Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.4

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mene vise zanima sta ta ploca moze da pokrene..punjac za mobilni? :)

Takvu ploču sam stavljao na auto i punio akumulator.Uključio jednu neonku da svetli i prošetao u gradu.Lampa je trošila 1,7 ampera i kada sam
se vratio akumulator je i dalje bio 100% pun.Dakle bilo je dovoljno da lampa svetli,a da panel proizvodi više struje nego što je potrebno za nju.
 
ja sam u grckoj vidjao cela polja pod panelima.. moze sve..ali je za to potrebno ozbiljno ulaganje i pitanje je da li ces na kraju izvuci profit.
То у Грчкој може... Ал овима горе у Шварцајској кад чика Владо Владимирович одврне хаарп на двојку и пошаље облаке, сунца видети неће... Ни мобилни неће моћи да напуне на те панеле
 
Zato je jedan takav panel za eksperimentisanje.Mada ima i po 100 wati.Ne verujem da su Švabe budale što postavljaju čitave krovove
sa solarnim panelima.Jeste li čuli da se mogu više njih spojiti na red? Biće to veći napon.
za jedan prosecan stan od 70 ak kvadrata treba ti panela u vrednosti od 30 ak hiljada evra, all inklusive...pa ti plati pa klati, niko ti to nece dati djabe...
 
za jedan prosecan stan od 70 ak kvadrata treba ti panela u vrednosti od 30 ak hiljada evra, all inklusive...pa ti plati pa klati, niko ti to nece dati djabe...
30 иљаде? Па то ти је у Србији цирка 600 месеци плаћања струје тј једно 50 године... Али си после тога исплатила инвестицију и у чистом си плусу еј.
 
30 иљаде? Па то ти је у Србији цирка 600 месеци плаћања струје тј једно 50 године... Али си после тога исплатила инвестицију и у чистом си плусу еј.
pa u mi mu kazemo da nece doziveti da mu se investicija isplati, ali on ne veruje...jos uvek se nada da ce panele dobiti za djabe...
 
@Тихи

Тикуне, ае да ми појасниш нешто као врстан рил истејт ејџент. Да упоредимо разлику између америчке и српске Голије. Дакле, параметри су исти, је л’ да, и на твом и на мом брду. Нема чамуга, цигана, бабуна, социјале, криминала, итд.

Колико кошта оваква брвнара ту код тебе?

Градња 2016, 5 спаваћих, 4 купатила, 350км2, $3.000 месечно са 25% дауна, укупна цена $800.000.

Нека је...жена вредна 80к, ти 100к, након ових Трампових пореских олакшица, кућа му певала, зарађујете око 130к чисте сушке. То му дође неких 23% месечне плате на кућу.

Да ли је ово могуће извести у твом селу (не ти лично) са 23% од укупних брачних прихода?

8C462B4F-84CB-4F6A-97BF-FA0E1B64C86E.jpeg


FB3C63F8-EC4E-4C75-86DB-82014C9D2C1A.jpeg
 
@Тихи

Тикуне, ае да ми појасниш нешто као врстан рил истејт ејџент. Да упоредимо разлику између америчке и српске Голије. Дакле, параметри су исти, је л’ да, и на твом и на мом брду. Нема чамуга, цигана, бабуна, социјале, криминала, итд.

Колико кошта оваква брвнара ту код тебе?

Градња 2016, 5 спаваћих, 4 купатила, 350км2, $3.000 месечно са 25% дауна, укупна цена $800.000.

Нека је...жена вредна 80к, ти 100к, након ових Трампових пореских олакшица, кућа му певала, зарађујете око 130к чисте сушке. То му дође неких 23% месечне плате на кућу.

Да ли је ово могуће извести у твом селу (не ти лично) са 23% од укупних брачних прихода?

Pogledajte prilog 591852

Pogledajte prilog 591853

ovako nesto moze da se napravi bilo gdeu Srbiji za odprilike 10 puta manje novca.
 
Takvu ploču sam stavljao na auto i punio akumulator.Uključio jednu neonku da svetli i prošetao u gradu.Lampa je trošila 1,7 ampera i kada sam
se vratio akumulator je i dalje bio 100% pun.Dakle bilo je dovoljno da lampa svetli,a da panel proizvodi više struje nego što je potrebno za nju.
Jao Franko dragi, jutros sam pročitao ovaj post na telefonu, ali ne stigoh da odgovorim. Od srca si me nasmejao i hvala ti na tome. Ulepšao si mi ceo dan.

Da rezimiramo - ti si prikačio solarni panel na akumulator, i uključio neonku da osvetliš panel, da bi tako napunio akumulator, ako sam te dobro razumeo?

Ekvivalent toga je Pera Kojot koji stavi ventilator na svoju jedrilicu, da duva u jedra i da ga pokreće napred. Otprilike.

Postoji jedan nezgodan zakon u fizici, i zove se "zakon očuvanja energije u zatvorenom sistemu", prilično je zajeban. Da skratim formule i ostalo, to što si ti uradio je samo bacanje para kroz prozor. Umesto da si tom strujom koja je napajala neonku punio direktno akumulator, ti si električnu energiju konvertovao u svetlosnu, izgubivši pri tom u najboljem slučaju 90% utrošene energije... onda si od onih preostalih 10% izgubio još 90% na disperziju u svim pravcima (pošto se svetlo emituje na sve strane neonke), pa onda u zavisnosti od daljine i veličine solarnog panela izgubio još barem 95% te preostale energije, i u finalnoj konverziji na gubitku solarnih panela izgubio još 95% onog ostatka.

U prevodu - protraćio si barem 99.9% utrošene energije. Nisi uradio ništa.

Jedini način da ti se tako nešto isplati, jeste da solarni panel osvetliš suncem. (ili komšijinom sijalicom, kako bi Tiksi uradio).
 
30 иљаде? Па то ти је у Србији цирка 600 месеци плаћања струје тј једно 50 године... Али си после тога исплатила инвестицију и у чистом си плусу еј.

ti poceo kao tihi..da pravis racunicu bez dodatnih troskova :)
zaboravljas silne popravke koje ce imati u tom periodu..

to je jako lep hobi ali da je isplativo.. nije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top