Da li je epska fantastika umetnost?

Da li je epska fantastika umetnost?

Pa realno sve sto ti dolazi iz glave i sto mozes da pretvoris u neko delo, bilo da je crtez, slika, fotografija, napisana pesma, proza, poezija, stih, recenica itd je ono sto se moze nazvati umetnoscu.

Ali, gubi na vrednosti samo u masovnoj proizvodnji. Isto je i sa svim stvarima u kojim nema ljudskog dodira. Tako da je epska fantastika i te kako umetnost, stavise jedna od boljih u svetu umetnosti.

Pogledajmo samo citav DnD univerzum i sve ce biti jasno.

Nije poenta u tome ko je napisao i sta je napisano, poenta je u kreaciji samog dela, a to je ono sto ga definise umetnoscu, u uzem obliku epskom fantastikom kao podzanru celoukupne fantastike kao pojma svega sto se tice horora, naucne fantastike itd u obliku knjizevnog dela.

Tehnicki gledano, u pitanju je umetnost.

Da li je kvalitetna ili nije kvalitetna zavisi od osobe koja cita. I to bi bilo to.
 
Ustvari najveca konfuzija dolazi bas kod PREVOD reci ART-koja znaci"umetnost"ili "umece" ali umece je zanat tj, znati nesto vesto obavljati, neretko i vrlo rutinski dok je umetnost nesto sasvim drugo...Umetnost mora sdrzatiu odredjenu dozu suptilnosti, prefinjenosti, mora imati neki visi nivo, NESTO..Da bi se moglo uzdici na nivo umetnosti...dok umece moze biiti krajnje povrsno,Te tako mnoge stvari po definiciji fakticki mogu ali i ne moraju nuzno biti umetnost...Zavisi od pristupa tj. interpretacije autora..
 
.Umetnost mora sdrzatiu odredjenu dozu suptilnosti, prefinjenosti, mora imati neki visi nivo, NESTO..Da bi se moglo uzdici na nivo umetnosti.

Ovo je upravo jedna od stvari koje me najviše nerviraju. Umetnost nije magija. Nije "viši nivo svesti". Umetnici nisu jednorozi, i nisu razotkrili "tajne univerzuma". U najboljem slučaju bi se moglo reći da prepoznaju kretanja u društvu i umeju efikasno da ih predstave.

Što je, opet, umeće. Ne metafizika.

dok umece moze biiti krajnje povrsno

Može, ako nisi majstor svog zanata. Ali sama tvoja rečenica je, na neki način, kontradiktorna. Ako je neko sposoban za "umeće", već je to priznanje po sebi, i teško da je "površno". Inače niko ne bi prepoznao kao umeće, već kao amaterizam i šarlatanstvo.

Uvek se setim Marlona Branda koji je mrzeo da ga zovu umetnikom. Pametan čovek.
 
Ovo je upravo jedna od stvari koje me najviše nerviraju. Umetnost nije magija. Nije "viši nivo svesti". Umetnici nisu jednorozi, i nisu razotkrili "tajne univerzuma". U najboljem slučaju bi se moglo reći da prepoznaju kretanja u društvu i umeju efikasno da ih predstave.

Što je, opet, umeće. Ne metafizika.



Može, ako nisi majstor svog zanata. Ali sama tvoja rečenica je, na neki način, kontradiktorna. Ako je neko sposoban za "umeće", već je to priznanje po sebi, i teško da je "površno". Inače niko ne bi prepoznao kao umeće, već kao amaterizam i šarlatanstvo.

Uvek se setim Marlona Branda koji je mrzeo da ga zovu umetnikom. Pametan čovek.
Upravo o otome se I radi-onaj ko ije umetnik posmatra stvari iz drugacije perspektive I percepcije te ih tako i prezentuje drugima..I zato i ne moze da shvati umetnost..P.C> Taaaako mrzim to izvlacenje nekoliko reci iz recenice jer toubija kontekst..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kod većina kritičara je u pitanju samo kolegijalna zavist. Nije lako biti pisac društveno angažovanih dela. Niko ne daje pare za tvoje pisanje, plus toga niko ne ne prepoznaje na ulici, nisi popularan,nemaš devojku, gadiš se sam sebi, hraniš mačku koja će nakon tvoje smrti da ti pojede lice. Grozna sudbina i još gori kraj čekaju društveno angažovane pisce:D
 
Upravo o otome se I radi-onaj ko ije umetnik posmatra stvari iz drugacije perspektive I percepcije te ih tako i prezentuje drugima..I zato i ne moze da shvati umetnost..P.C> Taaaako mrzim to izvlacenje nekoliko reci iz recenice jer toubija kontekst..
Ništa nisam izvukla iz konteksta.

umece je zanat tj, znati nesto vesto obavljati, neretko i vrlo rutinski dok je umetnost nesto sasvim drugo...Umetnost mora sdrzatiu odredjenu dozu suptilnosti, prefinjenosti, mora imati neki visi nivo, NESTO..Da bi se moglo uzdici na nivo umetnosti...dok umece moze biiti krajnje povrsno

Šta sam ovde mogla izvuć iz konteksta? Post je bio savršeno prost, čak i za teletabise. Što nisam.
 
Dzaba..Takvima kao ti covek ida sazvace, nacrta i ne znam ni ja sta nece shvatiti..batali...Odustajem OK budi ubedjena da si u pravu sve cool...Ajd pali sad od mene..

Pali od mene? Vrati mi moje krpice, neću više da se Sigramo? Zvaću tatu? Smo u obdaništu?

Sudeći po tvojem pravopisu, jesmo. U pravu si. Palim od nepismenih i budalastih idealista koji ne bi prepoznali razmenu stavova ni da ih tresne u lice. Tako mi mlijeka u prahu.

Da se ne ljubimo :zcepanje:
 

Back
Top