Da li je praštanje samo fraza?

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Konkretno po ovom pitanju, na prvom mestu je volja i želja da se nešto popravi.
Opraštanje dolazi kasnije, korak po korak.
E sad, da li se zaista oprosti, to najbolje zna onaj ko je to prošao.
Kako mu je i šta oseća, poznato je samo toj osobi.
Poznajem nekoliko parova koji su uspeli prevazići sitaciju.Nisam ulazila u tuđi problem pa da mogu nešto više da kažem o tome - kako.
Psiholozi kažu, a tu se negde i slažem sa njima, postoje bar dva tipa prevare.Trenutna strast, ili kako god, i paralelna veza koja može da ima elemente ljubavi i traje.
Lično, mislim da bih prešla preko nečeg trenutačnog (ne tvrdim, samo mislim ), ako nije deo svakodnevne prakse onoga ko švrlja.I to samo ako je brak u pitanju.
Koliko vremena bi mi bilo potrebno i da oprostim, to ne znam.
Za sve je potrebno dvoje.Nikad nije jedno krivo, ma koliko bilo povređeno.
Ako oboje porade na svojoj vezi, imaju volj, želju, emociju...može da se prebrodi većina kriznih momenata.
Zavisi od slučaja do slučaja...
 
Углавном јесте. Право опраштање је када изгубиш било какав и најмањи подсвесни одбрамбени механизам према некоме, тотално и најмању негативну асоцијацију.
 
Praštanje je zaista samo fraza. Posle prevare ostaje se u braku zbog dece. Tu nastaje problem ukoliko se bračni par svađa pred decom. Deca pate u takvim porodicama. Možda je fraza "Bolje dobar razvod nego loš brak" najbolja opcija. Deca se naviknu tokom vremena da imaju dve kuće, maminu i tatinu.
Dečiji psiholog može mnogo da pomogne deci koja ne mogu da prihvate razvod svojih roditelja.

Kada se desi prevara u emotivnoj vezi, poverenje više ne postoji. Ta veza bez poverenja ne može da funkcioniše. I bolje je raskinuti vezu nego se mučiti u njoj. I psihičko mučenje i stres treba izbeći kako ne bi došlo do psihičkih problema kao što je depresija npr.
 

Back
Top