Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.6

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Треба ти простор за колица за бебу, тако нешто? Ја бих увек радије узео онај Форд (б?) или Голф спортс, мада да будем искрен не знам разлике у цени.
Ford C Max otkida. Nema potrebe za većim, to je idealno za porodični auto koji su uglavnom vozi po gradu.
 
Mada, dobar je i Golf Sportsvan, pošteno
65a61840d56f-1920x1080.jpg
 
Gotivim minivan koncept zbog obilja prostora, svetlosti, pregrada, fioka, zezancija, udobnosti, sve je podređeno komforu dece i odraslih.
Mnogo su smislenija vozila nego ovi nazovi SUVovi, što su sada ludilo popularni


za beograd ti ne treba bolje

SUV je za nas sa Mucnja Golije Kopaonika, kad nakoka belac da mozemo da prodjemo i izadjemo tamo gde treba.
 
Stvar ličnog afiniteta, ali ja sam uvek pre za Reno nego Citroen, kad je reč u francuzima:

Taj novi Scenic je:
1. žestoko precenjen:
2. Ima manje mesta za putnike u odnosu na Sceni 3
3. Ima sulude dimenzije guma (zbog čega ti treba 1.000 evra za krštene gume, komplet letnje i zimske

Pojavno, nije loš, lep dizajn. Ali, ostalo nije na njegovoj strani
 
Ford C Max otkida. Nema potrebe za većim, to je idealno za porodični auto koji su uglavnom vozi po gradu.

Pa da, uglavnom po gradu jer ti dupe utrne u međuradskoj dužoj od 10 km.
I naravno, važi za manji grad. O tome kako tandrču plastike drugi put.....dobro i na audiju tandrču posle tri letnje vožnje po našim putevima
 
Pa da, uglavnom po gradu jer ti dupe utrne u međuradskoj dužoj od 10 km.
I naravno, važi za manji grad. O tome kako tandrču plastike drugi put.....dobro i na audiju tandrču posle tri letnje vožnje po našim putevima
Vidim da iskustvo puca iz tebe. U stvari, svaki Ford je izuezetno udaban i kvalitetan. Ali dobro, sreća pa svi tvoje mišljenje uzimaju za ozbiljno kao... pa recimo, Frankovo.
 
Ima jedan post sa drugog foruma, morao sam da ga pribeležim.
Automehaničar pravi kategorizaciju vozača po brendovima :D

Gresis sinak , ovaj.... silno gresis sinak.

Podela medju liderima ide ovako.
Kategorija 1 Ima se moze se ili narodski receno uspeo sam u zivotu.
Tu prvo mesto ubedljivo drzi Audi zatim je tu BMW a iza njih je Mercedes koji vec duze vreme drzi fenjer u elitnoj ekipi dakle automobili se odavno ne dele vise po toj tvojoj matematici.Mercedes gastarbajterski san je odavno odsanjan i od onog nekdasnjeg mita i legende nije ostalo gotovo nista.
Audi i BMW su ga pretekli.
Ove automobile voze bogatasi i oni koji zele da se pokazu a uz to i znaju sta valja i sta je kvalitetno i spremni su da za to zadovoljstvo adekvatno i plate.

Kategorija 2 moze se al se bas i nema za razbacivanje .
Prvo mesto Volkswagen ekipa, Pasat Golf polo skoda seat.Ove automobile kupuju oni koji znaju sta je dobro i kvalitetno i automobili im sluze i za posao i za osnovne potrebe.Mudro ulazu svoj novac, cene kvalitet i pouzdanost, imaju solidno tehnicko znanje ili barem znaju da sracunaju da nisu toliko bogati i naivni da kupe naizgled jeftine stvari koje ce u krajnoj racunici biti daleko skuplje.Cene i svoje vreme i znaju sta znaci kad imaju izbor u vidu servisa delova i majstora.
Uglavnom ostaju verni brendovima koje su izabrali u prethodnoj kupovini i ne nasedaju na marketinske fore i novinske ankete i istrazivanja koja ih konstantno pokusavaju odvesti u tabor pod rednim brojem 3...sta mislite zasto.
U kategoriji 2 se izdvaja i jos jedna podkategorija kupaca Fiat vozila koja je takodje brojna i njihov izbor je balans povoljne cene i zadovoljavajuceg kvaliteta.


Kategorija 3. Mudrijasi kalkulanti verni citaoci dokone i nadasve tendeciozne stampe e to su vam dragi moji forumasi oni opsenari i vanserijski povodljivci koji slepo veruju u sve sto procitaju , nardoski receno vecite naivcine koje nasrcu na tarabu samo zato sto na njoj pise da je to sto nije....
Za ove likove automobile stancuju Francuzi i Japanci.
Cesti su preleti i prebezi zavedenih kupaca iz jednog u drugi tabor.
Svaka sledeca kupovina se proglasava za onu pravu a ona prethodna se proglasava za kiks koji se desio usled dejstva kosmickih sila i kojekakvih nepredvidjenih okolnosti.Oni sve znaju ( teoretski) al u praksi uvek zabrljaju.Oni uvek sve dobro isplaniraju zatim po sto puta saberu i pomnoze ali im je racun uvek na kraju gubitnicki i taj fenomen se ne moze objasniti uz pomoc niti jedne matematicke operacije jer zivot nije cista matematika, ima tu i nekih drugih nauka koje se ne uce u skolama.

Kategorija 4 su kupci Forda, za njih nemam adekvatan izraz koji bi bio sazet da ih opise u celosti.Ali ko se seca naseg forumskog mudrijasa Pisca i njegovih bisera e taj zna o cemu pricam .Majstorima je Ford u radionici prava nocna mora a vlasnici istih su uglavnom pozeljni gosti i musterije kao sto je i epidemija kuge ili neke slicne boljke pozeljna u bajkovitim predelima.


@De_Sisti vidi lepotu :heart:
Čuo sam da su dosta niski i da to ume da pravi problem poi našim putevima, ali to treba proveriti. Relano ih ima po putevima, tako da verujem da ih ne bi toliko ljudi kupovalo da nisu dobri.

Pogledajte prilog 627455
A, to je onaj Grand CMax, sa kliznim vratima
 
Novi Ford Focus je baaaaš dobar auto.
Kao i aktuelni Mondeo.
SKidam kapu
To je definitivno najupravljiviji auto u klasi, pokidao je Golfa, Astru i slične. Voli malo oštriju vožnju, tj. veći broj obrtaja, jer je rađen sa izraženijom sportskom crtom. Kvalitet delova odličan, udobnost isto tako. Realno, vi noviji automobili ispunjvaju sve te uslove i neke urbane priče su prošlost.
 
Vozi moja komshika, mnogo je sladak auto, ako mislimo na isti.


Engleski ne znas, snalazis se na ova tri jezika pa se postavlja pitanje koji jezik znas,
onako kao glavni na kome recimo citas novine.
[/QUOTE]

Siguran sam da vi neznate taj jezik.Kao drugo sa vlastima se ne kačiti.Zahvaljujući toj mojoj osobini uvek sam dobro prošo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top