo i posteno kralo, i radnik je mogao da zivi bre.
Tako je svi su krali ali funkcioneri najvise.
 
Na zvanicnim funkcionerski i radnicki sastancima su pricali o tome kako su krali, i kako ce da kradu.

Zivela nam nikada prezaljena SFRJ. Jeste da radnici nisu imali mnogo izbora gde ce da rade, jer je broj firmi bio 10000 puta manji nego danas, i bio si nateran da celog zivota ostanes u toj jednoj firmi, ali si brate mogao da krades tu jednu firmu svakog dana, i da ti niko nista ne kaze.

Ali dosao zli kapitalizam, koji cedi i gazi nasega vrednoga radnika, ne mozes da odes ni u Trs' preko Sindikata vise :sad2:
 
Zivela nam nikada prezaljena SFRJ. Jeste da radnici nisu imali mnogo izbora gde ce da rade, jer je broj firmi bio 10000 puta manji nego danas, i bio si nateran da celog zivota ostanes u toj jednoj firmi, ali si brate mogao da krades tu jednu firmu svakog dana, i da ti niko nista ne kaze.
Realno to i nisu nase firme to vecinom stranci drze, nase prave firme su bile ozbiljne kompanije, mnogo ozbiljnije nego ovo sto danas imamo/nemamo.
 
Realno to i nisu nase firme to vecinom stranci drze, nase prave firme su bile ozbiljne kompanije, mnogo ozbiljnije nego ovo sto danas imamo/nemamo.
To su bili ozbiljni subvencionisani SFRJ gubitasi, koji su subvencionisani bukvalno svakog meseca; ili kroz otimanje profita tih nekoliko firmi koje su nesto zaradjivale ili kroz komesarsko naredjenje bankama i fondovima da ima daju pare koje ovi nikada nisu vracali..
 

Back
Top