Da li je ovo dobar komp za igre?

Ja imam jedan kompjuter
AMD procesor 900mhZ
256ram
geforce mx440
...........
pa mi nanjemu sve,,al baš sve igrice rade normalno,
nijedna mi ne trakira, niti ništa!

A drugi mi je

AMD procesor 3600mhZ
512ram
geforce tornado
vodno hlađenje
.............
pa je isti klinac kao kod prvog, samo , kod ovog je slika 20%bolja!

-----------------------------------
ako imate slabiji kompjuter, predlago da driverje
menjate sa novimi, svaki mjesec oz.
kada dode neki novi driver!
Pa i menjanje windowsa, bi bilo preporučeno makar svakih 6 mjeseci ( ja osobno jih menjam sveka 2-3 mjeseca)!Pa i najbolje je zanjega da ga imate upaljenog i dan i noč,,,(na potrošnji struje neče bit razlike, jer kompjuter potroši 60%više lektrike,
kad ga upalimo, i kada ga izgasimo!
I ako imate windowse,,, je skoro obavezna da si mjesečno skidate updayte sa stranice

http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp

LP:
 
na procesoru od 900MHZ nema sanse da ti rade SVE igre... (nabrojao sam gore par, ali ako hoces jos npr. Halo, Homeworld2, Raven Shield neki itd)
mx440.... ma daaaaaj....
definisi 20% bolja slika?

doduse, mozda je i moguce da ti rade SVE igre na prvoj konfiguraciji ali u rezoluciji 128*128 sa 8-bitnom paletom :roll:
 
CPU: Intel PIV 2.8c (512k L2, 800 FSB)
MB: Abit IC7-MAX3 MB
RAM: 2x512MB Kingston HyperX
GFX: MSI FX5600-TDR 128
SND: Live! Audigy 2

Jos ne videh da je ista ikad zakocilo... specijalno ne kad poteram procesor na 3.6 GHz...

E sad, steta sto ne igram igrice (ako izuzmemo Baldur's Gate 1&2+ i Morrowind III: Elder Scrolls), ali nema demoa koji je zakocio i sta vec... naravno, sve pustam na MAX (stara navika)...

Ali eto, ovo se moze smatrati finom igrackom masinom ;)
 
Stvarno mi rade,,,al neznam ni sam kako je to moguče, jer npr. prijatelju, koji ima, bolji comp,
odmene, nerade igrice normalno,a meni sve,,AL BAŠ SVE.

jedino,,,kad sam igro MAFIA,,,mi je nakon 2 sata počeo zajebavati,,,al to pomoje zbog CD, jer je copiran na CD, od 40 centi.
 
gogi 77:
imam amd na 1700+ memorije 256 geforce 4 64 mb
kada igram pojedine igrice na pr medaloff honor fifu 2000 sah gasi mi se komp neznam sta je u pitanju pomozite ako znate
verovatno pregrevanje :?

kada vec pisemo o konjima za trku...

amd xp 2200+ (1800MHz @ 2300MHz >>> 3200+)
abit nf7
768Mb DDR 333MHz @ 340MHz (samsung+kingston)
scsi maxtor atlas10k U160 (ebi ga.... kad skupim pare idem u RAID varijantu sa 4 SCSI diska i U320 :P )
danas - sutra Sapphire 9600xt (ovog momenta gigabyte 9000pro 64MB 275/550 @ 310/610)....

za mene superb, al moze i bolje :wink:
 
Incognito:
CPU: Intel PIV 2.8c (512k L2, 800 FSB)
MB: Abit IC7-MAX3 MB
RAM: 2x512MB Kingston HyperX
GFX: MSI FX5600-TDR 128
SND: Live! Audigy 2

Jos ne videh da je ista ikad zakocilo... specijalno ne kad poteram procesor na 3.6 GHz...

E sad, steta sto ne igram igrice (ako izuzmemo Baldur's Gate 1&2+ i Morrowind III: Elder Scrolls), ali nema demoa koji je zakocio i sta vec... naravno, sve pustam na MAX (stara navika)...

Ali eto, ovo se moze smatrati finom igrackom masinom ;)

Pa kako da kotschi frajeru moj?????????
 
Pirat:
Ja imam jedan kompjuter
AMD procesor 900mhZ
256ram
geforce mx440
...........
pa mi nanjemu sve,,al baš sve igrice rade normalno,
nijedna mi ne trakira, niti ništa!

A drugi mi je

AMD procesor 3600mhZ
512ram
geforce tornado
vodno hlađenje
.............
pa je isti klinac kao kod prvog, samo , kod ovog je slika 20%bolja!

-----------------------------------
ako imate slabiji kompjuter, predlago da driverje
menjate sa novimi, svaki mjesec oz.
kada dode neki novi driver!
Pa i menjanje windowsa, bi bilo preporučeno makar svakih 6 mjeseci ( ja osobno jih menjam sveka 2-3 mjeseca)!Pa i najbolje je zanjega da ga imate upaljenog i dan i noč,,,(na potrošnji struje neče bit razlike, jer kompjuter potroši 60%više lektrike,
kad ga upalimo, i kada ga izgasimo!
I ako imate windowse,,, je skoro obavezna da si mjesečno skidate updayte sa stranice

http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp

LP:

my ass AMD na 3.6 ghz, pa makar ga gurnuo u frizider nece preko 3ghz
 
Moja konfiguracija
AMD 1700+ 1.1 Ghz( nešto mi nije u redu sa coolerom, morao sam da smanjim, inače bih ga stavio na 1,48GHz)
256 DDR
GF 2 MX 400 64MB rama
Jedine igre koje su mi radile usporeno( ali, moglo se je igrati) je Republic the Revolution i Pro evolution Soccer.
Max Payne 2 sam naprimer igrao sa ovom konfiguracijom na 1024x768x32 na medium detaljima.
Inače, Halo, SimCity 4( isto na 1024x768) i ostale nove igre mi rade savršeno, bez kočenja, mada moram često da igram na 800x600.Probao sam oko 70-tak igara, od toga 40- novijih
Dakle igre se mogu igrati na ovakvim konfiguracijama još neko vrijeme, koje polako teče. Npr. Moj drug ima P3 na 700Mhz-a i GF3Ti i do sada mu nije radila samo Republic the revolution(traži 512 rama)
Tvrđenje da na ovakvim konfiguracijama nikako ne mogu da se igraju igre mogu samo da govore tupavi programeri koji ih prave, kao i oni koji imaju jake kofiguracije
 
JA MISLIM DA TI JE KOMP DOBAR ZA IGRICE ALI JA IMAM BOLJI HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH :lol: HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH :lol: HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH :lol: :cry: HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH :D
 

Back
Top