Kafana Da li je bolje imati 400m u Kuli ili 50m u Beogradu? #17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

Dobro, tetka sam.

Nemoj da i nameces "mjaukanje" samo zato sto je to po tebi "in", ne volim visoke i piskave glasove.

Ti jos malo pa ces i Madonino pevanje d aeklamiras kao nesto. :rotf:
tesko tebi ugoditi..ne volis partizane, ne volis cetnike, ne volis muslimane, ne volis zapadnjake, ruse tako tako... :rotf:
 
tesko tebi ugoditi..ne volis partizane, ne volis cetnike, ne volis muslimane, ne volis zapadnjake, ruse tako tako... :rotf:
Na primer, za mene Ekstra Nena ima prelepu boju glasa, takva boja mi odgovara.

Naravno nisam je slusala u ono vreme jer je bila previse medijski eksponirana, ali eto ako me pitas sta moze da mi ugodi, to je takva boja glasa.

Ne pisme o pesmama, ne pisem o skolvanosti glasa, vec o samoj boji.

Zdravo sada, odoh!
 
Na primer, za mene Ekstra Nena ima prelepu boju glasa, takva boja mi odgovara.

Naravno nisam je slusala u ono vreme jer je bila previse medijski eksponirana, ali eto ako me pitas sta moze da mi ugodi, to je takva boja glasa.
ovim tempom ako nastavimo doci cemo do cuneta i lepe a ja bas resio da putujem u svet jedine prave muzike.

odo... papa
 
IMG-839aacfb49b7c7ec7173a975ee6a70c2-V.jpg
 
Ako neko izlazi placuci sa casa, taj neko nije kvalifikovan da bude prosvetni radnik.

Postoje masa predmeta gde bi ljudi uskocili da predaju odmah u skolama, za manje plate.

Naravno, ne predmeti kao matematika, ali stvarno je presmesno misliti da ne mozes da nadjes nekog ko ce da ti predaje sociologiju, istoriju, biologiju i psihologiju za manje pare. Nazalost, tim ljudima nije dozvoljeno da udju na trziste rada, zbog debilnog zakona u radu, drzavno-prosvetne mafije, i ostali Sindikata drzavnih prosvetnih radnika.

Знаш о чему се ради, то су клинке. Клинке које су сад дипломирале енглески, српски, тако нешто, на тим женским катедрама. И сад треба да предају дивљачићима од којих су старије неколико година.

Немају ауторитет, а много њих није тако ни замишљало свој живот, као свакодневну борбу са четвороногом децом четвороногих родитеља. И онда неће, јбг. Остаће да предају оне најтупље и најгрубље које су и саме из тих дивљачких прича, или очајнице које немају где. Резултати ће бити то што ће бити, као и свуда где најбољи побегну а најгори остану.
 
@peti ligament sta vele za brana

Umro Brano Mićunović​

Taj Nikšićanin imao je razvijen biznis u Crnoj Gori, ali je najčešće pominjan kao osoba koja je rukovodila organizovanim kriminalom, što je on više puta demantovao
91302 pregleda 0 komentar(a)
Mićunović, Foto: Luka Zeković

Mićunović, Foto: Luka Zeković
V L
Vuk Lajović
D M
Danilo Mihajlović
19.04.2024. 21:23h
Branislav Brano Mićunović preminuo je danas u Budvi, saopšteno je Vijestima iz više izvora.
Taj Nikšićanin imao je razvijen biznis u Crnoj Gori, ali je najčešće pominjan kao osoba koja je rukovodila organizovanim kriminalom, što je on više puta demantovao.
Sredinom novembra prošle godine, Sjedinjene Američke Države (SAD) uvele su sankcije njemu i Miodragu Daki Davidoviću, zbog, kako je navedeno, povezanosti sa kriminalom i zlonamjernim uticajem Rusije u regionu.
To podrazumijeva blokadu njihove kompletne imovine u Americi ili one koju kontrolišu njima bliske osobe u toj državi.
U obrazloženju odluke, navodi se da je Mićunović decenijama vodeća figura u organizovanom kriminalu u Crnoj Gori, što se datira još od vremena bivše Jugoslavije.
“Najpoznatiji je po ilegalnom švercu cigareta koji je korumpirao i podrivao nezavisnost demokratskih institucija Crne Gore”, piše u saopštenju.
Mićunovića su teretili da je sa nekom od vlada na zapadnom Balkanu i sadašnjim ili bivšim vladinim zvaničnikom, učestvovao u koruptivnim radnjama.
“Mićunović je označen... za odgovornost ili saučesništvo, ili direktno ili indirektno angažovanje u korupciji u vezi sa zapadnim Balkanom, uključujući korupciju od strane, u ime ili na drugi način povezanu sa vladom na zapadnom Balkanu, ili sadašnjim ili bivšim zvaničnikom vlade na bilo kom nivou vlasti na zapadnom Balkanu, kao što je zloupotreba javne imovine, eksproprijacija privatne imovine za ličnu korist ili političke svrhe, ili podmićivanje”, piše u odluci SAD.
Taj Nikšićanin bio je optužen za ubistvo sugrađanina Radovana Kovačevića u oktobru 2000. godine, ali je 2007. godine pravosnažno oslobođen optužbe, jer ga niko od onih sa mjesta događaja nije identifikovao kao osobu koja je pucala.
Mićunović je bio i jedan od optuženih u Bariju za šverc cigareta tokom devedesetih godina, ali je postupak pred tamošnjim sudom obustavljen zbog zastare.
Istragom je bilo obuhvaćeno petnaestak osoba iz Crne Gore i Italije, a među njima i tadašnji premijer Milo Đukanović. Svi su kasnije, i zbog formalnih razloga, oslobođeni optužbi.
Mićunović je bio suvlasnik i vlasnik više kompanija iz oblasti kockarskog i građevinskog biznisa u Crnoj Gori.
 
pa kad si pocela o jadranki da zapevas ko da je glavna junakinja iz la wally :rotf:
Pa Tihi je nju prvi postavio i pomenuo, ja sam samo dodala da ima cist glas i da je bila odlicna pevacica, pevala je ne naprezuci se, kao slavuj.

A sad, da li se nekom te pesme svidjaju, druga je stvar.
 
Pa Tihi je nju prvi postavio i pomenuo, ja sam samo dodala da ima cist glas i da je bila odlicna pevacica, pevala je ne naprezuci se, kao slavuj.

A sad, da li se nekom te pesme svidjaju, druga je stvar.
sinoc gledao malo britansku tv... stepen stupidnosti serija koje emituju a o kojima su ovde neki drvili je da covek ne veruje. na sta se ti idioti kerebece i sta im je humor to nije vise normalno. serija bottom na goldu :rotf: da se covek najezi sta je ostalo od cuvernog britanskog humora. :roll:

elem zasto spomenuh, zato sto postoji samo jedan kanal dostojan paznje a to je sky arts koji uvek ima zanimljive dokumentarne filmove po kojima su britsi najpoznatiji, bas kao i po bbc dramama ali to je posebna prica. sinoc je bio bas takav film o jednoj cuvenoj pevacici dusty springfield. ko naravno voli tu vrstu muzike a i ko ne voli, poucno je bilo gledati kako se jedna pevacica komercijalne muzike transformise kroz godine svoje umetnicke karijere.

nazalost jadranka koliko god da je bila omiljena i imala kakvu takvu popularnost, bila je ista tokom cele karijere, a to nekad moze da dosadi. prepoznatljiv si po stilu i to ti je brend. za osrednju umetnost mozda dovoljno, za iskorak u nesto ozbiljnije ipak nedovoljno.
 
sinoc gledao malo britansku tv... stepen stupidnosti serija koje emituju a o kojima su ovde neki drvili je da covek ne veruje. na sta se ti idioti kerebece i sta im je humor to nije vise normalno. serija bottom na goldu :rotf: da se covek najezi sta je ostalo od cuvernog britanskog humora. :roll:

elem zasto spomenuh, zato sto postoji samo jedan kanal dostojan paznje a to je sky arts koji uvek ima zanimljive dokumentarne filmove po kojima su britsi najpoznatiji, bas kao i po bbc dramama ali to je posebna prica. sinoc je bio bas takav film o jednoj cuvenoj pevacici dusty springfield. ko naravno voli tu vrstu muzike a i ko ne voli, poucno je bilo gledati kako se jedna pevacica komercijalne muzike transformise kroz godine svoje umetnicke karijere.

nazalost jadranka koliko god da je bila omiljena i imala kakvu takvu popularnost, bila je ista tokom cele karijere, a to nekad moze da dosadi. prepoznatljiv si po stilu i to ti je brend. za osrednju umetnost mozda dovoljno, za iskorak u nesto ozbiljnije ipak nedovoljno.
Pa dobro shvatih sada da znam neke njene pesme iz '60-tih godina. Ipak, neuporedivo je a i nevazno pricati sad toliko, Jadranka je bila s godinama sve bolesnija otkako se vratila iz Japana. Svakom svome, ali ne bih rekla da je ova pevacica dostigla kasnije nesto mnogo vise nego s pocetka svoje karijere.

Nebitno, ako jeste, cenim, zasto da ne, ali svako svoje reklamira kao najbolje. Meni je u tom nekom smislu Doli Parton 100 puta bolja, i glasom i stasom, ali nebitno, kad je covek zdrav, lako je. Ova (Jadranka) nije bila bas zdrava i to u relativno ranim godinama, pa se i nije moglo ocekivati puno, mada sve dzaba pisemo, govorila sam o nekom prirodnom nenaprezanju dok se peva a naravno cenim i druge takve.

P.S. Ne gledam britanske serije niti ih ima vise na TV-u, jedino sto sam gledala to su bile "Mucke", zatim manjim delom "Alo, alo" i naravno "Ja, Klaudije".
 
Pa dobro shvatih sada da znam neke njene pesme iz '60-tih godina. Ipak, neuporedivo je a i nevazno pricati sad toliko, Jadranka je bila s godinama sve bolesnija otkako se vratila iz Japana. Svakom svome, ali ne bih rekla da je ova pevacica dostigla kasnije nesto mnogo vise nego s pocetka svoje karijere.

Nebitno, ako jeste, cenim, zasto da ne, ali svako svoje reklamira kao najbolje. Meni je u tom nekom smislu Doli Parton 100 puta bolja, i glasom i stasom, ali nebitno, kad je covek zdrav, lako je. Ova (Jadranka) nije bila bas zdrava i to u relativno ranim godinama, pa se i nije moglo ocekivati puno, mada sve dzaba pisemo, govorila sam o nekom prirodnom nenaprezanju dok se peva a naravno cenim i druge takve.

P.S. Ne gledam britanske serije niti ih ima vise na TV-u, jedino sto sam gledala to su bile "Mucke", zatim manjim delom "Alo, alo" i naravno "Ja, Klaudije".
i dasti springfild je imal rak pa joj nije smetalo da napravi obrt u karijeri i pocne da peva sa pet shop bojsima. pevala je do pred smrt.

da ne bi sad o ozbiljnoj muzici i velkim kompozitorima i izvodjacima gde ima fantasticnih biografija. a sto sa tice ejmi, nju ne razumes jer nisi u mladosti bila roker. kako odrastas i u kom se svetu kreces od adolescenstva do punog sazrevanja, takav si kasnije u zivotu. neko ko je bancio po kafanama i zapevao uz stoju il isao urlajuci ko babun po karleusinim koncertima, sigurno nije isti kao napr neko ko je gutao ekv ili time, slusao mountain ili ziveo za hendriksa.
 

Back
Top