DA LI JE PAMETNO URADITI OVAKO NESTO???

BAZUKA:
Da biste uključili DualChannel mod,potrebna su vam dva memorijska modula iste memorijske veličine(npr 2x512mb),po mogućnosti dva apsolutno indentična modula(isti proizvođač,ista kol. memorije i isti model).
Moguće je korišćenje različitih memorijskih modula u Dual Channel modu.
Pri tome će maksimalna radna frekvencija i minimalne radne latencije biti određene onom max frekvencijom i min. latencijama na kojima oba modula mogu da rade.
I ništa više. Bilo koja dva modula iste veličine mogu da rade u Dual channel-u na bilo kojoj ploči.

Čak i tri modula, i to različitih veličina, mogu da rade u DC modu ako to chipset podržava.
SiS je prvi proizveo takav chipset a sam radni mod se naziva Flexible Dual Channel. Koga zanima, ovde može da pročita.
 
Bazuka:
Da biste uključili DualChannel mod,potrebna su vam dva memorijska modula iste memorijske veličine(npr 2x512mb),po mogućnosti dva apsolutno indentična modula(isti proizvođač,ista kol. memorije i isti model).

Moram ovo da pokazem nashem bazuki koji smatra da mi svi ovde nemamo pojma i da su ljudi na bench-u neznalice.... A JESU LJUDI IZ INTEL-a NEZNALICE ? :lol:




http://download.intel.com/design/chipsets/applnots/31320702.pdf

Ovo sve je vec dr_Bora pojasnio ali za Bazuku cu ja josh jednom... :D
Mogu da rade i 2 modula razlichite velichine ( tipa 1 Gb + 512 MB ) u dual Asymmetric channal-u.....
 

Back
Top