Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, ja imam kompakt CD Southwest Riders

51dXAm-hIHL.jpg


Tu su recimo 40 Fonzarelli, I'll probably never have long money like Ross Perelli.
ja imam od saban saulic,ljuba alicica,jasar ahmedovski sinan sakic mitar miric sve sam kupovao prve tiraze.a to je znalo za par dana da postane dijamantska.
 
Kako radimo,/radite, tako nam/vam se i vraca.

Не. Карма не постоји. Ни душа, када смо већ код ствари које не постоје.

То испуњење неке твоје замишљене космичке правде, ултимативна нивелација доброг и лошег(што такође не постоји)... то се никада неће десити.

Наравно ако идеш около и понашаш се као потпуни морон, бић последица... али мимо тога... не, нема правде, осим у филмовима.

Ја сам стварно добра особа, без лажне скромности, и мени је поплава уништила ауто.

Твом ауту ништа не фали, а погледај себе какав си. И после као како радиш, тако ти се враћа. Хаха, важи.
 
Не. Карма не постоји. Ни душа, када смо већ код ствари које не постоје.

То испуњење неке твоје замишљене космичке правде, ултимативна нивелација доброг и лошег(што такође не постоји)... то се никада неће десити.

Наравно ако идеш около и понашаш се као потпуни морон, бић последица... али мимо тога... не, нема правде, осим у филмовима.

Ја сам стварно добра особа, без лажне скромности, и мени је поплава уништила ауто.

Твом ауту ништа не фали, а погледај себе какав си. И после као како радиш, тако ти се враћа. Хаха, важи.
Čujem na radiju da popravka Ukvašenog vozila zahteva 1500 evra i 4 nedelje čekanja
 
ja imam od saban saulic,ljuba alicica,jasar ahmedovski sinan sakic mitar miric sve sam kupovao prve tiraze.a to je znalo za par dana da postane dijamantska.
Pazi, na zapadu se platinastom pločom smatra 1.000.000 prodaja, a zlatnom 500.000 za longplejku.

A to što Meri Cetinić piše sebi "platinasta Jugoton" je samozavaravanje
 
a sta je sa onih 21gr koji nestaju kad covek umre?

Да ли си гледао филм 21 грам? :)

Одличан филм, препоручуем.

... а да те не тиксирам, не знам шта је са тим грамима, нити знам да ли је то истина уопште... али мислим да душа не постоји. :)

Čujem na radiju da popravka Ukvašenog vozila zahteva 1500 evra i 4 nedelje čekanja

Мхм... тако да иде у канту смеће. :lol:

У ствари, иде за делове, па ћемо ваљда извући из њега више од 100 евра које би извукли на отпаду.

Хвала Сизифе. :heart:

... и то је живот, да? :D Пар сома горе-доле, битно је да смо живи и здрави. :D
 
Ја сам стварно добра особа, без лажне скромности, и мени је поплава уништила ауто.

Твом ауту ништа не фали, а погледај себе какав си. И после као како радиш, тако ти се враћа. Хаха, важи.

Да, не треба да слушаш те тиксијевске интерпретације теодиције. Тако резонују црнци у џунгли.

"Дадно сам дјеци напит се воде из баре, сво троје даднули умријет од колере. Збогчега ме богови мрзе? Јесам табу дадно преступит?"

или, пак,

"Хо! Даднух наћ двјесто динара што некоме дало испаст. То ме Бог воли, јер сам добар човјек, а њега даде казнит, јер је богат!"

Вера није само вера тупих и припростих, постоји и вера паметних.
 
Да, не треба да слушаш те тиксијевске интерпретације теодиције. Тако резонују црнци у џунгли.

"Дадно сам дјеци напит се воде из баре, сво троје даднули умријет од колере. Збогчега ме богови мрзе? Јесам табу дадно преступит?"

или, пак,

"Хо! Даднух наћ двјесто динара што некоме дало испаст. То ме Бог воли, јер сам добар човјек, а њега даде казнит, јер је богат!"

Вера није само вера тупих и припростих, постоји и вера паметних.

Да, али је ви чувате као део своје интиме, што је разумљиво.

Лично, нећу постати верник осим ако ми неко не пружи доказе за постојање божанског.

Нећу ни ако авион којим путујем крене нагло да понире, али бих волео да са неким паметнијим попричам о вери и духовности.

Мислим да би ми онда то све било ближе и разумљивије.

Тикси ми је класична антиреклама за веру, као они имами што говоре да се рупа на коловозу у Ирану отворила јер жене нису биле довољно покривене, или шта већ. Њихова схватања света су припроста, а логичке грешке које праве катастрофалне.
 
Pazi, na zapadu se platinastom pločom smatra 1.000.000 prodaja, a zlatnom 500.000 za longplejku.

A to što Meri Cetinić piše sebi "platinasta Jugoton" je samozavaravanje
pa amerika je u to vreme (80ih) imala 220 do 250 miliona stanovnika a SFRJ oko 22 miliona, zato je srazmerno. prodati 100 000 primeraka u zemlji od 22 mil je kao prodati 1 000 000 u zemlji od 220 do 250mil,mozda cak i vise.
 
Нећу ни ако авион којим путујем крене нагло да понире, али бих волео да са неким паметнијим попричам о вери и духовности.

Мислим да би ми онда то све било ближе и разумљивије.

Će probamo da sumiramo: Bog ti je dao slobodnu volju i smernice, a tvoje je kako ćeš tu slobodnu volju da iskoristiš. Dakle, Bog se ne meša u ovozemaljski život u smislu da određuje šta ćemo mi da radimo, ili da nas kažnjava kada ne radimo kako treba. S tim u vezi, treba takođe napomenuti kako Bog nije idiot, pa da kažnjava paklom za laž tipa "jeb'o sam dva sata", kad ono dva minuta. Nagrada i kazna dolaze posle.

Rekavši to, dolazimo i do pojma sudbine koji je antihrišćanski jer je unapred određen ishod suprotan slobodnoj volji. Dakle, ne postoji sudbina, ali postoje slučajnosti. I svaka nesreća, prema tome, koja zadesi čoveka nije nešto tipa karme, već jednostavno splet nesrećnih okolnosti. Jer, ako se vratimo na prethodno, i nagrada i kazna dolaze kasnije.
 
Да, али је ви чувате као део своје интиме, што је разумљиво.

Лично, нећу постати верник осим ако ми неко не пружи доказе за постојање божанског.

Нећу ни ако авион којим путујем крене нагло да понире, али бих волео да са неким паметнијим попричам о вери и духовности.

Мислим да би ми онда то све било ближе и разумљивије.

Тикси ми је класична антиреклама за веру, као они имами што говоре да се рупа на коловозу у Ирану отворила јер жене нису биле довољно покривене, или шта већ. Њихова схватања света су припроста, а логичке грешке које праве катастрофалне.
Samo ti mene Konsultuj, ja sam Shari'ah sudijom.

Ne dajem fatve dok se 70 od Ahlul Madinah ne slože.

 
Anyway, don't misunderstand my intentions here.

Ја се не бавим прозелитизмом. Тако нешто ми је сасвим страно. Мени је, ако ишта, ближе поимање нашег евроатлантског партнера Калвина по тим питањима. Човек, он вели, не може да нађе веру сам, својом вољом, нити да буде спашен сам, својом вољом, јер сам по себи није ни довољно склон добру, нити довољно спреман да чује речи спаса, нити, на крају, довољно јак у вери. Верује, и спашен је, јер Бог њему специфично каже "веруј" - и онда тој заповести нема одупирања. La Grâce irrésistible: неодољива благодат, да се тако изразимо.
 
Anyway, don't misunderstand my intentions here.

Ја се не бавим прозелитизмом. Тако нешто ми је сасвим страно. Мени је, ако ишта, ближе поимање нашег евроатлантског партнера Калвина по тим питањима. Човек, он вели, не може да нађе веру сам, својом вољом, нити да буде спашен сам, својом вољом, јер сам по себи није ни довољно склон добру, нити довољно спреман да чује речи спаса, нити, на крају, довољно јак у вери. Верује, и спашен је, јер Бог њему специфично каже "веруј" - и онда тој заповести нема одупирања. La Grâce irrésistible: неодољива благодат, да се тако изразимо.
Može se upotrebiti i sledeća molitva.

Ya muqallib al-quloob, thabbit qalbi ala deenik.

O okretaču srdaca, ustanovi moje srce na svojoj religiji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top