Da li je Drazi mesto na fresci?

Milutina Jankovića, vojvodu Dragačevačkog su zaklali Četnici po Dražinom naređenju. Draža je prethodno krstio Milutinovo dete, a zatim zaklao kuma. A što se tiče Dražine ljubavnice, to je podatak sa foruma pogledi gde su svi članovi pro-četnički orjentisani, njihova je tvrdnja da je Draža na Ravnoj Gori živeo sa nekom ženom.
Ja zamolila za link sa istorijskim podacima a ne prepričavanje.
 
Највише су страдала деца из фамилије Пантић, која су сва поклана, а најмлађе је имало само годину дана и заклано је у колевци.

поново у вези ове куртијеве лажи:

село вранић 1943.г.,

Командант четничког батаљона Спасоје Дрењанин Зека одмах је наредио покрет према Липовичкој шуми. Један вод који је ишао као претходница, сукобио се са партизанима и почела је борба. Зекин батаљон разбио је партизанску групу, али пуцњава није престајала скоро до поноћи…
По престанку борбе, Зека је наредио да се батаљон са рањеницима пребаци у село Вранић, одакле је и Зекина жена. Село Вранић је имало више партизанких симпатизера, јер су учитељ и поп још 1941. отишли у партизане. Познавајући куће партизанских симпатизера, свих својих 12 рањеника разместио је по њиховим кућама. Остало људство разместио је по осталим кућама.
Ујутру, кад су устали, све је било мирно. Зека је пошао са својом пратњом да обиђе рањенике. Када је ушао у прву кућу наишао је на ужасну слику, два његова рањеника леже заклана у локви усирене крви. Овакав призор је био и у другим кућама. Ужаснут тиме што је видео, наредио је да се сви одрасли мушкарци из тих кућа повежу и изведу изнад села и стрељају. То је и учињено. Сви су стрељани из ватреног оружја.

- радиограм мајора Александра Михајловића, команданта београдских илегалаца, послат Врховној команди 27. децембра:
20\21. децембра у селу Вранићу код Умке непознати бандити убили су 40 лица мушких и женских. Ближи подаци непознати. (Зборник докумената, том 14, књига 3, 210.)

- по извештају недићеве жандармерије, која је изашла на терен након злочина, јављено је да је убијено 40 људи. (Ноћу 20\21. ом. непознати људи заклали су у селу Вранић среза Посавског 40 мушких и женских лица који су били симпатизери и јатаци комуниста. (Зборник докумената, том 1, књига 21, 552.)
Исти број пријавио је и командант авалске и београдске групе корпуса ЈВуО мајор Александар ”Саша” Михаиловић.

Истраживач из Београда Миша Матић, након увида у црквене књиге умрлих (то су биле једине званичне матичне књиге у то време) у селу Вранић и околним селима, закључио је да је убијено укупно 38 особа и сви убијени су одрасли мушкарци. Иако комунисти стално говоре о закланим женама, деци и бебама у колевци у Вранићу, о томе у књигама умрлих села Вранић нема доказа. Како су комунисти дошли до броја од 72 убијених мештана Вранића? Тако што су на тај број од 38 убијених одраслих мушкараца, додавали број свих мештана Вранића који су умрли након тога, неки погинули, а неки и страдали у рату у разним формацијама и другим околностима

дакле сличан принцип касније коришћен у тзв сребреничком ђеносајду
 
Њихови очеви су убијали свештенике, дотични могу само да сагну главе и да се стиде.
Сви који су се борили за Броза су допринели данашњем стању сршске државе и народа.
Ubijani su samo kolaboracionisti i saradnici okupatora. Niko nedužan nije ubijen zbog svoje profesije. Čak je ogroman broj sveštenika pošteđen stradanja i pomilovan.
 
Samo što su ovde prikazani u paklu. Ali fora je da mnogi od vas ,,pravoslavaca“ ne razlikuju fresku od ikone.
Na fresci koja prikazuje Stradanje Starca Vukašina prikazan je i njrgov dželat, ustaša koji ga je mučio i ubio. Ali to ne znači da taj ustaša je ,,sakralizovan“ Bože me, sačuvaj.

Naučite se osnovama Pravoslavlja, pa onda pišite o tome.
једно је то једно је страдање неког главоње из села
али фала на објашњењу љепо је све чути
 
Čak je ogroman broj sveštenika pošteđen stradanja i pomilovan.

''Од 200 српских свештеника у Црној Гори, током и после Другог свјетског рата, побијено је чак 182. (преко 90%)
Пре убијања свештеника СПЦ комунисти су их звјерски мучили – чупали им браде, качили им овнујска звона, упрезали у коњске кочије, терали их да пију крв убијених четника, живе их бацали у јаме…''

нема помоћи вама, апологетама крваве брозове банде
 
Poslednja izmena:
Četnici su postali zlo koje je sarađivalo i sa nacistima i sa ustašama, najvećim zlom koje je svet ikada video. Možete da pišete novu istoriju koliko hoćete, Rusi i Amerikanci sve ovo jako dobro znaju.
боли нас крцун ко зна а ко не зна
ја четницима замјеран што нијесу сарађивали 100% по оној Његошевој "удри врага не остав му трага"
 
''Од 200 српских свештеника у Црној Гори, током и после Другог свјетског рата, побијено је чак 182.
Пре убијања свештеника СПЦ комунисти су их зверски мучили – чупали им браде, качили им овнујска звона, упрезали у коњске кочије, терали их да пију крв убијених четника, живе их бацали у јаме…''


нема помоћи за вас, апологете крваве брозове банде
Pomaže kad im ukažeš da je to što su saučesnici u revoluciji i napadima na JVUO. isto kao kada bi primera radi Dosmanlije krenule da pucaju u VJ tokom NATO agresije 1999.

Pojedinima dopre do crvenih paprikaša u glavama
 
''Од 200 српских свештеника у Црној Гори, током и после Другог свјетског рата, побијено је чак 182. (преко 90%)
Пре убијања свештеника СПЦ комунисти су их звјерски мучили – чупали им браде, качили им овнујска звона, упрезали у коњске кочије, терали их да пију крв убијених четника, живе их бацали у јаме…''

нема помоћи вама, апологетама крваве брозове банде
Pa ubijani su jer su bili saradnici okupatora.
 
Naprotiv.
Moliti se za neprijatelja svoga.

Da vam Bog vrati pameti
Mene najvise nervira ta iskljucivost, to neuvazavanje tudjih stavova,
pa i tudje istine.
Moje je zlatno tvoje je *****, je stav koji nas stalno deli i svadja,
zbog kojeg smo losiji ljudi i zbog kog nas drugi mrze.
Mi ni u sportu ne mozemo bolje nego je bolji navijac onaj ko se vise pobije sa navijacima drugog kluba.
 
Mene najvise nervira ta iskljucivost, to neuvazavanje tudjih stavova,
pa i tudje istine.
Moje je zlatno tvoje je *****, je stav koji nas stalno deli i svadja,
zbog kojeg smo losiji ljudi i zbog kog nas drugi mrze.
Mi ni u sportu ne mozemo bolje nego je bolji navijac onaj ko se vise pobije sa navijacima drugog kluba.
Naopaki ste.
Treba se moliti za vaše duše.
Kad god osetiš da te nervira nešto pomoli se i zatraži mira duši
Istina je jedna
 

Back
Top